Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Bad sector?! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Powerer


Powerer
tag

Heló!

A problémám a következő: ma délelőtt játszottam egy játékkal, semmi bajom nem is volt. Kiléptem, hogy karaktert váltsak, de ekkor betöltés helyett újraindult a gépem. Megint megpróbáltam, ugyanúgy lefagyott.
Megkerestem Totalcmdben a játék mentéseit, hogy legalább azt kimentsem, ha már a játék nem megy, de amikor rányomtam egy spacet, hogy kiszámolja mekkora is a mentés, újraindult a gép! Kérdeztem is magamban, hogy ez meg mi?
Beütemeztem egy scandiskezést, na majd az kijavítja.
El is kezdte, fájlok ellenőrzése hamar lement, jött az index ellenőrzése és 20%-nál kékhalál és újraindulás egyből.

Ezután leformáztam a vincsesztert és újra felraktam rá az XPt, és visszamásoltam rá 50 gb anyagot.

Pont nemrég kerestettem egy fájlt a gépen, és a keresés lefagyott a zenemappáim egyikénél. Újraindult a gép.
Csupán beléptem az előbbi mappába Totalcmdben és máris újraindult a gép.

Bad sectorra gyanakszom, de nem tudom hogyan lehetne kideríteni mi a vinyó baja. Valaki tud valamit?

(#2) Powerer válasza Powerer (#1) üzenetére


Powerer
tag

Magamtól egyelőre annyit sikerült megtudnom, hogy a Samsung diagnoztizáló programjával meg kell vizsgálni a lemezt (HUTIL).

(#3) lazydog válasza Powerer (#2) üzenetére


lazydog
addikt

Jó ötletnek tűnik. Erre új topic-ot nyitni, már kevésbé az.
Javaslom itt folytatni a továbbiakban: [link]

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#4) proper válasza Powerer (#1) üzenetére


proper
őstag

formázásnál pampognia kéne hogy van bad sector
rakd fel a hdd sentinelt az megmondja hogy van e bad sectorod
de bad sectortol kékhalál :F nekem van egy vinyom amin 16 badsector van és sokáig rendszervinyo volt de semmit nem lehetett belöle észre venni

[Szerkesztve]

(#5) Powerer válasza lazydog (#3) üzenetére


Powerer
tag

Szerintem meg egy fórum arra való, hogy topicokat nyissanak benne. Nem arra, hogy ömlesztett gyűjtőtopicokban írogasson hat ember egymásnak - imo :U

(#6) Powerer válasza proper (#4) üzenetére


Powerer
tag

De ez a furcsa, hogy nem történt semmi ilyesmi. Sőt amikor rámásoltam a cuccokat, akkor sem. De akkor mikor keletkezett a hibás rész amitől egyből újraindul... na majd holnap kiderítem, csak előtte megint le kell mentenem a dolgaim.

(#7) proper válasza Powerer (#6) üzenetére


proper
őstag

ha átlátható forumot szeretnénk akkor nem lehet mindenkinek minden problémája miatt topikot nyitni mert már billionál tartanánk ;]
mint irtam tedd fel a hdd sentinelt, van topikja itt a ph-n is
amugy meg ha smart-os a vinyo elkülöniti a bad sectorokat automatice és nem okozhatnak galibát, inkább alapapi vezérlő vagy hdd elektronikája lesz ott a probléma inkább

amugy aa konfigod ismertetése se lenne egy hátrány és a vinyo pontos tipusa

[Szerkesztve]

(#8) Racecam válasza Powerer (#5) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Szerintünk pedig ezt nem jól látod.
A gyűjtőtopicban is megtalálhatod a választ csak rá kell keresni, ráadásulha itt teszed fel a kérdésedet nagyobb eséllyel találkozhatsz ''szakértőkkel'', akik válaszolnak Neked.
Ezt a topicot zárom.

Com'è diverso il mondo visto da qui

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Bad sector?! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.