Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  ATA33 SLAVE Lassít??? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) BadGe


BadGe
aktív tag

Ha egy ATA100-as HDD mellé bedugok egy CD-t ami kb úgy ATA33-as lehet, akkor az visszahat a vincseszter kommunikációs sebességére?
Ge.

(#2) guest válasza BadGe (#1) üzenetére


guest
veterán

elvileg hatnia kell ra.
de marha konnyen ki tudod deriteni...

prohardver vendég

(#3) Den válasza BadGe (#1) üzenetére


Den
veterán

Elméletileg igen, mivel a 100 MB/s-en igy már két eszköz osztozik, gyakorlatilag viszont nem, mivel a kettő együtt sem használja ki a max átviteli sebességet.

www.simson4t.hu

(#4) emvy válasza Den (#3) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem ezért lassítja, hanem mintha akkor az egész primary v. sec. ide-rendszer ata/33-ban működne. De lehet hogy ez hülyeség, én a biztonság kedvéért a maxtor mellé nem tettem cd-t.

while (!sleep) sheep++;

(#5) rog válasza Den (#3) üzenetére


rog
addikt

ez majdnem így van, de azért nem teljesen ;)

(#6) Den válasza rog (#5) üzenetére


Den
veterán

Igen nem teljesen igaz, mivel nem használhatják egyszerre a csatornát, de lénaeg, hogy van benne akkora tartalék, hogy elbírja mind a kettőt.

www.simson4t.hu

(#7) rog válasza Den (#6) üzenetére


rog
addikt

igaz lenne, ha minden úgy lenne ahogy mi kitaláljuk, de dolgok altalaban inkabb ugy mukodnek ahog meg lettek tervezve..

ha az ata66-os kabelre ralogatsz egy ata33-as egyseget, akkor mind1 mit raksz melle az is ata33-on fog kettyenni

egyeszen pontosan ugy nez ki, hogy egy vezerlon levo egysegek, mindig a leglacsonyabb szintu sebessegevel mukodnak (legrosszabb esetben PIO mode 0-val :) )

(#8) Den válasza rog (#7) üzenetére


Den
veterán

Jah, az órajel miatt! Ok, már tiszta.
Nézem is meg a gépem hogy nekem hogy van :) .
Mindíg tanul az ember. (vagy legalábbis elgondolkodik és használja amit tanult :) )

www.simson4t.hu

(#9) guest


guest
veterán

Ebből kiindulva lenne egy kérdésem:
mennyire befolyásolja az a vinyó sebességét, ha én úgy oldottam meg, hogy az egyik IDE kábel egy vinyóra + DVD olvasóra van kötve, a másik pedig egy CD-íróra (master) és vinyóra (slave). 80 eres kábel, ATA-100-as vinyók. Ezekszerint így csökkent a teljesítmény? Az a baj, hogy így tudtam megoldani a legkevesebb kupival a gép belsejében...

prohardver vendég

(#10) Den válasza guest (#9) üzenetére


Den
veterán

Szerintem a két vinyót tedd egy ide kábelre, a cdírót dvd-t a másikra.

www.simson4t.hu

(#11) BadGe


BadGe
aktív tag

na jó, fogtam magam és kipróbáltam (magad urad ha szolgád nincs...) egy Maxtor 40GB hdd lett a master és egy TEAC 16x CD író lett a SLAVE. (úgy meléxem, hogy amikor még meg tudatm nézni, a CD író ATA33-as volt...) Na elővettem a fasza tesztprogramomat ami véletlenségből éppen egy 200MB-os budapest műholdképet tölt be. Az eredmény ugyan az, kb 6-7 másodperc alatt tölti be most is. Ennyi egyelőre elég. Persze lehet, hogy azoknak is igaza van akkik azt mondják, hogy a leglassabb sebességre áll be a cucc, ez esetben lehet hogy tévedek és a CD író mégiscsak ATA100-as.

apropó, ezt hogyan tudom megnézni? a device managerben (win2k) csak azt látom hogy mind a kettő UDMA-t használ.

Ge.

(#12) guest


guest
veterán

ugyebár nincs optikai lemezmeghajtó ata33 kompatibilitás felett. Ha egy ata100-as csatolóra vinyót meg cd-t rax, nem fogja a cd lassítani a vinyót, mert az ATA terminálási szabvány a két eszköz független kommunikációját teszi lehetővé dma módban. Abban az egyetlen esetben lassítja a vinyót, amikor a cd felpörög olvasáshoz. Ilyenkor olyannyira lassítja, hogy lehal az ide busz, spin-up alatt nem tudsz a vinyóval kommunikálni. that's all Jah és még egy poén: tessék megfigyelni, hogy pl a windowsXP gyorsabban indul, ha az összes ide csatornán van valami. Hát nem poén? :)

prohardver vendég

(#13) hogyishívnak?


hogyishívnak?
aktív tag

Sziasztok!
Az IDE szabvány tényleg úgy indult, hogy az 1 kábelen logó eszközök közül a lasabbik sebességü határozta meg a kábelen a maximális sebességet az órajel miatt, hogy a lasabbik eszköz ne hülyüljön meg a nagy buszórajeltöl. Ha jól tudom az ATA33 óta van lehetőség mellég gyorsabb eszközt is 1 kábelre tenni ami az ATA33 kezdetén (mint ezt máshol is megszokhattuk) nem volt zökkenőmentes ezért a mai napig is ajánlott az azonos sebességü eszközök használata 1 kábelen. Optika tároló (dvd és cd író biztos) pedig létezik ATA66-os busszal rendelkező is.
Remélem túl sok baromságot nem írtam, ezek saját tapasztalatok és cikkek olvasásán alapulnak.

Tibi

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  ATA33 SLAVE Lassít??? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.