Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati problema (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Phobos


Phobos
aktív tag

Mitől lehet, hogy néha teljesen különböző eredményeket hoz a gépem a tesztelben. Ekkora ingadozás pedig nem lehet. Egyszer 17500 pont, máskor hozott 18045 pontot is. Mitől lehet ?

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#2) anaqer válasza Phobos (#1) üzenetére


anaqer
veterán

Ehhh.
Amíg nem ismerjük a konfigot és a tesztet (!!!), addig bármitől... :U

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#3) nygma


nygma
addikt

esetleg nem fut valami a háttérben (winamp/seti/tömörítés/kis tray-bizbasz, egyebek?)

(#4) lesaux válasza Phobos (#1) üzenetére


lesaux
veterán

OFF:
Gratulálok!
Te nyitottad az 1000. topikot, amelynek a címében a help szó szerepel! :DDD

(#5) Phobos


Phobos
aktív tag

A config, nem annyira fontos. de tessék:
ABIT NF7 2.0
1 Giga 400 DDR
80 Giga HDD 8 mb cache
2500 Barton (2334 MHZ 424 FSB)
Gigabyt 9800 pro Legújabb omega driver.

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#6) Szeke válasza Phobos (#5) üzenetére


Szeke
senior tag

Hmm elég gyenge kis konfig :DD
Az hogy változik az eredmény minden futtatásnál, teljesen normális. Nálam is változik egy keveset mindig, 7500-8000 között.... Nagyobb értékeknél nagyobb lehet a kilengés is.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#7) Szeke


Szeke
senior tag

Egyébként meg: nem k***ára mindegy, hogy 17500 vagy 18000??? :DD :DD :DD

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#8) Phobos


Phobos
aktív tag

Nem az alényeg, hanem hogy van valami baj....
a még a 8500-ösnél is csínált régen ilyeneket, meg a 9700-esnél is.

És már kúrvára idegesít, hogy nem tudok rájönni, hogy mi az...

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#9) Phobos


Phobos
aktív tag

HA egymás után futtatom, soha nem változik az eredmény, 10 -20 pont szoktt lenni max a kilengés, nem több száz

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#10) Szeke válasza Phobos (#8) üzenetére


Szeke
senior tag

Mondom, a 3dmark ilyen. Mit tudsz neki csinálni. Semmit. Fogadd el és kész. Átlagolj.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#11) lesaux válasza Szeke (#10) üzenetére


lesaux
veterán

Ne átlagoljon. Hirdesse a nagyobbat! ;]

(#12) Ragnar válasza Phobos (#5) üzenetére


Ragnar
tag

Nekem leginkább új driver install után szokott előfurdulni a kb 500 p - nál nagyobb eltérés.

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#13) Szeke válasza lesaux (#11) üzenetére


Szeke
senior tag

:C

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#14) Phobos


Phobos
aktív tag

Másik érdekeség. Az visszaesés, csak a 3dmar2001 -ben, és a AquaMark3-ban tapasztalható, a 3dmark2003 -nem ....

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#15) Ragnar válasza Phobos (#14) üzenetére


Ragnar
tag

Akkor lehet , hogy a proci miatt van az ingadozás , mert a 3dmark2k1 jobban procifüggő , mint a 2k3.

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#16) Phobos


Phobos
aktív tag

én is erre gondoltam. de akkor ingadozás ???

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#17) Ragnar válasza Phobos (#16) üzenetére


Ragnar
tag

Most lehet , hogy baromságot mondok , de lehet , hogy a ( nem gyengén :) ) húzott proci nem minden indításnál tudja ugyanazt a teljesítményt ?

-AMD Athlon64 3000+ @2200 MHz -- ABIT KV8pro -- Inno6800 GT@ultra -- 2x512 MB @440MHz DDR-- 120GB SATA HDD

(#18) Phobos


Phobos
aktív tag

procitsztben mindig annyit mutat, azt próbáltam

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#19) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Jó istenem nagyon szar lehet neked.:)

(#20) fügike


fügike
senior tag

Nekem lenne ilyen problémám!:DD

Boci-boci tarka!:D

(#21) biga


biga
senior tag

Elnézést kell kérnem a topicnyitótól, de minek nyissak hasonló című topicot. A következő problémám lenne: Egy ideje a gép indulásakor a post képernyő ill. a BIOS és az összes boot szöveg ''össze van ugorva'' és 50Hz-en megy. Ati driverekben még nincs túl nagy tapasztalatom, ezért gőzöm nincs, mit kapcsoltam be vagy ki, hogy ilyen lett (mikor frissen felraktam, még nem volt ilyen). Mit kapcsoljak ki/be, hogy ez visszaálljon eredeti állapotába? Segítsetek!!!!!!!:O

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#22) fügike


fügike
senior tag

Nnincs véletlen rádugva a TV-OUT-ra valami árammal működő képmegjelenítő eszköz?

Boci-boci tarka!:D

(#23) biga válasza fügike (#22) üzenetére


biga
senior tag

Mondjuk TV? Persze hogy rá van, de az az első perctől kezdve rá van dugva!

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#24) fügike


fügike
senior tag

Hát pedig attól előferdülhet!
Modjuk próbáld meg a ''Asztal'' jobb klikk, Tulajdonságok, Beállítások alól az Azonosítást, ha a monitoron a 2 jelenik meg, akkor át kéne tenni 1-re, hogy az legyen az elsődleges megjelenítő. Jobb hirtelen nem jut az eszembe!

Boci-boci tarka!:D

(#25) biga válasza fügike (#24) üzenetére


biga
senior tag

Ez az elsődleges! Hogy-hogy előfordulhat? Ki kellene mindig húznom a TV-Out-t? Na ne má'. Ne mondjátok, hogy mindenki így csinálja! Eddig nv kártyáim voltak, azokkal ilyet még nem láttam....

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#26) fügike


fügike
senior tag

Jovanna, csak egy ötlet volt! Mivel a TV nem tud többet 50-60Hz-nél, lehet, hogy boot-nál, amíg a kártyát nem a Win vezérli, alapból annyin megy maga is. LEHET, nem TUTI!:)

Boci-boci tarka!:D

(#27) biga válasza biga (#25) üzenetére


biga
senior tag

Valaki? Senki nem tudja mit sz@rtam el?

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#28) biga válasza fügike (#26) üzenetére


biga
senior tag

Egyébként ez volt az én első tippem is, csakhogy ezt csak valami beállítás után kezdte el. De vajon mi lehetett az a beállítás?

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#29) biga válasza biga (#28) üzenetére


biga
senior tag

Up! Plííííííz!!!!!!!!! Vagy szedjem le a drivert és rakjam újra csak e miatt?

''Fiatalok! Tiétek a jövő! Régebben úgy volt, hogy a miénk lesz. (Sándor György)'

(#30) Woodlander


Woodlander
csendes tag

Sziasztok tud vki segiteni?

vettem 1 9500 és nem indul el a gépem még butolni se tud a tápom 300w-os?

(#31) Phobos


Phobos
aktív tag

Hát szerintem újra fogom rakni a windowst...

Itt bíztos, hogy nem ingadozásról van szó. Mert amikor szarúl megy, kevesebb pontot hoz, mint a 1700 (217x10) régi procim egy 9700 pro val (ami egy 9800 pro órajelén járt) A mostani gép jóval erősebb... és amikor jól fut le a teszt, többet is hoz mindenütt.

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#32) Phobos


Phobos
aktív tag

Na újrarakrtam a XP-t..

Megjavúlt. 18180 pontot hoz, és a videókárty még nincs is húzva.

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#33) Phobos


Phobos
aktív tag

Na a windows frissítések után 18198 pont.... :)

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#34) Junkie válasza biga (#29) üzenetére


Junkie
aktív tag

ez mindíg így fog indulni amig a képernyő/tulajdonságok/displays nél a tv engedélyezve van. ott le kell tiltani. nem kell kihúzni és amikor nézni akarod a tv-n ujra engedélyezed

Nem érdekel, hogy mit gondolnak a trendire programozott agyak, ha rágósabb is az igazi hús nekem akkor sem kell a műanyag

(#35) Geitenbeffer


Geitenbeffer
csendes tag

Sziasztok!

Gondjaim vannak... viszont nem tudom, hogy hol lehet a bibi, a monitornál, vagy a videokártyánál.
Monitorom Samsung 765MB, kártya ATI radeon 9600.
A bajok: 1152x864-ben (ahogy használom) hiába választom ki a 85 Hz-es frissítést (a monitor elvileg tudja, Windows el is fogadja), a monitor 74 Hz-en pörög tovább -> kifolyik a szemem.
1024x768-ban tudja a 100 Hz-et, viszont a videokártya által küldött kép nem tölti ki teljesen (!) oldalirányban a képernyőt (hiába van maxon a monitoron a Zoom és az oldalirányú nyújtás). Ez a probléma fennáll 1152x864-en is, de nem annyira zavaró.

Viszont a sarkok... borzalmasak. Akárhogy csűröm, csavarom a képet, a bal felső sarok nagyon gáz. Nem is tudom, hogy írjam le... bekunkorodik.
Van ötletetek, hogy hol keresgéljek tovább, a videokártyánál, vagy a monitor környékén?

Köszi!

Gbeffer.

(#36) Ghost válasza Ragnar (#15) üzenetére


Ghost
csendes tag

Nem feltétlenül igaz, hogy 3Dmark2003 alatt nincs visszaesés. 3 Napja vettem egy 9600prot az első teszten 3244 pontot adott, uanna meg csak 3190-et hajlandó adni ha megfeszülök is.

Egyebkent meg nem mindegy, 2001 alatt mit ad a kártya? Úgysem tudja a progi kihasználni a kártyád adottságainak még a felét sem. Már az én 9600prommal sem tud mit kezdeni. Az eltérés neg %-os arányban nem is sok:) akkor meg nemminegy?

Ghost ''Az élet cumi, de miért mindíg nekem kell szívni?''

(#37) Ghost válasza biga (#29) üzenetére


Ghost
csendes tag

Hali!

Nincs semmi baj, tök felesleges újra raknod bármit.
Az Ati ha érzékeli, hogy be van dugva az SVHS csati, akkor hardware-ből visszakapcsol 50Hz képfrissítésre. Nem lehet vele mit kezdeni, ők így oldották meg. Ha bejött az oprendszer meg a drivere akkor az mar atkapcsolja arra a frekire amire akarod, de a tv továbbra is 50Hz-en megy.

De ez legalabb müxik ellentétben az Nvidia hulladék TV-Out-jával.:))
Szerintem szokd meg, mert ha hasznalod a TV-t akkor nem tudsz vele mit kezdeni, és ez tuti. Már a 2. 9xxx Ati csinálja nekem pontosan ugyanúgy.

Ghost ''Az élet cumi, de miért mindíg nekem kell szívni?''

(#38) Drizzt válasza biga (#21) üzenetére


Drizzt
nagyúr

OFF: Helló biga, mi a helyzet azóta amióta 2 fős NYh-s ph talin találkoztunk?

Van egy kis problémám a vidkarimmal, rá tudnál nézni. A hiba leírása a vganfo.uw.hu-nál a miniteszteknél va, ha van valami ötleted, akkor légyszi az ott megadott ph-s fórum linkre írj. Kösz.

I am having fun staying poor.

(#39) $JD$ válasza Woodlander (#30) üzenetére


$JD$
csendes tag

Nekem egy Codegen 300W-os tápom volt, ami jól szolgált egy 1vinyó+1CDíró+ R9700 konfiggal. De mikor megvettem a mostani vinyómat, és betettem mellé, már föl se bootolt. Ha csak a nagy vinyóm (Western D. 160GB 8MB) volt bent akkor is hibázgatott, a Seagate 60-assal semmi gond nem volt. A problémát megoldotta egy Enermax 460-as :)
Én is csodálkoztam, annak 300W-nak elégnek kellene lennie...
...de úgy tűnik mégsem elég, vagy csak a táp minősége nem az igazi.

Abit KV8-Max3, Athlon 64 3000+, 2x512 Corsair TwinX-466, Club3D R9700, Enermax 460W, Thermaltake Xaser III (Al-series)

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Ati problema (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.