Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1)



addikt

Sziasztok!

Holnapig választanom kéne az fenti két gép közül, mindkettő mellett szólnak érvek, légyszi segítsetek. A Kodak 4x optikai zoomos és 4 megapixeles, Sd kártyás, a Canon csak 3x és 3mp és compact flash kártya kell bele, még annyi előnye van a Canonnak, hogy ISO 50-es az érzékenysége, míg a Kodaknak 100-nál kezdődik. A többi tulajdonságuk és az áruk lényegében megegyezik.
Inkább a Kodak felé hajlok a 4x zoom és a 4mp miatt, csak az nem tudom, hogy a Canon esetleg jobb minőségű képeket csinál?(mert 3mp-es létére alapáron drágább a Kodaknál, vagy ez nem jelent semmit?) Ha valaki jobban ért hozzá világosítson fel, mert most sehogy sem tudok dönteni.
Ja, a Canon egyébként 90ezerbe kerül, csak most le van árazva.(76ezerre)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#2)



addikt

ja a Kodakot itt nézhetitek meg: [L]http://www.edigital.hu/eshop/termek_adat.php?aptus=62_69&termek_szam=1508[/L]
a Canon pedig:
[L]http://www.edigital.hu/eshop/termek_adat.php?aptus=62_64&termek_szam=1620[/L]


[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3) tildy


tildy
nagyúr

a75, természetesen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#4) válasza tildy (#3) üzenetére



addikt

köszönöm, és azt is megköszönném ha még pár szóban leírnád, hogy miért az a75, miben jobb, mint a Kodak

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#5) tildy válasza (#4) üzenetére


tildy
nagyúr

Hogy miben jobb?
Kodak gépet nem vennéka digigépeik kevésbé vannak olyan jól összerakva mint a canon a szériája.

Mondjuk az is igaz, hogy nekem canon bogarat ültettek itt a fülembe:U Én nem vennék mást.

Egyébként én is a75ben gondolkodtam eleinte, csak hát az anyagiak.75ért nagyon jó vétel, jó ksi gép az, hidd el.Szép képeket csinál, kategóriájában a legjobb.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#6)



addikt

Igazából azt nem tudom, hogy mekkora különbségek lehetnek ilyen gépek között, mert a Kodak a fényérzékenységen kívül ''papíron jobb'' a Canonnál(4x zoom, 4 mp), azt nem tudom, hogy minőségben mekkora különbségek lehetnek.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#7) zeg válasza tildy (#5) üzenetére


zeg
senior tag

A kevésbé jól összerakást részletezhetnéd egy kicsit, nekem a legolcsóbb optikai zoomos gépem van(cx4230), de nem értem, mire alapozod állításod.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#8) PeliScan


PeliScan
addikt

[and what about egy Minolta S414 70ezerért, újonnan, 4.1mp, 4x optikai zoom, 35-140mm, fémötvözet géptest? Szerintem veri a Canont. :P Nézz után aszerintem.]

(#9) tildy válasza zeg (#7) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem próbáltam még kodak gépet, csak hallomásból ítélek.Többen mondták, hogy kategóriáján túlmutatóan jók a a canon a60-70-80as gépek.Kinyomtatva A4ben is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#10) válasza PeliScan (#8) üzenetére



addikt

Megnéztem, az sem rossz, csak most ahelyett, hogy eldönteném melyiket vegyem, most már 2 helyett 3 közül nem tudok dönteni...:((

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#11) viharhozo válasza PeliScan (#8) üzenetére


viharhozo
addikt

Minoltanak egyetlen nagy baja van, a merete. Ket olyan ember is jart nalam, aki miutan eloben megpillantotta a gepet, inkabb mast valasztott.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#12) Avicularia válasza viharhozo (#11) üzenetére


Avicularia
veterán

nem csodálom,böszme egy batár :)

(#13) válasza viharhozo (#11) üzenetére



addikt

Igen, az én is néztem, de engem igazából a súlya rémített meg, igaz aksival meg kártyával, de majdnem fél kiló...

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#14) PeliScan


PeliScan
addikt

Miről beszéltek? Nekem ilyen van. :) S súlya és a mérete kifejezetten előnyös, mivel sokkal, igen, SOKKAL kevésbé mozdul be mint a könnyű műanyag társai, és sokkal szilárdabb, nagyon igényes benyomást kelt.

Válasszd ezt. :P

(#15) Danny-L


Danny-L
csendes tag

Hello.Igazából véve én biztos kodakot vennék, mivel asszem jobb megapixelre és jobb optikai fókuszra, ami eléggé fontos.úgyhogy végy azt

Jackson forever :D

(#16) viharhozo válasza PeliScan (#14) üzenetére


viharhozo
addikt

Ebben vegulis igazad van, csak sokaknak szempont, h zsebben elferjen a gep. Egynek itt vagyok pl en. :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#17) dwiki válasza PeliScan (#14) üzenetére


dwiki
senior tag

Az A80-as-t se nevezném könnyűnek.
Igaz, kicsit az már drágább...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#18) dwiki


dwiki
senior tag

Szerintem egy bizonyos szinten (márkásabb gépek között) már csak szubjektíven lehet
dönteni, mert mindegyik hozza amit a kategóriájában hoznia kell...
Amúgy én is Canon párti vagyok :)
De ez csak az én egyéni véleményem, bizonyára a Kodak gép is tök jó (meg a Minolta is,
meg bizonyára az Olympusnak is van hasonló kategóriájú/áru gépe ésatöbbi... :) )
Szóval szerintem amelyik Neked jobban tetszik vedd azt... :)
Vagy kérdezd meg a közönséget, és összesítsd ki mire szavaz, (akár indoklás nélkül is)...

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#19) brazso válasza tildy (#5) üzenetére


brazso
tag

Hogy mennyire van jól összerakva a Canon A75 gép? Sajnos nekem öt kép után kipurcant a vakuja a vadonatúj készüléknek. Nem sokat tesztelhették a gyárban, az biztos.

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#20) simonzé válasza PeliScan (#14) üzenetére


simonzé
addikt

Neked nagyon bejött a Minolta. Mindenkit meg akarsz téríteni vele. :D Biztos jó, és te vagy az elégedett felhasználó mintapéldája.

Az eredeti kérdésre válaszolva: Én a Canonokat ismerem. A60-am van, ennek egyetlen hibája van: 2Mpixes. Ha váltanék, ezen az árszinten az A70/75-ön kívül másra rá sem néznék.
A Kodakot nem ismerem, de azt tanácsolom, hogy nehogy beleess a sok megapixel csapdájába, amibe sokan belefutnak. Egy 1Mpixes gép is csinálhat szebb képet, mint egy sokkal drágább, 3-4 mpixes.
Az előző hozzászólásban említett vakku hiba is előfordulhat bármelyik gépnél, erre van a garancia. (Láttm én már műszerfal-cserére szoruló Audi A4-eseket, mégsem állítanám, hogy az Audi rossz...)

Tanács: Google.com
Tanács2: www.dpreview.com
Tanács3: [L]http://www.digicamfotos.de/index3.htm?http://www.digicamfotos.de/4images/categories.php?cat_id=31[/L] - mintafotók

[Szerkesztve]

I don't fit in. I fit out.

(#21) biga


biga
senior tag

Kodakról: A családom évek óta Kodak gépeket használ (pár más tipus mellett), és az összes közül a legmegbízhatóbb. Az 1,3 DC240 (vagy 4-5 éves) még mindig állva hagy sok mai ''friss'' gyártó 3-4 megás gépet. (10x15-ön). Kétségkívül kiváló a Canon, de aki azt mondja, hogy egy Kodak gép ''rosszul'' van összerakva, az nagyon téved. Jó minőségű, megbízható, és elérhető árú gépet árulnak. A lencséik külön jók. Most egy DX6340-et nyúzok, és nem bántam meg, hogy most is Kodak mellett voksoltam (mondjuk egy a70-et is ugyanígy elfogadnék...)

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#22) Speccy válasza simonzé (#20) üzenetére


Speccy
senior tag

:C Sőt, ilyen erővel az is hibája az A60-asnak, hogy nincs 10x-es optikai zoomja :C

There is hope!

(#23)



addikt

Köszi a hozzászólásokat, asszem eltolom a váráslást holnap délutánig, addig is várom még a további tippeket, nem könnyű eldönteni.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#24) viharhozo válasza (#23) üzenetére


viharhozo
addikt

Van egy elado DX6340-em es nem en vagyok biga. :)

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#25)



addikt

UP

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#26) tildy válasza brazso (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Pont kifogtál egy olyat , aminek kimenta vakuja,a kis fénycső benne.Nem hinném, hogy ez a canon hibája:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#27) dain válasza (#25) üzenetére


dain
tag

az alapján kell döntened, hogy neked mire van szükséged..

lényegesen több eltérés van a gépek között, mint amit ilyen összehasonlító táblázatokból ki tudnál olvasni.. a canon nagy erénye pl, hogy még a fókuszt is állíthatod manuálisan, de a blendenyílás, exponálási idő alap.. ez pl akkor jó, ha szeretsz félhomályban fotózni, viszont nem akarod elrontani a képet vakuval.. a másik meg, hogy 15 másodperc a maximális exponálási idő, nagyon szép éjszakai képeket lehet csinálni, és ha emelett az iso50-es érzékenységet használod, akkor egy deka zaj nem lesz rajta! stb-stb..

nem tudom miben tud többet a kodak a nagyobb zoomon és felbontáson kívül (bár a 3 és a 4 megapixel között már nincs lényegi különbség), de biztos az is jó, csak másra :)

my days are darker than your nights..

(#28) zeg válasza tildy (#9) üzenetére


zeg
senior tag

Hallomásból ne ítélj, mert akik ezt mondták neked, maguk is csak hallották olyanoktól, akik már láttak olyan embert, akinek a valakije hallott róla:) A saját gépem (a point and shoot típusú kodak gépek legalja), jól összerakott, masszív szerkezet, magyar menüvel, haverok mancsait is megjárta, igaz hogy nagyobb méretű, mint a 2 megás canon, viszont legalább 15ezressel volt olcsóbb a canonnál.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#29) tildy válasza zeg (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

Canon a60asom van, szóval nem teljesen hallomás a hallomás:U


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) vicces


vicces
addikt

basszus, már egy 5-össel olcsóbb az a75.:(
kicsit hamar vettem meg.

..
egyébként vedd meg a canon-t. nagyon állat.:)
a 32 megás kártya nem rossz indulásnak.:Y sokkal jobb, mint ha 8 vagy 16 megás lenne hozzá alapból. a többi jo tulajdonságait meg már leirták.
egyébként annyi rosszat hozzátennék, hogy nem bántam volna, ha fémből készülnének ezek a csodagépek. ez az 1 dolog az ami nem tetszik benne.
szerintem ku#/!?@&*a jó:)
már nyomtam vele kb 1000 képet.

:)

(#31)



addikt

Változott a program és azóta már itt figyel az asztalomon a Canon a75, nem bántam meg, bár még nem nagyon tudtam élesben kipróbálni, csak kattintgattam meg nézegettem, de nagyon testszik, korrekt kis gép, egy csomó mindnent lehet állítgatni stb. Meg kell tanulni kezelni és jó képeket lehet majd vele csinálni.
Ami kicsit nem tetszett, az a súlya miután beleraktam a 4 aksit, de azt is meg lehet szokni...:)

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#32) vicces válasza (#31) üzenetére


vicces
addikt

először én is be voltam szarva. azt se tudtam, hogy mikor mit nyomjak. gyorsan beállitottam automatára, és ekkor már csak a nagy gombot kellett nyomni.
aztán idővel rájössz mindenre.
/kicsit ph!-zol..találsz más topicokat..letöltesz dokumentumokat :DD/

:)

(#33) válasza vicces (#32) üzenetére



addikt

Ja nem ezzel nem lesz gond, már átnyálaztam a kézikönyvet nagyjából ugyanaz minden, mint a hagyományos fényképezőgépnél, igaz ott sem használtam semmit, csak az automatát.:)
Illetve ha már itt tartunk valaki elmagyarázhatná pontosan mire jó az expozició korrekció(vagy mi), mert ez nem teljesen tiszta.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#34)



addikt

Közben megtaláltam egy másik topicban az expozició korrekciót, mondjuk, hogy ezt is értem, mostmár csak azt nem tudom kinek van türelme minden kép előtt ennyi hülyeséget beállítani...

[Szerkesztve]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#35) dain válasza (#34) üzenetére


dain
tag

napfényben, szabadban tökmind1, teljesen ok az automatika, de ha picit művészibb képeket akarsz csinálni szobában (''műteremben''), akkor jól jöhet az állítgatás lehetősége.. egész más pl, ha egy képet minimális vagy maximális blendenyílással csinálsz, de ez is csak akkor jön elő, ha pl van egy közeli tárgy és mögötte távolabbi háttér..

my days are darker than your nights..

(#36) zeg válasza tildy (#29) üzenetére


zeg
senior tag

Ha az egyik legolcsóbb/leggyengébb kodak jól van összerakva, masszív és starpaíró, akkor valszeg a jóval többe kerülő, esetleg fémvázas darabok sem lehetnek rosszabbak.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#37) zeg válasza tildy (#29) üzenetére


zeg
senior tag

Ha az egyik legolcsóbb/leggyengébb kodak jól van összerakva, masszív és strapabíró, akkor valszeg a jóval többe kerülő, esetleg fémvázas darabok sem lehetnek rosszabbak.

3dfx cuccokat keresek megvételre

(#38) vicces


vicces
addikt

arra lennék én még kiváncsi, hogy az a75-ös honnan a büdösből tudja, hogy melyik oldal a kép teteje, ha a gépet függölegesen tartom?? :D
van benne egy érzékelő, ami miatt tudja, hogy tartom??
/mint a rakétákban, csak most nem jut eszembe a neve/

:)

(#39) simonzé


simonzé
addikt

Mondja már meg valaki, mi az eltérés az A70 és az A75 között! Régebben megnéztem, de már nem tudom, mit találtam.

I don't fit in. I fit out.

(#40) vicces válasza simonzé (#39) üzenetére


vicces
addikt

állitolag néhány hibát kijavtottak benne, és nincs a avi rögzitésnél időkorlát, csak a memoria kártya. egyenlőre ennyi jutott eszembe:)

találtam is egy véleményt:

''...Lágyabb mozgású optika az A70-hez képest
Nem csíkozódik az amúgy szép nagy LCD-je zoomolás közben
Kitűnő képminőség
Jelentősen javított funkcionalitású menü
Új, gyorsan megszokható és kezelhető tárcsa
Erős és gyors feltöltésű vaku
AF segédfény!!!...''

[Szerkesztve]

:)

(#41) dwiki válasza simonzé (#39) üzenetére


dwiki
senior tag

Amennyire én tudom, csak a menüje lett javítva, valamint a kezelőgombok lettek
praktikusabban megoldva. Tudásra (optika, zoom, ccd, Mpixel stb) ugyanaz...
Magyarul A75=A70 (v2.0)...

Szerkesztve: No megelőztek, és én pongyolább voltam...

[Szerkesztve]

Gyorsan fáradsz és már sántítsz? Észrevetted már, hogy a legtöbb normális tevékenység már zavar téged?

(#42) Hypp válasza vicces (#38) üzenetére


Hypp
tag

Canon gépek sajátossága, bár biztos más is csinálja. Van a gépben egy érzékelő, ami megállapítja, hogy landscape vagy portrait állásban tartod e a gépet, és ezt felírja az EXIF adatok közé. Fejjel lefelé nem működik a dolog:DD

Bite my shiny metal ass!

(#43) vicces válasza Hypp (#42) üzenetére


vicces
addikt

hogy hogy fejjel lefelé?
amikor az objektiv a föld fele, illetve az ég fele néz?

:)

(#44) simonzé válasza vicces (#40) üzenetére


simonzé
addikt

Fúú de marketingszag van. :)
''Nem csíkozódik zoomolás közben'' - nekem sem csíkozódott soha az A40/A60...
''Kitűnő képminőség'' - Pfhh. Ez eddig nem így volt?
''Új, gyorsan megszokható és kezelhető tárcsa'' - Nekem ugyanolyannak tűnik, mint az A70-é
''Erős és gyors feltöltésű vaku'' - Ez nem a gépen múlik, hanem az akksik teljesítményén
''AF segédfény'' - Ez az A széria minden gépén rajta van, még az a30-on is.

Nem veled kötözködöm, hanem a Canon-sajtósaival. Neked kösz az infót! :)

I don't fit in. I fit out.

(#45) vicces válasza simonzé (#44) üzenetére


vicces
addikt

kicsit megkésett hozzászólás.:)
egyébként hülyességeket beszélsz :))
jah, és nem canon marketing duma, hanem az indexen találtam, egy olvasói értékelés. /de lehet, hogy canon-os a srác, bár nem hiszem/
egyébként néha tényleg látok némi csikozódást. gondolom az a 70-esen ez kicsikét nagyobb mértetet öltött. nem tudom. nem volt a70-es a kezemben.

jah, és nézd meg a gombokat : [L]http://sher.index.hu/ad?lc=728&ui=4951036&co=1[/L] enyhén más az elrendezés. a fel-le, jobbra-balra gombok mellett a set gombot használod legtöbbször.
na mindegy, nem ragozom tovább, mert ugyis csak flém lesz belőle.

[Szerkesztve]

:)

(#46) vicces válasza vicces (#45) üzenetére


vicces
addikt

még annyit, hozzátennék, hogy az a75-ösön van egy ''nyomtató'' gomb.

:)

(#47)



addikt

Na, immár túl a 600. képemen, becsukott szemmel is elboldogulok a géppel, nagyon örülök, hogy ezt választottam, csak ajánlani tudom mindenkinek, 75 ezerért nagyon jó vétel. Csak aztm ondja meg valaki, aki tudja, hogy mi az a két led az optikai keresőtöl balra? Arra rájöttem, hogy adatforgalomnál zölden villog, de mivan, amikor a felső pirosan ég, meg az also is néha szokott sárgán.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#48) vicces válasza (#47) üzenetére


vicces
addikt

SzERInTeM FeLeslEgES eNNyIRe ELMéLYednI a 2 LEd MibEN lÉTÉbEN.
uNAtkOZTAk A mÉrnökök És BeLetEtTÉk A géPbE ŐkEt. hasZnÁLD eGÉszSÉgGEl És KésZ. :)

:)

(#49) Yaye válasza (#47) üzenetére


Yaye
őstag

Nem tudtad hogy mostanában a ledes cuccok a trendik? :)

Amúgy hol vetted?

(#50) PeliScan válasza (#47) üzenetére


PeliScan
addikt

Minoltán azt jelzi, hogy az AF megtalálta-e a fókuszpontot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.