Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) herion


herion
tag

Phantom Liberty-vel kíváncsi leszek milyen lesz. A DLC megjelenése napján vajon elérhető lesz már a DLSS 3.5 is?

Who Let The Dogs Out?

(#2) Segal válasza herion (#1) üzenetére


Segal
veterán

Kizártnak tartom.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#3) PuMbA válasza Segal (#2) üzenetére


PuMbA
titán

Pedig a legvalószínűbb. Ott vannak a videók, már benne van a játékban és működik pedig még 1 hónap van a megjelenéséig :) Az eddigi 3.0-ás DLSS verziót ki kell cserélni 3.5-ösre. Csak egy külső komponens frissítése, tehát nem mondhatjuk rá, hogy egetverően nagy munka.

[ Szerkesztve ]

(#4) PuMbA


PuMbA
titán

Az kimaradt a cikkből, hogy ez a technika a natív felbontáshoz képest jobb ray-tracing minőséget eredményez, mert "kiegészíti" a sugarakat:

Cyberpunk 2077: Phantom Liberty | 4K DLSS 3.5 Gameplay Reveal

Ezért hatalmas dolog!

[ Szerkesztve ]

(#5) Segal válasza PuMbA (#3) üzenetére


Segal
veterán

Ismered a fejlesztők előéletét? Én sajnos megtapasztaltam...
Persze végigjátszottam, meg vannak kellemes emlékek is a játékból, de én az életbe elő nem rendelek ezektől többet semmit. Az sem igaz amit kérdeznek...
Az alapjátékból is voltak csili-vili videók aztán a megjelenéskor meg jött az 0.1-es verzió...
Én szégyellem magam amiatt hogy a dlc-ért még pénzt mernek ezek után kérni...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#6) PuMbA válasza Segal (#5) üzenetére


PuMbA
titán

Ismerem és abban is biztos vagyok, hogy tudják, valamint ezek után képesek a fejlődésre. Az, hogy a DLC-ben módosított dolgokat megkapod az alapjátékban ingyen látszik, hogy van akarat.

[ Szerkesztve ]

(#7) Segal válasza PuMbA (#6) üzenetére


Segal
veterán

Az a minimum ezek után...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#8) copass válasza Segal (#5) üzenetére


copass
veterán

CP2077 simán végig vittem az első verzióval és nagyon-nagyon sokan voltak ezzel így.
az új játékaik már UE5 engine-en fognak menni, CP2077 phantom liberty lesz az utolsó RedEngine-es projekt...

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#9) PuMbA válasza copass (#8) üzenetére


PuMbA
titán

Azt azért megjegyezném, hogy a CP2077 óta történt egy s más, például rosszabb állapotban jöttek ki játékok jóval nagyobb gépigénnyel úgy, hogy nem voltak szebbek. Azóta tisztán látszik, hogy RedEngine-re nem lehet szavunk. Egy jó motor, ami kis gépigénnyel tud nagyon szép grafikát.

[ Szerkesztve ]

(#10) copass válasza PuMbA (#9) üzenetére


copass
veterán

UE5 azért elég nagy mérföldkő...nanite,lumen. de tény hogy kell neki vas.
Remant 2 RTX 3060 High-on a 60 fps 1080-on DLSS-el, tehát bőven játszható. utolsó frissítéssel még gyorsabb lett, szóval kalapálni kell. ez egy ilyen történet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#11) Armagedown válasza copass (#8) üzenetére


Armagedown
őstag

Akkor a CD Project Red is saját játékmotor nélküli cég lesz :(
Sic transit gloria mundi.

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#12) beef válasza copass (#10) üzenetére


beef
őstag

Azért erre nem lennék büszke :)

(#13) copass válasza beef (#12) üzenetére


copass
veterán

elfut egy alacsonyabb teljesítményű hardveren is? igen. játszható maradt? igen.
dlss ezért is jó, gyengébb VGA-val tudsz játszani az újabb játékokkal is.
oké-oké a Resident Evil 4 Remake pont FSR only volt, mert amd volt a fő szponzi...így semmilyen más skálázási lehetőséget nem tehettek bele, ami egy óriási köcsögség volt az amd részéről...
de a modderek belerakták utólag és bizony jelentősen több lett az fps! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#14) beef válasza copass (#13) üzenetére


beef
őstag

Csak épp a Remnant2-ben semmi olyan grafikai megoldás sincs, ami indokolná, hogy egy RTX3060 1080p-ben csak DLSS-el legyen minimum elvárható fps-en.
Az előző hozzászólásomban sem a DLSS-el volt bajom, hanem az indokolatlan hw igénnyel a játék részéről.

(#15) copass válasza beef (#14) üzenetére


copass
veterán

mondjuk ez igaz, ezért is kalapálják.
dlss nélkül is megvan bőven a 60 fps, de akkor lowban van minden.
ha high/ultra kell akkor már kell a dlss, ott is a performanc/ultra performance. utóbbinál már erősen látszik hogy "csúnyúl"! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#16) Segal válasza PuMbA (#9) üzenetére


Segal
veterán

Engem nem a graafika b*szott fel. Több retro kinézetű játékkal is játszottam pl most a felújított Quake-el is csak hogy tényleg a másik véglet is említve legyen, hanem az hogy köszönőviszonyban sem volt a végeredmény az ígéretekkel. Tehát nekem innentől édesmindegy hogy UE motor vagy RedEngine vagy bármi más fut alatta, ha nem azt kapom a pénzemért amit ígértek. Ja és még halasztották is...
A lényeg azóta sem rendeltem elő játékot. Szépen meg kell várni a megjelenést, esetleg belekukkantani pár videóba és leginkább várni 1-2 hónapot, mert manapság akkor már mindent is akcióznak...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#17) sixpak válasza Segal (#16) üzenetére


sixpak
nagyúr

Ez rendben is van egy single player játék esetében....de online játéknál. :N

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#18) yericho800 válasza copass (#10) üzenetére


yericho800
aktív tag

Milyen procival hajtod?
Nekem fhd magas, 3060ti 10400f elég szaggatós..
Dlss on

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#19) copass válasza yericho800 (#18) üzenetére


copass
veterán

RTX 3060 12GB VRAM 64GB RAM i9-11900K (visszafogom 2.4Ghz-re akkor nem eszik annyit!:D
itt most engedtem neki a procit(de alig használja, 2.4 is doszt elég a játékokra), 1080 vsync/motion blur off, minden high, detailed shadow on, motion blur off, dlss performance. jó meleg van, a macska odafekszik télen! :D
de általában vsync on és low view akkor ~75% megy a gpu és tök halk a venti! :D

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#20) yericho800 válasza copass (#19) üzenetére


yericho800
aktív tag

Na jó az a proci... XD
:C :C :C

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#21) copass válasza yericho800 (#20) üzenetére


copass
veterán

munkához kell, de csak néha engedem neki "haddmenjen", mert a fogyasztása az úgy elég meredek. így visszafogva 50-60 kWh, az havonta ~2000 Ft, csak a gépem 2x24" monitorral! :D de vannak olyan számítások amikor így is meg kell inni egy kávét néha! :D
ettől függetlenül a Remnant 2 iszonyat jó lett, a végső boss-t 2 napomba került mire legyőztem legkönnyebben! :D

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#22) yericho800 válasza copass (#21) üzenetére


yericho800
aktív tag

jézusom.. kondim eszik kb annyit havonta :Y
este kapcsolom csak be 6 után.. xD
gpu 79 fok.. nem sok az? vagy hot spot hőmérséklet?

R5 3600 4,2ghz -2x16gb tridentz neo 3600mhz - 3060ti ftw3 ultra

(#23) copass válasza yericho800 (#22) üzenetére


copass
veterán

100%-on ez a csúcs, de 70-75%-on megy. két ventis csak, meg most meleg is van.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#24) CJ4567 válasza copass (#19) üzenetére


CJ4567
veterán

Én inkább lentebb vennem a grafikát, mint 1080p-re 540p-ről skálázzak fel :(

No Sana No Life

(#25) copass válasza CJ4567 (#24) üzenetére


copass
veterán

mint mondtam korábban, ultra performance módban lehet csak észre venni a különbséget.
lowban nem lesz szép, dlss-el kapsz +20-25% sebességet.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#26) podtibi válasza copass (#10) üzenetére


podtibi
senior tag

Hát ha már egy 306012gb kell ahhoz hogy 60fps-ed legyen és még a dlss-t is be kell kapcsolni(Már ha jól értelek.), akkor nem lennék büszke a helyedben a jelenlegi helyzetre. Volt 1060-om és az volt elég mindenhez 1080p-re, akkoriban.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#27) podtibi válasza yericho800 (#22) üzenetére


podtibi
senior tag

Ha hot spot ha nem az, de teljesen normális. A 80 nem probléma. Amíg nincs 90 a memória,hotspot,gpu, addig teljesen jó. Amd kártáknál fordul elő, ha jól tudom, hogy a hot spot ott normális még akkor is ha 90-et eléri.

[ Szerkesztve ]

Ezt inkább rád bízom.

(#28) janos666 válasza podtibi (#27) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Hőfokok tekintetében mindenki fél, mikor közel van a biztonságos tetejéhez.
Pedig van, hogy ugyan azzal a gyártástechnológiával az asztali CPU 90-nél kezd throttling-olni, a mobil verzió pedig 115-ön. De akinek asztali van, az már fél, ha 85-nél jár, mert mi van, ha meghal 90-en. A laptop pedig elengedi 115-ig, és mégsem hal meg. Hahh!

Amúgy már letölthető a 3.5-ös DLSS DLL TechpowerUp-ról.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.