Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ddekany


ddekany
veterán

Azért érdekes egybeesés, hogy Huawei új telefonja körüli felhajtással ennyire egyszerre kiderült egy iPhone sérülékenység, most meg ez a sugárzásos mizéria. Lehet véletlen.

Ez meg, hogy tán nem kéne a másik fél által kontrollált telefont használni a vezetőknek... Ez csak nekem evidens? :) Persze a részvényesek ebbe azt olvassák bele, hogy majd az átlagembernek is tilos lesz.

(#2) --Disztroj--


--Disztroj--
senior tag

Miféle sugárzásról van szó és miért évekkel a megjelenés után derül ez ki? :U
Kérdezem mint iphone 12 pro tulaj, aki kifizetett nem kevés pénzt érte és épp váltana.

A jó bor is megárt, ha sok! Hallgasd meg Sono Matto Bozo

(#3) Jonesy84 válasza --Disztroj-- (#2) üzenetére


Jonesy84
tag

Minden telefont lemérnek az engedélyezés során, hogy megfelel-e az előírásoknak, így érdekes, hogy miért most derült ez ki. Esetleg lehetséges, hogy az Apple "mérnöki" darabot küldött a mérésre.

(#4) L3zl13 válasza ddekany (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

"tán nem kéne a másik fél által kontrollált telefont használni a vezetőknek"

Ha abból indulunk ki, hogy minden, más országban gyártott mobil készülék kém eszköz, akkor pár kivétellel minden ország vezetőinek vissza kell állni vonalasra.
Úgyhogy a kérdés csak az, hogy mennyire tartja egy kormányzat valósnak a lehetőséget arra, hogy a másik ország által gyártott készülék tartalmaz valamilyen beépített hátsó kaput.
Ha a kínai kormány nemzetbiztonsági kockázatot lát az iPhone-ban, akkor arra valószínűleg nem most jöttek rá. Az hogy most tiltják be a vezetőknek, inkább arra utal, hogy propaganda okai vannak. Abból meg könnyen lehet egész népességre kiterjedő korlátozás.

Aki hülye, haljon meg!

(#5) Razzul


Razzul
senior tag

"Azt hozzátette, hogy az Apple kapcsán is sok biztonsági botrányról szólnak médiajelentések..."

Én egy nagyobb sérülékenységről tudok a közelmúltból. Milyen további sok botrányról maradtam le? :U

Stat crux dum volvitur orbis

(#6) jbcs


jbcs
tag

Ezért nem használok én iPhone-t, bottal sem piszkálnám. :))

(#7) Zoltn válasza jbcs (#6) üzenetére


Zoltn
senior tag

Ja nyilván ezért. :D Te ezt már tudtad. :D :DDD

"Music is your only friend. Until the end!"

(#8) jbcs válasza Zoltn (#7) üzenetére


jbcs
tag

Én már éreztem korábban is, hogy valami nem okés velük. :DD

(#9) mepet


mepet
addikt

Errol a hirrol az ugrott be, mikor szar volt a terero az iPhoneon, erre az Apple a userekre fogta! :))
https://www.cbc.ca/news/science/apple-blames-iphone-signal-loss-on-users-1.922850

(#10) joey04


joey04
titán

mindegyik hír fura. most jöttek rá a sugárzási problémára, amikor már forgalomban sincs. majd utána a többiek is vizsgálódnak hirtelen? iphone-t meg a kínai kormány helyében tiltanám, hát háborúban állnak ezen a szinten. btw jó lenne, ha egész kínából ki lennének tiltva, akkor az apple nem nyalna be csontig nekik.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) BBorg válasza --Disztroj-- (#2) üzenetére


BBorg
tag

Elképzelhető még az is, hogy arra találták ki ezt a cirkuszt, hogy megijesszék a hiszékeny régi iPhone használókat, hogy most azért már több év elteltével ideje lenne azért újra befizetni egy nagyobb összeget az Apple-nak a legújabb telefon vételára formájában.
A sugárzással kapcsolatos kulcsüzenet: "két évtized alatt sem találtak egészségügyi kockázatokra utaló jeleket a mobilhasználat kapcsán"

(#12) ddekany válasza L3zl13 (#4) üzenetére


ddekany
veterán

Itt most kifejezetten Kína és USA viszonyról van szó, nem úgy általában más ország által gyártott telefonról. Aztán persze nem dolgozok olyan helyen, hogy tudjam, a gyakorlatban mennyi kockázatot rejt ez.

(#13) Danipicur2


Danipicur2
tag

Kicsit megkéstek vele, miután az Apple weboldalán az iPhone 12 forgalmazása 2023.09.12. 20:00 körül véget ért :P

(#14) clon


clon
aktív tag

Nem megkéstek, hanem az apple cseszte el egy frissítéssel. Meg lehet nézni az eredeti adatok engedélyezéskor és későbbi vizsgálatkor is megfeleltek a szabályozásnak. Tehát nem nincsen késedelem SŐT pont hogy egy már nem forgalmazott de frissítéseket még kapó telefon ellenőrzése történt meg és itt bukott el.
Már faragja az apple a frissítést és megint belefér majd és a SAR és akkor nem lesz majd S*AR

[ Szerkesztve ]

(#15) kilua válasza jbcs (#6) üzenetére


kilua
senior tag

(mondjuk én az emulátorok hiánya miatt nem próbáltam még ki, de azt minden megoldhatnák fa akarnák)

(#16) Aryon87


Aryon87
félisten

Venni kell az újonnan megjelent 15-ös szériát nincs mese.
Sztem hamarosan kiderül, hogy a 13-nak is magas az értéke, és a 11 és lefele szériáknál is. :C

Huawei Mate50Pro & Huawei Watch GT2 Sport / Honor Magic 5Pro / Huawei P40Pro / Xiaomi 12X // Huawei P8 Lite / LG G4 / Xperia SP

(#17) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Kíváncsi lennék pontosan mint jelent a visszahívás. A 3 éves telefont is visszaveszik? Hisz az ugyanolyan "veszélyes" mint a még el nem adott készülékek.

(#18) hcl válasza clon (#14) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

És ezt miért nem a cikkből kellett megtudnom... Köszi :) :R

Mutogatni való hater díszpinty

(#19) Zoltn válasza Silentfrog (#17) üzenetére


Zoltn
senior tag

Maximum az eredeti szamla birtokaban. Az meg egy 3 eves keszuleknel nagyon csekely.

"Music is your only friend. Until the end!"

(#20) akosxyz válasza --Disztroj-- (#2) üzenetére


akosxyz
senior tag

Mivel írják is, hogy szoftveresen tudják javítani, így gondolom a legutóbbi verziókkal ment félre valami. De én csak ezt a cikket olvastam, szóval ez csak ez alapján egy tipp.

(#21) emelhu válasza clon (#14) üzenetére


emelhu
aktív tag

Ritka hogy értelmes válaszok is születnek.
Köszönöm.

(Mondjuk amit elmondtál, azt én is így gondoltam, tehát csatlakozom... de akkor is a sok hülyeséghez képest amire elágazik a kommentfal... üde.)

Tételezzük már fel egy szakhatóságról, hogy elvégeznek technikai-múszaki méréseket, szabályosan, egzakt eredményekkel, többszöri ellenörzéssel, aztán kiadják a tényszerű eredményeiket.

Vagy ilyen, ebben a "szép új világban" már elképzelhetetlen?

(#22) emelhu válasza Zoltn (#19) üzenetére


emelhu
aktív tag

"Maximum az eredeti szamla birtokaban. Az meg egy 3 eves keszuleknel nagyon csekely."

Ezen okból az EU-ban keményen váltani kellene a termékfelelősség esetén a gyártói-kereskedői feladatokan.

Kedvenc példám a LED ízzó. Hiába ad 3-5-7 év garanciát, ha ez egy tömegfogyasztási termék, senki nem őrzi meg a számlát és még azt sem tudja milyen kereskedőnél (ABC-ben, plázában) vette.

A termékek egyértelmű egyedi sorozatszámozása felé kellene elmenni és ha a kereskedői láncon visszafelé garancia nem érvényesíthető, akkor az EU területére beérkezés dátumától kezdődó teljes EU területén érvényes gyártói garancia lépjen fel, az egyedi termékszám alapján, amit netes ellenőrzéssel lehet megállapítani. Innen vagy a gyártó országos/eu képviseleteihez vagy a velük egy bizonyos forgalmazott mennyiség feletti kereskedőihez lehet visszavinni, akik ugyanúgy kártalanítani tudnak és összegyűjtve a hibás termékeket visszajuttatni a gyártóig.

(#23) hcl válasza emelhu (#22) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

+még mivel EU, az lenne az alap, hogy ha valamit az EU-ban adtak el, akkor bármelyik tagállamban érvényes a garancia.

Mutogatni való hater díszpinty

(#24) brabbitz


brabbitz
csendes tag

Azért van abba valami bájos hogy az USA azonnal kongatja a vészharangot ha Kina megtiltja bizonyos munkakörben, hogy Amerikai IPhone-t használjanak. :)
Mintha az USA néhány éve nem ugyanezt csinálta volna Huawei-el (meg úgy kb minden Kinai székhelyű telefon márkával. ):)

(#25) emelhu


emelhu
aktív tag

"az eu rászállt"... nem túl bulváros (és persze hazug) ez így?

Egy sok éve létező, nyilvános és jól mérhető szabály betartását követeli meg.

Annyira elhülyült a világ, már minden üzletet csak a politika irányít[*], hogy ez nem egyértelmű?

[*] ha igen, nem a piac hanem a politika irányít, akkor -tessék mondani- ez még piaci alapú kapitalizmus vagy járadékvadászati feudalizmus.

(#26) Krisztián777


Krisztián777
csendes tag

Hm nekem a munkahelyi "wifi hotspotom" egy iPhone 12 ami már vagy másfél éve nem volt frissítve (nem is lesz) várok még az eladással hátha betiltják!Utána rohadt sokat fog érni :C akárcsak egy betiltott Samsung Note 7.. :)

(#27) hcl válasza Krisztián777 (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kínak-koreai hackerek like-olják ezt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) p2pp válasza emelhu (#25) üzenetére


p2pp
őstag

Ezzel az EU az Apple malmára hajtja a vizet.
Mindenki vegyen drágábbat és újabbat ennyi.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#29) Mishita válasza BBorg (#11) üzenetére


Mishita
tag

És miért vásárolnál újra ugyan attól a márkától ha már egyszer át vágott. Nem logikus.

(#30) robi4040 válasza Jonesy84 (#3) üzenetére


robi4040
tag

miutan megvan az endedely utanna szoftver update es mar is sugarzik
mint a diesel autok audi es tarsaik,a szoftver tudta mikor van muszaki -osszes lampa teszt alapjarat stb... es kevesebb karosanyagot bocsatott ki de csak a teszteken

Ha alacsony lennék vagy kisebbségi komplexusom biztos, hogy nagy autóval járnék.Bár nem értem, hogy a multimilliárdos főnökömnek miért van 12 éves Suzuki Ignis-e? Talán talán nem kicsi a farka?!

(#31) emelhu válasza robi4040 (#30) üzenetére


emelhu
aktív tag

Persze lehet visszaélni, ügyeskedni, de normális országban ha ez kiderül, onnan szándékos jogsértés, a bírói döntés végre nem hajtása történik, amire nagyon berág egy jogállam és brutálisan büntet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.