Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dr.Sick


Dr.Sick
tag

Szóval ma kötöttem egy ADSL Otthon-os szerződést, és csak a hazafelé tartó út végén vettem észre,hogy a 7 oldalas szerződésből csak 1oldalt (fénymásoltan) , az első oldalt kaptam meg.
A kérdésem nyílván az hogy ha visszamegyek holnap a matávpontba és kérem a szerződés többi oldalát is akkor az nem gond?
Azon volt az összes login adat/jelszó!

Kérem a követketőt!

(#2) eper-fa válasza Dr.Sick (#1) üzenetére


eper-fa
aktív tag

ejj
és nem is fénymásolták le, vagy csak otthagytad? mert egyik rosszabb, mint a másik. sztem egy kis magyarázkodásba biztos fog kerülni...

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#3) Som@ válasza Dr.Sick (#1) üzenetére


Som@
őstag

Az ügyfélazonosítódat (IN szám) legalább tudod?
Mert náluk szinte minden akörül forog...

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#4) Dr.Sick válasza Som@ (#3) üzenetére


Dr.Sick
tag

Mijen IN szám, hol?

A szerződést egy kombi 40-esről irattam át ADSL-re, de a korábbi Kombi 40-es szerződésemen (szerencsére azt teljesen odaadták) sincs ilyen, csak ez lehetne hasonló, amit látok rajta a ''szolgáltatás specifikus adataok'' mezőben : A-szám 1: xxxxxxxx (egy 8jegyű számsor), ez lenne az?
Remélem ez most nem változott meg.

Az igaz, hogy elbambultam a dolgot, mert siettem, de az ügyintéző csak egy db. árva papírlapot adott oda, aztán ''-Köszönöm'', amiről én azt hittem, hogy egyfajta összegző irat amin minden rajta van. Magyarázkodni majd nem nekem kell!

Amikor a Kombi 40-et kötöttem, akkor az adataimról, meg minden megnevezett/beírt/kitöltött dologról nyomtatott formában kaptam meg a szerződést. Tehát nem azt amit én kézzel írtam be, azt hittem ezen is rajta lessz minden, de ez csak a kézzel kitöltött szerződés első oldala.

Kérem a követketőt!

(#5) Som@ válasza Dr.Sick (#4) üzenetére


Som@
őstag

Igen. Az ügyfél azonosító (mi mindig csak IN számnak hívtuk. Óh, régi MatávNetes, és kezdeti Axeleros idők. :DDD)
Szerintem mindketten hibáztatok.
De most az a lényeg, hogy a kezedben legyen a teljes szerződés!

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#6) eper-fa válasza Dr.Sick (#4) üzenetére


eper-fa
aktív tag

IN szám akkor sztem változott
bár ha ez a vonal alapján van akkor nem, de mivel a szerződés gyökeresen változott...

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#7) Som@ válasza eper-fa (#6) üzenetére


Som@
őstag

IN szám szerintem maradt a régi. Hiszen az előfizető adatai nem változtak. Igaz? :)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#8) eper-fa válasza Som@ (#7) üzenetére


eper-fa
aktív tag

nem tudom, h ezt a számot a vonal (állomás) vagy a szerződés szerint osztják.
de nem is ez a lényeg. tuti vissza tudják keresni ezt a számot, ha.

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#9) Dr.Sick


Dr.Sick
tag

Igen, minden maradt a régi, csak a szolgáltatás változott meg a login/jelszó, remélem még mindíg így van és az ügyfélszámom is a régi maradt.
És ha nem, mit tudok tenni?

Egyáltalán megkapom akkor a szerződés hiányzó részét (bármelyik eseteben)?

Kérem a követketőt!

(#10) Som@


Som@
őstag

Nem tudod egészen véletlenül valahova feltenni ezt az egy oldalt?
Kiváncsi vagyok mi van rajta...

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#11) Som@ válasza Som@ (#10) üzenetére


Som@
őstag

Ha ez van meg [L]http://www.axelero.hu/infokozpont/iratok/akcios_szerz_2003tel.doc[/L]
, pontosabban az első oldala, akkor nagy gond nem lehet, mert ott van rajt a szerződés száma. :)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#12) Dr.Sick válasza Som@ (#11) üzenetére


Dr.Sick
tag

Igen Ez az, pont az első oldal, de hiányzik róla a szerződésszám!!!
Ez kemény lessz, most mit tegyek?
Az értékesítő neve és kódja viszont ott van.

Kérem a követketőt!

(#13) Dr.Sick válasza Som@ (#11) üzenetére


Dr.Sick
tag

Hogy lehet hogy úgy adták ide, hogy hiányzik róla a szerződésszám? Kezd gyanús lenni.

Kérem a követketőt!

(#14) Som@ válasza Dr.Sick (#12) üzenetére


Som@
őstag

Ha nincs rajta szerződésszám, de rajta van az értékesítő neve és kódja akkor azért nem lesz olyan nehéz. Bár utána nem lennék az ő helyében (bár jobban belegondolva a tiédben sem. :DDD).
Amit kapni fog a vezetőtől az nem lesz egyszerű. (És az ilyen dolgok hamar kiderülnek ám. ;])

Szóval hajrá. Csak határozottan. És ez legyen egy életre szóló lecke! :P
Várjuk a fejleményeket.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#15) Dr.Sick válasza Som@ (#14) üzenetére


Dr.Sick
tag

Úgy lessz az biztos, holnap szétcsapok köztük -persze csak szavakban-!

Mindenesetre kössz a biztatást/segítséget.

Kérem a követketőt!

(#16) Dr.Sick


Dr.Sick
tag

Végre a kezemben van a szerződés nyomtatott formája, amelyet postán kaptam volna meg, de a matáv-pontban készségesen odaadták az első szavamra.
Bementem, kértem, adták, jóvan...
Az álltalam kézzel kitöltött eredetiről azomban még most sem kaptam meg a hiányzó lapokat (asztem az is közte van, ha lessz időm és energiám holnap viszzamegyek megint).
A szerződésszám hiányát az ügyintéző srác is észrevette, aki valószínüleg épp egy csoportvezető vagy valamilyen mufti lehetett, mert miután szólt a ''felelősöknek'' azok libasorban húztak be vele a hátsó helységbe (ő meg végig feltartotta a kezében a szerződés hozott oldalát miközben meneteltek, elég mókás volt:))!

DE!;] A nyomtatott szerződés [L]1.sz mellékletében[/L] fel van sorolvakét dolog a Kiegészítő opciók:-ban: [L]*PCI (belső) vagy USB (külső) Ethernet adapter
*Hálózati eszköz installáció[/L]

Ezt most hogyan kell érteni? A kiegészítő opcióknak külön díjszabása van, ez azt jelenti, hogy én ezeket külön ''kértem'' a szerződésemben, tehát fizetnem kell értük? A szerződés kitöltésekor üresen hagytam minden ide vonatkozó rublikát, amelyek alatt ez is szerepelt: [L]*A hálózati adapterre és annak telepítésére külön díjszabás érvényes, melyet az Előfizetői szerződés 2. számú melléklete tartalmaz.[/L]
Ebből nekem az derül ki, hogy tök értelmetlen az egész. Most akkor evidens, hogy a havidíjjért bérlem majd töllük vagy rámsóztak valamit amit nem akartam (a rublikákat én üresen hagytam, ezért lenne jó ha lenne egy eredeti példányom is).
:F
Most itt tart a sztori, előrébb jutottam de még most sem vagyok nyugodt teljesen...

Kérem a követketőt!

(#17) Dr.Sick


Dr.Sick
tag

Hopsz, már egy kicsit fáradok...:B

Kérem a követketőt!

(#18) Dr.Sick válasza Som@ (#14) üzenetére


Dr.Sick
tag

Ja és tényleg megváltozik az ügyfélszám miután szolgáltatást módosít az ember, de ez továbbra is 8 számból áll, de ma már tisztábban van feltüntetve a szerződésen mint ''ugyfél-azonosító''.

Kérem a követketőt!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.