Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Billentyűzet kéne! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Pala


Pala
veterán

Mostanában sok mindent újítok, bill. is kéne.
Nem akarok rá sokat költeni, csak max. 4000Ft-ot. Ajánljatok valami használható darabot!

(#2) HEBI válasza Pala (#1) üzenetére


HEBI
senior tag

Genius csuklótámaszosat NE, ismétlem NE vegyél. Jól néz ki, jók a gombok, DE a felírat szerintem gyorsan le fog jönni róla, mert lehet érezni, kiemelkedik a gombokból. Vakok elönyben, neki lehet ajánlani.

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#3) Pala válasza HEBI (#2) üzenetére


Pala
veterán

Utálom a Geniust, egyébként sem vettem volna. Valami low-end A4Tech vagy LogiTech, vagy Acer, ilyesmire gondoltam!

(#4) Turmoil válasza Pala (#3) üzenetére


Turmoil
senior tag

Bontasd ki, a billentyűk legyenek hangtalanak, ha W98-as, akkor a +3 gomb ne úgy legyen elhelyezve, hogy az Insert-Home-stb... gombokat lecsúsztatják, mert mindig félre fogod nyomni:)))

Egyébként szinte mindegy. a Bill. pont az az eszköz, amit javítani sem érdemes, mert a szervízdíj több, mint egy új ára:))

Aki tud, és tudja hogy tud, az veszélyes. Tőle féljetek. Aki tud, és nem tudja hogy tud, az bölcs. Tőle tanuljatok. Aki nem tud, és tudja hogy nem tud, az okos. Őt tanítsátok. Aki nem tud, és nem tudja hogy nem tud, az hülye. Őt hagyjátok ..

(#5) Pala válasza Turmoil (#4) üzenetére


Pala
veterán

Sejtettem, szal a 2 rugós darabok sem rosszabbak a 20K-soknál.

(#6) Manta


Manta
tag

Geniusra én is azt mondom, hogy fujj, viszont a Samsungok se drágák, jól néznek ki és elég jók.

(#7) Pala válasza Manta (#6) üzenetére


Pala
veterán

Samsung??? Erre nem is gondoltam:))))

(#8) esteban


esteban
senior tag

Nekem Genius van es teljesen meg vagyok elegedve vele ... igaz nem multimedias, de nem is kell. Model K7000, ha ez mond valamit.

Kicsi, csendes, puha a leutes ...

iBook + RedBull :)

(#9) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Én a Logitech Internet Navigator-omra esküszöm... :) Ennél kényelmesebb bill.-em még nem volt, igaz meg is kérik az árát (12K körül van).

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#10) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

Én is most vettem új billentyűzetet egy Azona KB-690-et.
Nekem nagyon bevált gyakorlatilag egy hagyományos magyar billentyűzet (nincs keskeny enter meg idétlen alakú billentyűk) pár extra gombbal kiegészítve.
Lehet állítani a hangerőt (+/-,mute) mediaplayert vezérelni,+3 szabadon programozható gomb,internet exp. vezérlő,power,sleep,wake up gombok vannak rajta.
Az ára Br: 3100-3500FT Tescoban vagy E-connect-ben lehet beszerezni.
Itt egy kép róla:
http://extra.hu/tamas13/azona.jpg

(#11) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Egy szépséghibája van: a SHIFT billentyű és a mellette lévő gomb...

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#12) Flashcash válasza Agyzuzo (#11) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

:) Azt is be kell állítani shiftnek.
Amúgy nem nagyon zavaró.

(#13) Den válasza Flashcash (#10) üzenetére


Den
veterán

Cool, lehet hogy veszek is egyet. :)

www.simson4t.hu

(#14) zrubi


zrubi
senior tag

Hi,

Compaq, nagyon király, teljesen hangtalan van fekete v. 'fehér'

[L]http://www.overclock.hu/cgi-bin/overclock/HW-BI-COMP1HU.html[/L]

zrubi.hu

(#15) Sidaries válasza Flashcash (#10) üzenetére


Sidaries
őstag

Szép. Habár ezzel nem leszek népszerű, de nekem is Geniusom van. Multimédiás meg minden. Az előző Rock-hoz képest határozott előrelépés. :)

I am the Visionaire, follow me if you dare...

(#16) emvy


emvy
nagyúr

Fura, én eddig semmi mással nem voltam képes hosszabb ideig együttélni csak a geniussal. Ja,és az A-felosztású A4Techet nagyon ajánlom, ha tudsz 10 ujjal gépelni, mióta tanulok, kész áldás a csuklóknak.

while (!sleep) sheep++;

(#17) robekri válasza Pala (#5) üzenetére


robekri
addikt

Így van!!

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#18) emvy válasza robekri (#17) üzenetére


emvy
nagyúr

Drága billentyűzetre azért nem vitt a lélek idáig,mert intenzív használat mellett úgysem bírja 1 évnél tovább.

while (!sleep) sheep++;

(#19) napos2600 válasza zrubi (#14) üzenetére


napos2600
tag

nahh ez a compaq ez teccik es nem is ultradraga!

(#20) >guest< válasza napos2600 (#19) üzenetére


>guest<
tag

Én is ilyet használok, melóban fehér van, otthon fekete. A fekete azért király mert nem láccik rajta a kosz!

Na leléptem...

(#21) Egon válasza >guest< (#20) üzenetére


Egon
nagyúr

Pont ezt akartam írni...:) Egy baja van, amiért nem veszek ilyet: nem wireless..:(

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#22) McJames válasza emvy (#18) üzenetére


McJames
senior tag

Első saját és maradandó billentyűzetemet 1995-től 2000-ig nyúztam, a második ugyanolyan újszerűt utána szereztem és most a munkahelyemen használom - most is azon írok. Az elsőnek is mindössze az a baja, hogy a benne levő fólián vezető réteg elkopott, elvileg elegendő lenne azt cserélni benne és tökéletesen működne - egyébként itt van kb. 1 m-re a ''maradék alkatrészek között''.
Az öt év alatt jó néhány szakdolgozat, könyv, plakát, középiskolai és egyetemi tankönyv, jegyzet fordult meg ''rajta'', nem beszélve a játékokról, stb.
Amúgy az eredeti MS Natural Keyboardról van szó, és szerintem megéri. Ha normál billentyűzeten kellene gépelnem, már régen akut ínhüvely-gyulladásban szenvednék.

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#23) frasz válasza McJames (#22) üzenetére


frasz
tag

szevasztok
nekem a munkahelyemen Compaq van, és nagyon király!
annyira nehéz maga a lap, és ez tök jó, mert nem mocorog,
meg hát a minőség is!
Nem csak a fel le gombot szoktam nyomogatni!:))
nagyon király, szeretem, de azért 6 eFt t nem adnék érte otthonra!
f

-Ez ki ez?- Mi a ... közöd hozá?- Csak kérdeztem csak!

(#24) WaterLo válasza frasz (#23) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Nekem is melóba fehér, otthon fekete Compaq. Kiadtam érte a kb. 6 rugót, és egyáltalán nem sajnáltam. Sok billentyűzettel volt már dolgom, de eddig ez viszi a pálmát. Egyébként halkan jegyzem meg, hogy a Compaq gépekben egyedül a bill. frankó, meg a ház. De ezek tényleg tutik.

....What's up!....

(#25) zrubi válasza emvy (#18) üzenetére


zrubi
senior tag

Miért te mit csinálsz a billentyűzettel??

Az enyém kb 3 éves, és csak azért cseréltem le, mert ez (compaq) sokkal kényelmesebb.

zrubi.hu

(#26) emvy válasza zrubi (#25) üzenetére


emvy
nagyúr

1.Nem tudom miért vagytok oda a cq-ért annyira, a logitech u.o.árban jobb.
2. Mit? semmi, némi programozás, a mostani Geniusban benne van kb. 15000 sor progi, elég sok morzsa, kevés tej meg kóla. Még bírja egyébként, annyira nem vészes.

while (!sleep) sheep++;

(#27) Nimrod


Nimrod
addikt

Én régi 102-est használok 7 éve és nincs vele semmi bajom, pedig a fél falu hozzám járt Mortalozni. Jó kiképzés a billentyűzetnek, mi?

(#28) sárdna


sárdna
csendes tag

Sziasztok!
USB kimenetes billentyűzetből nem tudtok ajánlani valami jó félét?
Üdv

Emberek vessetek a mókusok elé!

(#29) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Nekem is van egy regi, nehez, femlap alju darabom, abban benne van az anyag! :)

(#30) zrubi válasza emvy (#26) üzenetére


zrubi
senior tag

1.

- Próbáld ki. csak ízlés kérdése, nekem nagyon bejött.
- nincs rajta power, sleep, meg ilyen idétlen billentyűk, amik csak útban vannak.
- nem horpad be, ha lenyomok egy billentyűt
- tök csendes, mégis érezni, hogy mikor nyomod le ''megfelelően''
- vannak rajta programozható ''fícsör'' gombok, de nincsenek útban (felül vannak)

''elég sok morzsa, kevés tej meg kóla.''

:)) :D

zrubi.hu

(#31) napos2600


napos2600
tag

szal most jottem ra hogy az egyik server melett van egy ilyen compaq bill.(laccik surun hasznajjuk azt a gepet :))

(#32) Ürgülfütty válasza WaterLo (#24) üzenetére


Ürgülfütty
tag

Dettó Compaq-ot használok (feketét), szerintem is nagyon frankó. Nem hangos, kézre áll, és végre nem az unalmas vajszín vagy fehér.:)

(#33) fügike válasza McJames (#22) üzenetére


fügike
senior tag

Nekem még az az AT-s billentyűzet van meg, amit anno faterom kapott a 486-os gépéhez, amikor nyugdíjba ment. (Ilyet már nem lehet kapni, nincs rajta semilyen Wines billentyű, a CTRL és ALT között lik van, nagyon a kezemre áll, és jók a gombjai.) Márkáját nemtom.:))

Boci-boci tarka!:D

(#34) localhost


localhost
Közösségépítő


De szép!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#35) bazs válasza tothjozsef (#29) üzenetére


bazs
aktív tag

Hi!
Az én billentyűzetem 2 éves és ez is fém alapú, sokmindent kibirt már és fog is.
Amúgy egy Acer 6512-VA.
Kicsit kemény, talán nem is a leghalkabb, de olyan tartós, hogy akár falat is lehetne vele bontani.

Pont most fogyott el...

(#36) zrubi válasza localhost (#34) üzenetére


zrubi
senior tag

Ez meg mi??

Jó,jó, billentyűzet is van rajta, de mi az ott a szélén??

zrubi.hu

(#37) localhost válasza zrubi (#36) üzenetére


localhost
Közösségépítő

[L]http://origo.hu/techbazis/hardver/20021011eger.html[/L]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#38) napos2600


napos2600
tag

hat annyira bejott ez a topik hogy ma megvettem en is a fekete compaq-ot:)
bar nem overclock-nal mert 900Ft-al olcsobb a mikl***-ban (ez direkt csillag)
bevallt az ediggi billentyuzet is de asszony hajthatatlan es nem bir alunni ;)

es kenyelmes es minden:) nem ragozom tovabb

(#39) [amne]


[amne]
senior tag

BTC 9000A Multimedia Keyboard, szép, halk, kényelmes. Ennyi. :P

(#40) Karex


Karex
senior tag

Vedd meg a legolcsóbbat, így bátran kiélheted magad játék közben :)

(#41) bLaCkDoGoNe válasza sárdna (#28) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

logitech internet navigator :)))

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#42) dshk


dshk
aktív tag

érdekes ez a fekete billentyűzet iránti rajongás itt, szerintem borzalmas rondák a fekete alkatrészek és gyanítom szemrongálóak is (kivéve persze ha fekete asztalon, fekete szobában fekete dos képernyő előtt dolgozik valaki :-) )

(#43) McJames válasza dshk (#42) üzenetére


McJames
senior tag

Billentyűzet? Szemrongáló? Minek azt nézni? Nem a szemeddel gépelsz.
Én nem nézem... Sokkal fontosabbnak tartom a billentyűzet szenzitív ''megjelenését'', ezért is használok ún. ''megosztott verziót''. :D

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#44) dshk válasza McJames (#43) üzenetére


dshk
aktív tag

A látóteredben mindenképp benne van. Ha nem tudok vakon gépelni akkor nézem is éppen sajnos :-) Az osztott vitathatatlanul jobb, különösen férfiaknak. Annak idején megpróbáltam követni azt a testtartást amelyet a gépírótankönyvben írnak, de a hagyományos billentyűzeten ez lehetetlen. Túl közel kell lennie a két kéznek, csak törött csuklóval működik :-)

(#45) McJames válasza dshk (#44) üzenetére


McJames
senior tag

Eeeegen. Ha a vállszéllességed meghaladja kb. a 30 cm-t, a karod vastagsága a 5-6 cm-t és nem hurkapálca átmérőjű az alkarod, a csuklód és az ujjaid, akkor a hagyományos billentyűzet kikészíti a kezedet. Ja és régi jó írógépes szokás szerint - ahol a szükséges nagyobb erőkifejtés miatt felemelt kézzel gépeltek -, a számítógépes billentyűzet is - ahol semmi sem indokolja -, szintén a csukló irányába dönthető. Nem törik eléggé - hátra - a csuklója? Emelje meg billentyűzetének hátulját! Biztos hatás.... :(
Azon munkatársak, akik gyors- és gépírást tanultak, mindig kiröhögtek (ki halkan, ki a hátam mögött), amíg ki nem próbálták. Aztán nyálcsorgatás...

Aki a villamos alatt fekszik, annak nem természetes a mosolya.

(#46) Hacked_4034 válasza zrubi (#14) üzenetére


Hacked_4034
csendes tag

Egész jól néz ki.
A funkciógombokat lehet programozni?

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#47) Hacked_3892


Hacked_3892
csendes tag

Ha billentyűzet+minőség, akkor csaki Cherry vagy Compaq. ezekben van anyag, tényleg minőségi cuccok.

A november 24-én történt hackertámadás miatt elvesztek az adataim...

(#48) Witlok válasza Hacked_3892 (#47) üzenetére


Witlok
tag

Tényleg a topicban Cherry-ről még egy szó sem esett (pontosabban Cherry-s tapasztalatokat nem olvastam) - én is azt hallottam, hogy jó de még csak képeken láttam (a touchpad-el egybeépített megmozgatta a fantáziámat).

Valkinek tapasztalata Cherryvel?

(#49) baroczp


baroczp
tag

Nekem a Samsung jött be...

(#50) Witlok válasza emvy (#16) üzenetére


Witlok
tag

Könyvből vagy program segítségével tanulod a 10 ujjas gépelést?

Ha létezik gépelést tanító progi HUN billetyűzetkiosztára az érdekelne. Nekem van egy nagyon régi, de ez még USA 101 gombos billentyűzethez készült vagy 10 éve...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Billentyűzet kéne! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.