Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Fko


Fko
tag

Most szeretnék venni egy ilyen nyomtatót, de elősször gondoltam megkérdezem, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak vele.

Az is érdekelne, hogy egy gyári fekete papírral kb mennyit lehet nyomtatni?

Előre is köszönöm a válaszokat!

UHU Linux forever

(#2) Fko


Fko
tag

UP!

(bár lehet egy kicsit figyelemfelkeltőbb címet kellett volna adnom a témának)

UHU Linux forever

(#3) <Adamsky> válasza Fko (#1) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Itt nézz szét Bővebben: link, hátha kapsz választ a kérdéseidre.

Nekem egyébként 4000-es van, de nagyon meg vagyok vele elégedve. Főleg szövegek nyomtatására használom (kircsi a ''duplex'' nyomtatási funkció), de azért nyomtattam már vele fényképet is szép számmal (itt is szépen, és kifogástalanul dolgozik - szerintem). Patront, még nem vettem hozzá, úgyhogy árakról és fenntartási költségről nem igazán tudok mit mondani.

(#4) Pushy válasza Fko (#1) üzenetére


Pushy
tag

Üdv!

Nem kötöszködésből írom, de ''gyári fekete papírral''???? :)

Persze értjük, hogy patronra gondoltál.

A gyárilag megadott adatok (www.canon.hu) úgy értelmezendők, hogy 5%-os fedettség, nincs ki-be kapcsolás, fejtisztítás, stb...

De elég veszélyes ilyen kérdést feltenni, mert nem lehet rá korrekt válszt adni.

Ha akarod, akkor 1 paronnal kifogyásig 100 oldalt nyomtatok, de tudok 600-700 is.

Minden fedettség, minőség, tartalom függő.

Egy biztos: A Canonnál nemnagyon van költséghatékonyabb tintasugaras nyomtató...

Csak arra vigyázz, hogy ne kelljen fejet cserélni benne (vacak utántöltött patron, vagy vacak minőségű papír miatt), mert akkor már nem olyan költség hatékony.

Pushy

(#5) riska1982


riska1982
tag

Én nagyon meg vagyok az enyémmel elégedve! Nagyon olcsó hozzá a patron, nagyon sok kijön belőle, és nagyopn jó minőségben. Nem is hittem, hogy a Bubble Jet technológia idáig fejlődött. Mindenképpen egy jó választás!

https://autofejlesztes.hu Ahol az autódhoz szinte mindent megtalálsz. 06/70-507-08-38

(#6) Fko válasza Pushy (#4) üzenetére


Fko
tag

hát igen, patront akartam írni... :)

én leginkább egyszerű szöveges doksikat szeretnék kinyomtatni vele, ezért érdekelne, hogy kb mennyi ideig tart egy fekete patron. mert nekem lehet hogy havonta több száz oldalt kellene kinyomtatni.

UHU Linux forever

(#7) Pushy válasza Fko (#6) üzenetére


Pushy
tag

Hát....

Nem lenne neked akkor jobb egy lézer nyomtató?!

SOKKAL költséghatékonyabb, mint bármelyik tintás. Ennyi pénzből már kapsz lézert! Válaszd ki valamelyik típust, amelyik a legolcsóbban üzemeltethető, azt uccu neki (itt a Samsungot, meg a Canont láttam favorizálni).
De ha receptet, vagy vlmi hasonló méretűt szándékoztál beletenni, akkor véletlenül se vegyél lézert!!!! Arra jobbanjársz tintással, a 3000-es pedig jó választás lehet.

Pushy

(#8) Fko válasza Pushy (#7) üzenetére


Fko
tag

nem igazán értem mire gondolsz a recepttel...

UHU Linux forever

(#9) steve@prhw válasza Fko (#8) üzenetére


steve@prhw
őstag

(Kis lefedettség miatt mondta Pushy példaként a receptet. Ha belegondolsz, alig van rajta festék, viszont ugyanúgy végig kell tekernie a nyomtatónak -> előbb szétmegy a fényhenger, mint elfogyna a festék, ezért nem jó oda a lézer.)

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#10) Pushy válasza Fko (#8) üzenetére


Pushy
tag

Arra gondolok, hogy a recept tönkre teszi a lézernyomtatót!

A lézerbe van egy minimális szélesség, amit bele lehet rakni, és ennek műszaki oka van.

A recept túl keskeny, abnormálisan kopik a fényérzékeny henger, és a lehúzó penge, ráadásul egy tonermennyiséggel nagyságrendekkel többet lehet nyomtatni, az alacsony fedettség miatt. Ezzel végképp kinyírja az x oldalra tervezett mechanikát. Na erre még rá szoktak pakolni egy adaggal, amikor utántöltött kazettát használnak ilyen célra, aminek már eleve kopott volt a mechanikája.

Következmény: Kifolyik a toner a kazettából, tönkreteszi a nyomtató utat, belekerül az elektronikába (vezeti az áramot!!!), ráég a fixáló egységre, stb...

Vitatkoztam már egy-két delikvensel garancia vesztés okán. És veszítenek, mert a használatiban le van írva a használható papírméret!

A tintással ilyen gond nincs, ott inkább a behúzó görgő kopása a vészes, na de tök mindegy, hogy 60000 oldalt A4-esből, vagy receptből kell behúzni, darab-darab...

De a Canon olyan fejlesztést hajtott végre, hogy 60000 után még mindíg nem kellett lapadagolót cserélni (nem véletlenül komplett lapadagolót írtam, külön görgőt egyszerűen nincs értelme), holott régebben 10000-nél többet nem bírtak ki!

Pushy

(#11) Gee-Bee válasza Fko (#8) üzenetére


Gee-Bee
tag

Vagy veszel egy HP lézert, ott örök élet gari van a toneren, a recept pedig speckón belüli. Ha nagyon pofátlan vagy akkor soha nem kell többet tonert venned, ha korrekt akarsz lenni, akkor kiegyezel a kereskedővel egy ''minden harmadikat kicserélem'' konstrukcióban :D

De ha nem akarsz bíbelődni a cserével, akkor fogadd meg Pushy javaslatát a tintásról. Normál szöveg nyomtatás esetén is egy komolyabb tintás olcsóbban üzemel mint az olcsó lézerek.

�%-12345X

(#12) kordovan válasza Gee-Bee (#11) üzenetére


kordovan
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem.
Dvd cimkénél mikor csinálom a külső átmérő 108 mm. De ennél nekem látszik még egy kis fehér szegény kb. 0.5-1mm.
Nagyobbra nem lehet állitani...

Ötlet?

Igy azért nem tökéletes a cimke, olyan azal a kis fehérrel mintha matrica lenne...

hemo

(#13) Bill Clay


Bill Clay
csendes tag

Kérdésem a következő :

Canon ip4000-esem elérte a betérdelési szintet, tönkrement a fej.
Gyári, cserével 18000 forint. Létezik-e utángyártott ebből is?

Előre is köszönöm.

Kétféle sarkantyú van...Az egyik az ajtón jön be, a másik az ablakon. (javítva)

(#14) Pushy válasza Bill Clay (#13) üzenetére


Pushy
tag

Üdv!

A kérdésedet valószínűleg azért tetted fel, mert nem vagy tisztában azzal, hogy a HP is csak néhány hónapja érte el azt a technológiai színvonalat, hogy fotolitográfiás elven tudjon előállítani fejet, amellyel a Canon már hosszú évek óta rendelkezik.

Szerintem rendkívűl jó ár egy fejcseréért, főleg ha azt nézem, hogy egy i320/250/350 fejcseréje nemolyan régen 21000+ÁFA + munkadíj volt.

Mennyit bírt ki a fej! Hulladéktintagyűjtőt nem kell cserélni benne?

Pushy

(#15) Bill Clay


Bill Clay
csendes tag


A nyomtató romja :) szerint 2100 korong, és úgy hozzávetőlegesen 2500 tele színes oldal, meg kb. 5-600 oldal fekete szöveg...

Hulladéktintagyűjtő mi fán terem?


Kétféle sarkantyú van...Az egyik az ajtón jön be, a másik az ablakon. (javítva)

(#16) Pushy válasza Bill Clay (#15) üzenetére


Pushy
tag

Hát, ha a ROM-ban tudsz turkálni, akkor a hulladék tintagyűjtő állapotát is meg tudod nézni. Ha jól emlékszem a D jelzés után (vagy Lost Ink) százalékban (szám.szám) megadva.

A nyomtató aljában van egy impregnált anyag, ami a tisztítóegységbűl kifolyó (fejtisztítás során kiszivattyúzott, kifecskendezett) tintát gyűjti. Ez, ha betellik, a nyomtató leáll, és nem hajlandó nyomtatni, nehogy kifollyon.

Cseréltesd ki azt a fejet, és takaríttasd ki, meg fogja hálálni a kis dög...

Pushy

(#17) gergo84


gergo84
aktív tag

vettem egy ilyen ketyerét én is. teljesen meg vagyok vele elégedve, de a szine teljes mértékben gyatra. be is burkolom valami f*sza csillogos öntappal. a 4000-esnek a szine sokkal korrektebb...

[Szerkesztve]

(#18) keszeg83


keszeg83
tag

Sziasztok!

Olcsó utángyártott nyomtatópatronok:

Bővebben: link

(#19) gergo84


gergo84
aktív tag

Figyelem !!! Figyelem !!!

az alábbi dolog történt: van egy ismerősöm, akinek természetesen ilyen nyomtatója van. Dvd filmekkel foglalkozik, szoval sok képet nyomtat, meg a cd-kre is készit képet. (szval elég sokat használja)
A dolog: A félig tele kék patronban lévő tinta átkerült az üresedő sárga patronba.. természetesen a kék kiürült, a sárgából pedig zöld lett. :(

ötletek, hogy mitől lehet ez? tönkrement a nyomtatófej talán?

elöre is kösz :R

(#20) gergo84


gergo84
aktív tag

up

(#21) ÉM


ÉM
tag

Érdekes ez a keveredő tinta :U
Nekem viszont olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek melyiket érdemesebb venni még így az utolsó pillanatben, a 3000-t vagy a 4000-t? Tud e annyival többet a 4000-s hogy megérje az árát? A 4200 nálam eleve elvetve mert egyszerűen nem is tetszik.

(#22) ÉM válasza ÉM (#21) üzenetére


ÉM
tag

Kérdésemet vehetitek tárgytalannak, mert néhány telefonálás után rá kellett jönnöm, hogy ilyen nyomtatókhoz már nem valószínű, hogy hozzá fogok jutni újonnan :O :O :O

(#23) gergo84 válasza ÉM (#22) üzenetére


gergo84
aktív tag

sajnos igen, ip3000-et már nem fogsz kapni sehol...
a többi meg nem utántölthető utángyártott patronokkal...
ami persze igy joval drágábbá teszi a nyomtatókat...
van egy multifunkciós is mp130, ez is utántölthető lett volna...
de mind elfogyott ebből is...

szerintem várd meg a következő szériákat...

[Szerkesztve]

(#24) ÉM válasza gergo84 (#23) üzenetére


ÉM
tag

Pontosan emiatt akartam az ezresre végződő szériából, na meg persze a kinézet sem elhanyagolandó szempont.
Egyébként melyik következő szériára gondolsz? Sajnos belátható időn belül muszáj nyomtatót vennem.

(#25) Marwell


Marwell
csendes tag

Hi nem akartam újat nyitni lehet tudtok tanácsot adni IP3000 es canonról
Idézek: ''De a Canon olyan fejlesztést hajtott végre, hogy 60000 után még mindíg nem kellett lapadagolót cserélni (nem véletlenül komplett lapadagolót írtam, külön görgőt egyszerűen nincs értelme), holott régebben 10000-nél többet nem bírtak ki!

Pushy''
hiába fejlesztett olyat hogy 60000 lap ha 6000 lap után meg sem moccan a nyomtató azt mondták garis szervízben hogy elérte a 6000 lapot dobjam ki vegyek újat ezt eddig nem mondták sehol a fejet most cseréltem :) 15000 ft volt de azt nem mondta senki hogy hiába cserélek fejet 6000 lap után a nyomtató meg sem moccan mi ilyenkor a teendő tényleg dobjam ki a hibátlanul működő nyomtatót ?????
Kérlek benneteket segítsetek!!!!

(#26) gergo84 válasza ÉM (#24) üzenetére


gergo84
aktív tag

A következő nyomtató termékcsaládra gondoltam. :))
Biztos lesz majd valamikor, és azok között is lesz utángyártottal tölthető.
De ha sürgős, akkor sajnos marad egy magasabb széria, és töltögetheted injekcióstűvel:(

(#27) artos


artos
tag

Beleolvastam a topicba, és látom nagyon sokaknak problémát okoz a nyomtatók ''színminősége''. A legdrágább nyomtatók sem nyomtatatnak színhelyesen ha nincsenek bekalibrálva.
Először is a monitort kell bekalibrálni, hogy valós képet lehessen látni. Ehhez egy spektrofotóméter kell. Ezután megfelelő programból kell nyomtatni amiben van színmenedzsment, például Photoshop. A nyomtatóhoz külön színprofilt kell készíteni egy spektrofotóméterrel. Ehhez egy tesztlapot kell kinyomtatni, és a lapon lévő színmintákat megmérni, és egy program a mért adatok alapján elkészíti a színprofilt. A legtöbb gond a neutrális szürke szineknél van, általában zöldes, vagy vöröses tartományba tartanak. Sajnos minden tintatípushoz és médiához külön kell színprofilt készíteni, de ezek használatával szinte tökéletes a minőség - általában azért egy fényes fotópapírra készített színprofilt lehet használni hasonló papírhoz, viszont más tintához mindenképpen újra kell kalibrálni - . Ezzel még festéket is lehet spórolni mivel a sötétebb tónusoknál mind a négy színből felesleges maximumot nyomtatni kevesebb festék mennyiséggel is el lehet érni ugyanazt a hatást - max 400% festékterhelés helyett elég megadni max 280% -. Így tónusosabb képeknél akár 25-30% tintát megspórolhatunk.
Tehát egy olcsó jobb minőségű nyomtatóval is lehet színhelyesen nyomtatni, csak be kell állítani.

(#28) gergo84


gergo84
aktív tag

azt hiszem sikeresen átvészeltem egy nehéz idöszakot a nyomtatóval.

Velem is megtörtén, amitől nagyon tartottam...minden a haveromnál kezdödött...ö sokat nyomtat cd-kre meg dvd boritot csinál rendgeteget. És eccer megtörtént vele kb 1 év után, hogy a sárga és kék szin összefolyott. Érdekes módon nem a papirra ment, hanem áttöltödött a másik tartályba. Pontosan nem tudom mit csinált vele haver, de elkezdte birizgálni a nyomtatófejet, és utána volt még egy tintafolyás, és a nyomtatófej teljesen bedöglött.

Aztán következtem én a sorba. én jóval kevesebbet használom: cd-re nem nyomtatok, és dvd képeket is átlagban csak heti 2-t csinálok. Nekem is ugyanaz a két szint folyt össze, bár amikor én tapasztaltam, egyből kivettem az összes tintát a nyomtatóból és minden létező karbantartást megcsináltam, amit csak lehetett. Utána egyesével visszaraktam a nyomtatóba a szineket, mindet egyesével kipróbálva, és azóta teljesen jól müködik. (kipp-kopp)

Mind a ketten G&G tintát használunk...

(#29) DragonR+


DragonR+
aktív tag

Üdv!

Remélem, tud nekem valaki segíteni eme helyen.
Ink absorberre lenne szükségem Canon BJC-3000 nyomtatóhoz.
Ez az absorber típusfüggő, vagy táblában kapható?
Tényleg hiánycikk ez kis hazánkban?
Mert engem így tájékoztattak. :O

Üdv, DragonR+

Ui: Jah, a hiánycikkes dolog után máris ajánlani akartak egy új nyomtatót, mert az lenne nekik a biznic, nem az absorber.

[Szerkesztve]

Ó, de finom a vadkörte, más nevén a vackor…

(#30) kiszu


kiszu
senior tag

Sziasztok.
Van egy ilyen gépem és va vele valami gond.

Bekapcsolás után pár másodperc mulva elkezd világítani a narancssárga lámpa és utána kikapcsol.
Nem tudok vele semmit nyomtatni.

Ujratelepítettem va drivert. Kábeleket megnéztem,de semmi változás.

Van valakinek valami ötlete?

(#31) Stavi


Stavi
tag

sziasztok!

olyan kóüd érdekelne engem amivel megtudom nézni, hogy hány oldalt nyomtatott a nyomtatóm, illetve, hogy hányszor volt benne patron cserélve....
úgy tudom létezik ilyen szervízkód... ha vki tud segíteni annak nagyon megköszönném...!

Stavi

Privátba hamarabb elérsz... stavi(kukucs)tvn(ponyt)hu.

(#32) siemensfun


siemensfun
tag

Sziasztok!

Tegnap leállt a nyomtatóm. 12-t villan sárgán és utánna semmi. A fejet mozgatni sem akarja. Mi lehet a probléma?

[Szerkesztve]

(#33) demars


demars
addikt

Sziasztok!
3 napja vettem egy Canon ip1300 as masinát. Nagyon szépen nyomtat... azzal nincs gond. De már a megvétele után jöttek a gondok amikor kibontottam a dobozát...!
Először is nem volt a dobozban adatkábel :O . Ez kissé kellemetlenül érintett, de gyorsan orvosoltam, vettem egyet 390 Ft ért. Másodszor meglepődtem amikor láttam , h csak egy színes patront adtak hozzá :O . Harmadszor pedig, mikor jobban megnéztem a patront, akkor láttam, hogy ez nem csak tinta patron hanem fejjel együtt van. (ezt csak azért írom mert azt olvastam v.hol h a HP vel ellentétben a Canonnak olyanok a masinái h csak patront kell cserélni fejet nem s ezért olcsó bele a tinta, s igazából emiatt vettem Canont)
Az lenne a kérdésem, h normális e az h nincs adatkábel ill. h nincs fekete patron a dobozban?
Az eladót kérdeztem h minden megvan e hozzá ő csak bólogatott...
Másik kérdésem, h tud e valaki olyan boltot ajánlani (vagy helyet), ahol olcsón (elfogadható áron) kapok patront a masinámba?
CL-41 /színes/, illetve PG-40 /fekete/ patronok valók bele gyárilag.
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv: demars

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#34) szeva000 válasza demars (#33) üzenetére


szeva000
addikt

Hát pedig adatkábel nincs hozzá se patron.Ezért vetted ennyiért.Először utána kellett volna nézned,hogy mit is veszel.(a négyezres sorozattól vannak külön fej és patron variációk)
Szerintem a legolcsóbb,ha töltöd ezeket a patronokat,azzal jársz a legjobban,Ha végleg kampec lesz,akkor meg cseréled

(#35) demars


demars
addikt

Rendben, ezt értem.
Tudnál ajánlani olcsó és megbízható utánntöltő készletet? Neten találtam néhányat kb 2000 Ft ért lehet már kapni! De nem igazán tudom, hogy hogyan kell utánntölteni, mert nem láttam a patronon olyan helyet ahol bele lehetne tölteni a tintát.
S lenne még egy kérdésem is: kb hány utánntöltés után kell cserélnem a patront(a fej miatt)?
Válaszodat előre is köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#36) artos


artos
tag

Nyomtató kalibrálás, színprofil készítés 2500 Ft. digit-printer@freemail.hu
:DD

(#37) fogetti


fogetti
csendes tag

Üdv Mindenkinek!

Pixma MP500 multifunkciós nyomtató beszerzésén gondolkodok, mert elég jókat olvastam róla. Azonban neten való keresgélés közben találtam egy-két boltot ahol Canon Smartbase MP500-ast árultak ami megszólalásig hasonlít a Pixman MP500-ra, de nagyságrendekkel olcsóbb. Mi lehet a különbség a kettő között? Én nem jöttem rá... Mi lehet az oka az árkülönbségnek?
Valakinek van vmi ötlete?

(#38) ***ANDRÁS***


***ANDRÁS***
aktív tag

egy olyan kérdésem lenne ip3000-es tulajokhoz, hogy DVD nyomtatáskor a fekete kicsit fako. Fotópapiron ezt nemtapasztalom, csak a matt fehér szitázású verbatim lemezen.

Valamint olyan problémám is van, hogy hosszabb ideje nem volt használva a nyomtató és nyomatban szép csíkok jelentkeznek.
Beszáradt a festék gondolom. Tisztítása lehetséges a fejnek?
már valamennyirre kijárattam, türhető a nyomat, de halványan még mindig fellelhetők a csíkok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.