Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rodrigo


Rodrigo
tag

Üdvözlök minden kedves PH! kollegát… :R

A következő történetem rendkívül rövid, és számomra szomorú. Jelenleg is eléggé magam alatt vagyok. Elmesélem, soha senki ne essen ilyen hibába. És az írásom végén egy egyszerű kérésem lenne.

Szóval:
Rólam azt kell tudni, hogy 19 éves budapesti lakos vagyok. Jelenleg tanulok, hetente két napot dolgozok 8ezer Ft-ért hogy vmiből tudjak szórakozni is. Vagy akármi más. Mai nap folyamán kaptam egy telefont, hogy Tesco-ból tudnak olcsón kihozni dolgokat, Plastation 3, ilyenek… Kérdeztem mennyi lenne a Playstation 3… Azt mondja 50ezer. Mondtam hogy akkor kellene nekem 3… Ez volt az első hibám… kis mohó… A 3db-ot le tudtam „alkudni” 140ezerre. Édesanyám, akinek mindent megérek, adott nekem kölcsönbe 120ezer Ft-ot, mivel ő is belátta, hogy ez nagyon olcsó, és nekem jó lesz, még ha pár ezerrel drágábban tovább is adom. Megbeszéltem az emberkével a találkozót, M3-as autópála melletti Tesco. Annyit megjegyeznék, hogy minden egyes kérdésemre annyira korrekt és megkérdőjelezhetetlen választ kaptam, hogy az hihetetlen, meg olvastam azt a bizonyos Tesco-s könyvet, szóval könnyen hittem ebben. Találkoztam az emberkével, előre kellett neki odaadnom a pénzt, én már annyira beleéltem magam az egész nap, meg annyira de annyira tisztességesen nézett ki, beszélt, és viselkedett az emberke, hogy odaadtam neki. Mondta hogy 5 perc és jön… De nem jött… Erről ennyit… Tudom, hogy mekkora pancser vagyok… Pedig nem nézek ki annak, és ilyen még nem történt velem… Ha a saját pénzem lett volna, akkor még azt mondom jólvan. De édesanyámé volt. Őt jobban bántja ez az egész dolog. Egyrészt mert a fia szomorú, másik hogy másfél keresete veszett oda. Én vissza tudom neki remélem mihamarabb szolgáltatni, igaz le kell mondanom pár kedvelt dolgomról. Ha annyiban tudnátok nekem segíteni, hogy megveszitek a cuccaimat, az már jó. Mellékesen megjegyzem, hogy ha vaalkinek ismerős lennék innen, akkor az nem csoda. Mivel igen én voltam az, aki olcsón akart mindent venni. Gondoltam igy is tudok kis pénzt keresni hogy olcsón megveszem és kicsivel drágábban eladom. Ezek után ezt se fogom folytatni. Ha valaki lát engem, azt azt mondja hogy egy tehetős családból származom, hát igen. Édesanyám az öltöztetésre mindig is figyelt. Amugy minden egyes cuccomért én saját magam dolgoztam meg tisztességesen, nyaranként, és jelenleg évközben is. Elnézést kérek, ha ez titeket teljesen hidegenhagy, megértem. Van egy általam oly kedvelt Laptopom, egy Acer 3104NWLMi, teljesen újszerű, makulátlan állapotu, vigyáztam rá. Ezt odaadom 80ezer Ft-ért, és adok mellé egy táskát és egy USB optikai egeret is. Van még továbbá TV kártyám, egy Pinnacle PCTV 50i, és egy Leadtek Winfast DV2000. Mindkettő dobozos, minden tartozékkal, tökéletes állapotban, DV2000 nem is volt egyszer se használva. Ezért a kettőért 10ezret kérnék. És végül van egy Nokia 9210-em, kártyafüggetlen, korához képest szép állapotú. Ezt 12ezerért odaadom a vevőnek. Ha ezeket elvinnétek, még dolgozom pár hetet és visza is tudom adni édesanyámnak a pénzt. Nekem jelenleg csak ez számít, a saját részem nem érdekel. Amit még sajnálok, hogy már most érzem hogy soha nem bizok meg egyetlen emberbe se ezekután. Vagyis sok kell ahhoz hogy tényleg bizzak, eddig „sajnos” mindenkibe vakon, teljes mértékben megbíztam.

Köszönöm annak aki végigolvasta. Őszintén megmondom hogy 2 okból osztottam meg veletek. Egy, hogy minél hamarabb eladjam ezeket a dolgaimat és vissza tudjam adni szegény anyámnak a pénzét, kettő, hogy meghallgassam véleményeteket, és mindenféle meglátásotokat, még ha porig szidtok, én azt is elfogadom, hiszen igazatok van. Jah és mégegy, ha estleg a „kedves” illető olvasná, odaadom neki a laptopomat, ha visszadja a pénzemet, megígérem nem megyek semmilyen rendőrségre. És így ingyen van egy laptopja…

Üdv mindenkinek!

(#2) bolondember válasza Rodrigo (#1) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

miért nem logout-ra egy írás képében? :F

remélem sikerül! drukkolok...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#3) lajafix válasza Rodrigo (#1) üzenetére


lajafix
addikt

tényleg ilyen egyszerű vagy? nem semmi hogy leírod, hogy lopott árúval hagytad magad palira venni.

Rock'n Roll

(#4) Rodrigo válasza bolondember (#2) üzenetére


Rodrigo
tag

Logout? Annyira nem ismerem a dolgokat, hogy mi mire jo, lehet hogy teljesen szabályellenes, hogy elmeséltem a dolgaimat, legalábbis nem idevaló..

És köszönöm szépen :R , megoldódni már sajna nem fog... Csak anyának tudjam visszaadni a pénzét.... :R

lajafix: igen tudom, igazad van, de annyival jobb hogy nem vettem... És soha nem is fogok...

[ Szerkesztve ]

(#5) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Hát tényleg elég sajnálatos dolog ami történt. De nem értem, hogy adhattad oda egy idegen embernek a pénzt, még azelött mikor a kezedbe lenne a ps3 :Y

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#6) qdak válasza Rodrigo (#1) üzenetére


qdak
addikt

mit tudsz a gyerekrol akinek oda adtad a $$$$-t ?

(Don Hedo) ஃ°˙*˙°ஃ доступ запрещен ஃ°˙*˙°ஃ; Eladó HP ML350 G6: https://hardverapro.hu/apro/hp_ml350_g6/friss.html

(#7) lúzer válasza Jégkokó (#5) üzenetére


lúzer
veterán

na igen, itt az áru, itt a kess, ennyi

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#8) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Nem lett volna szabad odaadni a pénzt, csak ha már ott a doboz a kezedben és megnézted, hogy tényleg PS3 van-e benne, nem pedig csak tégla :DDD
Meg amugyis nem szép dolog lopott cuccot venni, főleg nem úgy, hogy hasznot szerezz belőle...erre csak annyit mondanék: "Vigyázni kell, mert a fagyi visszanyal"

[ Szerkesztve ]

(#9) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Tanulópénz.:(

Amit még sajnálok, hogy már most érzem hogy soha nem bizok meg egyetlen emberbe se ezekután. Vagyis sok kell ahhoz hogy tényleg bizzak, eddig „sajnos” mindenkibe vakon, teljes mértékben megbíztam.

Az eddigiek is hasonló esetek voltak vagy ez volt az első? Ha az első, akkor szeirntem bízz nyugodtan másban, csak legyél előrelátóbb.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#10) Rodrigo válasza Jégkokó (#5) üzenetére


Rodrigo
tag

Teljesen igazad van, tudom hogy mekkora hülye voltam. Igen, hiába hogy teljesen modoros, tisztességesnek kinéző, jólöltözött fickó volt.. Eddig ilyen nem történt velem. És a vágy hogy legyen PS3-am ennyiért erősebb volt bármi... Hülye voltam... Másik az hogy tényleg lopott is volt, már ha tényleg látezett ez a gép, és annyinak örülök hogy nem jutottam hozzá semmilyen lopott holmihoz, különben ez se esett le akkor, csak most már...

Másik az, ami akkor hülyeség jelenleg, hogy mndták hogy még a garanciapapírt is kitöltik nekem.... Utolag ekkora hülyeséget... :W

(#11) engusz válasza Rodrigo (#1) üzenetére


engusz
veterán

Durva sztori. Én biztosan kezét-lábát törném az illetőnek, márcsakazértis.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#12) pcMANiac


pcMANiac
aktív tag

Aki a nyilvánosház oldalának támaszkodik, ne csodálkozzon ha megb@sszák. Jó lecke volt Neked szerintem. Idegenben megbízni manapság több mint hülyeség. Ezrével vannak pesten olyan trógerek, akik mások lehúzásából élnek. Legközelebb légy óvatosabb, főleg ha lopott cuccot ajánlanak megvételre. ;)

Az agy egy csodálatos szerv. Elkezd dolgozni amikor felkelünk, és meg sem áll addig, míg be nem érünk a munkahelyünkre.

(#13) Rodrigo válasza Winner_hun (#9) üzenetére


Rodrigo
tag

Ez volt az első. Igaz ilyen illegális dologgal nem is volt még dolgom. Most se szerencsére. De rosszul fogalmaztam, akikba eddig megbiztam, azokba most is megfogok, ezzel tisztában lehet jó pár PH-s tag. Tényleg itt PH!-n még senkibe se csalódtam... Lekopogom...

(#14) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Másik dolog, hogy helyedben pár haverral összebeszélnék és egy újabb találka lebeszélése után (persze nem te beszélnéd le) a találkozáskor "visszakérném" a pénzt :)
(gondolom azt tudod ki telefonált)

[ Szerkesztve ]

(#15) feel good válasza Rodrigo (#1) üzenetére


feel good
aktív tag

Ott abbahagytam az olvasást, hogy a teszkóból lopott cuccot akartál venni..

(#16) Rodrigo válasza engusz (#11) üzenetére


Rodrigo
tag

engusz, hidd el én is így vagyok vele. Bár már valamilyen szinten lenyugodtam, igaz termetem ellenére (nem tul kicsi:))nem vagyok egyáltalán vadállat. Életemben nem verekedtem.

(#17) lajafix válasza Rodrigo (#4) üzenetére


lajafix
addikt

miért kell a ps3? hagyd a francba,19 vagy, tanulj.

remélem, amit hirdetsz az aláírásodban, nem ilyen módon szerzett cucc.

és kapsz +1 tanácsot, ingyen: a pénzért keményen meg kell dolgozni, semmi sincs ingyen. Avagy ebül szerzett jószág, ebül vész el.

Rock'n Roll

(#18) engusz válasza Rodrigo (#16) üzenetére


engusz
veterán

Én sem. Ezért nagyon jól tudom, nálad is van egy kis leadandó feszkó. :D Itt a megfelelő ember, aki duplán segít. Pénzednél leszel és egy jó ideig megint nem kell verekedned.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#19) Gyurcika


Gyurcika
tag

Részvétem ...

Sajnos az emberi kapzsiságot sokszor ki akarják - és gyakran ki is tudják . használni ...
Nem új az ötlet, csak hát ugye egy újszülöttnek minden vicc új ....
Engem is rendszeresen megkeresnek olyan szöveggel, hogy biztonsági őrők vagyunk itt meg ott, és 30 %-ért kihozunk bármit ...
És gondolom sokan találkoztatok a parkolóban kínált lopott Hilti fúróval, Sony videokamerával.
Amiről jó esetben kiderül, hogy valami baromi gagyi hamisítvány átmatricázva.
Rosszabb esetben üres doboz féltéglával.

Úgyhogy szerintem Rodrigo-t ne bántsa senki, megfizette a tanulópénzt.

Egyébként szerintem adott szituban meglepően sokan viselkednének hasonlóan.

(#20) Skynet258


Skynet258
veterán

Vannak még idióták.... :W

https://geekpulse.hu

(#21) Rodrigo válasza feel good (#15) üzenetére


Rodrigo
tag

feel good! Már bánom, ez is egy jel, hogy hiába mondják azt hogy tisztességesen nem lehet megélni... Örülök annyinak hogy tisztességes maradtam, igaz megvettem volna.

(#22) Rodrigo válasza Gyurcika (#19) üzenetére


Rodrigo
tag

Köszönöm Gyurcika! Ja és ezeket a cuccaimat itt vettem PH!-n. és ezek után csakis itt fogok...

(#23) Darth_Revan válasza Gyurcika (#19) üzenetére


Darth_Revan
veterán

Adott szituban én inkább a pénzt próbálnám visszaszerezni az ürgétől...gondolom azt a telefont nem idegentől kapta...vagy az ilyen kókler emberek már random telefonálgatnak ?

(#24) engusz válasza Darth_Revan (#23) üzenetére


engusz
veterán

Igen, legyen csak rajta az ügyön. A pasas vagy kapjon pár pofont, vagy a rendőrök vigyék el. Valószínűleg nem a fórumtársunk az első, aki besétált az utcájába...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#25) Rodrigo válasza Darth_Revan (#23) üzenetére


Rodrigo
tag

Darth, nem igazán értem amit írtál, de amugy hidd el sokáig ott voltam még járkáltam körbe körbe, hátha meglátom és akkor visszaszedem, de pár telefon után anyámmal, hazaindultam... Sajnálom azt a pénzt...

(#26) lajafix válasza Rodrigo (#21) üzenetére


lajafix
addikt

tisztességes maradtál? nem, tévedsz. ténylegelhitted, hogy nem lopott holmit kínálnak neked?

"Már bánom, ez is egy jel, hogy hiába mondják azt hogy tisztességesen nem lehet megélni..."
jaj-jaj rossz tanulságot kezdesz levonni. Ne tedd!

Rock'n Roll

(#27) feel good válasza Rodrigo (#21) üzenetére


feel good
aktív tag

Figyelj most jöjjek azzal, hogy boltból is vehettél volna?
A kapzsiság rossz dolog.
(amúgy szvsz nem ez az egyetlen dolog, amihez ilyen kamionról leesett verzióban lehet hozzájutni ilyen jellegű termékek közül, és akkor még finom voltam)

(#28) Skynet258


Skynet258
veterán

Embörök!

Álljunk már meg egy szóra... Most védeni kéne szerencsétlen szellemileg rottyant barátunkat, mert valaki más lopott töle, ahelyett, hogy ő lopott volna? Szerintem meg megérdemli... na rajta lehet köpködni ;]

https://geekpulse.hu

(#29) Rodrigo válasza engusz (#24) üzenetére


Rodrigo
tag

Engusz igen! Mint irtam egyrészt ezért is nyitottam ezt a topikot, hogy más figyeljen!!! Nem sajnáltatás miatt ne értsétek félre, hiszen ehhez nektek "semmi " közötök...

(#30) zsoltee10 válasza Rodrigo (#16) üzenetére


zsoltee10
addikt

Hát, igen. Tanulópénz. Anno én is voltam hasonló helyzetben azzal a különbséggel, hogy nem lopott cuccok voltak, hanem egyszerűen nagykerből származtak. Csávó összegyűjtötte a lóvét előre, és vagy 10 emberrel beszélt meg találkozót. Én nem adtam neki előre oda a pénzt, de volt olyan, aki igen. Persze a megbeszélt helyen nem jelent meg.Áldottam az eszem, hogy nem dőltem be a hülyeségnek. Annyi voltam, mint most te.

Hogyan kerültél kapcsolatba azzal az emberrel? Tescoban dolgozik? Láttd már korábban is? Hajts rá a témára, és nyomozd ki, mikor merre megy, és kérd meg a barátaidat, hogy segítsenek. Nem buzdítalak arra, hogy verjétek össze. Ha megtaláljátok, kérjétek vissza a pénzt, és kész.

(#31) lajafix válasza Darth_Revan (#23) üzenetére


lajafix
addikt

biztos vagyok benne, hogy a telefonja nem a saját nevére szól...

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#32) Darth_Revan válasza Rodrigo (#25) üzenetére


Darth_Revan
veterán

"Mai nap folyamán kaptam egy telefont, hogy Tesco-ból tudnak olcsón kihozni dolgoka"

Ezt írtad. A telefonáló, akivel beszéltél tudod, hogy kicsoda ? Vagy pedig egy vadidegen aki a telefonkönyvből nézte ki a számodat abban a reményben, hogy átbasszon? (és sajnos sikeresen)

(#33) 7


7
addikt

Sajnálom. Köszönet, hogy megosztottad velünk, legalább mások tanulhatnak belőle.

Pasasról amit tudsz, azt összeszeded, feljelented.

(#34) lúzer


lúzer
veterán

Egyébként nekem is kínáltak dvd felvevőt 100.000 Ft-ért.
Akkor ez nagyon jó ár volt még, teljesen hivatalos cégnek tűntek, bérelt irodával.
Befizettem volna a pénzt és 1 hét múlva vehettem volna át.
Na én nem is mentem így bele, mondtam akkor hozom a pénzt.
Nem mentek bele, persze 1-2 hét múlva nyomuk se volt.

És ez nem holmi parkolói buli volt, rendes irodát béreltek!

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#35) feel good válasza zsoltee10 (#30) üzenetére


feel good
aktív tag

Ilyen helyzetben én is voltam már, nekem 35 ezrem bánta volna, de meglett ;]
Szegényke 40-et adott vissza. :)

(#36) nakos válasza Rodrigo (#1) üzenetére


nakos
senior tag

En azért ennek egy kicsit utánanéznék. Ezt írod:"Mai nap folyamán kaptam egy telefont, hogy Tesco-ból tudnak olcsón kihozni dolgokat..." Na ezen a szálon nem lehet elnidulni? Ki hívott? Gondolom valami ismerős lehetett, vadidegen telefonon nem szokott csak úgy felhívni.... Namost, csak téged nyestek át, vagy a telefonálót is?
Jó lenne rátalálni az illetőre, és kibelezni...
Ennek ellenére nagyon naív voltál, ha bevetted hogy 45ezerért adnak neked egy PS3-at. Ha ennyi lenne, a közvetítőnek is megérte volna megvenni "sajátmagának" és a PHn, apróneten (stb) fórumokon 70-80ezerért eladogatni....

De kérném a választ az elejére, azaz KI HIVOTT Fel?

(#37) Rodrigo válasza Skynet258 (#28) üzenetére


Rodrigo
tag

Igazad van Skynet!!! Igazad van! Nem köpköd senki!

(#38) engusz válasza Rodrigo (#29) üzenetére


engusz
veterán

Ha van valami "forró nyom", akkor meséld el a szotrit egy ügyvédnek, majd tégy feljelentést. Ha viszont nem lehet utolérni a pasast, akkor tényleg tanulópénz volt...

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#39) lúzer válasza 7 (#33) üzenetére


lúzer
veterán

ja, ilyenkor felajánlani hogy lefotózom, ha visszajön az orra előtt törlöm a képet

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#40) Rodrigo válasza nakos (#36) üzenetére


Rodrigo
tag

Ugye én hirdettem hogy olcsón vennék fényképezőt és felhivott, azt állitva hogy ő ott dolgozik, és tud szerezni PS3-at.... A hírdetésből tudta meg a számom az ismeretlen.. és persze magánszámon hivott... :W :W Utolag mennyire egyértelműűű....

[ Szerkesztve ]

(#41) feel good válasza engusz (#38) üzenetére


feel good
aktív tag

Az ügyvéd mit fog ahhoz szólni, hogy a pénzt lopott cumóért cserébe adta?

(#42) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

Hát de ha most ő feljelenti a rendőrségen az ürgét, akkor őt is előveszik mivel lopott cuccot akart venni, nem ? :F

(#43) Kobe


Kobe
veterán

nem akarom leb*szni az illetőt de az ilyen sztorik olvasásakor gondolkozok el erősen azon, mennyire kevés a 18as szám a nagykorúsághoz. Valljuk be, ez azért egy 5 éves megszégyenítő akció volt, tanulópénznek kicsit drága, de hát...mellesleg nekem az a furi a sztoriban, hogy emberke kapja a hívást - na de ki a franctól, a jóisten nem szokott csak úgy rátelefonálni, ha meg nincs valami konkrét kapcsolódási pont a 2 ember között, már alapból nem megyek bele a buliba. Szóval vagy ismerte szegről végről és koppant, vagy nem, az első eset annyiban előnyösebb hogy a második még hülyébbnek tünteti fel a topicnyitót mint amilyen.

(#44) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Komolyan azt hitted, hogy valaki meg fog érteni? Hogy lehet valaki ennyire faék?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#45) kavicssli válasza lúzer (#39) üzenetére


kavicssli
addikt

Igen de hát a "paraszt" ember is utánna okos! Peace!

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#46) lúzer válasza engusz (#38) üzenetére


lúzer
veterán

ne vicceljünk
magát is feljelentené orgazdaságért

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#47) lajafix válasza engusz (#38) üzenetére


lajafix
addikt

a népszabi címlapján ne adjon fel hirdetést? :)

Rock'n Roll

(#48) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

lol, jó fölkapott lett ez a topik :DDD

(#49) engusz válasza feel good (#41) üzenetére


engusz
veterán

Ki tudja... elvileg adhatta 100 kg gumicukorra is. Nem kapott érte semmit.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#50) Solten


Solten
addikt

Hogy lehetsz ekkora pancser...

Saor Alba

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.