Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) abridabri


abridabri
veterán

Jöhetnek ,itthon még mindig nem kapni egy darab ATX 3.0 tápot sem.

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

Mi az a második kapcsoló a hátulján?
Datasheet-en csak annyi szerepel, hogy "Scale:2/1"

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#3) abridabri válasza AxBattler (#2) üzenetére


abridabri
veterán

"0 rpm mód" be-ki kapcsoló gomb.

(#4) E.Kaufmann


E.Kaufmann
addikt

Terjedhetne az SFX-L kialakítás is, egy sima köztes lemezzel ATX kompatibilis, de azért befér kisebb házikóba, miközben ugyanakkora a ventillátor, mint a rendes ATX-ben.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#5) mad823


mad823
őstag

Nem úgy volt, hogy a jövőben már csak 12 volt fog ezekből kijönni, a kisebb feszültségeket meg majd eszközök előállítják maguknak?

(#6) E.Kaufmann válasza mad823 (#5) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Örülnek a gyártók, ha már a DDR5 terjed, nem hogy még az ATX12VO is...
Amúgy sok márkás gép már régóta 12VO, csak nem szabványosan :DDD

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#7) 1dude


1dude
aktív tag

Lehet rákapnak majd az izére és ebből is jön majd 2-3 évente egy új szabvány - táp duó :DDD

(#8) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

Ez sokkal jobban hangzik mint a multkori táp a maga 13,5 centis ventilátorvával.
Jó esélyel a belseje 10-15 évre is elég lehet, ráadásul a ventilátor is elég szaványos, ha elromlana.

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#9) beef válasza mad823 (#5) üzenetére


beef
őstag

Az még szép lesz. A tápok nem lesznek olcsóbbak tőle, az alaplapok viszont drágulnak majd. Ezzel mindenki jól jár a fogyasztón kívül.

(#10) E.Kaufmann válasza beef (#9) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Jó, hát minden változásban sajnos van ilyesmi, de azért nem hülyeség az sem, ha már mindennek amúgy is saját VRM-je van, akkor elég ha a táp egy feszültséget ad, de azt betonstabilan.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#11) beef válasza E.Kaufmann (#10) üzenetére


beef
őstag

Igen, de már most sincs hely a lapokon, pakoljuk rá még több mindent. A tápban olcsóbb nyákon, több hely van.

(#12) MMIX


MMIX
addikt

Az FSP Hydro PTM X PRO ATX3.0 PCIe5.0 doboz nélkül. OEM

(#13) E.Kaufmann válasza beef (#11) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Nem hiszem, hogy sokkal több hely kellene, egyedül a SATA meghajtók miatt kellene egy plusz, a többi feszhez meg majd mindez volt valamilyen VRM az alaplapon. Most legalább az összes 12V-ról megy majd.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#14) Dr. Akula válasza mad823 (#5) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Az miért jó?

(#15) E.Kaufmann válasza Dr. Akula (#14) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Jogos a kérdés. 48VO kellene inkább, hogy ne égjen le olyan könnyen a videókártya tápkábele ;]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#16) Dr. Akula válasza E.Kaufmann (#15) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Ahhoz nem ilyen csirkelábakon kéne átnyomni a delejt, akkor nem égne le.

(#17) krisz768_ válasza abridabri (#3) üzenetére


krisz768_
tag

Árulja el nekem valaki, hogy ez miért jó? Nekem is van a tápomon de minek? Ha tudja a táp 0 rpm-n tartani a hőmérsékletet és csak akkor kapcsol be, ha kell, akkor minek lehet ezt a funciót kikapcsolni?

(#18) E.Kaufmann válasza krisz768_ (#17) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Van aki a csendet választja, van aki az élettartamot. Attól hogy a gariidőt vállalják, simán lehet, hogy nem egészséges a 0 rpm, hiába van hőérzékelő, egyes részei a tápnak simán lehetnek melegebbek, valamint a kondenzátorok élettartama is erősen hőmérséklet függő.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#19) E.Kaufmann válasza E.Kaufmann (#18) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ja, még annyit, hogy az ATX szabvány tervezésekor a tápventi nem csak a táp hűtése miatt lett oda téve, ahol szokott mostanában lenni, hanem az egész toronyház légáramlásához lett "igazítva" legalább is az ezredforduló környékén több ilyen ábrát is láttam.

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#20) Krugszvele válasza E.Kaufmann (#18) üzenetére


Krugszvele
aktív tag

hőingadozás nyírja ki, nem a magas hőmérséklet, amíg az az üzemi tartományon belül marad. De láttam én már olyat, aki otthon is ki-be kapcsolgatja a gépet, amikor épp nem használja.

(#21) E.Kaufmann válasza Krugszvele (#20) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Azért a tápokban nincs BGA tokozás, ami érzákeny lenne ilyesmire és még az SMD is ritka. A kondenzátorok élettartamára az alábbi linken található görbe jellemző, ami szerint hiába pl 105 fokos tűrésű egy kondi, attól még nem mindegy milyen hőmérsékleten működtetjük 105 fok alatti tartományban
[link]

Persze az RoHS óta nem az igaziak a forrasztóanyagok :) ...

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#22) Reggie0 válasza E.Kaufmann (#21) üzenetére


Reggie0
félisten

Olyan ritka az SMD, hogy legalabb a fele az, ha nem a 90%-a :) BGA helyett pedig van QFN...

[ Szerkesztve ]

(#23) E.Kaufmann válasza Reggie0 (#22) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Melyik gyártónál, mert én marhára nem ezt láttam, amikor tápot kerestem és a belső felépítésüket néztem.
Ok, hogy a kis DC-DC modulokon nem lehet máshogy elférni, de a tápok fő áramköri lapján nem jellemző.
A kondenzátorokkal sincs igazam szerinted?

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#24) mad823 válasza E.Kaufmann (#23) üzenetére


mad823
őstag

Van ott minden, persze nyilván gyártó függő.

(#25) Reggie0 válasza E.Kaufmann (#23) üzenetére


Reggie0
félisten

Pl. FSP:
[link]

(#26) Rowon válasza E.Kaufmann (#18) üzenetére


Rowon
veterán

Ezt a tápos topicban feldobtam, hogy nem-e jobb, ha folyamatosan hűtve van a táp belseje egy csendesen működő ventivel, vagy hol bekapcsol, hol kikapcsol.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#27) arpi6k


arpi6k
addikt

Esetleg lehet tudni hogy mikor kerülnek kereskedelmi forgalomba ezek a tápok?

Intel & ATI

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.