Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tegzi


Tegzi
csendes tag

Sziasztok

Most vettem egy ilyen fényképező gépet, nagyon tetszik, csak egy bajom van vele. Hozzá járt egy magyar nyelvű leírás is, csak elég kevés információt tartalmazott a számomra, valamint nem volt valami jó minőségű a leírásban található képek sem. Sajnos a használati útmutató csak azt mutatja meg, hogy hogyan kell a dolgokat beállítani, vagyis a gombokat használni, de arra egy 10 éves gyermek is rájönne néhány perces próbálgatás után, köszönhetően az egyszerűségének. Viszont mivel kezdő vagyok, ezért szeretnék többet megtudni erről a kis készülékről, például azt sem tudom, hogy mi a különbség a Superfine, Fine, vagy Normál tömörítés között, persze beállítani azt tudom, csakhát szeretném megérteni a mechanizmusát.
Szóval bármilyen link-et szívesen fogadok, ami ezzel a készülékkel kapcsolatos.
Előre is köszi: Tegzi

Üdv, Tegzi

(#2) oceanearth válasza Tegzi (#1) üzenetére


oceanearth
őstag

hát ez a tömörítési fok beállítása. super fine-ban lesz a legszebb a kép de így foglalja a legnagyobb helyet is. ennyi. fine-ba ''rossazbb'' a képminőség de kevesebb helyet is foglal normal-t nem érdemes használni. de egyébként sztem mindig használj super fine-t. ha kevés a hely akkor meg vegyél egy nagyobb kártyát.

(#3) mikoljan válasza Tegzi (#1) üzenetére


mikoljan
tag

Hello!

Angol nyelvű leírást innen tudsz letölteni: Bővebben: link

(Kattints a Drivers hivatkozásra, majd a felbukkanó ablakban a Download Manuals-ra és már szedheted is a file-t.)

Szerk.: javítottam a linket

[Szerkesztve]

- - - We Enter Into The Future - - -

(#4) init0 válasza Tegzi (#1) üzenetére


init0
csendes tag

leiras madzsarul: http://www.a510.ini.hu/

koszonet donw3ga polgartarsnak. :R

killall -9 system

(#5) Tegzi válasza init0 (#4) üzenetére


Tegzi
csendes tag

Köszi szépen mindenkinek a segítséget, mind a magyar, mind pedig az angol jól jött.:)
U.i: egyéb, a készülékkel kapcsolatos véleményt is szívesen várok, vagy tapasztalatokat. Egy szóval minden érdekel vele kapcsolatban.

Továbbá még egy kérdés. Tudom, hogy ehhez a készülékhez is lehet állványt kapni, ki milyet javasol? Lehet, hogy kissé bugyuta volt a kérdés, mert még nem néztem körül ezzel kapcsolatban, de feltett szándékom egyet beszerezni.

Üdv, Tegzi

(#6) oceanearth válasza Tegzi (#5) üzenetére


oceanearth
őstag

hama-t ne. én sajna nem tudtam megpróbálni mielőtt megvettem és megvettem. hát nagyon sazr. nem vízszintes a fej!! nagyon sazr. szerintem midnenféleképp valami időtállóbbat evgyél esetleg soligort. érdmes ebből olyat venni ha esetleg később beruházol egy komolyabb súlyosabb gépre azt is meg tudja tartani, de ha nem szándékod ez a beruházás akkor elég valami kezdő állvány.

(#7) ReJim válasza oceanearth (#6) üzenetére


ReJim
őstag

nem vízszintes?!?!
azt hogy csináltad? a normálisabb álványnak a fejét mindenfelé lehet állítani, és van rajta egy ''vizszintmér?''! aztán lehet, hogy a miénk is hama... de egyáltalán nem szar :(, 3 külön álló szárból áll a lába, jó kis fógó, masszív...
a faterom vette egy sony hi8 as kamerához, de jó a ps a510emhez is.. :)
csak még nem vol id?m kipróbálni.. (héten jött meg a gép, na meg az akksik mindig lemerülnek ;])
Éppen ma vettem hozzá táskát is... puha, bélelt, többfiókos zipzáras... és az is hama! :DDD

</end.?>

(#8) oceanearth válasza ReJim (#7) üzenetére


oceanearth
őstag

ez ezek szerinte nem normális állvány, mert a feje nem vízszintes, de hogy is lehetne az, hisz az állvány feje nincs alátámasztva csak 1 oldalt, a bal oldalán van a látámasztva a jobb oldalán nincs. ha akarod csinálok róla képet. a lkábak marha massszívak és nem magán a fejen van a vízszint mérő hanem a lábak tetején magyarul azt vízszintezheted ki, hogy a lábak legyenek vízsszintesek, de maga a fej amin a gép van az nem vízsszintes.

(#9) ReJim válasza oceanearth (#8) üzenetére


ReJim
őstag

már értem, hogyan érted...
akor már rémlik, hogy a mi álványunkon is ott van.. az is csak egy oldalt van az ''alátámasztás'', de ott lehet állítani, azt 90° ban! az alátámasztás fels? tengelyén...
ezekszerint a tijéden nincs ilyen...

én is lefényképezem holnap :)

meg szerintem még nincs ps a510es totyik, szóval át lehetne ezt neveztetni.. nem?:U

</end.?>

(#10) oceanearth válasza ReJim (#9) üzenetére


oceanearth
őstag

de van, el lehet az enyimet i forgatni 90 fokkal , de akkor sem vízszintes, egyszerűen az alátámasztási pontnál egy nagyon hülye megoldás van kitalálva egy kis műanyag pöcök tartja vízszintesen az egészet ez a nagy súly miatt kezd összébnyomódni, megkopni és nem vízszintes. egy rakás fos
na itt van, bocsánat a nagyon puritán módért de gyorsan csináltam 1MP-be nem törődve semmilyen beállítással szemléltetésként oda raktam egy jó hosszú vonalzót.
Bővebben: link

(#11) ReJim válasza oceanearth (#10) üzenetére


ReJim
őstag

nah, ez tényleg durva...
egyébkétn megnéztem... a mi álványunk mégsem hama! :( :B
edixa s-200
full frankó..
majd nyomok képet róla, de szerintem egy csöppet ez sem vízszintes, bár az megoldható eccerűen!! ;)

</end.?>

(#12) oceanearth válasza ReJim (#11) üzenetére


oceanearth
őstag

vaze, te kész vagy:D egyébként nem akkora gáz mert egy sufni-tuningal megcsináltam. a gépre csavarható gyorscsatlakozó alá tettem a jobb oldalra egy vastag papírdarabot így vazszintezem ki. tudom elég kontár megoldás de jobbat nem tudtam kiatalálni, elég poénosan néz ki.

(#13) Berygood


Berygood
csendes tag

Hello Fiúk! Csak egy kérdés! Véletlenül hozzáértem a lencséhez, ezt mivel érdemes tisztítani? Nem mertem hozzáérni semmivel!!!

(#14) Berygood


Berygood
csendes tag

Fiúk, az A510-es tényleg nem működik Web kameraként? Kipróbáta már valaki az USB adat kábelen a táp lekötését? Ez működik?

(#15) csemberlen


csemberlen
őstag

Szasztok magyar nyelvű telejes leírást keresnék, az egyik hozzászólásban megadott link nem müxik.
Köszi.

Hja kérem az élet nem egy habostorta

(#16) Krinyo01


Krinyo01
csendes tag

Sziasztok!

Akinek magyar nyelvű leírás kellene a Canon PowerShot A510-hez, az dobjon egy mailt:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.