Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  BIOS microcode update (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Gri


Gri
tag

Hali!

Van egy Slot1-es ASUS alaplapom (P2B-F), egy 900-as cD0-as Cerkaval. Frissitettem a BIOS-t a legujabb hivatalos nem-beta verziora ASUS-ektol, es azota bootolaskor rinyal a vas, hogy nem ismeri a proci mikrokodjat (0000068Ah -> ez lenne a cD0-as Celeron...), pedig a proci stabilan megy (meg 1200-n is :DD ), viszont idegesito ez a kis uzenet, ugyhogy ha tudna ra vki megoldast, akkor PLZ szoljon!!!

Pl. van-e valahol nemhivatalos, de megbizhato frissites, esetleg erdemes-e irni ASUS-eknak, stb...

Elore is THX a segitseget!

Gri

[ POWERED BY 230V ]

(#2) Freezura


Freezura
tag

Szevasz!
Bocs nem szorosan a témához tartozik, de lenne egy kérdésem. A haveromnak ugyanilyen SLOT1-es alaplapja van egy 466-os régi cerkával. Akart venni egy 900-as cerkát SLOT1-FCPGA átalakítóval, de egyik üzletben sem tudták megmondani működik-e a dolog, vagy sem. Kipróbálni persze nem lehetett. Szóval, hogy lehet megoldani, hogy 900-as cerkát befogadja az alaplap!
Előre is köszi a segítséget!

(#3) guest válasza Freezura (#2) üzenetére


guest
veterán

biosfrissites a legfrissebb hivatalosra, meg a regi proci eladasa elött, fcpga atalakito vetele és uj proci berakása, kb ennyi.

prohardver vendég

(#4) Gri


Gri
tag

Freezura:

Sztem tuti biztos fog mukodni, mert:
En honapokig vadasztam olyan Slot1-FCPGA atalakitora, amin vannak feszszabalyzo jumperek, mert huzni akartam a procit (mi mas :DD ), es alapfeszen megy 1200-on...
Szoval sztem menni fog, de cD0-as Celeront vegyetek, oszt hajra!

Guest:
A gaz az, hogy en akkor frissitettem a BIOS-t, amikor mar benne volt a 900-as, aztan hiaba raktam vissza 300A-t, frissitgettem oda-vissza, aztan megint vissza 900-as, azota rinyal a vas.
Szoval nekem vmi mikrokod frissites kellene, ami tartalmazza a stepping 10-es Celeronok mikrokodjat.

[ POWERED BY 230V ]

(#5) Zéé


Zéé
csendes tag

Egy cbrom nevű programmal lehet a BIOS-file-t módosítgatni.
Bővebben olvashatsz róla itt:
http://www.hwsw.hu/perl/ultimatebb.cgi?ubb=get_topic&f=1&t=003111

(#6) Freezura válasza Gri (#4) üzenetére


Freezura
tag

Kösz szépen a segítséget, remélem sikerül összehozni!
ASUS a király!

(#7) EG0


EG0
aktív tag

Két kérdésben kérném a segítségeteket:
1, Ha lesz új microcode-os stabil BIOS-otok P2B-f alá, akkor küldjétek el pls! Nekem most 1013a van.
2, Ha tudtok ASUS vagy ABIT slot1->FCPGA átalakítót valahol, akkor szóljatok!
Légyszi ide is a válaszokat: adam4else@yahoo.com

(#8) hi válasza EG0 (#7) üzenetére


hi
tag

Hali !
Azthiszem mar van 1014-es bios a P2B-F nek.
Az atalakitot meg meg lehet nezni a Macroda-nal. En valamikor regebb onnan hozattam. Igaz eleg huzos ara volt, de Asus atalakito jobban passzol ASUS laphoz, mert igy tudja olvasni a proci homersekletet.

(#9) hi


hi
tag

Ja, es itt a mukodojepes link:
ftp://ftp.asuscom.de/pub/ASUSCOM/BIOS/Slot_I/INTEL_Chipset/i440BX/P2B-F/with_Hardwaremonitor/1014f_02.zip
Remelem sikerul leszednetek, hanem akit erdekel e-mailben elkuldom :)

(#10) Zéé válasza hi (#8) üzenetére


Zéé
csendes tag

Ezt nem igazán értem!
Nekem noname átalakítóm van egy BF6-ban, de a hőmérsékletet korrektül jelzi!
Ilyen finnyás lenne az ASUS? :(

(#11) karib


karib
addikt

Legfrissebb BETA BIOS Asus lapokhoz:

[L]ftp://ftp.asus.com/pub/asus/beta/mb/bios/[/L]

Talán segíthet.

Department of Redundancy Department

(#12) EG0


EG0
aktív tag

Hát nemtom.. eleve BETA BIOS-sal nem akarok szívni.. másrészt milyen bios az, ami csak az image, semmi dokumentálás mellette, hogy mi változott?

(#13) napocska


napocska
tag

Lenne lllámer kérdésem. Azt tudom mi a mikrokód (ugyi a uP vezérlő kódja, a kontroller egység programja), de az nem teljesen világos hogy a BIOSnak mi köze hozzá. Légyszi dobjatok valami linket ahol erről lehet olvesni. De az se baj ha valaki röviden leirja. Jöhet levélben is.
Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  BIOS microcode update (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.