Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bitfarkas


bitfarkas
őstag

Akinek van, vagy aki már használt ilyen kamerát, kérem ossza meg velem a tapasztaltakat.
Köszönettel: bitfarkas

(#2) Márton válasza bitfarkas (#1) üzenetére


Márton
nagyúr

Velem is! Velem is!

Sot, meg a Sony 940-ese es a Pana MX500-a is erdekelne.

Bitfarkas:
felprofi munkara szanod, vagy igenyes vagy a hobbidra? :)

Hol tervezed vasarolni, tudsz-e helyet ahol kiprobalhato?

Bar, ha tudnal, talan nem inditottal volna topicot :(

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#3) salazol válasza bitfarkas (#1) üzenetére


salazol
őstag

Nem pont ezzel de a canon DM-XL1-gyel van hosszú távú tapasztalatom ''ipari'' használat alapján. Egy vidéki tévénél használtam mind kamkorderként, mind stúdiókameraként (kényszerből, nem volt elég stúdiókamera). Ez a kamera végül is felfogható előd nagy testvérnek.
Amit te kinéztél, annak nagyobb a CCD felbontása, tehát amit képekről írok, azt úgy vedd figyelembe.
Az általam használt canon felbontása és színvilága csak kicsit volt jobb, mint az akkori 1CCD-s kameráké, de azért észrevehetően jobb volt. A fényérzékenysége egészen elfogadható, de azért mint minden kamera, ez is erős fényben tudta nyújtani az igazi minőséget. A képfelbontás illeszkedett a DV tömörítéshez, aránylag jól eltalált párosítás. A videókimeneten kapott képet tekintve lehetett volna jobb is. A videókimenete nem túl bikás, hosszabb (nagyobb, mint 8-10 m) kábel meghajtásánál voltak gondjaim. A videókimeneti képről az on-screen feliratokat csak távvezérlővel lehet lekapcsolni, ezzel eleinte párszor megszívtuk, vissza kellett menni a forgatási helyszínről a stúdióba a távvezérlőért. A kereső felbontása kritikán aluli, élességet állítani manuálisan nehéz. A kereső gyenge anyagból volt, egyszer le is tört, a műanyag alkatrész annyira nevetségesen drága lett volna, hogy olcsóbb volt fémből maratni ki. A keresőben kisebb képet látni, mint ami a felvételen látható (a szélek levágódnak a keresőben). A manuális hangerőszabályozása nagyon elb......tt, mert nem ch1 és ch2 potik vannak rajta, hanem hangerő és balansz. A drába kiegészítőként vásárolt szimmetrikus (XLR) hangbemenetek zajosak, mikrofonos felvételre használhatatlanok.
Az állványra történő rögzítés lehetősége elég gyenge, kicsi a menetes furat mélysége, egyes olcsó állványokkal ''közdarabot'' kellett az állvány és a kamera közé tenni, hogy meg lehessen húzni a csavart és óvatosan húzni meg, nehogy egyszer kitörjön.
Ennek a típusnak látványos, nagy optikája van, de működés szempontjából ugyan olyan gagyi, mint a nem levehető optikás példányoké. Tehát végtelen körgyűrűs, elektronikusan vezérelt fókuszállítás, elektronikusan vezérelt zoom, elektronikus írisz (ez a legrosszabb pontja). Manuális átélezést csinálni vele szinte lehetetlen, illetve nagyon be kell gyakorolni előre a kompozíción. A zoomolás közbeni élességtartása itt nem ez optika feladata, hanem elektronikusan korrigálják az élességet zoomolás közben. Az optika mechanikus alkatrészei néhány év alatt megkoptak, ezért vacakol az élességtartása (zoomolás közben).
Az ára ennek akkor 1.250.000 Ft volt, ezért a pénzért nem volt egy best buy. Volt egy kicsi panasonic 3CCD-s kameránk is még kisebb CCD felbontással, de a képeik között nem volt akkora különbség, ami az árdifferenciát igazolta volna. Gyakorlatilag azonos volt a képminőségük, kicsit más színvilággal. A panát 550.000 Ft-ért vettük.
A sok felsorolt negatívumhoz azért hozzá kell tenni, hogy nagyjából azonos ideig tartó használat után a pana kamera már szinte teljesen halott. Annak is elkopott az optikája, annyira, hogy már csak arra jó, hogy kitesszük a terem sarkába fix képet mutatni. A canon még használható. A másik dolog, hogy az összahasonlítási alapom a képminőség szempontjából profi kamerák képéhez kötődik, amik fél colos 3CCD-t tartalmaztak analóg 700 soros felbontással, komoly optikával. A képminősége mondjuk egy Pana MS1-es kamkorderhez képest nagyon jó.
Mivel másik típust néztél ki, lehet, hogy amit írtam, használhatatlan számodra, de hátha mégis van benne valami hasznos is.
Üdv: salazol

(#4) bitfarkas válasza Márton (#2) üzenetére


bitfarkas
őstag

Munkára használnám, sokat hezitáltam én is az MX500-on. Többet tud, mint a Pana, és kicsit Neduddgi véleménye is afelé nyomott, hogy ne ragadjak le annál. Persze ez súlyos pénzekbe kerül. Mármint a külömbség is. Vannak olcsóbb, meg drágább beszerzési helyek, konkrétan még nem néztem, hogy olcsóbbaknál is adott-e a hazai gari.

(#5) bitfarkas válasza salazol (#3) üzenetére


bitfarkas
őstag

Köszönöm a részletes ismertetőt.
A típuseltérés miatt persze van egy sor eltérés a két kamera között.
Ennek is csak 3*1/4 ''-os CCD-je van, viszont a hangcsatornák külön állíthatók.
Annál nem volt LCD panel kereső ugye?
Fontos a strapabíróság, erről a hasonló kategóriájú gépeket tekintve tán nem olyan lesujtó a véleményed. Ebben a kategóriában van még a Sony TRV 950-ese, ami paraméterek alapján gyengébbnek tűnik, meg a VX2000, ami jobbnak tűnik, de az már 1,2 millió.

(#6) salazol válasza bitfarkas (#5) üzenetére


salazol
őstag

Nézd, akkoriban nem volt nagy választék, a 1.5 millió alatti 3CCD-s kategóriában volt 1féle pana, 2 féle sony és 2 féle canon. Ezek közül ár/érték arányban messze a pana volt a nyerő az 550.000 Ft-os árával, ki is vonták hamar a piacról (túl jól sikerült, nyugaton még tévések is használták gyorsriportokra), a sony csak ugyanolyan minőséget nyújtott, de 900.000-ért, a canon kicsit jobb volt mindkettőnél 1.250.000-ért. A legjobban a Canon bírta a strapát, de ennyi pénzért ez indokolt is. A Sony-t rendszeresen használták egyetemisták (médiaszak) gyakorlásra, rendszeresen tönkre is ment. A pana akkor kezdett leharcolódni, amikor elkezdtük kiadni gyakorlásra. A Canont nem adtuk ki a kezünkből, ha kiadtuk volna, lehet, hogy az sem bírta volna.

Véleményem szerint hobbicélokra bármelyik jó, pénzt keresni viszont egyik sem az igazi.

Jelenleg a legolcsóbb olyan kamkorder, ami véleményem szerint alkalmas ''ipari'' használatra az itt Bővebben: link a legfelső kép, a DV5000.
Az ára pedig nem veszélyes ahhoz képest, hogy mit tud. Aki egyszer egy több órás forgatást megcsinál egy ilyen, vállra rakható, mégsem nehéz géppel, többet nem akar kézben fogható minikamkorderrel dolgozni.

[Szerkesztve]

(#7) bitfarkas válasza salazol (#6) üzenetére


bitfarkas
őstag

Tudod, a vállkamerákkal nekem spéci az a bajom, hogy balszemes vagyok. (A seregben is kutya kellemetlen volt, hogy az AKM-ből a forró hüvelyek a pofám előtt röpködtek, mert ott is bal oldalról lőttem.) Mivel a kereső a kamera bal odalán van, abban én nem igen látok semmit.

(#8) master bud


master bud
tag

Mi is egy pont ilyen kamerán vacillálunk egy ideje. Egy ilyen kamerával lehet már olyan minőségű (extrémsport)filmet készíteni amely szégyenkezés nélkül lemehet a TVben?

Itt természetesen a képminőségre stb. gondoltam, nem a témaválasztásra, vágásra stb.

Például ilyen környezetben: Bővebben: link

:F

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#9) master bud válasza master bud (#8) üzenetére


master bud
tag

:F

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#10) bitfarkas válasza master bud (#9) üzenetére


bitfarkas
őstag

Szerintem igen. Bár ez esetben én meggondolnám a súly, meg a méret miatt a legkisebb 3 ccd-s Panát, az NV-GS70EG kamerát.

(#11) master bud válasza bitfarkas (#10) üzenetére


master bud
tag

Néztem a Panát is, de valahogy az xm2 jobban tetszik. Eddig csak jót olvastam róla, a legtöbb helyen 100/100 (bár ez sokat nem jelent). Volt a kezünkben egy xm2, csináltunk 1-2 próbafelvételt és nagyon szép képet csinált.

Az is érdekelne, hogy mik az elvárásai a TVknek a képminőség, hang stb felé. Ütős mászófilmeket szeretnénk csinálni a magyar közönség számára, reméljük érdekel valakit bár ahogy nézem inkább valami valóságshowban kéne gondolkozni :)

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#12) Márton válasza bitfarkas (#10) üzenetére


Márton
nagyúr

En pedig mindjart le is beszelnelek rola, mert nincs benne optikai kepstabilizator.
Ami ilyen hegyek kozott nem art :))

Inkabb MX500, XM2, TRV940 kozott vacilalj.

VX2000 mar tul draga es nehez lenne szerintem.

Hegymaszo vagy? Nagyon tuti helyszin!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13) bitfarkas válasza master bud (#11) üzenetére


bitfarkas
őstag

Túl nagy reményeket ne táplálj, ha ingyen adod az anyagot, tán egyes részeit leadják. A 3CCD-s kamerák által produkált minőség sztem megfelelő, de lehet, hogy csak akkor állnak szóba veled, ha betán vagy digibetán adod.

(#14) master bud válasza Márton (#12) üzenetére


master bud
tag

Az optikai képstabilizátort én is kiszúrtam :) az XM2-ben, többek közt ezért lettem belé szerelmes. Súlya is optimális, ilyen helyekre annyi cuccot kell vinni hogy igazán nem hiányzik egy BetaCam a válladra.

off
Igen, hegymászó volnék, azon belül is a nagyfal mászás érdekel. A képen az Eiger északi falában vagyunk, kb. 700 méterre a parkettától, a fal itt 1200 méter magas.
on

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#15) master bud válasza bitfarkas (#13) üzenetére


master bud
tag

Van egy ilyen érzésem nekem is, de azért reménykedem hátha megváltozik a világ és lesz olyan ember aki kíváncsi ilyesmire is.

DigiBeta, BetaCam...hát megnézném azt az operatőrt aki egy ilyen falba bemegy (két nap amíg felmászol, aludni kell a falban) és a pszichés terhelés mellett még képes dolgozni :)) azért szokott lenni 1-2 durva snitt ;)

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#16) bitfarkas válasza master bud (#14) üzenetére


bitfarkas
őstag

Jaj az nagyon szép, és ha túl vagy a falon, ott áll előtted a Jungfrau.
A DV felvételt feldolgozás után is át lehet írni betára...:U

(#17) master bud válasza bitfarkas (#16) üzenetére


master bud
tag

off

Hohó, tudod te akkor, hogy mit szeretnénk :)

on

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#18) Márton válasza master bud (#17) üzenetére


Márton
nagyúr

Ismerosom Sony digit8as felveteleit irta at Betara es adta le egy nagy tv-be.
Nem szoltak egy szot sem, igaz jok voltak a fenyviszonyok a felvetel soran.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19) master bud


master bud
tag

Itt található egy elég gazdag Canon XM2 user site, képekkel, cikkekkel stb.

Bővebben: link

Esetleg érdekel valakit.

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#20) Márton válasza master bud (#19) üzenetére


Márton
nagyúr

Ez ugyan GL2, de azert koszi.

Heten neztem pana mx500-at es nem estem hanyatt tole.

Az uj gs200-as mikor varhato?
Szerintem bomba ara lesz egy 3ccd-s masinahoz kepest.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#21) Márton válasza Márton (#20) üzenetére


Márton
nagyúr

Mindig tanul az ember:
az XM2 a GL2 europai valtozata!

S szinten mx3000 japan = mx300 eu

:)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#22) Márton válasza bitfarkas (#1) üzenetére


Márton
nagyúr

Bitfarkas, megvetted? Meselj!

En meg nem dontottem..

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#23) Márton válasza Márton (#22) üzenetére


Márton
nagyúr

Tegnap volt alkalmam tesztelni egy XM2-es kamkordert, es roviden csak annyit tudok mondani rola:

HIHETETLEN JO!!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24) Márton


Márton
nagyúr

Akit erdekel egy XM2-es, kerdezzen batran.
Mar nyuzom egy ideje :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#25) Kis Péter válasza Márton (#24) üzenetére


Kis Péter
csendes tag

Márton!

Milyen területen használod a kamkordert?
Mik az eddigi tapasztalások?
Jól megépített az eszköz, nem gagyi cucc?


Valaki tudna valamit mondani esetleg a Panasonic AG-DVC-30-ról is, mivel jónak tűnik?


Péter

[Szerkesztve]

(#26) Márton válasza Kis Péter (#25) üzenetére


Márton
nagyúr

Főleg a természetben használom a kamerát.
Már egy filmem is megjelent, amit vele készítettem!
(akit érdekel elküldöm a linket, hogy ne legyen reklám)

Egyáltalán nem gagyi eszköz, a 3CCD és a fluoros L-szériás lencse jól végzi a dolgát, nagyon szép képet rajzol.
Sokan kérdezik, hogy milyen effektet raktam utólag a felvételre, mert annyira teltek a szinek.
Szerintem még jó ideig ezzel a kamerával fogok dolgozni és a ha le is cserélem a távoli jövőben, akkor a HD formátum miatt fogom.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#27) master bud válasza Kis Péter (#25) üzenetére


master bud
tag

Halihó,

nekem is van egy ilyen kamerám. Egy szóban összefoglalva: IMÁDOM. Csak jót tudok róla mondani, még azokat után is, hogy egyszer megsütöttem benne a firewire portot amit garban szó nélkül javítottak (Ausztriában, mert ott vettem, itt a Canon Hungária elhajtott a rákba, de jól tették, mert egy patkányt nem adnék a kezük alá). Szóval a firewire portra érdemes vigyázni, nem dugdosni a kábeleket bekapcsolt állapotban, földelést ellenőrizni a gépen stb.)

Amúgy sztem egy profi kamera, annyi hátránnyal, hogy nem cserélhető az objektív, szóval a gyári lencsével forgatsz+előtétlencsék/konverterek/szűrők.

Én nem bántam meg a vételt.

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#28) Márton válasza master bud (#27) üzenetére


Márton
nagyúr

Megvetted vegulis?
Hogy mukodik a hegyekben?
Lathatunk valahol egy filmet? :)

A foldelest hogy kell ellenorizni a gepen?
Foldelt konnektorba van dugva.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#29) master bud válasza Márton (#28) üzenetére


master bud
tag

Megvettünk, forgattunk 18 órát Svájcban, készítettünk egy filmet, tetszik az embereknek.

Most ülünk és azon gondolkozunk, hogy mi legyen a sorsa :)

A firewire-al kapcsolatban meg annyit, hogy:

-kell egy jó minőségű FW kábel (drágapézért, a szerviz szerint zárlatos kábel okozhatta a gondunkat)
-gép elindít->kábel bedug kamera kikapcsolt állapotában->kamera bekapcs
-minél kevesebb capture
-jobb egy használt (akár sérült) 1 CCD-s kiskamera capture-re
-mégjobb egy miniDV deck ($$$)

A számitógépházban ne keringjenek áramok stb. A mienkben keringett. Lényeg az, hogy mind a szalagcsévélő mechanikát, mind az FW portot kíméljük. Végülis egy drága kameráról beszélünk :)

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#30) Márton válasza master bud (#29) üzenetére


Márton
nagyúr

Hát igen, nem olcsó még ma sem.
Elemes szalagcsévélő mechanikát tudnál ajánlani?
Hol kapható?

A filmet pedig be kell mutatni :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#31) master bud válasza Márton (#30) üzenetére


master bud
tag

Hát...ilyen elemes szalagcsévélőről még nem hallottam :F

Amit láttam az a miniDV deck vagy leharcolt kiskamera capture-re. A mechanika sztem még nem elég, kell bele egy FW interface, végülis capture-re használjuk nem igaz?

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#32) Márton válasza master bud (#31) üzenetére


Márton
nagyúr

Én hallottam ilyenről, igaz digital8 kazikhoz és
az ára is 6-8e magasságában volt.
Gondolom létezik minidv-hez is, hogy legalább a tekeréssel
ne amortizáljuk a drága kamerát.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#33) Lado válasza master bud (#29) üzenetére


Lado
csendes tag

Helló, meg lehet nézni valahol a filmet?
Érdekel a mászás is, meg a film is...
Ha el lehet érni valahol, akkor írd meg légyszi (akár E-mailon).

(#34) Márton


Márton
nagyúr

Hello!

Ki tud Canon XM2 bérlési lehetőségről?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#35) master bud válasza Márton (#34) üzenetére


master bud
tag

Már le is gányoltad a sajátodat? :)

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#36) master bud válasza Lado (#33) üzenetére


master bud
tag

Meg lehet nézni, de egy DVDn van, 2.2 GB :F

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#37) Márton válasza master bud (#35) üzenetére


Márton
nagyúr

Szó sincs róla.
Kell még egy egy hétre!

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#38) Zoli2


Zoli2
aktív tag

Hali!

Látom rég írtatok ide...
Én is egy xm2-es kamera vásárlásán gomdolkodom. Van további tapasztalat?

(#39) dummy68 válasza Zoli2 (#38) üzenetére


dummy68
csendes tag

szevasz, 1 eve hasznalom az XM2. volt szerencsem uo. felveteli korulmenyek kozott összehasonlitani 1 sony VX 2000-el és 1 samsung 1ccd-s amator géppel a felveteleit.
Számomra is meglepő volt hogy a képminősége ütötte a sony VX2000 is. Pedig abban 1/3 collos ccd van.Ja és a sony-t 1 profi mtv operatör kezelte.Szóval ebben a kategóriában az optikája és a fényerzekenysége nagyon jó.
A mechanikára tényleg vigyázni kell.A beepitett mikinek van nemi alapzaja, pontosabban veszi a kamera zajat, de 1 kulso mikivel orvosolható a probléma.
szerintem megéri az árát. most már.550000

(#40) Zoli2 válasza dummy68 (#39) üzenetére


Zoli2
aktív tag

Akkor néhány konkrét kérdésem is volna.
Valahol azt olvastam, hogy az XM2-nek van egy kis képi hibája. A kép két oldalán 2-3 sor pixelt csúnyán (vagy fekete-fehéren?) rajzolódik ki. Normál esetben ez nem zavaró, mert úgy is levágódik a kép közvetlen széle, de kép a képben egyéb effekteknél viszont zavaró lehet. /Vagy crop-olod a felvétel egészét majd leszámoltatod és ezután kezded el a vágást/
– A 16-20x-os optikai zoom-nál is szép képet készít?
– Az optikai képstabilizátor minősége?
– A mechanikára miért kell kiemelten vigyázni?

Egyébként 3 kamera között vacilálok és az egyik elődjét megemlítetted.
Canon XM2 vs. Sony VX2100 ? Mi a meglátásod?

Ha az anyagiak nem jönnek össze, akkor Panasonic nv-gs400. Vagy más?
Főbb szempontok:
– fontos, hogy kevés fénynél is jó minőségű színes képet készítsen.
– a szabadban jól használható legyen ill. bírja a strapát.

(#41) BRinyo


BRinyo
aktív tag

Sziasztok!

hezitálok egy VX2000es megvásárálásán. 1000 óra alatt van a dob üzemórája, tehát sztem keveset használták, 2 év alatt. Szerintetek megéri megvenni? 550000volna, akkuval, állvánnyal és táppal. Pár sony kazi is van mellé, de nincsenek filterek... Mit gondoltok róla?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.