Hirdetés

2024. május 28., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  CAT5 UTP hálózat szerelés (téma lezárva)

Hozzászólások

(#2) CsendPenge válasza dearbear (#1) üzenetére


CsendPenge
őstag

Hmm... Nem tudom pontosan, hogy milyen is az a netconnect foglalat, de van egy gyanúm, miszerint nem rj45-ös csatlakozó. Márpedig a hubról (ami általábban rj45-ös portokat tartalmaz), utp kábelen keresztül csatlakozol a géphez. Vagyis egy hálózati csatoló kártyához, ami rendelkezik szintén rj45-ös foglalattal. A kettüt UTP (Unshielded Twisted Pair-árnyékolatlan csavart érpár) nevű kábellel tudod össze kötni. Ebből a kábelből látezik több típus is (nem arra gondolok, hogy kültéri, beltéri), amit categoryX néven emlegetnek. Ha jól tudom, Cat3 és Cat5 típusu kábeleket lehet kapni, a kettő között a különbség, hogy a Cat5 kábel többet csavarodik egységnyi hosszon. Ha te akarsz otthon készíteni kábeleket, akkor a gép-hub kábel (lehet gép-gép kábel is, de akkor csak két gépet tudsz összekötni, és az nem jó gép és huub közé) lényege annyi, hogy mind a két oldalon u.a. legyen az erek sorrendje. Ha win hálót használsz, akkor a legnagyobb sebesség amit elméletileg elérhetsz, az olyan 50-60Mbps (nem a hardver miatt, hanem ennyinél kifúj a protokoll). Ja, és a hub és a hálókártya is 100Mbps-os kell, hogy legyen. Koax-al ne próbálkozz, mert (állítólag) az 10 környékén kifúj. ha valamit kihagytam volna, vagy nem érthető, akkor szólj.

Remember the Linux, that's like a wigwam: no Windows, no Gates, just Apache inside. Two minutes of thinking can save hours of unnecessary work.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  CAT5 UTP hálózat szerelés (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.