Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Oliverda


Oliverda
félisten

Californication - Kaliforgia

Kissé meglepődve tapasztaltam, hogy ennek a sorozatnak itt még nincs topikja, pedig már lassan a 4. évad következik. Főszerepben az X-Aktákból talán már jól ismert Mulder ügynök, alias David Duchovny.

Trailer

"Hank, a tősgyökeres New York-i Los Angelesbe költözik új regényének sikerében bízva, ám a siker és csillogás még várat magára. Helyette ex-barátnője utáni sóvárgás, kamasz lánya nevelésének atyai gondjai és a kicsapongó életvitele következményei töltik ki mindennapjait. Szex, drog és rock and roll életforma ez, hiszen Hank mindkét oldaláról égeti azt a bizonyos gyertyát. Életének talán egyetlen fontos férfi szereplője barátja és egyben ügynöke, Charlie (Evan Handler), aki a felszínen Hank ellenpólusa, ám hamar róla is kiderül, hogy a látszat olykor csal és a házasság intézményének mintaegyede nem is annyira tökéletes, mint azt kezdetben gondoljuk.

Hank lánya Becca (Madeleine Martin) az egyedüli nő, aki igazán megérti a zűrös életű férfit és az egyedüli, aki elfogadja őt olyannak, amilyen és talán ezért is az egyetlen örök nő Hank életében. Hank életének fontos meghatározója Karen (Natascha McElhone), az ex-barátnő, aki kutya-macska játékot űz az íróval. Együtt élni ugyan már nem tudnak, és Karen mindent megtesz a "normális" élet elérésére, hiszen gyűrűs menyasszony és választottja egy érett férfi, akire mindenben számíthat - mondhatni Hank ellentéte. A történet harmadik lényeges női szereplője egy fiatal szirén, Mia (Madeline Zima), aki csupán egy egyéjszakás kalandnak indult Hank életében, ám annál sokkal nagyobb szerepet szánt neki a sors - és a sorozat írói. Valósággal hurrikánként söpör végig a férfi magánéletén és fenekestül felforgatja annak mindennapjait."

forrás: port.hu

Californication: Ladies Man

List of Californication episodes

IMDB

Az új 4. évad január 9.-én indul az USA-ban.

U.I.: Aki teheti az eredeti angol nyelven nézze a sorozatot mert a magyar szinkron sajnos ebben az esetben is elég ramaty.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#2) koxx válasza Oliverda (#1) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Egyik kedvenc sorozatom, először csak angolul néztem az első 3 évadot, majd barátnőmmel újranéztem szinkronosan. Tény, hogy jobb az eredeti, de sztem ebben az esetben a szinkron se lett olyan rossz. Várom a 4. évadot.

(#3) Oliverda válasza koxx (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem Hank-nek elég rossz hangot választottak. Még Rékasi is jobb lett volna szvsz. Barátnődnek hogy tetszett? Azért néhol kissé hímsoviniszta.:D

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) koxx válasza Oliverda (#3) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ó nagyon bejött neki a sorozat, sokat röhögtünk rajta :) Ha jól rémlik 2 hétvége alatt végignéztük a 3 évadot. Igen kissé az :DDD

(#5) Oliverda válasza koxx (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

Végül is ez egy modern szappanopera csak "kicsit" jobbak a színészek meg a sztori is (és minden más is) annál mint amilyet az idehaza népszerű brazil és argentin műremekekben láthatunk. :D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#6) Oliverda


Oliverda
félisten

:))

Bő 2 hét és jön a 4. season.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#7) bandus válasza koxx (#2) üzenetére


bandus
veterán

nekem is nagy kedvencem, a sopranos mellett :) én is a zasszonnyal néztem, de neki is nagyon bejött :K

véleményem szerint jobb a szinkron kivételesen, nagyon adja. "szólíts az elérhetetlen lány gyilkos apjának" :D már megvettem hank könyvét is, de még csak beleolvasni volt időm. nagyon visszaadja a sorozat hangulatát :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#8) Oliverda válasza bandus (#7) üzenetére


Oliverda
félisten

Van már könyv is? Ezt nem is tudtam...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) bandus válasza Oliverda (#8) üzenetére


bandus
veterán

hát ezzel vált híressé hank moody :)
[link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#10) Oliverda válasza bandus (#9) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt tudom csak azt nem tudtam, hogy ez valójában létezik is. Gondolom magyarul még nem adták ki...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#11) bandus válasza Oliverda (#10) üzenetére


bandus
veterán

én nem tudok róla. nekem az angol változat van meg, ebayről rendeltem.
de van belőle google book is: [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#12) Oliverda


Oliverda
félisten

Hank Moody pleads the 5th - It's confirmed, Californication has been renewed for a 5th season!

:))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#13) Oliverda


Oliverda
félisten

Vélemények az eddigi 2 részről? Szerintem elég jól sikerültek. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#14) Daweee válasza Oliverda (#13) üzenetére


Daweee
őstag

Ígéretesen indul ez az évad is, az első rész beteg, Hank és Charlie utánozhatatlan páros, a második kicsit komorabb/komolyabb, de ezt így kell, ezért is szeretjük. Zakk Wylde feltűnéséért pedig külön piros pont a készítőknek :K

(#15) Oliverda válasza Daweee (#14) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, eddig elég ígéretes. :K Kíváncsian várom a következő részt/részeket.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#16) Troy.


Troy.
addikt

S4E3: Miért csak 26 perc volt? :)

.

(#17) Oliverda válasza Troy. (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

Ugyanolyan hosszú volt mint az összes eddigi szerintem. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#18) DemonDani


DemonDani
addikt

Hello hello, ilyen topik is van? :))

Nagyon durva eddig ez az évad a kedvencem :DDD kicsit más mint az eddigiek, sokkal drámaibb

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#19) moha21


moha21
addikt

S406-ot néztem meg. Az első évad a legeslegjobb. Többi is jó, de az nagyon feltette a mércét.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#20) DemonDani


DemonDani
addikt

hát ez a mostani nagyon nagy rész volt ^.^

megint egy vidámabb oldalát mutatta a sorozat

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#21) Oliverda válasza DemonDani (#20) üzenetére


Oliverda
félisten

Holnap megnézem én is...

moha21: Elég eltérőek a vélemények. Az első is nagyon ott van, mert azzal indul az egész, de szvsz mindegyik üti a szintet. Egy volt kollégámnak a második szezon jobban bejött.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) Oliverda


Oliverda
félisten

Az a pofa... :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#23) DemonDani válasza Oliverda (#22) üzenetére


DemonDani
addikt

jobb volt mikor elkezdett neki összeállni hogy kivel dugott előző este :DDD az nagy arc volt

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#24) Oliverda


Oliverda
félisten

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) DemonDani válasza Oliverda (#24) üzenetére


DemonDani
addikt

legjobb mondat!

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#26) brownus válasza Oliverda (#24) üzenetére


brownus
veterán

jó volt ez a rész:)

runkle, már nekem fájt:D annyira hülye

[ Szerkesztve ]

(#27) DemonDani válasza brownus (#26) üzenetére


DemonDani
addikt

a Porsches jelenet mindent vitt nekem most ;]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#28) DemonDani


DemonDani
addikt

jó befejezés, az ájulás tetszett :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#29) Oliverda válasza DemonDani (#28) üzenetére


Oliverda
félisten

Ejjjnye.... SPOILER!! :U

Jó volt, kíváncsi vagyok mit hoznak ki az 5. évadból. Meg arra is, hogy mikor jön ki. Remélem már ősszel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#30) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Megnéztem a sorozatot pár héttel ezelőtt, elég sok szabadidőm volt, és elég szarul is voltam, úgyhogy kb 2,5 nap alatt végignéztem az egész, eddigi négy évadot :DDD

Király volt, jobban is lettem tőle:D Vannak benne elég jól elgondolkodtató témák..
Valaki olvasta már Hank könyvét?

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#31) Apollyon


Apollyon
Korrektor

2012. január 8-án kezdődik az 5. évad :K

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#32) Oliverda válasza Apollyon (#31) üzenetére


Oliverda
félisten

Remek, bár nem bántam volna, ha kicsit korábban kezdik.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#33) Apollyon válasza Oliverda (#32) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Én azt reméltem hogy ilyen siker után szeptemberben fog, de mivel januárban akkor ez az évad is csak 12 rész lesz..

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#34) Oliverda válasza Apollyon (#33) üzenetére


Oliverda
félisten

Mint az összes többi eddigi. :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#35) Apollyon válasza Oliverda (#34) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Igen, csak én hozzászoktam a 40-42 perces, évadonkénti 22 részes megoldásokhoz.) (House, Fringe stb)
Bár így viszont tömör és ütős :D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#36) DemonDani válasza Apollyon (#35) üzenetére


DemonDani
addikt

Nekem szinte minden "sorozatom" 10-12rész és 40-60perc vagy 20-24 20perces.
Meg van sajnos ami 25perc körüli és 8-12rész (Entourage az egyik ritkaság...)

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#37) DemonDani


DemonDani
addikt

írjunk már petíciót mert már nem lehet kibírni az állandó várakozást :DDD

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#38) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Jelen pillanatban már elérhető az 5. évad első és második része.. Dilemma hgoy megnézzem e őket vagy hagyjam lefutni és majd egyben az egész évadot..? Azért nem mindegy:D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#39) DemonDani válasza Apollyon (#38) üzenetére


DemonDani
addikt

nézd, üt :D ;] eléggé új mederbe terelték az egészet

[ Szerkesztve ]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#40) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nem bírtam ki és megnéztem őket –.– :D
Jó volt, minden másodperc. Szerintem egyáltalán nincs új meder. Azt viszont nem értem hogy mi lett az ügyvédnővel, a 4. évadban még vele volt az utolsó részben is asszem, most meg mintha már nem is lett volna. Na mindegy, ő annyira nem is fontos, remélem mutatják majd a fekete bőrű csajt full meztelenül, meg jó lenne ha lenne majd még valami Karen-es kavarás, majd megint szét, aztán a sorozat lezárásaként Karennel maradna végleg Hank..
Dukovni kezd öregedni úgyhogy nem kéne túl sokáig húzni a sztorit.. Mondjuk frissen néztem újra az X-aktákat, és ott még tök fiatal volt, ennek ellenére igazam van :D

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#41) Oliverda válasza Apollyon (#40) üzenetére


Oliverda
félisten

Az utolsó részben azt mondta neki az ügyvédnő, hogy tudja hol találja, ha valamit akar még tőle. Utána ugye Hank lelépett New Yorkba.

Duchovny már lassan 52 lesz. A korához képest szerintem még egész jól tartja magát. Az X-aktákban még 3x éves volt.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#42) Viszlát válasza Apollyon (#40) üzenetére


Viszlát
addikt

Übergáz lenne ha Karennél kötne ki a végén, legalábbis ellent mondana mindannak, ahogy eddig felépítették a karaktert. A leghitelesebb valami nagyon bizarr, perverz halálmód lenne Hank számára a sorozat végén, esetleg kasztrálás bosszúból, vagy valami ilyesmi. :)

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#43) Oliverda válasza Viszlát (#42) üzenetére


Oliverda
félisten

Egyetértek. Amúgy szerintem a 4. évad vége sem lett volna rossz egy befejezésnek.

Btw akinek bejön Hank szerepét, annak érdemes megnézni a The Joneses c. filmet. Utána el lehet dönteni, hogy kell-e ennek a sorozatnak a happy end vagy sem.:D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#44) Viszlát válasza Oliverda (#43) üzenetére


Viszlát
addikt

Jujj, nagyon gáz volt ez a film. :U

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#45) Oliverda válasza Viszlát (#44) üzenetére


Oliverda
félisten

Szerintem nem volt rossz, csak az utolsó pár percet rontották el.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#46) Apollyon válasza Viszlát (#42) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Na ne csináljátok már... :D :U
Oké hogy dráma, de azért ennyire nem kell büntetni Hank-et csak mert lazán veszi a dolgokat.. ;p
Másrészt Karen testesíti meg az Ultimét womant, és amúgy is az a jó benne hogy ő legalább nem egy tucatpicsa izé, és azért valljuk be jó volt az az esküvőről elrablós téma, és ezt ugye elsütötték már, de jó lenne ha egy csavarral megoldanák a végén hogy Hank vele maradjon és kész..
Mindegy, akkor is forr a dolog köztük, és úgy látni hogy csak idő kérdése és Karen úgyis megadja magát és Hank rájön hogy neki úgysem kell senki más, persze (szerencsétekre;p) nem én vagyok az elmeroggyant forgatókönyvíró ;pp

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#47) Oliverda


Oliverda
félisten

EXCITING NEWS: Showtime Networks has picked up a sixth season of Californication! Production will commence in Los Angeles later this year.

:))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#48) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Az új rész 720p-s változatához vajon nem lesz felirat?
Csak az hdtv-fqm-et látom mindenhol.

[ Szerkesztve ]

(#49) Viszlát válasza FoxiestFox (#48) üzenetére


Viszlát
addikt

Ugyanabból a forrásból készül mind a két változat, szóval általában a sima hdtv-s felirat tökéletesen passzol, vagy csak minimális korrekciót kell eszközölni.

"How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

(#50) FoxiestFox válasza Viszlát (#49) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Igen, én is azért lesek most, hogy nem jó a hdtv-fqm a hd-s változathoz.
Akárhogy próbálgattam MPC-HC-ben időzítgetni, nem jártam sikerrel.
De ramaty SD-ben meg nem akarom nézni.
Az lesz hogy megnyitom a videó ablak mellé a feliratot, és majd görgetem magamnak -.-

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.