Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati radeon 9800 hiba (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Neo...


Neo...
tag

Nos lenne nekem egy olyan problámám h van ez a kártya :
Sapphire , 9800 256 bit , 8 cső

És 3d márk teszt volt az első , de nagyon keveset megy , 2200+ os xp melllet 11000 pont volt
Most épp egy Nf2 es cucc 1,6 os duronnal @ 2 ghz n megy 14000 ezret

de 2003 as 3d mark tökéletesen hozza a kártya szintjét , Nos mit tegyek ?

'' a kisgyerekek fikázzák azokat e rappeseket akiken felnőnek, - ez így nem oké!'' by: Hősök

(#2) aXXon válasza Neo... (#1) üzenetére


aXXon
senior tag

semmit. ez azert van, mert ez a kartya elso sorban dx9-ben az eros, dx8ban is megy mint a villam, de ne varj tole annyit, mint egy atom brutal dx8as karitol! hogy tudjak megfelelo hasonlatot hozni, egy gef4 ti dx8ban tehat 3dmark01ben szakit mint az allat, 3dmark03ban mar sajnos kevesbe - egy 9600xt viszont 03ban huz mint a gozmozdony, es dx8ban, tehat ha a 3dmarkot vesszuk alapul akkor a 01ben, meg altalaban alul marad a gef4 titanium karikkal szemben! remelem nem mondtam tul nagy hulyeseget, ha megis, akkor majd ugyis jon valaki azt kijavit, de az en ismereteim szerint ez ezert van illetve lehet igy :))

udv

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#3) Neo... válasza aXXon (#2) üzenetére


Neo...
tag

Kérlek ne viccelj aXXon !
Báttyámnak volt már 9800 se @ pro ja és az 19000 is ment simán !! de ez nem megy annyit . Ez azért lehet mert nem PRO ? vagy foggalmam sincs !

'' a kisgyerekek fikázzák azokat e rappeseket akiken felnőnek, - ez így nem oké!'' by: Hősök

(#4) aXXon válasza Neo... (#3) üzenetére


aXXon
senior tag

hat lehet, hogy azert mert nem pro, de en tovabbra is tartom amit mondtam, itt olvastam a forumon, akkor nem egyedul vagyok hulye :DD viszont ha a bratyode tenyleg ment annyit, a tied meg nem, az erdekes, nem jelent ekkora kulonbseget az a par mhz! a tesode az milyen procival es rammal volt megtamogatva??:F

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#5) parandroid válasza Neo... (#3) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem processzorlimit. Ha jól nézem, a Duron magasabb órajelen ment, mint az 2200+ Athlon. Bátyádnak milyen procija van? Mert ez végképp alűtűmasztaná a dolgot. Egyszerűen nem hiszem el, hogy 2,5 GHz alatt bármi ki tudna használni egy 9800-at. Az meg, hogy nem pro? Hááát... Mik az órajelek?

Amúgy referenciaként: a 9600pro-m xt szintre húzva (500/700) tudott 12600 körül, a 9800se (sajna csak 128 bites és nagyon pocsék memóriával) 426/550-re húzva tudott kb ugyanennyit egy p4 2,8 és 512MB 400MHz-es RAM mellett.

Szintén referenciaként: egy TNT2-t próbálgattunk anno egy Tua Cel 1100 és egy P4 2800 mellett, előbbi esetben 1000 pontot hozott 3dm2001 alatt, utóbbi esetben 1700-at. :D

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#6) Neo...


Neo...
tag

Hát neki akkor barcija volt ! most 1800+ de de akkor csak annyi lenne h nem barton ??? vagy nem 2500+ ?

'' a kisgyerekek fikázzák azokat e rappeseket akiken felnőnek, - ez így nem oké!'' by: Hősök

(#7) parandroid válasza Neo... (#6) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Fenntartom a véleményemet, hogy processzorlimit. Szerintem gyűjts egy 2800-3000+ Bartonra, az már fog tudni vele mit kezdeni. Ja, és 512MB RAM a minimum, de mai RAM árak mellett nyugodtan megkockáztathstz 2x512-t is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#8) Neo...


Neo...
tag

Mondjuk nekem most ugye Duronom van és az 64 cash!
Akkor be kell ruházni barcira :D

'' a kisgyerekek fikázzák azokat e rappeseket akiken felnőnek, - ez így nem oké!'' by: Hősök

(#9) Neo... válasza parandroid (#7) üzenetére


Neo...
tag

512 ram az van persze ALAP :D mostmár eddig csak 256 al szendevtem de most 512 alá már nem mennék soha :D

'' a kisgyerekek fikázzák azokat e rappeseket akiken felnőnek, - ez így nem oké!'' by: Hősök

(#10) parandroid válasza Neo... (#8) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A Duron erősebb, mint amennyire kellene neki. Nem véletlenül szüntette mega gyártást az AMD. [Összeesküvés-elmélet RuleZ!] Esetleg olyan 3000+ körüli Sempronon is elgondolkozhatsz, az sem rossz vétel. Vagy váltasz Inteles platformra és szerzel egy 2,4-2,8-as P4-et lappal - Northwood legyen!!!

Nézz körül itt a HW-piacon, szerintem 20-25-ből ki lehet jönni.
Ja, és használd a MOD-gombot, (ha 5 percen belül vagy) szerkesztésre.

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#11) Neo... válasza parandroid (#10) üzenetére


Neo...
tag

Joh azért nem kell kioktatni , épp most gondolkozok intelen és 2,4 esen vagy 2,8 ason a lényeg az h Nw legyen TUDOM :D a MOD gombot használnám cask dolgozok itthon és nem sok időm van /pill PH ra ! :D de igyekszek követni :R

'' a kisgyerekek fikázzák azokat e rappeseket akiken felnőnek, - ez így nem oké!'' by: Hősök

(#12) Neo... válasza parandroid (#10) üzenetére


Neo...
tag

Jut eszembe sempronra nem fizetnék be, Kösz de én kihagyom a Sempronokat , még nem volt de nem is akarok akkor marad Durci :D

'' a kisgyerekek fikázzák azokat e rappeseket akiken felnőnek, - ez így nem oké!'' by: Hősök

(#13) aXXon válasza Neo... (#11) üzenetére


aXXon
senior tag

en nem hiszem, hogy ki akart volna oktatni, inkabb csak segiteni szeretett volna :)) a sempronokrol annyit, hogy egy 3000+ossal mar igencsak jol jarnal, mert az gyakorlatilag egy 2700+os barton!!!

"Van, amikor azt hiszed rosszabb már nem lehet. Erre két dolog mindig rácáfol: a Firefox és a magyar kormány ;)" - bartucc // ''Ember Te asztán nem kímélsz senkit, odab@szol a fílingnek!'' by Lev Andropov

(#14) Neo... válasza aXXon (#13) üzenetére


Neo...
tag

Jolvan tudjuk aXXon :D
Segiteni akart tudom , de azért inkább VGA ügyben irkájjunk ide :D

'' .: No OFF Please Please Please :. ''
Sempron akkor se kell ! max ha olcson van !

'' a kisgyerekek fikázzák azokat e rappeseket akiken felnőnek, - ez így nem oké!'' by: Hősök

(#15) parandroid válasza Neo... (#14) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

''Sempron akkor se kell ! max ha olcson van !''

A Sempron ezért Sempron nem?

Amúgy találtam egy érdekes topikot a HW-piacon: Bővebben: link :D

Jah, és nem kioktatás, tényleg azt hittem, hogy nem tudod... ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#16) Neo... válasza parandroid (#15) üzenetére


Neo...
tag

Mit nem tok ? :D nemvágom miért linkelted be a saját topicom ;]

'' a kisgyerekek fikázzák azokat e rappeseket akiken felnőnek, - ez így nem oké!'' by: Hősök

(#17) Neo...


Neo...
tag

up

'' a kisgyerekek fikázzák azokat e rappeseket akiken felnőnek, - ez így nem oké!'' by: Hősök

(#18) várnarancs válasza Neo... (#1) üzenetére


várnarancs
addikt

A 01 erősen CPU és konfig limitált. Ha több pontot akarsz, akkor sztem szerezz be egy erősebb CPU-t és több ramot, pl: 2*512Mb 533-as, mert jó árban vannak:D

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#19) Neo... válasza várnarancs (#18) üzenetére


Neo...
tag

jo és téged ki kérdezett ? 512 ram bőven elég 3d markban . Proci meg ugydontok marad és kész !

'' a kisgyerekek fikázzák azokat e rappeseket akiken felnőnek, - ez így nem oké!'' by: Hősök

(#20) Viktor77 válasza Neo... (#19) üzenetére


Viktor77
titán

Ahhoz. Semmi máshoz nem.

Ha nem raksz több ramot a gépbe, ne csodálkozz, ha nem fog úgy menni a gép ahogy szeretnéd.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#21) várnarancs válasza Neo... (#19) üzenetére


várnarancs
addikt

Akkor meg mi a gondod???? Jaja. Nekem is ideje lenne 2*512Mb 533-ast beszereznem, de nem igazán mozdulok ki a lakásból:D

[Szerkesztve]

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#22) Comm válasza Neo... (#19) üzenetére


Comm
senior tag

Ezt nem vágom:F
Te kérdezed miért ilyen kevés a pont 01-ben.
Sok ember írja, hogy procilimitált, és segíteni akarnak, hogy miben javítsd a konfigod.
Te háborogsz, hogy ne írjanak ilyet.
:F

[Szerkesztve]

The Future: ASRocK 775Twins-HDTV ; Intel Celeron D 331 ; 512mb DDR2 667Mhz Samsung ; Integrated X300 ===> Kellemes Húsvétot Mindenkinek!

(#23) várnarancs válasza Neo... (#19) üzenetére


várnarancs
addikt

Amúgy meg miért egy 4 éves programmal teszteled? Szerintem meradj a 03-nál és a 05-nél.

Várnarancs= Háborús DéliGyümölcs

(#24) Neo... válasza Comm (#22) üzenetére


Neo...
tag

Tudod én csak ennek az egy embernek irtam !
Jo tudom jönnek a prédikáciok de nem is igazán érdekel !

'' a kisgyerekek fikázzák azokat e rappeseket akiken felnőnek, - ez így nem oké!'' by: Hősök

(#25) Neo... válasza várnarancs (#23) üzenetére


Neo...
tag

Mert nekem ze is fontos , mert 8.1 es DX ben is legyen utos egy kari még ha 4 éves a program akkor is ,

'' a kisgyerekek fikázzák azokat e rappeseket akiken felnőnek, - ez így nem oké!'' by: Hősök

(#26) Viktor77 válasza Neo... (#24) üzenetére


Viktor77
titán

Akkor minek nyitottad a topicot?

1. Semmi baj a gépeddel.
2. Aki jótanácsot ad, annak azt mondod ne okítson ki.
3. Leírtál ide valami, amire az válaszol aki akar.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#27) Esmein válasza Viktor77 (#26) üzenetére


Esmein
nagyúr

És én ezen az eszmefuttatáson továbbhaladva oda jutottam, hogy bezárom a topicot, mert :
1. Kapott választ
2. Van ezertrilliárd ien topic
3. Flame

4. Neo... pedig figyelmeztetve van. Nem akarok több ilyen lenéző hsszel találkozni tőled, mert nem örülnél a végeredménynek.

"I no longer want to declare war on Hungary. It would be like waging war on a mental institution." - Jeremy Clarkson

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati radeon 9800 hiba (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.