Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Avidemux

Hozzászólások

(#1) Trianrta


Trianrta
aktív tag

Sziasztok!

Letöltöttem az Avidemux legújabb verzióját és feltelepítettem. 2.4.1 (r3791)

Átalakítottam egy TS kiterjesztésű fájt mpg-be (Beállítások: Video = Copy, Audo = Copy, Format = MPEG video).
Az a problémám, hogy az elkészült mpg filmnek nincs hangja.

Mi lehet a gond?

(#2) Trianrta válasza Trianrta (#1) üzenetére


Trianrta
aktív tag

Senkinek nincs ötlete?

Kipróbáltam több video fájllal is, de egyiknek sem ad hangot konvertálás után, hiába állítok be bármilyen hangkódolást. Konvertálás közben az Audio -hoz azt írja ki hogy nincs.

[ Szerkesztve ]

(#3) necrostar


necrostar
csendes tag

MPEG-PS (A+V) formátumban mentsd el, akkor ok lesz a hang is.

(#4) necrostar válasza Trianrta (#2) üzenetére


necrostar
csendes tag

MPEG-PS (A+V) formátumban mentsd el, akkor ok lesz a hang is.

(#5) pibácsi


pibácsi
senior tag

Sziasztok!

Ha valaki még olvassa, kérdeznék az Avidemuxxal kapcsolatosan. Sokat használom, de arra még nem tudtam rájönni, hogy a DV-2 avi fájlba rögzített videónak (kameráról átmásolt) miért nem ad ki hangot, sőt sokszor kiírja, hogy nincs hozzá audio decoderje a bemeneten, tehát már a bemenő hangot nem tudja fogadni, így erre nem tudom használni. Minden másra igen. Hogyan lehetne ide is hangot (PC hang) varázsolni. Nem tudom elképzelni, hogy ezt nem találták ki a fejlesztők.

Üdv. Pibácsi

[ Szerkesztve ]

(#6) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Pár dolgot hadd kérdezzek az avidemux progival kapcsolatban.
- Ilyen videót lehet vele készíteni, ahol két videót illesztünk össze: [link]?

- Tegnap néztem meg először és megörültem, hogy a mobiltelefon mp4 és 3gp formátumát ismeri. A virtualdub helyett is ezt használnám. De lenne néhány kérdésem, amit egy képen tennék fel: [link].

- Ha Xvid videót készítenék akkor bitrátát hol lehet beállítani? Erről is kép: [link]

- Samsung Galaxy S-el készített 3GP videó betöltésekor ezt az ablakot dobja fel: [link]. Mi lehet a baja a hanggal?

Nagyon köszi a segítséget!

(#7) VINIKOR


VINIKOR
senior tag

Hogy kell átállítani a nyelvet magyarra? A magyar nyelvi fájl megvan: [link], de nem jövök rá hogyan kell használni. Sehol nem találom a nyelv átállításának menüjét.

Köszi!

(#8) Sweet Lou 6 válasza VINIKOR (#7) üzenetére


Sweet Lou 6
addikt

nálam windowson telepítés előtt megkérdezi, milyen nyelven települjön... ha linuxon kellene, akkor szerintem írj valamelyik linux topicba, azokat többen nézik

sweetlou6.wordpress.com

(#9) joecontra


joecontra
addikt

Hali!

Azt hogyan kell orvosolni, hogy amikor egy AVI-ra hangsávot akarok illeszteni, az elején szinkronban van kép és hang, de ahogy megy előre a videó, egyre inkább elcsúszik a hang?

Üdv,
J

(#10) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Ezt miért csinálja nekem?
Eddig ilyen gond nem volt, most hogy a fényképezőgéppel csináltam videókat egyszerűen nem képes lekezelni a hangsávot rajta.

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#11) Alfonz64 válasza Trianrta (#1) üzenetére


Alfonz64
csendes tag

A gond az hogy nincs fent olyan codek amivel a hangot átudod konvertálni.
Virtualdub, save audió, átkonvertálod eazycd extractor beteszed az avimuxba az audió helyére.

vagy

Esetleg kodek pack-el próbálkozhatsz ezt a ketőtt ted fel: K-Lite Codec Pack Full 8.8.0 + ffdshow.

vagy:

Valószínű hogy így meg elfog csúszni a hang az előző két példa.

Így kell:

Nos a hang elcsúszása aból adódik hogy külön csomagokban jön az audió és a videó. Ha
valamelyik megsérül akkor el fog csúszni a hang. Windowsnál a TS Doktor nevű
programmal újra lehet muxolni. És utána azzal konvertálod amivel akarod. Amúgy fizetős
programról van szó.

Muxolás
"file/open job alsó sarok Save new file. Így kijavítja a hibákat" az igazi az ha csomagra
tudsz vágni:

Vágás csomagra.

bal alul prepare cutting itt megtudod vágni, ráhagysz a reklámból 5s és save new file, majd
a tools raw/cutter és 5s packetnek(csomagnak) megfelelőt levágsz belőle majd a videókat
összeilleszted. Ennek lényege hogy csomagra vágsz nem csak sacper kb, utána úgy
konvertálgatod ahogy akarod bármivel.
Konvertálónak meg a XMedia Recode,Smart Cutter,VideoReDo TVSuiteV4 ajánlom

Máshol még ezt olvastam:
" .TS-ből a legegyszerűbben a Freemake Video Converter-el lehet akár AVI-t, akár más
formátumot csinálni. Azonban, mielőtt még csak úgy ráküldjük a .TS-t a programra, egy
másik segítséget is kell hívnunk, mégpedig a Videoredo szoftverét, amiben kell csinálni
egy QuickStream Fix-et, ez javítja az esetleges hibákat a stream-ben (van benne pár
mindig). Lehet vele konvertálni is, azonban minőségben jobb az elsőnek említett program
erre a célra. Sokat szívtam vele én is, mivel ezekből csinálom a 720p-s cuccokat. "

(#12) vadasziz


vadasziz
csendes tag

Sziasztok!
A filterek közül a zajszűrés nem működik a videón. A körbevágás, vagy színszűrés működik de a zajszűrés nem. Mi lehet az oka? Mit rontok el?

Segítségeteket előre is köszi.
z

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Avidemux
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.