Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:50:13

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Polarstar válasza istnag (#850) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Akkor a jól bevált kuka a megoldás. :R

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#852) sasa134 válasza istnag (#850) üzenetére


sasa134
addikt

semmi ilyet nem produkál nálam, a magyar karakterkészletet pedig (3Mb) secc-perc alatt letöltötte és hibátlanul használja

Avanti Roma

(#853) room303


room303
tag

Ma végleg elegem lett az új indexből, úgyhogy snappel leszedtem az index appot. Hibátlanul fut, és ez legalább előbb a szöveget tölti be, csak utána jönnek a képek - nem úgy, mint az új mobil site.

(#854) Polarstar válasza room303 (#853) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Eszembe nem jutna ilyenekre külön appokat leszedni... Már bocs...

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#855) lugosi válasza sasa134 (#849) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért ez kicsinyesség, hogy ingyenes lett a progi, de vízjel eltávolítása pénzes. Ebből csak az merül fel bennem kérdésként, hogy ha megvettem volna a programot, míg fizetős, akkor is benne marad a vízjel, és azt plusz pénzért tudok kivenni? Mert tulajdonképpen most a program árát engedték el azzal, hogy ingyenes lett, tehát azt kvázi a BB kifizette helyettünk. Ebből tényleg arra következtetek, hogy aki megveszi azt a progit, az utána külön pénzért tudja még a vízjelet is eltávolítani.
Ha így van, akkor a fejlesztőről megvan a véleményem.

(#856) Gzolo válasza Polarstar (#854) üzenetére


Gzolo
senior tag

Én megértem a kollégát.

Eddig volt egy Edge sebességen is tök jól használható mobil Index, amit leváltottak a csili-vili képes baromságra. 10-ből 9-szer 5 percet is várni kell csak arra, hogy a hírek fejlécei, meg úgy egyáltalán a szöveg betöltődjön, mert valamelyik f*sz ott benn kitalálta, hogy mekkora ötlet 5-10 megás képekkel teleb*szni a mobil nyitóoldalt, és úgy beállítani, hogy amíg a kép nem töltődik be, szöveg se jelenjen meg.

Bocsánat a szóhasználatért, de ez jól jellemzi a kialakult helyzetet. :W

[ Szerkesztve ]

(#857) sasa134 válasza lugosi (#855) üzenetére


sasa134
addikt

Jogos a kritika, de lehet csak hanyagság, azaz a BB nem nézte meg, hogy van egy fizetős belső tartalom is még az appban. nem tudjuk meg.
Itt az appról volt leginkább szó, hogy jó-e vagy sem: sztem az, és használom is, mert kell a munkámhoz, illetve kényelmesebbé teszi hogy nem kell mindig a nagy irodai scannerhez rohangálni. Ez nekem megért 80 Euro centet.

Gzolo
+1

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#858) lugosi válasza sasa134 (#857) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Félreértettél, ezt én nem a BB hibájának rovom fel - nem elfogultságból. Ugyanis, mint ahogy írom, a BB biztosította a progi megvásárlásának lehetőségét ingyen. Vagyis, úgy jártunk, mintha kifizettük volna a progiért a pénzt. Azaz, aki egy nappal előtte, vagy egy nappal később megveszi pénzért, ugyanott van mint mi. Na miután ő megvette pénzért, azaz megkapja a progit, szembesül vele, hogy akkor most neki egy vízjeles (trial? ingyenes?) progija van, pénzért.
Szerintem a fejlesztő kicsinyes, megkockáztatom, nem korrekt, mivel egy fizetős termékért plusz pénzt kér, hogy valóban használható legyen. Nem tartom használhatónak, ha vízjelet pittyeszt az iratra.

Ja, az hogy megéri-e vagy nem a 80 centet az más kérdés. Ennél drábban vettem ugyanilyen progit androidon. Csak ha már egyszer megvettem, ne kelljen már még egyszer fizetni érte.

Index témakör: az index szerintem egy tök jó online újság. Én napi szinten olvastam. Az új felülettel viszont sikerült valami olyasmit csinálniuk, ami miatt nincs kedvem olvasni. Másrészt, nagyon nehezen találom meg a tartalmakat, nem jön szembe egy-egy cikk ezzel a flat design-nal. Értem én, hogy most ez a divat, minimál, flat design. De ha az ios-t elhagyom ezért, mert használhatatlanul nem tetszik, akkor egy weblapot is el fogok. Elhiszem, hogy mondjuk tök jól illeszkedik egy win 8.1 felülethez, esetleg egy windowsos telefonhoz vagy tablethez, de egy újság szerintem elsősorban nem design-elem (kivéve ilyen Playboy és tsai), hanem információforrás, és az üzemeltetőnek hirdetési felület, amit ha nem látogatnak, mert kusza, frusztráló a megjelenés, akkor nem tölti be a funkcióját.
Előbb-utóbb visszacsinálják szerintem, ahogy alakul a nézettségük.

[ Szerkesztve ]

(#859) sasa134 válasza lugosi (#858) üzenetére


sasa134
addikt

+1 az index egy f#s lett, ahogy az origo is.... átláthatatlan, de kétségtelen, nagyon trendi ez a rengeteg NAGY kép

[ Szerkesztve ]

Avanti Roma

(#860) odrif válasza sasa134 (#857) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Egyébként mi a különbség az ingyenes és a fizetős profi között mert én nem vettem észre semmit.

20 éve a Prohardveren

(#861) eventus válasza Gzolo (#856) üzenetére


eventus
veterán

Összes mobilos oldal már ilyen szinte :( LTE!!!!!!! :C :((( :(((

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#862) lezerpiramis válasza eventus (#861) üzenetére


lezerpiramis
őstag

Lassan nekiállok tesztelni majd a 7230-asomon az oldalakat :D

(#863) margithid


margithid
veterán

Sziasztok!
Milyen fontosabb android alkalmazások nem mennek bb-n?
Metatradert használ valaki?
Köszi

(#864) lugosi válasza margithid (#863) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Google maps pl. Illetve olyanok amikhez a google service kell.

(#865) rbalint88 válasza lugosi (#864) üzenetére


rbalint88
addikt

google maps megy vígan, ezt ne terjesszük, hogy nem megy. pár másodpercig tölt, aztán elindul, ennyi.

(#866) lugosi válasza rbalint88 (#865) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Na akkor ezt elnéztem. Eddig mintha azt olvastam volna, hogy az se megy. De ez jó hír.
Play Zene kliens kéne :D
Esetleg böngészőben majd megpróbálom, hogy megy-e.

(#867) rbalint88 válasza lugosi (#866) üzenetére


rbalint88
addikt

32-es microSD és mehet a FLAC, és csak egy normális füles kell :)
mondjuk most pont legórtam a FLAC-okat és kb csak mp3 maradt fent, mert bringán nem hallgatok zenét, autóban, brútuszon küldve jó az mp3, több úgyse megy át, meg úgyis hangos traktor az autó, háttérzajnak jó ez.

(#868) Polllen válasza rbalint88 (#867) üzenetére


Polllen
nagyúr

Annyira azért nem szól jól...

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#869) rbalint88 válasza Polllen (#868) üzenetére


rbalint88
addikt

stl100-1 és stl100-2 között óriási különbség van. utóbbi hozza az i5 szintjét, 4S-ét nem. sajnos. de legalább jó helyen van a kimenet...

(#870) bok92 válasza rbalint88 (#869) üzenetére


bok92
addikt

Én mostanában a régi Galaxy S készülékemen hallgatok zenét. Össze nem lehet hasonlítani a kettőt. :(

(#871) rbalint88 válasza bok92 (#870) üzenetére


rbalint88
addikt

szikszalagom nem volt, de szerintem kb azt tudhatja, mint egy régi ipod vagy iphone, azok meg tényleg jók. nexus s-em volt, de az nem volt nagy eresztés hangzásilag.

[ Szerkesztve ]

(#872) margithid válasza rbalint88 (#871) üzenetére


margithid
veterán

Nexus s-ben az egyik legjobb dac van a piacon, wolfson.
Más kérdés, hogy fel kell tenni a voodoo soundot, hogy kihozza belőle a maxot...

[ Szerkesztve ]

(#873) Gzolo válasza lugosi (#866) üzenetére


Gzolo
senior tag

Váltst Spotify-ra. Kényelmesebb, több a zene, droidos kliens fut és offline is le lehet szedni a zenéket telóra, nem megy az adatforgalom :DDD

(#874) bok92 válasza margithid (#872) üzenetére


bok92
addikt

igenigen, az hozza el az igazi csodát. :B

(#875) margithid válasza bok92 (#874) üzenetére


margithid
veterán

Kicsit ezért is félek lecserélni a nexus s-t, de már nagyon lassúcska...

[ Szerkesztve ]

(#876) bok92 válasza margithid (#875) üzenetére


bok92
addikt

Ezt leszámítva mindenben jobb a bb. ( már ha abban gondolkodsz :)) ) Én már nem mennék vissza droidra. Annyival logikusabb, gyorsabb kezelni a bb 10 os-t, hogy hihetetlen. Na de ez már eléggé off. :D

(#877) margithid válasza bok92 (#876) üzenetére


margithid
veterán

Remélem a jakartaba valami nomrális dac-ot raknak, ha nem is csúcskategóriást:)
Azzal a készülékkel 70k áron függetlenül kiegyeznék:)

(#878) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok,

a régi 7-es Os hez volt egy app, Mobilevoip. sajnos a 10-re már nem elérhető, csak droid forrásból, de nem tökéletes. Tudtok esetleg alternatívát ajánlani?

p.

#proudfather

(#879) papeti01 válasza rbalint88 (#865) üzenetére


papeti01
senior tag

Szia,

Azt szeretném kérdezni, hogy sima apk futtatható, vagy kell hozzá a snap?

Illetve egy múltkori kérdés, ha esetleg valaki:

"Sziasztok,
Mitől lehet, hogy a telót nem találja a Sachesi program?
Eredeti kábel. BB link telepítve. Rácsatlakozik a teló, utána kilépek belőle, elinditom a Sachesi és akkor searching van az install alatt, meg kiirja, hogy usb reqiured (azon probálkozok)
Eredeti kábellel, a telefonon,, már próbáltam az usb beállításoknál a win, illetve a autó detektációt is...
Ha egyszer a Snap et fel tudom varázsolni, és onnan teszek fel droid apk-t, akkor az jelzi ha az adott alkalmazás frissül?"

p.

[ Szerkesztve ]

#proudfather

(#880) rbalint88 válasza papeti01 (#879) üzenetére


rbalint88
addikt

Igen, snapből telepítettem. A sachesis kérdésre vagy windowsban kell túrni vagy a telefonnak van behatóbb lelki baja.

(#881) lugosi válasza Gzolo (#873) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Köszi a tippet, kipróbáltam a Spotifyt, de mire ők kijöttem Magyarországon már előfizetője voltam a Play Musicnak és elégedett is vagyok vele, szóval váltani nem igazán szándékozok. De ha nem lesz androidos telefonom akkor lehet, hogy visszatérek az ötletre.

(#882) Gzolo válasza lugosi (#881) üzenetére


Gzolo
senior tag

Én is így kezdtem. Google Music-ot fizettem pár hónapig, de alig használtam, utána le is mondtam. Most barátnőm mutatta a Spotify-t, és meglepett, hogy mennyire jó a kliens és átgondolt a kezelése. Az offline zenehallgatás pedig megváltás, 300 mega nettel nem sokáig jutnék stream-mel. Van ingyenes Premium próbahónap, érdemes ránézni.

A droidos kliens jól megy, egy hibát fedeztem fel eddig: a zenéket offline módra Normal quality-ben kell letölteni, különben ha lezárjuk a kijelzőt, belassul a zene, gondolom valamilyen energiatakarékos dolog lehet ennek a hátterében.

(#883) #40194816


#40194816
törölt tag

Sziasztok!

Neutron Music Playernél nem találja a memóriakártyán tárolt zenéket. Nem tudom kiválasztani, hogy memóriakártyán keressen.
Mi lehet a gond?

(#884) Polarstar válasza #40194816 (#883) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Nem lett titkosítva a kártyád? :U

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#885) #40194816 válasza Polarstar (#884) üzenetére


#40194816
törölt tag

Nem. A mappákat végül megtalálom, de a fájlokat nem. Pedig rajta van.
Megpróbálom újratelepíteni...

(#886) papeti01 válasza rbalint88 (#880) üzenetére


papeti01
senior tag

Köszi. Ránézek a winre... remélem nem a 8.1 zavarja be.

a telefonban hol keresnéd a hibát? gyári, nem leak legújabb szoft...

#proudfather

(#887) hampidampi válasza #40194816 (#883) üzenetére


hampidampi
senior tag

Ez a régi verzióknál volt probléma. Frissíts!

(#888) Polarstar válasza #40194816 (#885) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Fájlkezelő, rejtett fájlok?? Van rá opció, nem lett átkapcsolva valami?? Ilyen még nálam nem fordult elő.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#889) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Hétvégén megvettem a Mireo Dont't Panic navi Kelet-Európa csomagját. Rövid teszt alapján nagyon jó, az alap POI-k mellett Foursqare helyek is kereshetőek a közelben. Ráadásul meglepően szép és gyors a szoftver, a magyar hang is letölthető. Ha az SD-re mented a térképet, akkor hajlamos fagyni, de az egészet letöröltem és újratelepítettem a belső tárhelyre, azóta nincs indulási fagyás. Szóval megérte.

[ Szerkesztve ]

(#890) sasa134 válasza turbulencia8 (#889) üzenetére


sasa134
addikt

2 kérdés: korábban volt olyan 'panasz', észrevétel, hogy elég halk a Mireo. Mi a helyzet ezzel, nem tapasztaltál ilyet? Ha nem, akkor ezt javították.
A másik: mennyi most a K-Eu pakk?

köszi az infókat!

Avanti Roma

(#891) turbulencia8 válasza sasa134 (#890) üzenetére


turbulencia8
őstag

Egyáltalán nem halk szerintem, ráadásul van külön szoftveres hangerőszabályzó a főképernyő alján. Összesen 26 dollárt fizettem a K-E csomagért (600 MB), a szokásos kirándulásainkhoz ez konkrétan kiváló lesz. Kipróbálni ki tudod ingyen is egy hétig, csak ne az SD-re töltsd le a térképeket és a hangállományt, hanem a belső memóriába. Ja, és hétvégén a pákozdi Szúnyogszigeti Halászcsárdához jóval értelmesebb, gyorsabb útvonalat ajánlott fel, mint a Google Maps.

[ Szerkesztve ]

(#892) rbalint88 válasza turbulencia8 (#891) üzenetére


rbalint88
addikt

és ebben a 26 dollárban milyen frissítés van, illetve a licenc az csak az adott telefonra szól vagy ha váltasz, akkor viheted tovább?

(#893) turbulencia8 válasza rbalint88 (#892) üzenetére


turbulencia8
őstag

Simán válthatok telefont, a térképcsomag a BB ID-mhez regisztrált, nem a telefonhoz. Ha oprendszert is váltanék, az már más tészta persze, de nem kívánok androidra visszatérni, szifon árú készüléket meg soha nem vennék. Szóval ameddig BB-s maradok, addig kapom a térképfrissítéseket.

(#894) rbalint88 válasza turbulencia8 (#893) üzenetére


rbalint88
addikt

akkor jó, olyan, mint a szifonon. droidnál az nem tetszett, hogy ott a készülék ID-jához volt kapcsolva a licenc.

(#895) turbulencia8 válasza rbalint88 (#894) üzenetére


turbulencia8
őstag

Azt is módosíthatták, mert az oldalukon azt írják, hogy Apple, BB és Google ID alapján kvázi "örök életre" szól a licenc, beleértve a térképfrissítéseket is.

(#896) rbalint88 válasza turbulencia8 (#895) üzenetére


rbalint88
addikt

ja, nem Mireo volt a program, hanem Route66, csak már a Z10-re is kellene valami navi.

(#897) sasa134 válasza turbulencia8 (#891) üzenetére


sasa134
addikt

köszi, remekül hangzik! :K

Avanti Roma

(#898) eventus válasza sasa134 (#890) üzenetére


eventus
veterán

Részemről is tökéletes a hang a Mireoban.

BlackBerry R.I.P. - Sony Xperia 1 V, Sony RX10 IV, Withings ScanWatch

(#899) turbulencia8 válasza sasa134 (#897) üzenetére


turbulencia8
őstag

Amúgy az integrált Foursquare arra is kiváló, ha mindenféle értelmes cím vagy házszám nélküli ipari parkokba mész céges telephelyekre. Számomra ez a része a legjobb, ebben a Mireo sokkal hatékonyabb az IGO-nál is.

(#900) Polarstar válasza turbulencia8 (#899) üzenetére


Polarstar
nagyúr

Már amennyire a tisztelt cég ezeket megosztotta.... :D

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.