Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) REAL WORLD


REAL WORLD
tag

Sziasztok!

Egy régi PI-es alaplapomban rossz a bios. A chipen található betűkből és számokból hogyan tudom meg, hogy milyen chipet vegyek hozzá és hol lehet ilyet kapni.( Speciel én debreceni vagyok, de Pest se gond.) Ezután egy égetővel már beleégetem a biost és OK. A biosiras.hu-t ismerem, de én akarom csinálni és nem is akarok érte fizetni... És csak jobb érzés, ha az ember saját maga oldja meg a problémáit! Szóval ebben kellene segítség!

AMIC
A290021T-70
0114D BAK04

Ezek vannak a chipen. Ez a honlapja: [L]http://www.amictechnology.com[/L]
És itt van a leírás: [L]http://www.amictechnology.com/pdf/A290021.pdf[/L]

Szóval mit keressek és hol? És mennyibe kerül?


[Szerkesztve]

''Welcome to the REAL WORLD!'' (Matrix)

(#2) And válasza REAL WORLD (#1) üzenetére


And
veterán

Hi!
Látom az első kérdésre hamar választ találtál. A beszerezhetőség eléggé kérdéses, ha nem találsz hivatalos forgalmazót (vagy egy hasonló alaplapot). A programozás egyébként igen körülményes, házilagos módszerekkel nehezen fogod megoldani. Ha van a típust ismerő eeprom/flash-égetőd, vagy tudsz kölcsönbe szerezni egy ilyet akkor nem lehet gond. Lehet hogy a flash-ic nem is rossz, csak újra kellene programozni. Az ilyen bios-flashek programozása kicsit bonyolultabb az egyszerű soros/párhuzamos kommunikációval rendelkező eepromokénál. Az íráshoz/törléshez speciális szekvenciát kell beleírni a flashbe, ezért az egyszerűbb égetők nem ismerik.
Én azt mondanám, hogy ha nem feltétlenül szükséges, ne próbálkozz vele házilag. Egyszerűen nem ér meg annyi időt az egész, ha valaki viszonylag olcsón meg tudja neked csinálni. Ezt azért mondom, mert tavaly kb. 1 hétig szenvedtem, míg sikerült megoldanom egy NF7S alaplap (hasonlóan programozható) biosának programozását gyári égető nélkül.

(#3) zso73


zso73
veterán

Hali!
www.biosiras.hu
Ott írsz egy levelet a srácnak és az megoldja a problemed!
zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#4) REAL WORLD válasza zso73 (#3) üzenetére


REAL WORLD
tag

Érdekelne, hogy mennyiért oldja meg? Nem tudod esetleg???

''Welcome to the REAL WORLD!'' (Matrix)

(#5) evola válasza REAL WORLD (#4) üzenetére


evola
senior tag

Ha küldesz egy mail-t neki.
Biztosan tudna árat mondani.És kevesebb
problémád lenne vele, mint ha otthon csinálod.
Hogy megéri-e?Az a válasz e-mailből valószínüleg kiderül.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#6) Borosz válasza REAL WORLD (#1) üzenetére


Borosz
senior tag

Nem az a fontos, hogy mi van a BIOS chipre írva, hanem, hogy ki gyártotta az alaplapot és mi a típusa. Ha ezeket tudod akkor letöltöd hozzá a megfelelő BIOS image fájlt.
Ha rossz a BIOS IC akkor biztosan tudsz beszerezni másikat bontóból vagy tőlem. :)
Van 1 1MBit-es és 1 2MBit-es BIOS IC-m is.
Az 1MBit-es IC jó a P1-be, mindegy, hogy milyen a típusa. Ez spec. egy intel TX lapban volt és működik az IC.
Ami ezután következik, az igazán a szépség ebben a témában! ;]

Több variáció is létezik:
1. kölcsönkérsz egy működő P1 lapot és azzal beírod az image fájlt a BIOS IC-be hagyományos bios frissítéssel/írással.
2. Ha intel TX chipes a lap akkor odaadom az intel TX chipse lapból származó BIOS IC-met amit, ha belepakolsz az intel TX-es (ha az...?) lapodba és be fog vele indulni. Ha nem ismeri fel a floppyt akkor beleraksz ISA slotba egy régi IDE vezérlőt és annak segítségével bootolsz és beírod hagyományos módszerrel a jó BIOS image fájlt az IC-be. Csak arra kell figyelni, hogy letiltsd az alaplapi IDE vezérlőt a BIOS-ban.
3. Keresel egy embert, akinek van EEPROM égetője és segít is rajtad. (kevés rá az esély... :( )

''Röviden'' ennyi.
:D
Sok sikert!

(#7) REAL WORLD válasza Borosz (#6) üzenetére


REAL WORLD
tag

Előkotortam a lapot és kiderült, hogy nem is PI hanem PII. Acorp 6VIA/ZX85.
(3 PCI, 2 ISA, 1 AGP)
Ehhez milyen IC kell?

''Welcome to the REAL WORLD!'' (Matrix)

(#8) Borosz válasza REAL WORLD (#7) üzenetére


Borosz
senior tag

:D
Van egy olyanom is. BIOS elvileg jó mivel fizikai baja van.
Kell?

(#9) REAL WORLD válasza Borosz (#8) üzenetére


REAL WORLD
tag

Egyelőre egy proci kellene, hogy ki tudjam próbálni... Azt se tudom, hogy ez honnan van! Én egy PI-esről tudtam, aminek rossz volt a biosa, de most felhomályosított a fater, hogy azt odaadtuk a nagybátyámnak... De ez?
Szóval az is lehet, hogy minden OK csak proci kell hozzá. (PGA 370)
A 486-os lapot nem tudtam kipróbálni, mert a PCI-os VGA is az alaplap sorsára jutott, AGP-s meg nem jó :))
De a táp OK! Bekapcsolt, megmértem megvan a 12V és az 5V is. Köszi szépen!
A printernek meg semmi baja csak az előző nap belerakott tinta nem volt jó! Pedig eredeti HP és eddig is ezt használtuk (mivel ez való hozzá), de kicseréltük egy másikra és így már OK.
DVD olvasóval mi a helyzet? A SAMSUNG-ot csak ajánlani tudom. Az utóbbi 2-3 hónapban négyet is teszteltem (volt, amit csak 3 napig, de volt 3 hónapig is nálam). Megbízható, mindet olvasta, amit próbáltam és gyors is volt.

''Welcome to the REAL WORLD!'' (Matrix)

(#10) busterxxx


busterxxx
csendes tag

A kérdés az, hogy mi is van ráírva a BIOS chipre, hiszen ez dönti el, hogy mekkora a kapacitása és milyen a szervezése....

Olvasd le róla...... :D és megmondom mi tlehet tenni....


Chaintech VNF4 Ultra, AMD Athlon 64 3200+@2600, 2*512M Kingmax Hardcore, Audigy 2 ZS, Inno 3D 6600GT, 160G Samusng Sata, Arctic Cooling Freezer 64, Clacialtech IceCrown 1000, Fujitsu-Siemens T19-1, Genius 5.1 HT

(#11) Borosz válasza REAL WORLD (#9) üzenetére


Borosz
senior tag

És árban hogy alakul egy használt olvasó?

(#12) REAL WORLD válasza Borosz (#11) üzenetére


REAL WORLD
tag

Sajnos nem tudom, mert mind új és sulinetes volt. De nem érdemes szerintem használtat venni. Az új is 9-10e FT! És ki tudja, hogy íz illető miért is vállna meg az olvasójától...
Pl faternek is van egy Pioneer (nem tálcás), de egyszer úgy döntött, hogy nem olvas tovább. Ezután csináltam egy firmware upgrade-t és azóta jó. De a fibra lemezeket nem komálja. Ez van. Majd kicseréli a fater. Addig meg jó így.

''Welcome to the REAL WORLD!'' (Matrix)

(#13) zso73


zso73
veterán

Hali!
Nekem 2500Ft-ért csinálta a srác Karácsonykor!:)Felár az ünnepek miatt.De kb 2000Ft a díj.Azért írtam,hogy küldj levelet mert akkor konkrét árat is írni fog!És Karácsony óta eltelt egy év is!:)Valószínű vátoztak az árak.
Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.