Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) DrGonzo22


DrGonzo22
őstag

Az lenne a kérdésem, h ennél a videokártyánál mik a kategoriálisan jobb kártyák, ill. ezek mennyibe kerülnek, érdemes-e várni velük a vásárlással, lesz-e árzuhanás... előre is köszi Ha adatokat is tudtok mondani, v teszteket belinkelni a kategóriák közti kölünbségekről az külön jó lenne

(#2) tomcsi23 válasza DrGonzo22 (#1) üzenetére


tomcsi23
veterán

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#3) Jim Tonic válasza tomcsi23 (#2) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Vezér! Használhatom majd? :)

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#4) Narancs válasza DrGonzo22 (#1) üzenetére


Narancs
őstag

Olvasgasd...
Bővebben: link

Beauty is pain

(#5) DrGonzo22 válasza Narancs (#4) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Köszi. amúgy a pro; xt; se mit jelent? Ja és jó lenne tudni, h az egyik mennyivel is van 'feljebb' a másiknál, ha kicsi a növekedés kár a pénzért...

[Szerkesztve]

(#6) tomcsi23 válasza Jim Tonic (#3) üzenetére


tomcsi23
veterán

Persze. :D
De jobban örülnék, ha egyáltalán nem lenne rá alkalom...:U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#7) DopeBob válasza Narancs (#4) üzenetére


DopeBob
addikt

a 6600GT gyorsabb lenne mint a 6800? Na ne már... szar ez a táblázat...

MZ/X

(#8) Narancs válasza DopeBob (#7) üzenetére


Narancs
őstag

Olvasd el az alatta lévő szöveget is...:))

Beauty is pain

(#9) DopeBob válasza Narancs (#8) üzenetére


DopeBob
addikt

olvastam... régen forumoztan sg.hun Borgot nem szerettem meg ugy is mondhatnám hogy utálom... ráadásul fanatikus ATI hivu... mutasson veleki egy tesztet, ahol a 6600GT gyorsabb mint a 6800... ha igy lenne ki venné a 15-20k val drágább 6800at?

MZ/X

(#10) Narancs válasza DopeBob (#9) üzenetére


Narancs
őstag

wazz, kivette...régebben alul kb 2 a/4 -es szöveg állt, melyből többek közt kiderül, hogy pure 3D teszteket hasonlít össze, alacsony felbontás, no AA&AF...
Ez a tábla nem szent írás, és Borgot is lehet szeretni meg nem szeretni, de akinek lövéde sincs a dolgokról, annak iránytű lehet...

Beauty is pain

(#11) DopeBob válasza Narancs (#10) üzenetére


DopeBob
addikt

1000x inkább PH!s tesztek! Régen volt egy Gef3tol-9800XTig most meg van egy 9800XTtolX800XTPEig rá kell szánni egy fél orát elolvasni és máris letisztul a kép :)

MZ/X

(#12) DopeBob


DopeBob
addikt

(#13) Narancs válasza DopeBob (#11) üzenetére


Narancs
őstag

Ja...igaz...

Beauty is pain

(#14) D.Orion válasza DopeBob (#9) üzenetére


D.Orion
veterán

A 6600Gt gyorsabb mint a 6800LE :C Csak mondom :D

(#15) DopeBob válasza D.Orion (#14) üzenetére


DopeBob
addikt

Nagy felbontásban szürőkkel már nem hiszem :P
6800LE bol meg lehet, hogy 16/6os kártyád lesz pár kattintással :)
egyébként sima 6800rol volt szo :)

MZ/X

(#16) D.Orion válasza DopeBob (#15) üzenetére


D.Orion
veterán

tudom, hogy 6800-ról volt szó...
Jó én a sima nem moddolható 6800LE-re gondoltam
Az AF és AA-t meg majd még megnézem, hogy ekkor melyik a jobb a kettő közül, de sztem a 6600Gt előnye meg fog maradni(de csökkeni biztos fog)..

(#17) DopeBob válasza D.Orion (#16) üzenetére


DopeBob
addikt

szerintem 1600ban vagy akár 1280ban is a 128bites mem busz már kezd szukössé válni...

MZ/X

(#18) D.Orion válasza DopeBob (#17) üzenetére


D.Orion
veterán

jó igazad van, de áruld el ki a faszom játszik 1280-ban ???? Pláne 1600-ban????

(#19) D.Orion


D.Orion
veterán

:C :D De a kedvedért ha nem találok tesztet akkor lenyomok 1-2 3DMarkot 1280-ban meg 1600-ban... :DD

(#20) DrGonzo22 válasza D.Orion (#18) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Én pl. :) Amúgy az se, xt, pro minek a rövidítése (saját tippjeim professional, extreme v. extra, ill. serial- de ez csak tipp, fogalmam sincs) Ja és gondolom an köztük valami tudásbeli különbség is, mi az- Köszi

(#21) D.Orion válasza DrGonzo22 (#20) üzenetére


D.Orion
veterán

SE<< bútított verzió a Radeonban és az Nvidiában is
Pro< az alap verzió(aminek nincs semmi mellék betű utánabiggyesztve) kicsit húzott változata(általában valamivel jobb ramok-kal)
XT<<Radeonban az alap kártya rendesen meghúzott változata, álltalában más ramokkal. Pl.: C3D9600:4ns-es ramok, C3D9600XT 2ns-es ramok
Jah az Xt az Nvidianál bútítótt verziót jelent. Bocs, hogy így szét oofltuk a topikot :D

[Szerkesztve]

(#22) DrGonzo22 válasza D.Orion (#21) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Köszi a választ, jócskán mellé gondoltam a dolgokat:) A topic címe meg eleve kicsit hülyeség, szóval bőven belefér az off. Valahol olvastam, hogy 2005 májusában jönnek ki új kártyák, és lemegy a mostani csúcskategória ára (nagyon). Ez igaz?

(#23) Gergello válasza Narancs (#4) üzenetére


Gergello
addikt

ez szar táblázat, szerintem

(#24) D.Orion válasza DrGonzo22 (#22) üzenetére


D.Orion
veterán

hajaj, de még, hogy a 9800 és Pro ára már januárban csökkenni fog jelentősen ,mert itt van neki a nagy ellen a 6600Gt ami gyalázza őt rendesen és ráadásul olcsóbb is. Az X800(Radeon) meg 6800(Nvidia) kártyák ára meg csak annyira fog csökkeni amennyire muszály. Jön az X850 ami majd biztos lejjebb nyomja az árakat főleg Radeonnál. Nvidia új kártyájáról meg nem igazán lehet hallani(én legalábbis nem hallottam), csak az SLI-s (PCI-os foglalatú, az a PCI az most nem tom milyen vagy PCI-X vagy PCI-E így hirtelen nem tom) kártyákról...
Persze van most is egy Nvidia szöny készülőben: Nevezetesen Gigabyte 3D1000, mai egy olyan 6600GT-t foglal magában amelyen egy nyákon kát GPU található és gyártó által kibocsátott tesztek alpján gyalázza, majd az X800XT-t és a 6800Ultra-t is.

Idézet az SG Hrlevelemből:
''A Gigabyte Technology bemutatta legújabb grafikus kártyáját, amely két GeForce 6600 GT processzort foglal magában, és a vállalat állítása szerint a csúcskategóriás termékekkel szemben is nagyszerűen helytáll.

A kártya - amely a keresztségben a 3D1 nevet kapta - az Nvidia SLI technológiáját használja fel, de a Gigabyte szerint saját megoldásuk jóval hatékonyabb a tipikus SLI összeállításoknál, valamint a hagyományos egyprocesszoros kártyáknál, beleértve az ATI RADEON X850 XT Platinum Edition és NVIDIA GeForce 6800 Ultra kártyákat is. A Gigabyte 3D1 ugyanis két 500 MHz-en futó GeForce 6600 GT processzort tartalmaz, és chipenként 128 MB GDDR3 memóriát, amely 1200 MHz-es órajelen szolgálja ki a processzorokat. A grafikus kártya D-Sub, DVI-I, valamint HDTV kivezetéseket is magában foglal, és a V-Tuner 2 névre hallgató alkalmazás segítségével a jelentősebb órajel-emelést is támogatja.




A vállalat állítása szerint a 3D1 14 293 pontot ért el a Futuremark 3DMark03 benchmark programban, és maga mögé utasította ATI RADEON X850 XT Platinum Edition és NVIDIA GeForce 6800 Ultra kártyákat, amelyek 13 271, illetve 12 680 ponton teljesítettek a teszt során. Az eredmény alapján a kártya a dual GeForce 6600 GT SLI felállásnál is erősebb, amely pedig szintén két ugyanolyan processzor erejére támaszkodik. A teszt során a Gigabyte saját nForce4 SLI alaplapját (GA-K8NXP-SLI) használta fel, Athlon 64 3000+ processzorral és 512 MB memóriával. Meghajtóként az ATI CATALYST 4.12, valamint a ForceWare 70.80 bétaváltozata szolgált.'' Idézet vége..

Jah Ultra:Ugyanaz mint Radeonban az Xt, jól meghűzott alapkártya
GT: Ez nem olyan rég jött be a 6800 sorozattal. Nevezetesen a 6800Gt-vel. Ez egy Radeon Pro jelőlésnek felel meg, csak általában jobban sikerül, mint a Radeon-é. Az X800Pro-t leüti a 6800GT. A sofdmod meg VIVO-s meg egyéb különc jól húzható karikat inkább most hagyjuk, szerintem ezt is elég lesz megemészteni egyenlőre..

(#25) DopeBob válasza D.Orion (#18) üzenetére


DopeBob
addikt

én :B
1280mert LCDm van és ha alatta használom szar a kép :)

MZ/X

(#26) D.Orion válasza DopeBob (#25) üzenetére


D.Orion
veterán

I.J. nekem Axion moncsim van és 800*600 kereken 60Hz-en ki is merül a tudása...

(#27) DrGonzo22 válasza D.Orion (#26) üzenetére


DrGonzo22
őstag

Lehet, hogy én vok tök hülye, dec. 23-án, honnan tudod, hogy dec. 26-án megsütötted a vga-dat?:F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.