Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Az aszpartam káros mellékhatásai (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) SuBeR53_


SuBeR53_
tag

Az aszpartam néhány mellékhatása:.
látászavarok, szemfájdalom, fülcsengés, hallásgyengülés, epilepsziás görcsök, migrénes fejfájás, egyensúlyzavarok, memóriavesztés, állandó álmosság, végtagzsibbadás, részleges bénulás, remegés, depresszió, ingerlékenység, agresszió, álmatlanság, fóbiák, szapora szívverés, légzési nehézségek, hányinger, hasmenés, véres széklet, hasfájás, nyelési fájdalom, bőrviszketés, kiütések, asztma, herpesz, tályog, menstruációs zavarok, a haj elvékonyodása, hajhullás, hirtelen súlyvesztés, fokozatos súlygyarapodás, fájdalmas vizelés, túlzott szomjúság, bedagadt lábak, visszafordíthatatlan agykárosodás, születési rendellenességek, gyomorfekély, izületi fájdalmak
Ezért nem szoktam diétás kólát inni!

(#2) SuBeR53_


SuBeR53_
tag

hahó!

(#3) Frigo válasza SuBeR53_ (#2) üzenetére


Frigo
őstag

A Sziget miatt most mindenki szunyál vagy másnapos ,úgyhogy csöndbe kiabálj.

[Szerkesztve]

(#4) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Remélem ez volt az utolsó topik ami valaminek a mellékhatásáról szól.:(((

(#5) Esmein válasza SuBeR53_ (#1) üzenetére


Esmein
nagyúr

Adriat*c cola-n felirat: 70kg-s ember napi max fogyasztása 6.0l
Azonos gyártó narancsos piája 3.8l. Egy 50kg-s személy 2l-t megiszik belőle beviszik mérgezéssel. így vegyen az ember 80 ft 2 liter kólát.

Az íze meg olyan mint a cukros babatusfürdőé. Csak 2 fokkal rsszabb. És függőséget okoz...

[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#6) engusz


engusz
veterán

Miért nyitsz egy ilyen kis dolognak külön témát? Szerintem elfért volna az OFF TOPIC-ban is. :(

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#7) gro0ms


gro0ms
aktív tag

Mi az a aszpartam? :U

iMacem van. Na akkor most mi lesz?

(#8) divot válasza gro0ms (#7) üzenetére


divot
veterán

Egy mellékhatást okozó készítmény. :P

[Szerkesztve]

(#9) Esmein válasza gro0ms (#7) üzenetére


Esmein
nagyúr

Gagyikólaédesítő.
Vagy vmi hasonló, de ha aszpartamot akarsz kitermelni, akkor vmi jókis Every*ay piából nyerd. Annak jó magas a koncentrátuma.


[Szerkesztve]

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#10) Cane


Cane
őstag

Aspartam (E951)
-------------------------
http://www.tabulas.hu/okotaj/20_21/korny5.html
(innen egy idézet:)

''A Monsanto gyógyszerészeti készítményeinek szintén zavaros az előélete. A cég leányvállalatának, a Searle-nek a terméke az aspartam nevű mesterséges édesítőszer, amely Nutrasweet, illetve Equal néven került forgalomba. 1981-ben, négy évvel azelőtt, hogy a Monsanto megvette volna a Searle céget, az Élelmiszer és Gyógyszer Hatóság (FDA) három független személyből álló testülete megerősítette a már nyolc éve közölt adatokat, hogy az ''aspartam hatására agydaganat keletkezhet''. A hatóság visszavonta a Searle aspartam-forgalmazási engedélyét, de a Reagan által kinevezett új meghatalmazott ezt a tilalmat megsemmisítette.''

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#11) Cathfaern válasza engusz (#6) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Vagy a másik mellékhatásos topicban :U

(#12) Esmein


Esmein
nagyúr

Azért ez mégis durva, hogy ilyen komoly mérgeket forgalomba lehet hozni...

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#13) Cane válasza Esmein (#12) üzenetére


Cane
őstag

Miért lenne durva? Szinte minden anyag mérgezést okoz, ha nagy mennyiségben jut be a szervezetbe. Gondolj bele pl.: mi történik ha mértéktelenül fűszereset, édeset, sósat eszel? Egyik sem tesz jót. Másrészt pl. nem tudom elképzelni magamról, hogy 1 nap megigyak pl. 2l vagy ennél több kólát vagy bármilyen üdítőt. Ez kb. olyan mintha az lenne ráírva a cigarettára: aki 10 doboznál több cigarettát szív el naponta az meghal. Ez is méreg, még is forgalomba hozzák és sok ember dohányzik is. Nem értem mi ebben a probléma? Senki sem kényszerít arra, hogy a károsanyag tartalmú termékeket elfogyasszad.

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#14) Esmein válasza Cane (#13) üzenetére


Esmein
nagyúr

Arra kényszerít hogy mindent elolvassak, mielőtt megvenném. Sztem 2 l kólát meg lehet inni 1 nap. Lehet már kevesebb is mérgezést okoz, csak az előírt határérték alatt marad úgyhogy a cég sz*rik rá.
Ittál már Ad*atic colát ?...
Annak az ízétől is meg lehet halni egyébként.
Ja és szélvédőmosókék.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

(#15) Josh válasza Esmein (#14) üzenetére


Josh
tag

OFF
Egyébként a tesc*s kóla az kiváló jégmentesítő, és vízkőoldó.
On

Az én generációm már nem drogozik. Direktbe stimulálják az agyhullámokat.

(#16) BlackWoOd


BlackWoOd
aktív tag

Nem kell annyira a kólára leszorítani a kört... :U

Az aszpartam alapú édesítőszerek legalább annyira elterjedtek, mint a ciklamát és szacharinát alapú édesítőszerek...
(Elég sok cuccban megtalálható.)

Egyébként mindnek a dobozára rá szokták írni, mennyit lehet belőle fogyasztani naponta. (Legalábbis édesítőszer (cukorpótló tabletta/folyadék) formában igen.)

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#17) Cane válasza Esmein (#14) üzenetére


Cane
őstag

Kék kólát már ittam, de az szerintem popsikóla:) volt. Nekem az nem ízlett. Abban is biztos lehetsz, hogy mielőtt egy termék az áruházak polcaira kerül, az szigorú ellenőrzéseken megy át. Mandulát is lehet kapni, mégsem ajánlott a túlzott fogyasztása. De azt sem értem, hogy egyesek miért akarnának megzabálni 5 kg csipszet vagy akár 5l kólát?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#18) BlackWoOd válasza Cane (#17) üzenetére


BlackWoOd
aktív tag

Biztos lehetsz benne, hogy az ellenőrzést is emberek végzik, akik tévedhetnek, megvesztegethetők, nem elég alaposak, stb.

(Semmiféle összeesküvés-elméletet nem akarok felállítani, csupán annyit mondanék, hogy bizonyos pozíciókban az emberek korrupcióra való hajlama exponenciálisan növekszik...)

Ettől függetlenül lehet, hogy a szennyezett levegő/víz több kárt okoz a szervezetnek, mint az a sok mesterséges vacak, amit megkajálunk/megiszunk.

< ..kevés az ember, sok az emberszerű lény... >

(#19) SuBeR53_


SuBeR53_
tag

Az aszpartam-mérgezés a nyolcvanas évek óta jól őrzött titok. Számos kutatás és a tapasztalatok egyértelműen kimutatták mérgező és betegségeket előidéző hatását. Az aszpartam egy veszélyes adalékanyag, ami a testbe kerülve rákkeltő anyagokra bomlik, és elmegy modernkori horrornak, amit odabent művel. Vajon miért nem lehetett hallani erről eddig?
A diéta-ipar egy dollármilliárdos üzlet. Az ember azt gondolná, hogy a könyvek szerzői, vagy az élelmiszeripari cégek húzzák a nagy hasznot belőle. És nem. Persze nekik sem megy rosszul, de a játszma igazi nyertese a gyógyszeripar. Hogy hogy jön a gyógyszer az aszpartamhoz? Egyszerű. Egy gyógyszercég kutatója fedezte fel véletlenül az aszpartamot, egy fekély elleni szerrel való kísérletezés közben. A cég pedig a G.D. Searle, aki gyógyszergyártó létére képes volt 28 millió dolláros veszteséget elkönyvelni, és többszáz, a gyógyszereik miatti káros mellékhatások ügyében indított pert elveszteni. Ugye, milyen megbízhatónak tűnnek? A Searle egyik leányvállalatát végül a Monsanto vásárolta meg, és NutraSweet néven dobta piacra az édesítőszert.
Izgalmuk érthető volt, hiszen ez a szer többszázszor édesebb a cukornál, fillérekbe kerül előállítani, és a diéta-nemzet minden ilyenre vevő. A probléma ott kezdődött, hogy az amerikai Élelmiszer- és Gyógyszerellenőrző Hivatal, az FDA nem óhajtotta engedélyezni a felhasználását, lévén az anyag bizonyítottan rákkeltő, és az idegeket is károsítja. Később valahogy eltűntek a vizsgálati dokumentumok, a kísérletekhez használt egerek nem voltak hozzáférhetőek boncolásra, és a kormányhoz eljuttatott dokumentumokban már csak néhány homályos következtetés szerepelt. Ennyi elég is volt a frissen megválasztott Reagan elnöknek, aki beiktatása másnapján(!) leváltotta az FDA addig tiltakozó elnökét, és Arthur Hayest ültette a helyébe, aki azonnal felülvizsgálta a ''túl szigorú'' megkötéseket, és engedélyezte az aszpartam használatát a száraz élelmiszerekben.
Nem sokkal később elindult az a rémálom, ami a mai napig nem hajlandó alábbhagyni. 1992-re a Nutra-Sweetnek már engedélye volt az aszpartam üdítőitalokban és gyerekvitaminokban való felhasználására, szerződést kötöttek a Coca-Cola és a Pepsi céggel, mint a cégek kizárólagos aszpartam-ellátója, és az FDA ekkor fogadta el a NutraSweet kérvényét az aszpartam nagy mennyiségű, szabad forgalomba hozataláról.
Ekkoriban kezdődött, hogy emberek megmagyarázhatatlan betegségekkel, tünetekkel fordultak orvoshoz, és a tudomány széttárta a karját: nem tudtak rájönni, mi okozza a bajt. Az aszpartam mellékhatásai lehetnek fokozatosak, vagy azonnali reakciók is. Dr. Lendon Smith amerikai orvos szerint rendkívül sok ember szenved az aszpartam káros mellékhatásaitól, de fogalmuk sincs, hogy a gyógyszerek, kezelések és gyógynövények miért nem enyhítik a tüneteiket.
Több, mint 90 mellékhatást tulajdonítanak az aszpartam fogyasztásának. Hihetetlennek tűnik, nem? Pedig nagyon igaz. Hogy képes egyetlen vegyi anyag ekkora kárt okozni? Az aszpartam a vérbe kerülve lebomlik, és így képes keresztülutazni az egész testen, és bármilyen szövetbe lerakódni. A ciklamáttal vagy a szacharinnal ellentétben az aszpartamot megemészti a szervezet. Elfogyasztása után a benne lévő metanol (faszesz) formaldehiddé, majd hangyasavvá változik. A formaldehid belégzése halálos, rákkeltő. További összetevői, a fenil-alanin és az aszparginsav pedig mérgezőek.
Ha a később felsorolt mellékhatásokból többet is észleltél már magadon, esetleg fizikailag megmagyarázhatatlanul gyengülsz, azonnal tedd le a diétás kólát. És ha még semmilyen reakciót nem észleltél, azon szerencsések közé tartozol, akik visszafordíthatatlan károsodások nélkül úszhatják meg az eddigi aszpartam-fogyasztást, már amennyiben egy életre elfelejted az ezzel édesített élelmiszereket.
És ez nem vicc. Az FDA-hoz mindössze néhány év alatt több, mint tízezer NutraSweettel kapcsolatos panaszbejelentés érkezett, amely az összes beérkező panasz 80 százalékát tette ki. Ennek ellenére az Élelmiszer- és Gyógyszerellenőrző Hivatal semmit nem tett annak érdekében, hogy tájékoztassa a közönséget, akik egyértelműnek gondolják azt, hogy ha egy termék agyon van reklámozva, az csakis egészséges lehet.
Az aszpartam-ellenesek elnöke szerint: ''Az aszpartam az egyetlen olyan génmanipulált termék, amelyről tényleges bizonyítékaink, világos nyilvántartásaink és esettörténetek vannak, melyek azt bizonyítják, hogy tömegbetegségeket és halált okozhat.''
Valószínűleg nem véletlen, hogy a gyógynövényből nyert és teljesen ártalmatlan szteviát, mint elterjedt versenytársat viszont betiltották jó időre az Egyesült Államokban. Épp pár hónappal az előtt, hogy a NutraSweet, mint asztali édesítő forgalomba került volna. És talán az sem véletlen, hogy Új-Zélandon ma már tiltott adalékanyagnak számít az aszpartam. Hogy miért nem mindenhol? Szenzációs PR-úthengert vezet a NutraSweet. Nagyon meggyőzőek, és ahol az aszpartam ellen szólók felütik a fejüket, ők megjelennek, és elhiteltelenítik a forrást. Azért a több milliárdért évente... Szerencsére az Egyesült Királyság és az Európai Unió is elfogadta azt a javaslatot, hogy végezzenek független kutatásokat az aszpartam �biztonságos'' mivoltával kapcsolatban.
Ha ez mind hihetetlennek is hangzik számodra, �biztos, ami biztos'' alapon azért olvasd el a címkét, és légy résen mindennel, ami ''light'', mert aki cukormentesen szeretne táplálkozni, lépten-nyomon csak aszpartamba botlik. Néhány tipikus termék, amit ezzel édesítenek: szénsavas és rostos üdítőital, joghurt, fagylalt, reggeli készítmények, pezsgőtabletta, sportital, gyerekvitamin(!), lekvár, szinte minden rágógumi, diabetikus termékek, és maguk az édesítőszerek (kevés kivétellel): folyékony, tabletta, kristályos és por variációkban.

(#20) Husky válasza SuBeR53_ (#19) üzenetére


Husky
aktív tag

> ...Az aszpartam az egyetlen olyan génmanipulált termék...

Na ezen kiakadtam. Hogy lehet egy vegyületet génkezelni?

A tünetlista egyébként szép, de kb. fele olyan vészes mint két kiló gépzsír szemhéj alá adagolása, ráadásul itt a kritikus mennyiségek sincsenek feltüntetve (ld. tegnapi topic X gyógyszer mellékhatásairól)... Aki meg megiszik napi 2+ liter kólát, az az ő baja. Ha kiülök egy kisszéken a Budaörsi út mellé monnyuk fél órára, az meg az én bajom. Egyik sem egészséges. De a csapvíz sem az. Na és. Mennyünk a hegyekbe, barlangba lakni.

Rendszergazda vagyok. Ha röhögni lát, mentsen!

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Az aszpartam káros mellékhatásai (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.