Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pyrex


pyrex
csendes tag

Sziasztok, picit gondban vagyok. Nemrég vettem egy Asus A8N SLI Premium lapot, 2x1GB 500-as Gskill rammal (3-4-4-8). A proci egy 3700+ E4-es San Diego, 2750MHz-en, tehát pont 11x250, így a ramok 500-on mennek. A proci rendesen bírja ezt a frekit és eddig nem is volt semmi gondom, minden teszt lefutott (cpuburn 6 órán keresztül, közben párszor superpi 32MB számolás, memtest, stb...)

Ma reggel poénból elindítottam 2970MHz-en a gépet, be is bootolt a windows, de ehhez a ramokat picit visszavettem. És a biosban az időzítések elállítódtak. Na innentől kezdve (most már visszatettem - az eddig amúgy stabil - 2750MHz-re) néha újraindul a gép és a superpi is hibázik.

Arra gyanakszom, hogy pár értéet rosszul állíthattam vissza. A 3-4-4-8 és CR1 beállítás az stimmel, de mi a helyzet a többivel? Készítettem egy képet a CBID nevű programmal az aktuális beállításokról, valaki, akinek szakavatott szeme van, nézzen már rá, hogy nem talál-e valamit túl alacsonynak... Szerintem a Row Cycle és a Row Refresh Cycle lehet esetleg a gázos, ismerősnek 500MHz-es (szintén cl3-as) ramjaival ezek az értékek rendre magasabbak.

[kép]

Ötlet? :F Egyáltalán a többi érték micsoda?? És mennyire vannak hatással a ram sebességére? Mert arra már rájöttem, hogy ha leveszem őket minimumra, akkor csak bios reset után indul a gép. :P ;]

[Szerkesztve]

(#2) Rover623 válasza pyrex (#1) üzenetére


Rover623
félisten

Nagy RAM-os topic...[link]
De a lapodnak is van topicja, asszem...[link]:U
Esetleg Azonnali kérdések órája...[link]
De ezért topic-ot nyitni...:F

primus inter pares

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.