Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Onizuka


Onizuka
tag

A cimben minden benne van. Kb. 2 hettel ezelőtt megkérdeztem tőletek, hogy jó-e az a konfiguráció amit rendelni akarok, és ti azt mondtátok jó. Elvben minden rendben is lett volna csak kissé elkapkodtam a dolgokat, és olyan lapot vettem ami csak SATA-n keresztül támogatja a raidet. Most erre meg van két ATA133 vinyóm. Szerencsémre a lap lerobbant (rossza hőelem) és most mivel a második csere után is rossz volt:)))...
Lehetőségem lenne új lapot választani, csak nem akarok megint belesétálni a kelepcébe. Az ürge szerint nincs ilyen lap, de ti biztos jobban tudjátok. Az árlistának már nem hiszek, mert multkor is az vezetett félre. Egyébként a Pcland-nál esett meg ez a történet.

'am 22 years old and single!

(#2) L3zl13 válasza Onizuka (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Szvsz az már tök mindegy, hogy alaplapra integrált RAID vezérlőt használsz, vagy beletolsz egy karit 3k-ért.

Serilellel nem müxik a SATA Raid?

Aki hülye, haljon meg!

(#3) Sanya válasza Onizuka (#1) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem fogod észrevenni a különbséget az ata 133 és az ata 100 között, én legalábbis nem veszem észre(100mega az ata 100 átviteli sebessége, a 133-é meg 133:)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#4) Onizuka válasza L3zl13 (#2) üzenetére


Onizuka
tag

Tehát nem tudtok speciel olyanról amit keresek? Viszont javasolhatnátok valami frankót 20e nettóig!

'am 22 years old and single!

(#5) clayman válasza Sanya (#3) üzenetére


clayman
aktív tag

Nem igazán értem most az ata100 és ata133mat miért hasonlítod össze :), ilyet nem kérdezett senki.

Válaszként annyit tudok mondani, hogy ha kitellett a pénzből egy athlon64, akkor nem hinném hogy két Seriller gondot jelenteni, itt PH!-n is hirdették vmi 2500Ft/db-ért. Lényegében átalakítja a ATA133 interfészt SATAvá. Nem tudom mennyit vesz le a teljesítményből, de nem hinném hogy a mai vinyókhoz képest (pl maxtor dm+ 9) sokkalta rosszabb lenne, hiszen végülis azokon is csak konvertálva van.

Nem hinném, hogy csak ezért más típusú alaplapot célszerű lenne venni.

(#6) clayman


clayman
aktív tag

Mellesleg pedig könnyen beletolhatsz egy raid karit is... bár ez bonyolult!? :D

Néhány alaplapnál láttam olyat hogy támogat vmi 1 PATA + 1 SATA vinyó RAIDet, ezt nem igazán értem hogy hogy, mert alapból hülyén hangzik, de ha igen akkor veszel vagy ha Abit alaplapról van szó illik hogy kaptál egy Seriller kis cuccot aztán rányomod és kész.

(#7) karib válasza Onizuka (#1) üzenetére


karib
addikt

ASUS K8N-E Deluxe (S754) és A8V (S939) is tartalmaz ATA RAID-et is. ATA100 és ATA133 között szinte nulla a különbség, ezen ne rágódj.

Department of Redundancy Department

(#8) Onizuka válasza clayman (#5) üzenetére


Onizuka
tag

Csak, hogy ne nézzenek majd hülyének: Igy kell mondani, hogy Seriller, ami átalakitja az interface-t? De vajon ez nekik miért nem jutott eszükbe? Lamer banda:))))
Most mindenképpen új lapot kell válasszak azért mert valószinűleg az egész sorozat hibás, ezért lenne jó ha ajánlanátok valamit 20e nettóig. max 22 Csak, hogy érthető legyen: nem igazán lesz több pénzem, ez pont igy volt kiszámolva...

'am 22 years old and single!

(#9) Onizuka válasza karib (#7) üzenetére


Onizuka
tag

köszi! csekkolom!

'am 22 years old and single!

(#10) fLeSs válasza karib (#7) üzenetére


fLeSs
nagyúr

K8N-E-n nincs PATA-RAID, hibrid-RAID van, 2 SATA és 1 PATA csatival.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) L3zl13 válasza Onizuka (#8) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Serillel. Igazából csak az Abit átalakítóját hívják így. De mások is gyártanak hasonlót.
DE nem biztos, hogy RAID-ben müxik. Jó volna, ha ezt valaki megerősítené előtte. Nehogy feleslegesen vedd meg!

Aki hülye, haljon meg!

(#12) Onizuka válasza karib (#7) üzenetére


Onizuka
tag

huh, ezek az Asus-ok elég húzós árban vannak...

'am 22 years old and single!

(#13) L3zl13 válasza fLeSs (#10) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Azaz? Az egy PATA csatin két vinyóval nem müx?

Aki hülye, haljon meg!

(#14) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A Gigabyte-nak vannak PATA-RAID-es lapjai.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#15) fLeSs válasza L3zl13 (#13) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Igaz, VGA-tesztelés közben máskor nem fogok alaplapos topikba benézni. :D

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#16) karib


karib
addikt

Igen, hibrid RAID, de abban benne van a PATA :)

Tehát egy PATA csati van, amire ugyebár 2 egységet rá lehet kötni - persze master-slave felállásban, amitől minden jóérzésű ember hátán futkos a hideg :)

Plusz van 2 SATA csati is a vezérlőben. Ma ez a divat :)

És tényleg drágák, az ASUS újra próbál meredek árat kérni a termékeiért...

Department of Redundancy Department

(#17) Onizuka válasza karib (#16) üzenetére


Onizuka
tag

Rá kellet jönnöm, hogy lehetőségeim szűkösek mert végeredményben már tőlük kell rendelnem, ha már ott bénáznak vele. A választék pedig nem túl nagy az elfogadható árszegmensben. Ime:
ASRock K8S8X

ASUS KV8-Pro

Albatron K8X800_Pro

MSI K8T NEO-FSR

ABIT KV8 PRO

ASUS K8V GD

No melyiket szeressem?

'am 22 years old and single!

(#18) Onizuka válasza Onizuka (#17) üzenetére


Onizuka
tag

No semmi javaslat? Jó lenne ha még ma el tudnám dönteni, hogy melyiket veszem. Nem lenne jó ha véletlen valami gagyit vennék.

'am 22 years old and single!

(#19) karib válasza Onizuka (#17) üzenetére


karib
addikt

Sajnos nem vagyok képben, nézz be a cikkarchívumba, van A64 alaplap összehasonlító teszt...

Department of Redundancy Department

(#20) L3zl13 válasza Onizuka (#18) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Az aláírásod rád vonatkozik, vagy a GTO-ból van?

Aki hülye, haljon meg!

(#21) Onizuka válasza L3zl13 (#20) üzenetére


Onizuka
tag

csak 21 vagyok és éppen nem single...de azért majdnem:) no megyek oszt beleásom magam az arhivumba!

'am 22 years old and single!

(#22) Onizuka válasza Onizuka (#21) üzenetére


Onizuka
tag

Egyébként GTO

'am 22 years old and single!

(#23) L3zl13 válasza Onizuka (#22) üzenetére


L3zl13
nagyúr

:DDD

Szvsz a népek 99%-ának fogalma nincs róla miről van szó, de sebaj.

Aki hülye, haljon meg!

(#24) Onizuka válasza L3zl13 (#23) üzenetére


Onizuka
tag

:))

'am 22 years old and single!

(#25) Onizuka válasza Onizuka (#24) üzenetére


Onizuka
tag

Végül Abit kv8 pro-t rendeltem. De a mukso nem akarja vállalni a feleősséget a Raid kártyáért, mert, hogy mit tudja ő, hogy majd mivel fog összeakadni....valószinűleg nincs sok tapasztalata, erről az ATA-SATA átalakitóról meg bevallotta, hogy még nem is hallott.....no ilyenkor mitévő legyek? Hagyjam a fenébe oszt később rendeljek ilyet máshonnan? Mit is hallottam 2500? Hol is van az annyiért?:)) Azért még érdemes is lenne egy próbát tenni, sajna náluk a legolcsóbb 4000. De ez egy kicsit sok a lutrihoz...

'am 22 years old and single!

(#26) L3zl13 válasza Onizuka (#25) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jó hely lehet... :DDD

Ha átalakítót keresel itt a fórumon árulják páran...
Garmánál próbálkozz szerintem.
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=76391&arc=f[/L]

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#27) erdoke válasza karib (#16) üzenetére


erdoke
titán

Nekem az említett Promise vegyes RAID vezérlőn az egyetlen IDE vinyó se működött rendesen, optikairól nem is beszélve. Talán csak RAID üzemmódban mennek az IDE eszközök normálisan.:D SATA-val semmi gond RAID nélkül.:F

A legjobb aláírás a héten

(#28) Onizuka válasza L3zl13 (#26) üzenetére


Onizuka
tag

Köszi, már felvettem a contactot az ürgével. Ha vége lesz ennek a szappanoperának, ami már lassan két hete húzódik, akkor fogok nyitni egy topicot, és irok egy igazi királydrámát. Megtörtént események alapján....zsepiket előkésziteni:)

'am 22 years old and single!

(#29) Onizuka válasza L3zl13 (#26) üzenetére


Onizuka
tag

Sajna már elfogyott az átalakitó. Esetleg valaki megmondaná hol lehet olcsón megkapni egy PCI RAID vezérlőt?

'am 22 years old and single!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.