Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) UNQL.Charlie


UNQL.Charlie
tag

Udv.
Audigy tulaj, vagy hozza erto emberkek segitseget kernem a problemam megoldasaban.
Nekem egy aduigy player hangkartyam van es hozza 5.1 es hangfalszet.
Anno mar szenvedtem vele eleget, de most egy ujabb erdekesseget vettem eszre.
Regebben is feltunt, de akkor nem foglalkoztam nagyon a dologgal, mert csak a tv tuner hasznalatanal jott elo ez.
Szal anno mikor felinstalaltam a wint es neztem a gepen a tv-t eszrevettem, hogy csak a elso ketto hangszoron jon a hang.
Kesobb driver frissitettem es akkor mar a melynyomo is szolt.
Most raktam ujra a winem es megint azt veszem eszre, hogy maskepp szol, pedig most pontosan ugyan azokat a driverek hasznalom mint eddig.
Most egy jateknal vettem eszre a valtozast.Eddig ha lotem, csak az elso hangszorokon jott a loveshang es normalisan mukodott a 3d efekt.
Most ha lovok, mind a 4 hangszorobol egyszerre jon a loves hang es a 3d ugyan ugy jol muxik.
Egyszeruen nem tudom hova tenni, hogy miert van az, hogy ujra installalom a gepem ugyan azokkal a driverekkel es mas hatast erek el a hangkartyamnal:)
Ha valaki tudja a megoldast, kerem ossza meg velem is.
Segitseget elore is kossz
Bye
Charlie

Hmm...

(#2) UNQL.Charlie


UNQL.Charlie
tag

.

Hmm...

(#3) UNQL.Charlie válasza UNQL.Charlie (#2) üzenetére


UNQL.Charlie
tag

Senki?

Hmm...

(#4) Raymond válasza UNQL.Charlie (#1) üzenetére


Raymond
félisten

1. ''hozza 5.1 es hangfalszet'' - milyen es hogy van osszekotbe ?
2. ''csak az elso hangszorokon jott a loveshang es normalisan mukodott a 3d efekt'' - talan arra gondolsz, hogy a reverb fele efekt mukodott rendesen ? Ket hangszoroval nem lesz 3D hang. SVSZ most szol jol.
3. ''driverekkel es mas hatast erek el a hangkartyamnal'' - pl. Speaker setup - azelott ket hangszoro volt beallitva, most 4 vagy 5.1 van beallitva...

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#5) UNQL.Charlie


UNQL.Charlie
tag

Hi.
5.1 es hangfal van.Termeszetesen a creativ mixerben minden be van allitva.
A 3d normal mukodeset ugy ertettem, hogy a hangok onnan jonnek ahonnan kell.
Ha mogottem lonek , hatsok szolnak, stb.
Ez ,most is igy van, a 3d hang jol mkuxik, minden hang a helyen szol.
Kiveve, hogy eddig ha lotem csak az elso 2 hangszorobol jott a loveshang.
Most mind a 4 szol, ha lovok. + eszrevettem, hogy ha zenet halgatok most mar erosebben hallom a hatsokbol is a zenet.
Ilyet anno is tapasztaltam, de akkor masik drivert raktam es azert szot maskepp.
Gondoltam anno a driver miatt van, de most ugyan azt hasznalom es meg is maskeppen ossza szet a hangot, pedig minden beallitas ugyan ugy van mint anno.

Hmm...

(#6) Raymond válasza UNQL.Charlie (#5) üzenetére


Raymond
félisten

Ez lehet a hangfalak miatt is. Vannak olyanok, amelyek ha csak a Front kabelt kotod be, akkor upmixelik a jetel 4.1 vagy 5.1-re. Nezd meg az Audigy-be es a Subwoofer-be is rendesen van e bedugva a kabel.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#7) UNQL.Charlie


UNQL.Charlie
tag

Biztos nem attol.
Elmondoma szitut.
Reggel meg a gepen jatszottam, utana wininstall.A gephez hozza nem nyultam, sem a kabelekhez.Mindent ugyan ugy bealitottam, ahogy volt es meg is maskeppen szol.
Neked audigyd van?
A zene mind a 4 bol egyforma hangerovel jon?Esetleg jatszol jatekokkal is?

Hmm...

(#8) sirály12


sirály12
őstag

Attól van hogy míg régen előtte volt a gépen egy másik driver most egyből az újabbat tetted fel. Ez egyből jól kezeli a cuccot. A régi driver soxor bekavar még az ujrainstallált jó driverbe is. Nekem is volt hasonló a AU2 -vel. Szal annyi a lényeg, hogy most szól jól. Ne foglalkozz vele.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#9) UNQL.Charlie


UNQL.Charlie
tag

nem nyert:)
Irtam mar, hogy ez az ellot is volt csak ,akkor nem figyeltem oda ra.
Masik meg, hogy pont ugyan azt a drivert raktam fel mint eddig.
Eddig is szivtam mar csomot a SB vel, nem orulok ennek, a mindig maskepp szol dolognak.

Hmm...

(#10) sirály12


sirály12
őstag

Akkor most nem értem. Raktál fel új drivert vagy sem, volt régi is ha raktál újat ez egyértelmű, vagy nem? ''Kesobb driver frissitettem es akkor mar a melynyomo is szolt.'' Vagy tévedek?

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#11) UNQL.Charlie válasza sirály12 (#10) üzenetére


UNQL.Charlie
tag

Felreertettel.
Szol a melynyomo, mindig is szolt. Az valtozott csak,hogy most mar ha lovok nem az elso ket hangszorobol jon csak a hang+ a melynyomo, de az csak a melyet nyomja szal azt azert nem irtam mint hangszoro.Most mar 4 hangszorobol jon es ezert nem ertem, mert ugyan azokat a drivereket pakoltam fel.
Lenyegeben minden ugyan az mint eddig es meg is maskeppen szol.
Egyaltalan nem hibas a hangzas, minden hang ugy szol ahogy kell es jo is.
Csak furcsa, hogy ilyet csinal egy normalisnak mondott hangkarty.

Hmm...

(#12) Raymond válasza UNQL.Charlie (#11) üzenetére


Raymond
félisten

Es ha lefuttatod a tesztet a Surroundmixerben vagy a dxdiag-ban akkor mi a helyzet ?

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#13) UNQL.Charlie


UNQL.Charlie
tag

Akkor vegigmondja ahogy kell, hogy front left, central ...,stb.
Az szol amelyiknek kell.
Csak most mar mind a 4 hangfal szol zenenel es jateknal is az elso ketto helyett + mely.
Nalad ez hogy van?

Hmm...

(#14) Raymond válasza UNQL.Charlie (#13) üzenetére


Raymond
félisten

Lehet hogy nem artana egy DirectX reinstall, mert a tszt Windows Wave Device-kent megy a jatekok es talan a zene is DirectSound.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#15) Raymond válasza UNQL.Charlie (#13) üzenetére


Raymond
félisten

Amugy melyik meghajtokat hasznalod ?:

http://hu.europe.creative.com/support/drivers/AUD_EAX4DRV_031031.exe

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#16) sirály12


sirály12
őstag

egyébként nekem is mind a 4 hangfal szól ha zenét hallgatok vagy tévézek rajta. Mondjuk nekem csak 4 hangfal van rajta. Home made 4.0-ás szett. :DDD

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#17) dark bit


dark bit
tag

Próbáld ki a KX projectes szoftvert a hangkártyához.
Sokkal szebben hangzó profibb szoftvert dobtak össze a srácok a creative-hoz.
nekem anno a v3530 verzió volt a legújabb azóta lehet van frissebb.

Egyébként azért cseréltem le a régi creative-omat, mert az istennek se akart a zene mind a 4 hangszórómról szólni (nekem nem csillivilli multimedia 5.1-em van, hanem home made erősítőről szóló cuccok) szóval örülj neki, hogy szól mindről.

Ghost

d[-_-]b Cool Walley

(#18) UNQL.Charlie válasza dark bit (#17) üzenetére


UNQL.Charlie
tag

KX driverrol sok jot hallotam, de ha jol tom nem kezeli az EAX-ot, meg a masik audigy altal hasznalt 3d-s hangzast.Azert irtam ilyen hulyen, mert nem jut eszembe a neve:)
En foleg jatszok ,szal nekem ez az elsodleges szempont.

Hmm...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.