Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Bba 9500 pro (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) MasOyama


MasOyama
őstag

Szóval van egy ilyen kártyám, és még soha nem húztam, de egyenlőre nem is akarom, mert nem kell, de kíváncsi vagyok, hogy mennyire lehet felhúzni, ha majd megköveteli valami. Kérek mindenkit akinek ilyen kártyája van, hogy írja le nekem mennyi pontot kap 3dMark 2003-ban, és, hogy mennyire húzta fel. Köszi.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#2) Arius válasza MasOyama (#1) üzenetére


Arius
aktív tag

2.4-es P4-ben bizti 5000 felett lenne :)

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#3) Brekk válasza Arius (#2) üzenetére


Brekk
addikt

Bocsi de szerintem nem lenne semmikeppen 5000felett... Nekem 2giga p4 3gigan es egy 9500->9700 385/600on megy 5700at... A realis ertek sztem 4400korul lehet ahogy en eddig az eredmenyeket lattam...

A huzashoz pedig sok sikert!!! :C

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#4) MasOyama


MasOyama
őstag

Mi???? 5700 pont? Egy 9500-assal? Ugy vettem észre, hogy a proci nem nagyon befolyásolja a tesztet, max 10%-kkal. 1466MHz(133fsb) mellett kaptam 35xx pontot. 1900MHz(190fsb) melett kaptam 36xx pontot. Vagy nem igy van?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#5) AND1 válasza MasOyama (#4) üzenetére


AND1
őstag

De nálam is ugyan ennyi értéket ad. 1900+/9500Pro 3500-3600 között.

Egy régi PH-s.

(#6) AND1 válasza Brekk (#3) üzenetére


AND1
őstag

Igy van...én is ezzel az értékkel értek egyet! 4000-4400 között.

Egy régi PH-s.

(#7) Sanya


Sanya
nagyúr

A futuremark átváltott videókártyateszterré.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#8) L3zl13 válasza MasOyama (#4) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ha jobban megfigyuzod, neki nem 9500Pro-ja van, hanem 9500->9700. Ami azt jelenti, hogy sikeresen felhúzta kb a 9700 szintjére -> a te 9500Pro-dhoz képest dupla akkora memóriasávszélességgel rendelkezik. (256 bit a 128 helyett)

Aki hülye, haljon meg!

(#9) MasOyama


MasOyama
őstag

Vágom, hogy az ő kárytyája buherálva van, de ez igy tönkreteszi nem? Vagy gondolod az ati-nál nem tudták mit tud a kártya? Biztos nem tesz neki jót, valami el fog benne szállni, valami kis bogyó, és ugrott a garija is, és nem hinném, hogy megéri. Azt kérdeztem, hogy ki mennyire húzta a gyári 9500 pro kárytáját? Hallottam olyat, hogy 310/310 re húzta valaki és ment, de nekem nem megy 300-ig se, valyon miért? Ezt meg lehet valahogyan buherálni?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#10) Obi-1 válasza MasOyama (#9) üzenetére


Obi-1
őstag

Most elítéled a buherálást, vagy nem?

Bocs.

Only a Sith deals in absolutes.

(#11) MasOyama


MasOyama
őstag

Nem ítélem el, hisz én is szeretném megnézni mit bír a kártyám, de biztos, hogy nem húzza igy sokáig. A procimat is össze-vissza húzom, jártam már 240fsb-nél is 8 szorzó mellett, de azt a procit azért vettem. :) 13 ezer nem nagy gáz, de ha a 60 ezres kárytyám elszáll az gáz...

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#12) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

60 ezres kártya? :) Talán egy Radeon 9700-ről van szó?
Miért nem mondod úgy 45 ezres, tudod Ronáldócska, az alkatrészek árai lemennek, el kell fogadni.A kártyádra meg vegyél Zalman hűtést, akkor bírni fogja a tuningot. :)

(#13) MasOyama


MasOyama
őstag

Amikor vettem, akkor 57 ezer volt. Most se lehet kapni 55 alatt. Mert ez egy eredeti radeon. :) Mellesleg nem akarom húzni, csak egyszer, hogy kiprobáljam mit bír a kicsike.

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#14) erdoke válasza Brekk (#3) üzenetére


erdoke
titán

Mivel hűtöd?

A legjobb aláírás a héten

(#15) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

hát akkor húzzad, miért kell ehhez külön topic, elkezded húzni és meglátod meddig bírja, tönkremenni nemfog ennyitől

(#16) MasOyama


MasOyama
őstag

Erről van szó, hogy nem tudom. Mások azt írták, hogy 310/310 megy. Nekem megy 290/290 sem. Nem e kell hozzá valami file, valami beállítás, valami buherálás? Mivel húzzátok? Power Strip? Rage 3d?

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#17) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

nállad szerintem azért nem megy 310/310-ig mert a gyári hűtés elég sovány tuninghoz, nézz meg egy Zalman vagy egy Thermaltake Giant2 hűtőt, a Giant2-ről van kép a mistrálon, na ha ránézel arra, és ránézel a csoffadt ventire a kártyádon akkor majd kapisgálod, hogy miért csak 290/290-ig megy :)
Egyébként nem adtak a kártyához tuning progit? A legtöbb gyárto ad azt is

(#18) Brekk válasza MasOyama (#9) üzenetére


Brekk
addikt

Hi!
Mi az hogy tonkreteszem??? Na figy erre csak egy valamit mondok: mit nevezunk huzasnak?? Mert mondhatnam hogy a kartya menjen inkabb 200Mhz en es az ati huzza a kartyait 275re vagyis nem birja sokaig... Tehat mi hatarozza meg hogy huzva van valami van nincs??? Az mar mas teszta mikor a procinak emeled a feszt, de az is relativ, mert csak a gyarban meghatarozotthoz kepest emeled... Ki mondja meg hogy az most emelve van?? Es ha a gyarban annyinak hataroztak volna meg az alapfeszt?? Minden relativ... En azt mondom hogy amig mukodik huzva stabilan addig akar az is lehetne az alaporajele... Csak mint tudjuk az alkatreszeknek van szorasa, es olyan nagy mennyisegben gyartjak ezeket a kartyakat, hogy a gyartonak nincs ideje megkeresgelni melyiknak mi a maximuma. De ugy is fogalmazhatnank hogy nem erdeke mert azido penz es neki tobbe kerulne megkeresni a kertyak veget mint amennyivel tobbet kerhetne erte.
Na hirtelen ennyi jutott eszembe :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#19) MasOyama


MasOyama
őstag

Harowerks: ocsárold csak a kártyámat, a tied biztos jobb. :)) Ehhe...
brekki: lehet, hogy igazad van, de szerinted nincs kb: 30 perce az atinak, hogy letesztelje mit lehet max kihozni a kártyáiból? Ők is felhúzhatnák és eladhatnák 1,5 szer annyiban, de nem teszik, mert biztos tudják, hogy valami el fog benne szállni. De ha nem, hát élvezd. :)

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#20) pengin válasza MasOyama (#16) üzenetére


pengin
csendes tag

szeva spinel
nekem is BBA 9500pro-m van es en pl semennyit se tudom huzni(en is kiprobaltam csak egy teszt kedveert)
En beletorodtem hogy azt kaptam amit vettem, es szerintem nem jartam igy se rosszul. :U

b.

(#21) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

spinel, ha neked az olcsárolás, hogy cserélj hűtőt mert ami rajtavan az gyenge, akkor bolond vagy, úgy el vagy szállva a hülye kártyádtól mintha egy 9800pro lenne, még csak egy kis kritika se érhesse még a ventijét se. ajjajjj...:)

(#22) MasOyama


MasOyama
őstag

pengin: Végülis igazad van. Igy jó ahogy van. Most mindenre alkalmas maximumon. Ha meg nem lesz elég pl. : fél év múlva, majd akkor megnézem ezt a tuning dolgot... :))

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#23) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

hogy lehet focizni egy Alida mellett? es a videokartyas topicban amit tegnap mondtam elegge istenitettem a 9500prot ha emlekeznel ra, szoval a kártyával nincs gond, a hűtés a gagyi, mint a legtöbb kártyán a gyári hűtés, mint ha nem hallottad volna az én kártyám ventijét, az garancia a gyári minőségre. :)

(#24) rudi válasza MasOyama (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Biztos azért nem kell mert az új játékokkal csak 640×480/no smoothvision játszol :D

Amúhgy ha tudni akarod mire képes a kártyád akkor nézz be a futuremark weboldalára az online result browser-be, ott van párezer teszteredmény okos keresővel társítva.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#25) Brekk válasza MasOyama (#19) üzenetére


Brekk
addikt

Hi! Na meg annyit mondanek, hogy vegyuk pl azt hogy az ati kihozona egy 9500LE kartyat ami meg lassabb orajelen megy. Ezek szerint akkor aki mar nem tudja huzni az alap orajelrol a rendes 9500oset az egy gyarilag szarra huzott 9500LE-t kapott... Akkor miert nem megy tonkre az osszes 9500as kartya??? :)

http://www.oaziscomputer.hu - Professzionális monitorok szakértőktől.

(#26) MasOyama


MasOyama
őstag

Harowerks: Alida csak egy a szórakozásból. :))

PCMENTOR - Számítógép és Laptop Szerviz

(#27) _Volkovy_ válasza MasOyama (#26) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Az oké hogy a másfélszeres tuning brutális,de az alatt nem igazán érződik hogy meg van húzva..

(#28) boygo


boygo
aktív tag

Nekem is egy BBA 9500 pro van. Használtan vettem ( 2 hónaposan). Most 300/300-on hajtom. Lelett cserélve a bios és így 9700pro-ként ismeri fel minden.
Már így vettem . Lehet, hogy ezért lehet így húzni. Kipróbáltam 320/320 ban és ott is hasít. :P

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

(#29) boygo


boygo
aktív tag

Ja, és gyári hűtés semmi extra.

Nem szégyen elismerni ha másnak van jobb ötlete.

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Bba 9500 pro (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.