Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Barracuda halál (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Major Major


Major Major
őstag

Sziasztok!
Egy kis segítségre lenne szükségem. Sajnos múlt héten elhalálozott a seagate barracuda ata IV (ST380021A) típusu winchesterem. A rajta levő adatokról természetesen nem csináltam (haggyámáminekaz alapon) biztonsági mentéseket. Ma leszedtem az elektronikát róla, ami két helyen meg van égve. Az egyik egy (a logó alapján Texas Instruments lehet) soklábú chip, a mototról 12 órára, a másik egy nyolclábú a motortól 8 órára. Ez alapján arra a következtetésre jutottam, hogy a vezérlés ment tönkre, a lemezek még jók lehetnek. A kérdésem az lenne, ha veszek egy ugyanilyen winyót, és rácuppantom az ő elektronikáját erre, akor van esélyem visszanyerni az adatokat?

A segítséget előre is köszi.

(#2) reddragon válasza Major Major (#1) üzenetére


reddragon
aktív tag

Ha kapsz ugyanilyet,érdemes +próbálni,mert szinte 100%,hogy tökéletes lesz és vissza tudsz menteni mindent

(#3) gyurc válasza Major Major (#1) üzenetére


gyurc
tag

nehany e huf.-ert lehet egy ceg is megcsinazza..

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#4) gyurc válasza gyurc (#3) üzenetére


gyurc
tag

de ez valtozo.. te tudod, hogy a gar-t az uj vinyadra el akarod-e veszteni(megerik e neked az adatok)

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#5) Major Major válasza gyurc (#4) üzenetére


Major Major
őstag

Körbenéztem adatmentés témában, de amennyi pénzt elkérnek érte, tudnék venni akár 160as vinyót is. Ez meg 15000 Forint lenne, és nem teljesen menne kárba, lenne egy raktár vinyó, amire a ''már nem kell, de mégse akarom letörölni, hátha'' cuccok kerülnének. Amúgy a garanciát nem tudom tényleg elveszteném-e. 6 db csavart kell kicsavarni, semmi matricát, plombát nem szedtem le.

(#6) gyurc válasza Major Major (#5) üzenetére


gyurc
tag

neked kell dontened, megeri-e neked . ez egyszeru gazdasagi dontes:)
sose tudhatod, hogyha atrakod, a geometria pontosan ugyanaz.e:)

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#7) gyurc válasza Major Major (#5) üzenetére


gyurc
tag

probald me a boltban a revizios szamot osszehasonlitani.

a barracudak garjat nem kitoltak 3 evre?
erdemes a gyartoval a kapcs-ot felvenni

Mindig legyen nalad a törülköződ

(#8) xcbiker


xcbiker
addikt

sajnos a barracudáknál nem egyszerű a nyákcsere.
szinte lehetetlen pont ugyanolyat találni.

ráadásul itt a fórumról járt úgy egy illető hogy nem egyezett a két revízió és búcsút inthetett a jó elektronikának is.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#9) Male válasza xcbiker (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Bocs, hogy ide írom, de gondolom te tudsz nekem válaszolni: a Samsungoknál mennyire működőképes ez a nyákcserés megoldás? Konkréten két Samsung SP1614N típusú vinyóm van. Itt is van egy csomó verzió ezen belül, vagy ha az egyik meghal, akkor simán menni fog a másik elektronikával?

(#10) xcbiker válasza Male (#9) üzenetére


xcbiker
addikt

ha a nyák valamiben is különbözik könnyen lehet hogy nem fog menni, sőt még ha egyezik akkor sem biztos a siker.
jobb ha kimérve a hibás alkatrészt cseréled az eredeti nyákon.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#11) Male válasza xcbiker (#10) üzenetére


Male
nagyúr

Egyelőre működnek, csak arra gondoltam, hogy mindenhová ilyen vinyókat rakok, és akkor ha az egyik elromlik, akkor rögtön van csere elektronika egy adatmentés idejére (nem kell keresgélnem).

(#12) Major Major válasza xcbiker (#10) üzenetére


Major Major
őstag

A seagate-nél a firmware takarja a revíziót? Egyébként két éves a winyó, és csak 1 év gari volt rá. Amúgy hogy érted ezt a hibás-alkatrész kimérést? Nekem mondjuk élből látszik a két égés, nagyon nem kéne keresgélni, de hol kapok hozzá alkatrészt?

[Szerkesztve]

(#13) xcbiker válasza Major Major (#12) üzenetére


xcbiker
addikt

külföldről kell rendelni, de sajnos nem egyszerű ez sem, mert 100db alatt szóba sem álnak az emberrel.
meg kérdéses hogy nálad mi szált el.

[Szerkesztve]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#14) Major Major válasza xcbiker (#13) üzenetére


Major Major
őstag

Fönt leírtam, hogy hol találhatók, hogy néznek ki, többet sajna nem tudok róluk. Egyébként nem nagy pörkölődés, nem is vettem volna észre, csak a pajzs belső oldalán levő szivacson láttam a két fekete foltot.

(#15) Major Major válasza xcbiker (#13) üzenetére


Major Major
őstag

Ezek vannak ráírva:
A soklábú asszem TI (a * olvashatatlan az égés miatt)
9** B
SH6950 D
28DT41TA

A nyolclábú:
2P102
2233

Te meg tudnád csinálni? És ha igen, mennyiért?
Diákkedvezmény van? http://prohardver.hu/pics/smileys/act_rollin.gif
:))

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Barracuda halál (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.