Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Valahol olvastam, hogy lehet így is, de nem találom az írást kb 1 órája...
Floppym nincs, cd irogatáshoz meg semmi kedvem, nincs is itthon most cd stb.

Az alaplap konkrétan ez lenne ASUS P4B533

előre is köszi

(#2) Waterman válasza DrGonzo22 (#1) üzenetére


Waterman
aktív tag

Ezt próbáltad már?Bővebben: link

(#3) BluEyes válasza DrGonzo22 (#1) üzenetére


BluEyes
őstag

A fenti link a legegyszerűbb az Asus laphoz, winből meg tudod csinálni.
Ha ragaszkodsz a pendrivehoz, a biosban (ha van ilyen opció, nem minden lapnál kell) engedélyezned kell, hogy a dos lássa az usb eszközt. Aztán már csak valamiképp dos-t kell indítanod, ez lehet bootolható pendrive, w98 telepítő cd, floppy, régi winyó, w95/98 csak parancssor módban, stb. Az új bios és a flashelő progi lehet bármely másik dos által olvasható meghajtón is.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#4) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

köszi a tanácsokat

A másik lapot winből frissítettem p4p800 se, ott a gyári cd-n rajta volt ez a program. Nyugodtan használjam ehhez a régebbi laphoz is? (mert ennek a cd-jén nem említik ezt a lehetőséget)



[Szerkesztve]

(#5) BluEyes válasza DrGonzo22 (#4) üzenetére


BluEyes
őstag

Két dolog történhet: vagy működik a progi a lapoddal, és frissít, vagy nem tetszik neki valami, viszont akkor hozzá sem kezd, tehát nagy baj nem lehet. :)

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#6) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Megpróbáltam a wines update-et, de elszállt tőle a gép:) A harmadik fázisban hibát jelzett, felajánlotta, h újra megpróbálja, (ez többszöri próbálkozásra sem ment) vagy kilép. Végül kiléptem, látszólag semmi változott stb. Kikapcsoltam, majd amikor indítom újra, semmi, még billentyűzet sincs (nem usb-s a bill)
Szóval fogalmam sincs mit kéne csinálni. Beraktam egy xp cd-t de semmi.(nem tudom hogyan tudnám elérni h cd-ről induljon)

(#7) marcee válasza DrGonzo22 (#6) üzenetére


marcee
addikt

Ha van net kapcsolat a gépen akkor először az Update programot frissítsd, most a 6.05.01 vagy mi, a legújabb. Nekem még soha nem volt vele gondom, kb 10-15 féle asus lap esetében.

\m/

(#8) DrGonzo22 válasza marcee (#7) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Azzal csináltam, ez a program jelezte a hibát. Azóta pedig se kép se hang. Bekapcsolom és egy nagy sötétség fogad. Xp cd-ről sem tudom indítani, mert nem érzékeli a billentyűzetet sem.

(#9) iday


iday
aktív tag

Pedig bekell szerezned egy floppy meghajtot. :p
Bele a lpaba isa vagy pci vga kártyát és dos ba felirni a biost.
Vagy a körülményesebb menet közbeni bios csaere egy másik gép közremüködésével.

3dfx & AMD & ATI forever! http://iday.hu

(#10) zso73 válasza DrGonzo22 (#6) üzenetére


zso73
veterán

Na ezért nem szabad frissíteni win alól!!!!!!:(
Nekem a mostani lapom szállt el annó a win alól frissítéstől! Szvsz: Az alaplapok OS nélküli frissítése a legjobb! Se DOS,se Win . Pl:ALT+F2 abit NF7 esetén. .....Flopin a NF7.bin, és xyz.flas.exe és ennyi.
Ennél jobb nincs szerintem!:C

[Szerkesztve]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.