Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

http://www.syfy.com/caprica/
http://www.imdb.com/title/tt0799862/

Nem tudom hányan nézik még ezt a sorozatot, de meglepett, hogy nincs is topicja, így most nyitok neki egyet. (Ami még meglepőbb, hogy még nem gyűlt össze 5 db értékelés IMDb-n, pedig én már pontoztam. :DDD)

Szóval: Szerintem az első két résszel kitűnően indítottak ahhoz, hogy rendszeres nézővé tegyenek, szinte kitesz egy rövid mozifilmet. Nagyon jól felvázolja a szituációt, és megismerteti a karaktereket a nézővel, jól beleolvasztja a világába.
Most a 8. részre viszont már kezdem kicsit unni, mert a 3-8 részek mintha összesen nem érnének annyit, mint az első kettő. Talán még a 3. is tűrhető volt, és ebben a 8.-ban mintha újra meg akartak volna mozdulni, remélem nem ragadtak le örökre. (Már csak azért is, mert ezt, ahogy most megy, még én is könnyen kidobnám a műsoridőből, ha szerkesztő lennék, és lenne jobb sorozat, amivel épp házalnak nálam.)
Jók a karakterek, érdekes az alaptörténet, szép a látványvilág. Csak kár, hogy most mintha nem tudnának mit kezdeni ezekkel, és egy helyben állnának. Vagy inkább csak elvesztek valahol a karakterépítésben és mellékszál-nyitogatásban, amire később építkezni akarnak?
Illetve nagyon zavaros számomra Adama személye. Létezik olyan light-gangster, aki nem meri meghúzni a ravaszt egy videójátékban? (Már csak úgy azok után, hogy ő maga is szétszedett már legalább egyvalakit késsel a való világban?) Ahogy ott szerencsétlenkedik a játékvilágban még egy hétköznapi jótétléleknek is inkább a paródiája lenne, nem hogy egy ilyen embernek, aki azért közel ül a torkolattűzhöz (ha ő maga nem is verőlegény/bérgyilkos/stb).

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#2) Flame_


Flame_
tag

Lemaradtam valamiről? Adama papa (Joseph) kit vágott szét? Összetéveszted sztem a fiát helyette pátyolgató bratyójával (Sam), aki konkrétan gengszter. Akihez fordul egyébként tanácsért, hogy ugyan hogy is megy ez az ölés. Akit elküld ölni, de úgy beszarik csak attól, hogy ő kérte rá, hogy próbálja leállítani utána. (És akkor próbáltam nem spoilerezni.)

A benyomásaim amúgy nagyon hasonlóak. Az első pár rész alapján egy igen-igen ígéretes kis sorozatnak indult. Kiváló fiatal csajok : A. Torresani, aki egy angyal és M. Apanowicz, aki 25 évesen is kábé 15-nek néz ki a "civil" fotóin is :C Nagyszerű téma, ismerős világ (BSG). Az viszont igaz, hogy utána leült - bár a legutóbbi S01E09 már ütött :) Reméljük ezek után is marad ez az izgalmi szint.

[ Szerkesztve ]

(#3) csaba54


csaba54
tag

hogy én erről miért nem tudok semmit?

...nézz a hátad mögé még akkor is,ha hátrafelé mész,mert a bizalom nagyon sokba kerülhet

(#4) janos666 válasza Flame_ (#2) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Jaja, azt benéztem, a bátyja ment helyette. Csak ő fogadta el a munkát a chiplopás fejében, amin sokat agyalt, és úgy maradt meg bennem, hogy megtette ezt a lánya szelleméért. De nem, ja, elküldte a bátyját kaszabolni...
De attól még felettébb eltúlzottnak tűnik nekem a virtuális világban elkövetett bénázása, legtöbbször olyan számomra a hatása, mintha direkt játszaná a szerencsétlen hülyét.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#5) Flame_


Flame_
tag

Így jártunk :)

Amúgy legközelebb szeptember 17-én jön rész belőle, szóval kicsit sajnálom hogy már elkezdtem nézni :( Többet utánanézés nélkül semmit nem kezdek el.

Viszont addig is érdemes megnézni Torresani kisasszony hivatalos oldalát, vannak csini fotók is :)) A legjobb amiből a twitter háttere lett, a cicamaszkos :DD Alapjáraton - nyilván valami feminista agymosásnak köszönhetően - nem kedvelem az ilyet, de ő nagyon bejövős. Érthető okokból erősen rájátszanak arra, hogy fiatal és csinos.

(#6) janos666 válasza Flame_ (#5) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hát, én vitatkoznék azzal a képpel, hogy "The worlds's sexiest cylon.", az nekem vastagom Tricia Helfer maradt.
És most majdnem kapásból megmondtam, hány éves, mert pár nap híján 1 évvel öregebb nálam, de a saját életkorom is a dátumból kell visszaszámolnom, fejből nem megy. :DDD Szóval kis számolás után: 22 :))
Én a "csinos" alatt azt értem, hogy az öltözködés, stb. révén mit hoz ki az eredendően adott testi adottságaiból. Hát, én még ezt is vitatnám, mert -legalább is a filmben- elég furán öltözködik -> bár a film világában ugye lehet ez a "divat", és tényleg úgy fest, ugyanakkor az anyja az tényleg fel tud öltözni -> nekem jobban bejön, mint a lánya, pedig írtam, hogy még az is idősebb tőlem ;]
Szeptember 17 az tényleg elég messze van, vastag kis nyári szünet.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7) doc válasza janos666 (#6) üzenetére


doc
nagyúr

szerintem ez a csinibaba az egyik legfobb ok a sorozat nezesere :D
ami amugy nem rossz, de valahogy nincs benne akkora ero, mint akar az elkaszalt FlashForwardban

(#8) ibazsb


ibazsb
tag

Én is nézem a sorozatot, de a szeptemberi folytatás előtt újra fel kell idéznem a történteket.

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#9) Flame_


Flame_
tag

Na, hamarosan (ötödikén) itt a folytatás. Még jó, hogy megvan E08-E09, kicsit felfrissítem az emlékeim és jöhet is :)

(#10) betonfelhő


betonfelhő
tag

Ebben a hónapban indul a tv6-on!

(#11) Flame_


Flame_
tag

Na, végre beindult a sztori kicsit. Meg is érdemeljük a kárpótlást a kiváló pilot utáni unalomért...

(#12) macikos


macikos
addikt

Mmmm, fincsi szalámi kenyérrel, paprikával, jó is az. Nagyon szeretem a paprikát.

(#13) Flame_ válasza macikos (#12) üzenetére


Flame_
tag

Bevallom beletelt két napba, mire leesett :) Nembaj, a szar szóvicc olyan, mint a jó bor: idő kell neki.

(#14) Flame_


Flame_
tag

No, akkor hírek.

*sigh* Kaszát kapott :( A Syfy a 13. rész utáni 5 darabot (ami elkészült) majd 2011 elején vetíti. Azért van egyfajta humoruk: final five, hehe. Határozottan kiállnak amellett, hogy biztosan le fog menni, de hallottunk mi már ilyet Caprica második évadról is... szóval kapják be :U
Nemrég egy kanadai csatorna azt tweetelte, hogy náluk folytatódik tovább. Ha ez igaz, akkor kábé a szokott időben elérhető lesz eztv-n is és egyéb helyeken is - normálisan ez utóbbit nem említeném, de mivel itthon nem vetítik sehol és nincs legális forrás rá, így...

Viszont azt még tudjuk, hogy bizony így a levegőben lóg a vége.

Ebből kifolyólag sokan nincsenek megelégedve a helyzettel, úgyhogy lett ilyen. Meg ment twitteren is a szervezkedés. Aztán mostmár a mindenféle próbálkozásokat a Lil Cylons fogja össze - Mommy Cylon hív így minket amúgy :)) Lehet pl. küldeni almát a Syfy-nak (Jericho és a mogyoró esete), már van egyszerű és központi megoldás is, Paypal utalással. (Több hitelesített stábtag is tweetelte - 1, 2 úgyhogy csak nem kamu.)

Aki a jövőben tájékozódna, hogy mizu az ugye a már linkelt lilcylons.com és a CapricaTV, és persze stábtagok twitter csatornái.

(#15) ibazsb válasza Flame_ (#14) üzenetére


ibazsb
tag

Én már megbékéltem hogy vége, reméljük azért a lezáró részek jók lesznek.

[ Szerkesztve ]

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#16) Flame_ válasza ibazsb (#15) üzenetére


Flame_
tag

Böszme jók voltak, és perszehogy' vége. Nem sok eszköz van az emberek kezében, színészek már más projektekben, díszletet szétdobták. Sőt, igazából kár is lenne folytatni, olyan vége volt. Bár lehetne, de még az is kérdéses, hogy érdemes lenne-e.

(#17) brownus válasza Flame_ (#13) üzenetére


brownus
veterán

:DDD

én az első 3 rész után feladtam, érdemes folytatnom? bátorítsatok:) az első évad már lent van a gépen...

(#18) ibazsb válasza brownus (#17) üzenetére


ibazsb
tag

A döntés a te kezedben van! A 9. epizódig nekem tetszett, a folytatás dátumát eléggé benéztem, de akkor ezek szerint jó lett a befejezés.

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#19) brownus válasza ibazsb (#18) üzenetére


brownus
veterán

9? én úgy tudtam, hogy 18 részt forgattak le eddig. és még várható 5 rész, és utána mi lesz azt nem tudom...

(#20) ibazsb válasza brownus (#19) üzenetére


ibazsb
tag

Én is meg vagyok egy kicsit kavarodva, de szerintem a 18. rész a befejező rész és vége.
Én az ősszel leadott részeket még nem láttam.

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#21) Flame_ válasza brownus (#19) üzenetére


Flame_
tag

Nem várható: Kanadában a SPACEchannel-en már leadták a maradék öt részt is (pont a múlt héten fejezték be), csak a Syfy vár még vele. Nyílt trackereken fent van, bizonyos részek 720p-ben is :) Az USA-ban majd egy 5 órás maratonban adják le január 4-én a V második évadának debütálása ellen. Persze jó kérdés, hogy így ki a fene fogja nézni - akit érdekel már látta, az alkalmi nézők meg nem fognak 5 órán át a seggükön ülni. De hát az látszik, hogy a Syfy egy fogyatékos banda, gyakorlatilag megöltek egy nagyon drága produkciót a bénázásukkal.

Ha sok-sok akciót és torokban dobogós pörgést vársz, akkor shift+del - a kilencedik részig szinte semmi nem történik majd például. Ha vágysz valami másra, akkor nézd.

És igen, a 18. rész a vége.

[ Szerkesztve ]

(#22) brownus válasza Flame_ (#21) üzenetére


brownus
veterán

a bsg imádatom miatt úgy érzem kell adnom neki egy esélyt:)

(#23) ibazsb


ibazsb
tag

Most néztem végig a sorozatot. Nem volt rossz.

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#24) malwy


malwy
senior tag

Ajj de kár ezért a sorozatért. Fireflyból is csak egy évadot csináltak:(
A 18. rész végébe annyira belezsúfoltak mindent, teljesen trailerszerűvé vált. Lement a film és újra kellett indítanom, mert csak néztem, hogy mi van?

(#25) ibazsb válasza malwy (#24) üzenetére


ibazsb
tag

Igen a végén felpörgették, de úgy gondolom aránylag kerek lett a történet.

A megkérdezettek közel egyharmada egyetért, viszont a többit nem érti. Az egyharmad azt az egyet se érti.

(#26) malwy válasza ibazsb (#25) üzenetére


malwy
senior tag

A lehetőségükhöz mérten valóban korrektek voltak:)

(#27) doc


doc
nagyúr

kicsit megkesve, de vegigertem rajta
viszont nem lett teljes a kep
az elso problemam, hogy hogyan lettek a buta robotokbol hirtelen intelligens katonak/inasok?
par resszel korabban azt hittem a meghalt STO-sok avatarja koltozik belejuk, de nem...

(#28) horvathd válasza doc (#27) üzenetére


horvathd
aktív tag

A végén azért volt egy időbeli ugrás.

"The Kid just rages for a while."

(#29) doc válasza horvathd (#28) üzenetére


doc
nagyúr

az tiszta, csak hianyoltam kozben a magyarazatot, nagyon latszik hogy hirtelen elkaszaltak a sorozatot :(

(#30) horvathd válasza doc (#29) üzenetére


horvathd
aktív tag

Valószínűleg majd ki fognak térni rá a Blood & Chrome-ban.

"The Kid just rages for a while."

(#31) doc válasza horvathd (#30) üzenetére


doc
nagyúr

remeljuk, a vegefele egesz szepen belendult a Caprica is :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.