Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Bxcel pc100 ps2 hol? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Geller


Geller
tag

Arra szeretnek rajonni, hogy a regi bxcel alaplapon hol van a ps2 csatlakozo?
Nem talalok olyan illesztest, ahol 3+1 labkiosztas csatlakozna a laphoz. Ha esetleg tudna valaki egy linket dobni, ahol latnam a gyari rajzot az megjobb lenne.
Thx:
Geller

Geller: My ICQ number is:#114947743

(#2) Szeke válasza Geller (#1) üzenetére


Szeke
senior tag

BXcel? Az Ali chipsetes p2 lapra gondolsz? Nekem volt ilyenem, nemrég adtam el. Csak AT-s billentyűzet megy rá, nincs rajta ps2.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#3) Geller válasza Szeke (#2) üzenetére


Geller
tag

azt vagom, de nekem nem a bill miatt kell, hanem az eger miatt..a dines bill az megvan...azé nem ertem, hogy miert ne lenne rajta, hisz egy gagyi regi inteles Peggyesen meg van....szal ezé kellene..thx minden tovabbi erolkodest..:-)
Geller

Geller: My ICQ number is:#114947743

(#4) Szeke válasza Geller (#3) üzenetére


Szeke
senior tag

ps2 port egy p1-esen? egérnek? Az igen. Ilyet még nem láttam. Mutass már valami leírást arról a p1-es lapról :) Szerezz be soros egeret, mert a szóban forgó deszkán nincs ps2.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#5) acer_ válasza Szeke (#4) üzenetére


acer_
aktív tag

Télleg nincs rajta :)) (tapasztalat..)

(#6) rATdrAgOn válasza Szeke (#4) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Nekem is volt az oreg 486-os lapomon PS/2 port. :)
Nem is volt valami nagy marka... Tomato volt az istenverte. :)
Amugy publikus infot talalhatsz pl. az IBM PC300-GL szeriabol, ha rakeresel a 6862-es modellszamra.. (nem biztos) ... ez P166MMX vas volt, es volt rajta PS/2-es billencs+eger portocska. ;)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#7) Szeke válasza rATdrAgOn (#6) üzenetére


Szeke
senior tag

oké... akkor csak én kerültem el eddig ezeket a deszkákat :P

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#8) Geller válasza Szeke (#4) üzenetére


Geller
tag

ha hiszed ha nem pedig van, ketto olyan lapom is van, amin gyarilag van ps2 csati a lapon. Sot volt olyan p1-es lapom, amin mind a bill, mind az eger gyarilag ps2-es volt, es meg csak nem is tüskésen csatlakozott a lapon, hanem siman gyari ps2 port volt.pl:intel sb82437vx.
udv:geller

Geller: My ICQ number is:#114947743

(#9) salazol válasza Geller (#1) üzenetére


salazol
őstag

Nincs rajta a PCI slot-ok környékén egy kb 20 lábú kétsoros tüskesor?
Néha mellészitázták, hogy ATX card.

(#10) Geller válasza Geller (#8) üzenetére


Geller
tag

gondolom, akkor a ps2/soros atalakito sem fog mukodni, ugye?

Geller: My ICQ number is:#114947743

(#11) Bazsesz válasza Szeke (#4) üzenetére


Bazsesz
őstag

Szia!

Nem akarom adni a ''hűdenagyontudokmindent'' figurát, de vannak érdekességek.

Pölö:

Anyám munkahelyén van egy 486SX 25MHz-s Packard Bell számítógép, és az agyam eldobtam, mikor megláttam, hogy GYÁRILAG PS/2-es bill+egérport tartozik hozzá. Ha meglesz a digitcamom, lefényképezem, addig úgysem adják el. :))

Aztán itthon van egy olyan lapom (Amptron márkájú), amin van PS/2-es egér és USB tüsi a kivezetéshez (Igaz, hogy kivezetés nincs, de van rajta tüsi, és BIOS-ban állítható).

Szóval vannak érdekességek. Általában az ilyen márkásabb gépeken előbb jelentek meg a cuccok. Pölö halottam már ATX-es P1-ről, de ez lehet, hogy kacsa. De amit fent írtam 486-ost, az tuti.

Üdv: Balu

[Szerkesztve]

''Játék a szavakkal mintájára Dúd a betűkkel :d Előadja Bazsesz művészúr :)'' by Esmein

(#12) Geller válasza salazol (#9) üzenetére


Geller
tag

de van az agp feloli oldalan az otodik lab utan szunet van...

Geller: My ICQ number is:#114947743

(#13) Szeke válasza Bazsesz (#11) üzenetére


Szeke
senior tag

Rendben, már felvilágosodtam. Látom sokaknak van ilyen cuccuk :)
A lényegen akkor sem változtat, a bxcel nevű csodán alapból nincs ps2.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#14) rATdrAgOn válasza Bazsesz (#11) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Nem kacsa, a mar emlitett IBM PC300GL-es gepem is ilyen volt... ~2 eve fingott meg, es 95-ben vettem es addig hasznaltam is :)
Sajat kezuleg vegeztem ki amikor vegleg tonkrement... kicsit sajnaltam, de ez van :DDD


[Szerkesztve]

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#15) Geller válasza Bazsesz (#11) üzenetére


Geller
tag

Igen, letezik atx p1-re...foleg markasabb gepeken hp compaq dell..stb..

Geller: My ICQ number is:#114947743

(#16) Geller válasza salazol (#9) üzenetére


Geller
tag

@salazol:


igy nez ki a tuskesor

:::::.::::::

Geller: My ICQ number is:#114947743

(#17) salazol válasza Geller (#16) üzenetére


salazol
őstag

Ezen a tüskesoron van 2db USB, 1db PS2 és 1db infraport.
Körülnézek bekötés ügyében.

(#18) salazol válasza Geller (#16) üzenetére


salazol
őstag

[L]http://www.amptron.com/html/atxformcard.pinout.html[/L]

(#19) Geller válasza salazol (#17) üzenetére


Geller
tag

big thx..:-))

Geller: My ICQ number is:#114947743

(#20) Geller válasza salazol (#18) üzenetére


Geller
tag

erdekes, azt irja a 9 labra hogy PS/2 (+) 5v DC..pedig az pont egy ures tuskehely..:-))..most akko mi van?..:-))

Geller: My ICQ number is:#114947743

(#21) salazol válasza Geller (#20) üzenetére


salazol
őstag

Tényleg, én ez alapján az USB-t kötöttem be, az jó. Mindjárt tovább keresek.

(#22) salazol válasza Geller (#16) üzenetére


salazol
őstag

[L]http://www.pc-extras.com/prods/hdatxf.html[/L]
Akkor ez?

Ez is fura.
Marad a próbálkozás, a mouse data és mouse clock nem egyértelmű, vajon ha azt felcseréljük, tönkremehet az egér?
A test és az 5v kimérhető multiméterrel, lehet, hogy a clock is kimérhető váltófeszültség állásban. Ha jó a multiméter, 2,5 V körüli váltót kellene mutatnia.

[Szerkesztve]

(#23) ZoCso válasza salazol (#22) üzenetére


ZoCso
senior tag

Üdv!

Nem akarod eladni? Ilyet keresek, de nem találok sehol.
Csak a deszka érdekelne, proci nem kell.

ZoCso

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#24) ZoCso válasza ZoCso (#23) üzenetére


ZoCso
senior tag

Bocs, most látom, hogy nem salazol az érdeklődő. De a lap attól még érdekel(ne).

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#25) salazol válasza Geller (#20) üzenetére


salazol
őstag

Valahol a pincémben hever egy ilyen ATX form card ehhez az alaplaphoz. Nem igérem, hogy holnap elő tudom keresni, mert nagyon sok cucc van ott és nagyon hideg, de ha a kezembe kerül, megnézem a bekötését és beírok ide is meg küldök mélt is.

(#26) salazol válasza Geller (#20) üzenetére


salazol
őstag

Gyanítom, hogy tükrözni kellene a dolgot, az IR (+) 5v DC megmérése multiméterrel eldönthetné ezt.

(#27) ZoCso válasza Geller (#20) üzenetére


ZoCso
senior tag

Amptron PII-3726

Optional Extension Brackets
For this mainboard, you can also obtain an ATX Form Card and an SPDIF digital audio extension bracket. Install these brackets by following the steps below.

ATX Form Card
This ATX Form Card provides a mini-DIN port for infrared, one mini-DIN port for a PS/2 mouse. In addition it has two USB (Universal Serial Bus) ports.
1. On the mainboard, locate the J5 ATX header for this bracket.
2. Plug the cable from the bracket into the J5 ATX header.
3. In the system chassis, remove a blanking plate from one of the expansion slots and install the extension bracket in the slot. Use the screw that held the blanking plate in place to secure the extension bracket.


Tehát igenis VAN rajta PS2 port. Igaz nem az alaplapon hanem bővítő kártyán, de van.

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#28) Geller válasza salazol (#26) üzenetére


Geller
tag

Bocs, hogy kozben meg pont en maradtam le, de mobilrol ntezek, es ket napi netezes utan lemerult..sorry..kimerem ezt a dolgot, mast nem tudok..regebben volt valami hasonlom, ott be is volt kotve, de mar nem emlexem, hogy.
Koszonom az erdeklodest, de eladni nem akarom, egy linuxos gepet akarok osszerakni belole..tuzfal..stb..
Koszonom mindenkinek a segitseget, nem csalodtam bennetek..:-))
Probalok rajonni, hogy csatlakozik..
Big thx:
Geller

Geller: My ICQ number is:#114947743

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Bxcel pc100 ps2 hol? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.