Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) tome.jr válasza bzs73 (#50) üzenetére


tome.jr
addikt

Akkor lehet a lapom hibás. Egyébként ha beteszed a lapba a külső VGA-t akkor mit kell állítani a BIOS-ban?

(#52) bzs73 válasza tome.jr (#51) üzenetére


bzs73
őstag

A peg port foce gene1-t állítom.[link]

manul

[ Szerkesztve ]

If a second or you are the first to lose.

(#53) bzs73 válasza bzs73 (#52) üzenetére


bzs73
őstag

Na most nézem,elnyomtam a manualt.Bocsi.

If a second or you are the first to lose.

(#54) toyone válasza tome.jr (#51) üzenetére


toyone
őstag

Semmit, automatán beáll rá.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#55) tome.jr válasza toyone (#54) üzenetére


tome.jr
addikt

Én is úgy emékeztem, hogy különösebben nem kellett semmit állítgatni amikor betettem a VGA-t.

(#56) bzs73


bzs73
őstag

Én olyat kérdeznék,hogy ha a cpu venti nem pwm-es akkor is vezérli?A gigánál ugye lehetett pwm-re és volt-ra állítani,így a 3pin-es ventiket is szabályozta szépen,ha volt-ra állítottam.

If a second or you are the first to lose.

(#57) Zerdal


Zerdal
tag

Üdv.
Lenne egy olyan kérdésem, hogy a TH55XE tudja a Raid-et?

Előre is köszi

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#58) toyone válasza Zerdal (#57) üzenetére


toyone
őstag

Nem.
LGA1156 os foglalatban egyenlőre csak a TPower I55 tudja.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#59) Zerdal válasza toyone (#58) üzenetére


Zerdal
tag

Akkor ez a lap kilőve! Sajna!

"Bízz Istenben és tartsd szárazon a puskaport!" Oliver Cromwell || PSN ID: Zer0DMG83

(#60) Genji


Genji
őstag

Hali! Geil ramokat mennyire komálja a th55xe? Geil ultra 1333 cl6 ramjaim vannak. Köszi!

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#61) toyone válasza Genji (#60) üzenetére


toyone
őstag

Kevésre rúg a TH55XE+Geil tulajdonosok száma idehaza. Ennyivel tudok segíteni [link]
A tied nincs benne sajnos de szerintem gyári értékein nem lesz vele gond, feljebb passz.

[ Szerkesztve ]

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#62) Genji válasza toyone (#61) üzenetére


Genji
őstag

Kösz én is néztem a QVL-t. Nemsokára kiderül, remélem szeretni fogja. :U
Most váltok s1156-ra nem tudod véletlenül hol kaphatok lefogatót a Schyte Ninjámra?

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#63) toyone válasza Genji (#62) üzenetére


toyone
őstag

Remélhetőleg. Üdv a klubban :)
Lefogató csak simán Ninjád van? Esetleg topikjában hátha tudja valaki.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#64) Genji válasza toyone (#63) üzenetére


Genji
őstag

Én szerettem a T-Power I45ömet is, jó deszkák a Biostarok.
Ja megkérdem majd. Lap egyelőre nincs meg, szal nem láttam de lehetséges h a s775ös lefogató kompatibilis a s1156-al? Vki ezt írta a milyen hűtőt topikban... Köszi a linket! :R

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#65) Genji válasza Genji (#64) üzenetére


Genji
őstag

Közbe rájöttem csak lefelé kompatibilis. Bocs mindenkitől, hogy szétoffoltam a nagy társalgást! ;]

a splinter in your mind had called the dark wanting it all to fall apart

(#66) toyone válasza Genji (#64) üzenetére


toyone
őstag

Meglehet csinálni. A 775 és az 1156 furatai közt pár milliméter van csak. Rá lehet csavarozni az alaplapra. Nekem is úgy van. :)
Zsubi képe

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#67) lizakattila


lizakattila
senior tag

Új bios jelent meg a lapokhoz:
TH55XE - H55AA614.BST
TH55 HD - H55BA615.BST
TH55B HD - H55EA615.BST

Meglátjuk mit tud, majd írok tapasztalatokat(a TH55XE-ről).

[ Szerkesztve ]

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#68) vhunor


vhunor
őstag

Sziasztok,

i7, majd i5 után végül i3+HT55XE párossal én is csatlakozok :) . Próbálta valamelyikőtök passzív hűtéssel az i3-at? HAF922-ben lenne, kb. 600 rpm-re szabályzott 20 centis, és 800 rpm-es 12 centis ventikkel (2-2). Az integrált vga ugye elég a mindennapokra (játékot leszámítva)?

(#69) D@ni88 válasza vhunor (#68) üzenetére


D@ni88
addikt

ezekből csak matx lapok vannak? láttam van rendes p55ös atx-es lap 24ért... Csak nem tom megérné e megvenni, vagy vegyek gigát :U

tudom hogy nem H55 de én ezt néztem ki.

BIOSTAR T5XE CFX-SLI

[ Szerkesztve ]

(#70) toyone válasza D@ni88 (#69) üzenetére


toyone
őstag

Igen főként csak minik vannak. De azért akad ATX is. Amit kinéztél lapot, összevetve a Tp55 vagy a H55XE -el árban ugyan ott vagy. Ha "Clarkdale" procit veszel és használni akarod az integrált vga-t akkor az a P55 lapokban nem fog menni.
Gigával sem lőhetsz mellé.

vhunor
Az integrált vga bőven elég a mindennapokra. Hogy passzívan hogy fog viselkedni azt nem tudom, ki kell probálni. Alapon szerintem jó lehet.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#71) lizakattila válasza toyone (#70) üzenetére


lizakattila
senior tag

Szia!

TH55XE-het, ugye csak 3 bios van a honlapon, a 224, 412, 614-es.
Namár most elég sok helyen találkoztam 601-es sorozatszámíval. Nem tudsz erről valamit, hogy ez milyen lehet, mert konkrét indókat viszont nem talltam róla?

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#72) toyone válasza lizakattila (#71) üzenetére


toyone
őstag

Szia
Nos én is a gyári 3 at tudom. Lehet az amit láttál egy beta lesz. De nem találom én se.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#73) Dyno


Dyno
veterán

Üdvözletem Mindenkinek, látom családias a hangulat. :K

Sokáig keresgéltem lapot, hát Biostarnal fogok kikötni.

Néztem a TH55XE-t, látom imádjátok nagyon szimpi nekem is.CPU vagy i3 530/540 jön bele vagy jobb esetbe i5 650.Ramot egyenlőre csak 2*1gb-t akarok emrt drága nincs többre pénzem.8800GT-m megmaradna, Enermax PRO82+ 385W-os tápom is.
Mindegyik vinyóm vinném, ha működik az IDE vezérlő rendesen és telepíteni si lehet róla windowst akkor maradna a 80-as vinyóm is meg a DVD íróm.
CPU hűtőm nem tudom hogy maradhatna-e Csavaros felfogatású hátsó merevítő pánttal, egy az egyben Xigmatek S963(lehet rosszul íróm a nevét) csak Sharkoon a neve.
Ígényem nincs sok 3,6-3,8GHz körül mennyen a CPU 24/7-ben.
Tudom beteges de láttam a GTA4 nagyon jó érzi magát az iylen CPU-k alatt.
Nagyok az igényeim vagy jó választás lehet a lap?Stabil meg minden?
Ja igen 22K az ára a PCX-ben olcsónak számít most?

Még ezt néztem mi a véleményetek róla?Tudom nem ide tartozik, de nincs totyikja a p55-s Biostaroknak.Igazából vonz hogy SLi-s.

Köszönök előre is mindent. :R

(#74) toyone válasza Dyno (#73) üzenetére


toyone
őstag

Stabil, jó lap a TH55XE és a 22k-s ára is barátságos.

A P55 ös lappal csak az a probléma ha netalán akarnád használni a CPU-ba integrált vga-t akkor azzal az nem fog összejönni.
SLI/CF esetén pedig 2*8X ra változik a PCI-e sebessége.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#75) Dyno válasza toyone (#74) üzenetére


Dyno
veterán

SLI/CF esetén pedig 2*8X ra változik a PCI-e sebessége.

Igen gondolkoztam is, áhh nem vagyok én annyira eleresztve hogy SLi-t tudjak építeni csak régi nagy álmom hogy két kártyám legyen.

Olvasgattam, de igazából konkrétumot nem találtam milyen ramot ajénlanál hozzá?Egyenlőre csak 2*1gb, mert nagyon drága a ram.
Ja igen melegedni nem melegszik?Elég rajta a chipset hűtő?Látom a VRM hűtő elég szép darab, gondolom azzal nincs probléma... :R

Ja igen láttam hogy mennyi a valós fesz. és emnnyi a műszerrel kimért, de a lap maga droppol valamennyit?Szóval hogy ha a BIOS-ba valamekkora értéket beállítok, úgy nagy átlagba mennyit droppol vissza?

(#76) Dyno válasza Dyno (#75) üzenetére


Dyno
veterán

Hmm látom elég halott a topik.

Annyi lenne még a kérdésem hogy IDE-s eszközről lehet BOOT-olni?Tehát Windowst feltudom tenni ide-s DVD íróról?

(#77) toyone válasza Dyno (#75) üzenetére


toyone
őstag

Nekem a th55xe ben voltak 2*1gb 1333 Kingston ok1600 cl9 et elviselték. Ha nem akarsz sokat költeni az jó lehet.
Az a lap nem melegedett,nem volt ilyen problémám.

Nekem is IDE-s DVD-m volt, müködik.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#78) Dyno válasza toyone (#77) üzenetére


Dyno
veterán

Nagyszerű! :) Köszönöm szépen, akkor nem sokára belépek a klubba. :R

(#79) D@ni88


D@ni88
addikt

tudom hogy nem ide tartozik (TP55), de biosban ha az ONE menüben a húzást beállítom manualra, akkor a szorzó továbbra is szürke marad. Hogy lehet megoldani hogy állítsam a szorzót is? :U

(#80) lizakattila válasza D@ni88 (#79) üzenetére


lizakattila
senior tag

Szia!

Nem tudom, hogy a Te lapodnál is így van e, de a th55xe-ben az Intel SpeedStep tech funkciót kell Disabled-re rakni, és úgy lehet állítani a szorzót.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#81) D@ni88 válasza lizakattila (#80) üzenetére


D@ni88
addikt

okés köszi.
próbáltam tuningot, de 3700mhznél is elszállt már a dolog. Minek kell feszt adni? és mennyit lehet?

(#82) Uzmany


Uzmany
őstag

Sziasztok!

Adott egy TH55XE és CoolerMaster 212+ hűtő.
Hogyan tudom lecsendesiteni, mert a bios-ban bármit is állitok, a ventije 1962-n süvit.
Köszönöm.

® visions created with passion

(#83) j0zsef


j0zsef
tag

Üdv!

Ma raktam össze a TH55XE, i3 530, és Kingston 1333 2*2gb CL9 kitet, és az alaplap nem hajlandó dual-channelen hajtani a ramokat.

Nem értem másoknál hogy fut a dual-channel, a kézikönyv szerint leírtak alapján lehetetlen futtatni 2 modullal:

Kép a kézikönyvből

Azt írja a két kettes slotba tegyem hogy dualban fusson, de ha nem teszek az egyes slotba ramot, akkor meg nem fog bebootolni be a gép.

MIEZ

Légyszíves írjatok, mert megőrülök.

[ Szerkesztve ]

I will not buy this record, it is scratched!

(#84) lizakattila válasza j0zsef (#83) üzenetére


lizakattila
senior tag

Hali!

A procifoglalattól két távolabbi eső slotokba rakd a ramokat, úgy tuti mennie kell a dc-nek.
Itt egy kép mire gondoltam: LINK

Nálad nem bootol a gép, ha az elsőben nincs memória vagy ezt olvastad valahol?
Mert nálam tök mndegy, hogy a két elsőbe vagy a két másodikba teszem a ramokat, indul a gép és megy a dual channel is.
De ha jól tudom "hivatalosan" tényleg a két "kettes" slotban megy a dc.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#85) j0zsef válasza lizakattila (#84) üzenetére


j0zsef
tag

Ha a két kettesben van, akkor nem bootol a gép és ég a Memóriahiba-LED. Ha a két egyesben van, szintén ugyanez.

Szerintem vissza fogom vinni, mert ez kabaré. Egyébként nekem is piros/fehér színekben "pompázik" a lap, mint egy korábbi hozzászóló is írta, de ugyanúgy TH55XE van ráírva, és minden így látja.

I will not buy this record, it is scratched!

(#86) lizakattila válasza j0zsef (#85) üzenetére


lizakattila
senior tag

Próbáld ki, hogy csak 1 memóriamodult teszel a gépbe, a legelső slot-ba (a procihoz legközelebbibe).
Így nagyjából ki lehet ne szűrni, hogy mi a gond.
Ha valamelyik memóriával boot-ol a gép, akkor lehet, hogy az egyik modul a hibás.
Ha egyikkel sem indul a gép, akkor már bonyolultabb a helyzet, mert akkor lehet a lap is és a memó is a ludas.

Ezt már én is olvastam, hogy az újabb xe lapoknak már piros-fehér az összeállítása - ez biztosan valami újabb verziójú lap.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#87) j0zsef válasza lizakattila (#86) üzenetére


j0zsef
tag

Végigpróbáltam, a B2 és B1 slotokban nem bootol a gép. 1 modullal sem. Jelenleg futom az emailes köröket a garanciásokkal, lassan kiderül mit vigyek vissza.

Az a baj hogy a gépet nem tudom nélkülözni, és tartok tőle hogy legjobb esetben is egy nap mire elvileg működő alkatrészt kapok.

I will not buy this record, it is scratched!

(#88) j0zsef válasza j0zsef (#87) üzenetére


j0zsef
tag

A végeredmény az lett, hogy a lapnak semmi baj, és ha minden igaz a legnagyobb odafigyelésem ellenére sikerült elgörbíteni egy lábat (bár számomra érthetetlen módon) a processzornál, ráadásul pont a memóriavezérlő részen. Vissza sikerült a garanciás srácnak állítania, úgyhogy innen is köszönetet küldök az iponos srácoknak :>

Most már minden tiptop, csak várom az új procihűtőt, mert ez a gyári porszívó bemászik a fülemen és lassan tépdeli a hallóidegeim.

I will not buy this record, it is scratched!

(#89) j0zsef


j0zsef
tag

Újabb jelenség:

Hiába disabled a memóriakiosztás az IGP-hez, a windows szerint akkor is: 4,00 GB (3,87 GB használható)

Ez csak a windows hülyesége lenne? Win7Pro x64

I will not buy this record, it is scratched!

(#90) lizakattila válasza j0zsef (#89) üzenetére


lizakattila
senior tag

Hát, ha disabled-re rakod, akkor annak úgy kis kellene lenni - szerintem ez csak a windows "hülyesége". Melyik bios van a lapodon?

Az Ipon-nal nekem is csak pozitív tapasztalatom van, rendeltem már én is 1-2 dolgot tőlük.
Szerencséd volt, hogy így megldódott. De az a lényeg, hogy most már megy minden rendesen.

"Ha próbára akarod tenni egy ember jellemét, adj neki hatalmat." - Abraham Lincoln

(#91) baludanny


baludanny
csendes tag

hali ti a 8 pin-es csatit hogy kotottetek be vagy mindenki csak a 4 pin-est dudja bele

(#92) toyone válasza baludanny (#91) üzenetére


toyone
őstag

Bedugtuk, aki megtette. Belemegy simán de a 4 Pin el is bőven működik.

Mindenki menekül valamibe | ❄️🗻🍁☀️🌊

(#93) mrThomi válasza Dyno (#73) üzenetére


mrThomi
addikt

Mit tudnátok mondani a Biostar Tpower I55 röl ? Azt néztem ki a konfigomhoz ! core i5 760, 4gb ram, 8800gt
köszi

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (2a)

(#95) partymaci


partymaci
aktív tag

akinek van még ilyen lapja ,TH55XE, írna nekem egy alaplapi hőmérsékletet?
Csak mert furcsálom hogy az alaplapi hőmérsékletem = a PCH-val ami 59 °C

Legújabb 2010.6.14-es bios.

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#96) baludanny válasza partymaci (#95) üzenetére


baludanny
csendes tag

hali
nekemis 59 fokos

(#97) partymaci válasza baludanny (#96) üzenetére


partymaci
aktív tag

akkor itt valami turpisság van :R
sok lenne az ha valós lenne

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.