Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) misran


misran
tag

Sziasztok!

Szerintetek mennyit ér egy használt IXUS 400-as?
Érdemes CF-es géppel tolni vagy inkább SD?

Köszi, Üdv!

MiSRaN

(#2) oceanearth válasza misran (#1) üzenetére


oceanearth
őstag

szerintem semmit. az összes ixus nagyon gyenge. tök mind1, CF és Sd is olcsó viszonylag gyors is

(#3) misran válasza oceanearth (#2) üzenetére


misran
tag

Köszi a kommentet. Szerinted milyen gépet érdemes most választani? 4-5 Mpixel, lehetőleg ultrakompakt, zoom-os. Van tipped?

A Canonokról másnak véleménye?

Üdv!

MiSRaN

(#4) Ra3 válasza misran (#3) üzenetére


Ra3
őstag

szerintem a Canon A-széria otthonra tökéletes, mondjuk ez nem igazán ultra kompakt kategória, neked inkább valamilyen ixus lenne. Nem tudom hogy az elöttem hozzászóló kollégának konkrétan milyen gondja volt az ixusokkal, de egyik munkatársamnak szintén 4 éves az Ixus330-asa, és gyakorlatilag van héhány karc az aluminium boritáson, ennyi. másik ismerősöm most vett br 60-ért ixus 30-at, és ennyiért szerintem nagyom megérte, 3 MP, 640*480-as video, kb110-120 gramm, és a képminősége is tökéletes.
itt van a 4mp-es változat: (ez nálunk ixus40 néven fut)
Bővebben: link

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#5) oceanearth válasza misran (#3) üzenetére


oceanearth
őstag

nm. ultrakompakt gépet nem érdemes választani, mert szarok. a kompakt is hatalmas kompromisszum. a canonok jó gépek. milyen árban gondolkodsz?

(#6) oceanearth válasza Ra3 (#4) üzenetére


oceanearth
őstag

''3 MP, 640*480-as video, kb110-120 gramm, és a képminősége is tökéletes.'' akkor már megérte megvenni. nézd máe meg az objektívét és utána mondd rá, hogy jó gép.

bírlak titeket akik megnézik a gép adatait és hú ez ilyen videot tud meg olyan MP. egyáltalán nem ez számít. számít a CCD méerete ami kompaktoknál kicsi, ultrakompaktoknál nagyon kicsi és számít, hogy milyen az obija, mivel az ultrakompaktoknál nincs hely ezért szarok. szar a fényértékük, óriási CA, óriási zaj stb.

(#7) Ra3 válasza oceanearth (#6) üzenetére


Ra3
őstag

bocs, de mint irtam egyik ismerősöm vett ixus30-at, és nem csak az adatlapját láttam, hanem volt a kezemben, megnéztük milyen képeket/videót csinál, mezei felhasználónak több mint jó.
Bővebben: link
birom az olyan fotómániás embereket akiknek semmi sem jó, és az a párszázezer ember aki kompakt gépet vesz mind hozzánemértő amatőr.
ps: van egy másik ismerősöm 5mp-es, tükörreflexes, 1.5 kg-os aluvázas géppel, és nem tud jó olyan jó képet csinálni mint az ixus30, mert nem ért hozzá.--> a legtöbb home usernek jó a kompakt gép.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#8) oceanearth válasza Ra3 (#7) üzenetére


oceanearth
őstag

''birom az olyan fotómániás embereket akiknek semmi sem jó, és az a párszázezer ember aki kompakt gépet vesz mind hozzánemértő amatőr.'' mert az is, az vesz kompaktot, akinek vagy nincs pénze vagy nem ért hozzá. a bridge kategória sokkal jobb váalsztás, ott az s5500 mindnet tud amit kell és sok ixusnál olcsóbb és mennyivel jobb. mert a sok hülye csak azt nézi, hogy jól nézzen ki, meg, hogy ha aluminium akkor az jó. lószart.

''van egy másik ismerősöm 5mp-es, tükörreflexes, 1.5 kg-os aluvázas géppel, és nem tud jó olyan jó képet csinálni mint az ixus30, mert nem ért hozzá.'' attól, hogy van egy fasz haverod, aki nem ért hozzá attól még én pl. sokkal jobb képet tudnék csinálni, mint az a fos ixus. de ha nem is ért hozzá, belöki P-be le az ISO-t és már szebb képe van mint az ixusnak

nem kell egekbe maagsztalni a kompaktokat, mert szarok!!!

(#9) misran válasza oceanearth (#8) üzenetére


misran
tag

Nos, köszi a heveny vitát, ebből is tanul az ember. Annyit fűznék hozzá, hogy az ultrakompakt gép azért kell, mert ultrakompakt. Nyilván a méret és minőség között kompromisszumot kell kötni, nekem spec. azért kell, mert vinni akarom bringázni, sielni, bármit-csinálni. Ezeket nehéz egy 3 kg-os fotóstáskával művelni. Nyilván ha nem lenne a súly és méret releváns, valami tükörrefis vagy bridge gépet választanék, pl. Canon PowerShot S2 IS-t, 500 USD-ért. Vagy bármit.
De a fent megnevezett okokból csak ultrakompakt jöhetne szóba. Aztán ha megnyerem a lottót, akkor veszek mellék tükröst is.

Köszi,
Üdv!

MiSRaN

(#10) oceanearth válasza misran (#9) üzenetére


oceanearth
őstag

ez is igaz, de hidd el egy idő után azt szereti az ember ha viszi a nagy gépet és megvan a jó fényérték. igazándiból már ezért várom az 5megapixeles telefont, hogy bejöjjön hazáknba. és akkor tudom magammal vinni. ja és a canon powershot S2 IS egy elég gagyi gép, az árához képest.inkább fz5 vagy fz20.

(#11) dabadab válasza misran (#3) üzenetére


dabadab
titán

Ha eltekintesz oceanearth kisse dilettansnak hato szarozasatol, akkor az Ixusok jok (felteve, ha a meret tenyleg szamit). Egyebkent tudom ajanlani a www.dpreview.com-ot, ott a legtobb Ixusrol van review (meg a geppel keszult kepek), es altalaban hatarozottan pozitivak.
En momentan egy Ixus 50-tel szemezek (most meg egy ''sima'' (a legeleso, 2.1 MP-es) Ixusom van).

DRM is theft

(#12) dabadab válasza oceanearth (#10) üzenetére


dabadab
titán

''ez is igaz, de hidd el egy idő után azt szereti az ember ha viszi a nagy gépet és megvan a jó fényérték.''

Nem hiszem, hogy ezt tenyleg probaltad volna. Lattam en mar profi fotosokat ultrakompakt gep utan vagyakozni egy nagyobb turan :)

DRM is theft

(#13) oceanearth válasza dabadab (#12) üzenetére


oceanearth
őstag

miért is nem hiszed?? 2 hét londonban egy s7000-essel a vállamon. nem olyan nagy teher az a közel 1 kiló. kivéve ha olyan kis nyüzüge vagy, én elbírom.
''Lattam en mar profi fotosokat ultrakompakt gep utan vagyakozni egy nagyobb turan'' én még nem láttam, vagy azok nem voltak profi fotósok. volt egy cikk most neten, biggamer linkelte ahol a csávó egy 300-as Sigamával vadászott az orroszlánokra, valószínű ő is az ultrakompaktról álmodott, aminek kemény 110-es gyújtója van nem???

(#14) misran válasza oceanearth (#10) üzenetére


misran
tag

Hát persze, én is szeretném, sőt, néha az analog jó kis 20 éves Ricoh gépemet viszem is, ezerszer jobb képeket csinál mint a kis digi szutykok. Csak hát nem praktikus bringa közben, pedig ezt gyakran művelem, főleg nyáron. Na meg síelni sem viszem szívesen. Nagyot nyom a bordámon ha elesek :).
Szóval egy ''nagy'' és egy ''kicsi'' gép páros az ideális azt hiszem.
És most ''kicsit'' keresek.

Az fz20-at megnéztem, tényleg ígéretes, és csak 100 USD-vel több. Na majd egyszer lehet hogy elfajulnak a dolgok ide is. De most még ''kicsiben'' utazom.

u.i.: Egész eddig a jó optikákról beszéltél, és most benyomod ide ezt a telefonos dolgot. Csalódtam :). Egy telefonon soha nem lesz olyan az optika hogy az egy 5 megapixeles CCD-t kiszolgáljon. Vagy ha igen, akkor az egy jó bridge gép lesz, amiben van telefon is... :)

Üdv!

MiSRaN

(#15) oceanearth válasza dabadab (#11) üzenetére


oceanearth
őstag

figyelj, ledilettánsozhatsz nyugodtan nem érdekel, mert tudom, hogy nektek úgyse számít az obi fényértéke, a CA, ISO, meg a CCD mérete. ezt az ixusok jók kijelentésed meg cáfolom továbbra is, méretéhez képest biztos jó, de drága és rossz képeket csinál sok CA-val. egyébként verőfényes napsütésben a mobilom is jó képet csinál, nem az a lényeg. hanem hogy telénél szürkületben miylen képet csinál.
addig nem fogod megérteni, hogy miért szarozom az ixusokat míg nem lesz egyszer szükséges telénél az F3.0-ra

(#16) oceanearth válasza misran (#14) üzenetére


oceanearth
őstag

igen a jó optikáról beszéltem és azért mondtam, hogy síelni én max egy szar optikás telefont vinnék. mást nem, mert sajnálnám. még egy belépő szintű canont is féltenék. az első részével a hsz-ednek egyetértek

(#17) misran válasza dabadab (#11) üzenetére


misran
tag

Köszi a linket, ismerem :).
Igaziból a használt cucc árak érdekeltek volna. És nem úgy van mint sokan gondolták az elején, nem venni akarok, hanem eladni :).
Ugyanis van egy IXUS 400-am, amivel maximálisan meg vagyok elégedve (nem felejtve el hogy ez egy ultrakompakt gép). Csak álmodoztam a váltásról valami újabbra, szebbre, jobbra :). De ez persze nem kőkemény elhatározás, mert mint mondottam, meg vagyok elégedve. Azért a 640-es videó, kártyakapacitásig poén lenne, mert pl. egy-egy jó ugratást a sípályán jól megörökíthetnék. Vagy valami durva DH-t a bringával :). Tudom, ide ki lehetne vonulni egy stúdióval, de én magamnál akarom a gépet, és ha van valami, lőni egy képet.
A haverom egy nikon 8800-assal jár, és elég gáz hogy soha nincs nála amikor kéne, mert nem akarta cipelni, illetve bizonyos helyekre nem meri elhozni mert ellopják, eltűnik... Megértem, de ez nem az a tipikus ''készenléti állapot''...

Ezért kell egy kicsi gép ami minnél többet tud.

Köszi,
Üdv.

MiSRaN

(#18) oceanearth válasza misran (#17) üzenetére


oceanearth
őstag

hát ja, csak a kicsi gép szerintem nem éri meg az árát, mert akkora kompromisszum

(#19) misran válasza oceanearth (#16) üzenetére


misran
tag

Na ja, félteni én is féltem, de kockáztatok, iszonyat sok tök szép és jó emlék köszönhető már a kis kompakt csodámnak.
Ez most gonosz lesz:
Ha most eltörném, már így is megérte, sok képet csináltam kirándulásokon.
Nyilván remélem nem törik el.

Telefont már törtem sielés közben. :) Még jó hogy akkor nem volt nálam a gép. Igaz, azt lehet hogy nem tok nélkül a zsebemben vittem volna. Heheh.

ui.: nem vagyok egy HW gyilkos, hiába tűnhet úgy :).

Üdv!

MiSRaN

(#20) Ra3 válasza oceanearth (#8) üzenetére


Ra3
őstag

részemről a vita lezárva, nem akarok senkit meggyőzni, egyébként a csávó tényleg fasz, és nem a haverom hanem a főnököm :D

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#21) dabadab válasza oceanearth (#15) üzenetére


dabadab
titán

''figyelj, ledilettánsozhatsz nyugodtan nem érdekel, mert tudom, hogy nektek úgyse számít az obi fényértéke, a CA, ISO, meg a CCD mérete.''

En csak a magam neveben tudok nyilatkozni, de engem erdekelnek ezek az adatok.
Ugyanakkor az is erdekel, hogy egy gep elferjen a zsebemben, strapabiro legyen es ha megis tortenne vele vmi, az se razzon meg tulzottan.
Amugy aki komoly fenykepeszt ismerek, mindnek van vmi apro kis kompaktja, azokra az esetekre, amikor az ''igazi'' gepuk nincs naluk.

Egyebkent meg nem tesz tul jot a hitelessegnek az effele frocsoges.

DRM is theft

(#22) oceanearth


oceanearth
őstag

ok rendben flame lezárva mindnekivel, végülis midnnekivel kompromisszumra lyukadtunk ki 2 gép kell. egy ultrakompakt és egy bridge vagy gy DSLR
az én problémám az, hogy csak egyet tudok megvenni és akkor inkább már bridge mint kompakt

(#23) misran válasza oceanearth (#22) üzenetére


misran
tag

Oké, köszi mindenkinek az érvelést. Megragadom az alkalmat és megkérdezem akkor újra, szerintetek milyen reális áron lehet eladni egy Canon IXUS 400-as gépet? (Oceanearth, most a ''semmenyiert''-et hagyjuk :) )

Igaziból az van, hogy ha értelmes árat adnának érte, lehet váltanék egy újabbra, ami SD-s és kisebb. Persze saját magamnak van pár ellenérvem, ezért még rágódom is, de azért érdekelne az ár is.

Ellenérveim a cserére:

- új IXUS-ok optikája fizikailag kisebb --> felbontásuk, fényáteresztésük gyérebb
- LCD nagyobb (fogyasztás!) ugyanakkor
- aksi kisebb kapacitású
- lila köd :)

Érveim:

- kisebb gép
- 640-es videó, kártyahosszig

A lila köd effektről mostanában olvastam, új IXUS-oknál sokan panaszkodtak. Egy haveromnak IXUS 500-a van, és Nála is gyakran előjön. Nevezetesen az, hogy a képen lila ködszerű foltok jelennek meg. Nos ennek a tudatában kicsit aggódom, mert nálam ilyen soha nem volt még.

Szóval ezek mennek, meg a bárányfelhők.
Azért a gondolattal játszani szabad, nemde?

Üdv!

MiSRaN

(#24) oceanearth válasza misran (#23) üzenetére


oceanearth
őstag

sztem max olyan 30-40ezret érhet

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.