Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Asztali dvd-hez drivert keresek (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) klepto


klepto
addikt

Vettem egy Clatronic dvd-t. Ennek a márkának csak az alaptipusát árulják itthon [L]http://www.clatronic.com/viashop/storefront/start.asp?[/L] , viszont a csúcs verzió már ismeri a DivX-et is [L]http://www.clatronic.com/viashop/storefront/produkt.asp?ProduktID=636[/L] .
A menükép alapján úgy vélem, hogy egy bioszfrissítéssel, le tudom cserélni a gyári bioszt a csúcsgépére. Ehhez keresem azt a bioszt.
Ami a gépen van:
Logistikdaten:
Artikel-Nr.: 142 004
EAN: 4 006 160 420 043
VE: 2
Amit keresek:
Logistikdaten:
Artikel-Nr.: 142 027
EAN: 4 006 160 420 272
VE: 2
Aki rábukkan valahol erre a bioszra, kérem linkelje be, vagy küldje át e-mail-ben.
Köszönöm :P

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#2) klepto


klepto
addikt

Kiegészítés: az első link nem jó hejre mutat; a megfelelő link az alábbi: [L]http://www.clatronic.com/viashop/storefront/produkt.asp?ProduktID=169[/L]
Bocsi a tévesztésért :U

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#3) echo001 válasza klepto (#2) üzenetére


echo001
aktív tag

szia
nem akarlak elkeseriteni de pont a lenyeg hianyzik a te dvd-bol meghozza a ess decoder chip szoval de rakhatsz bele akarmilyen biost akkor se fog divx-et lejatszani nem is ertem ez az otlet honnet jott hogy csak 1 firware a kulonbseg ?

Echo

(#4) klepto válasza echo001 (#3) üzenetére


klepto
addikt

Honnan jött az ötlet? Onnan, hogy egy barátom írt egy újraírható dvd-re egy csomó hasznos progit, és tett fel 2 filmet, ami vcd formátumban. Ez a félreértések végett adat dvd formátumú, és nem vcd,s-vcd formátumba lett megírva. A dvd-m lejátsza ezt a lemezt, és minden könyvtárat lát!!! Megnyitni nem mertem a programokat, de a filmeket tökéletesen lejátsza erről az ADAT lemezről! Vagy is ha látja az adatlemezt, akkor lugikus, hogy frissíteni is lehet a bioszát ;]
Egyébként miből gondfolod, hogy a két tipus között van csip különbség, és nem csak szoftver? :t

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#5) salazol válasza klepto (#4) üzenetére


salazol
őstag

A DivX dekódoló csip lényegesen drágább, mint az Mpeg2 dekódoló, ezért van aránylag jelentős árkülönbség a DivX-es és nem DivX-es asztali készülékek között. Ezért aztán nem hiszem, hogy a gazdaságos asztali lejátszókban benne lenne a csip és csak a förmver lenne buta.

(#6) klepto válasza salazol (#5) üzenetére


klepto
addikt

Ez picit egyértelműbb magyarázat, mint Echo újoncé, és valószinűleg igazad van, de meg szeretném kisérelni, mert ilyen tudású dvd játszó mint ez, számítógépes összetevőkre utal, hiszen másként hogy látná a Windows-os progikat...
És ha nem csal a megérzésem, akkor benne van minden, csak a szoftver hiányzik ;]

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#7) salazol válasza klepto (#6) üzenetére


salazol
őstag

Ha megpróbálod, nem biztos, hogy elindul utána. Ha elég intelligensen oldották meg a frissítést, akkor elutasítja. Ha mégis beveszi, akkor a legrosszabbakra is számíthatsz.
A mai DVD lejátszók valóban számítógépes jellegűek olyan értelemben, hogy van bennük egy DVD ROM, igazi IDE felülettel. De a ''nagy panelen'' levő csip teljesen más a Divx-es lejátszókban. Szerintem ne próbáld meg.

(#8) klepto válasza salazol (#7) üzenetére


klepto
addikt

Nem tudom milyen felbuzdulásból, de végignéztem a divX dekóderek mappáját, és egy kivételével mindet üresnek látta. Az a kivétel az volt, ahol volt .INF kiterjesztés. Ezt megpróbáltam megnyitni, de lefagyott a dvd. Kikapcsolta, bekapcsoltam, és mint ha semmi nem történt volna. Különösképpen nem aggódok, mert még garis, és ha elszáll a csipp, bizonyítsák be, hogy egy szoftver miatt történt ;]
Mellesleg azt nem tartom valószinűnek, hogy egy driver tönkretegyen egy hardvert...

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#9) Male válasza klepto (#8) üzenetére


Male
nagyúr

Ha a firmware-t frissíted, és a miatt nem működik, arra rájönnek a szervízben. Az, hogy látod az adat DVD-t, az csak azért van, mert file szinten is le tud játszani VCD-t, meg gondolom MP3-at is. Ezt a szolgáltatást nem hagyták ki belőle, mert ez valóban csak firmware kérdése, de a DivX lejátszáshoz egy drága chipet is be kell építeni. A DVD lejátszókban nincs egy általános célú proci, ami bármire képes a megfelelő programmal, ott célchipek vannak (pl MPEG2 dekoder), és azokat nem igazán lehet átprogramozni.

(#10) salazol válasza klepto (#8) üzenetére


salazol
őstag

Azt ugye nem gondolod komolyan, hogy egy windows alá készített driver feltelepül egy asztali DVD lejátszóra? Legalábbis én még nem hallottam windows operációs rendszert futtató ilyenekről. Attól még lehet, hogy van már ilyen is (hiszen mobiltelefonban is nyomul a microsoft), de az biztos nem Clatronic. Amíg csak ezzel próbálkozol, biztos nem lesz baj. Majd ha firmware-t akarsz frissíteni benne valami DivX-et tudó lejátszó firmware-ére, akkor tudod az örök vadászmezőkre küldeni a gépet, ha nincs szerencséd.

(#11) klepto


klepto
addikt

OK. Lassan megadom magam, de ha valaki talál valami konkrét infót, műszaki leírást a két tipusról, és esetleg meg tudja szerezni azt a szoftvert ( meg biztonság kedvéért az ezen lévőt is ), azt megköszönném :P

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#12) echo001 válasza klepto (#11) üzenetére


echo001
aktív tag

szoval akkor a te hozzaalasod olyan mint egy ismerosome o vett egy yamada 5220 as dvd az is el tudja olvasni a directoryt es az istenert se tudtam meggyozni hogy hiaba erolteti bele a dvx 6000 firmwaret akkor se fog divx-et lejatszani
o megtette azota szegenyebb 18 e forinttal mivel a szervizbe 5 perc utan megmondtak hofy a frissites miatt halt be maga az elkezeleseden akadtam ki
mert annyira logikatlan veszel 1 dvd-t megnezed tud dirt olvasni meg meg 1-2 extrat es akkor mar tud divx et is az meg nem akadaj hogy a divx-es lejatsz 3x annyiba kerul...
de mar megszoktam ha valaki meg van gyozodve az igazarol nem lehet ervekkel elteriteni

Echo

(#13) Crion


Crion
aktív tag

Az, hogy beolvassa az adatlemezt az azért van mert feltételezem mp3-at is lejátszik a géped, és ebből eredően ismeri aza adatlemez formátumot, de ez nem jelenti azt, hogy értelmezni is tudja azon file-okat amiket ott talál. Ismer pár formátumot, telán ezen halmazt bővitheted bios frissitéssel, vagy egy másik tipusú lejátszó biosával, de a dekódoló chip nélkül, nem fogod látni, max hallani a divx-es filmeket.
Persze ebben az a rizikó is benne van, hogy ha biost cserélsz rajta, lehet nem nézi majd jó szemmel sem a lejátszód, sem pedig a szerviz. -> Lehet vehetsz másikat.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Asztali dvd-hez drivert keresek (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.