Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Asus p4t533-c alaplapi hangkartya (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Szaky


Szaky
tag

Sziasztok!

Szoval lenne egy ilyen alaplapom, amiben egy alaplapra integralt Realtek ALC650 chipecske csucsul. Letezik az, hogy emiatt a chip miatt nem tudom feltelepiteni winXP ala az AC3 -as codec-et??? Mar a letezo osszes megapack-et telepitettem, ugy mint ACE, Morgan, ... de egyikkel sem tudom lejatszani az AC3-as kodolasu filmeket.

Tudna valaki otletet adni???

Elore is koszonom,

Szaky

(#2) #34929152 válasza Szaky (#1) üzenetére


#34929152
törölt tag

Szia!

Szeretném megkérdezni, hogy mikor telepítetted az XP-det? Hogyhogy nem tudod feltelepíteni az AC3-as codec-et? Kiír valami hibát? Mit ír ki? Vagy feltelepül, de a filmek továbbra sem játszhatók le? Mert ha az utóbbi a helyzet, akkor egy GSpot-tal nézd meg, hogy egész biztosan AC3-as kódolású-e a film hangja? Más oprendszerrel próbáltad-e már telepíteni az AC3 codec-et?

(#3) Szaky


Szaky
tag

Haliho!

Pontosan ez utobbirol van szo, feltelepul, de nem tudom semmilyen lejatszoval nezni a filmet. Gspotot mar nyomattam ra, es azt irja ki, hogy AC3 codec is not installed.

Mas oprendszert nem hasznaltam.

Lehet ez osszefuggesben a hardwarrel???

-Szaky-

(#4) Szaky


Szaky
tag

Ja amugy a WinXP-t nem reg tettem fel, az uj alaplap miatt.

(#5) Szaky


Szaky
tag

?

(#6) Szaky


Szaky
tag

Valaki hozzaerto???

(#7) #34929152 válasza Szaky (#3) üzenetére


#34929152
törölt tag

Na szia, bocsi, csak most értem vissza a helyemre.

Utánaolvastam közben picit. Az alaplapi hangkártyád támogatja az AC3-at. Ugyanakkor azt is olvastam, hogy az AC3 nem működik, ha a gép nem támogatja a sokcsatornás audio módokat.

Tehát azt mondod, hogy indítod a GSpot-ot, és mikor megnyitsz benne egy filmet, akkor ott a hangjellemzőknél azt írja, hogy AC3 codec is not installed? Vagy kiírja oda rendesen, hogy igen, a hangja AC3, csak feldob egy hibaüzenetet, amin a fenti mondat áll? Milyen film az egyáltalán? Hátha megvan, megnézem nálam megy-e, jó? Valami eredeti DVD? Vagy töltöttél le valami filmet, és az nem megy? Killernek vannak jó kis codec-jei, ő biztosan tud majd neked ezügyben segíteni, ajánl valami jó kis codec-et, ami tutira műxik. Remélem majd erre jár valamikor.
Jaj, amúgy az Eszközkezelőben semmiféle ütközés nincsen, igaz? A gépedben csak az a hangkártya van? Tehát mondjuk külön nincs egy PCI-os hangkártya? Mert akkor az alaplapit esetleg le lehetne tiltani, nem? Hátha mégis azzal van a gond.

(#8) Szaky


Szaky
tag

Hi!

Eloszor is koszonom az informaciot! :) Amugy nalam ket ablak van a Gspotban, az egyik megmondja, hogy milyen kodolasu a film, alatta meg, hogy talal e hozza megfelelo codec-et. Nalam kiirja (Ice Age Hun) hogy a kodolas AC3 alatta pedig, hogy Codec is not installed. Elvileg a gep tamogatja a tobbcsatornas audiot, azt tudom. Az eszkozkezeloben valoban van valami kerdojeles dolog, de egyenlore nme piszkaltam, mert nem tudom mi az. Akkor azt most leszedem. :)

Azert koszi...

(#9) #34929152 válasza Szaky (#8) üzenetére


#34929152
törölt tag

Mi az a kérdőjeles eszköz? Majd elmondod nekem is? :) Figyike, ha a PH FTP szerverére fel tudsz menni, Killer könyvtárában vannak codec-ek. Próbáld ki az AC3-ast, jó? Hátha csak codec baja van a filmednek. Sőt, ha gondolod, elmondom nálam milyen codec-ek vannak feltelepítve, amikkel tuti mennie kell az AC3-as hangú filmeknek is.

(#10) Szaky


Szaky
tag

Az USB-nek a drivere nincsen fennt, de az nem okozhat problemat szerintem. Az jo lenne, ha leirnad milyen codekek vannak nalad!

(#11) Szaky


Szaky
tag

Hogy tudok felmenni arra a serverre???

(#12) #34929152 válasza Szaky (#10) üzenetére


#34929152
törölt tag

Az USB ebben az esetben szerintem sem okozhatja a problémát.

DivX4.11
DivXG400
Ffdshow
Global DivX Player
XviD MPEG-4

Ezek vannak fent, és minden filmet le tudok játszani. Azért szerintem nézz körül a PH FTP szerverén: [L]ftp://prohardver@emvy.myftp.org[/L] , és ott Killer Codecs könyvtárában az AC3-as környéken :) Ha most se lesz jó, akkor megvan a film, utánanézek, hogy mi baja lehet még, jó?

(#13) Szaky


Szaky
tag

Okes, koszi

(#14) Szaky


Szaky
tag

Kapcsolodasi hibaval nem tudok konnektalni... :(

(#15) #34929152 válasza Szaky (#14) üzenetére


#34929152
törölt tag

Milyen progival próbálkozol? Ha simán a böngészőbe beírod, akkor is?

(#16) Szaky


Szaky
tag

Total commander server a myftp.org, user: prohardware pw: emvy

(#17) #34929152 válasza Szaky (#16) üzenetére


#34929152
törölt tag

szerver: emvy.myftp.org
felhasználó: prohardver
jelszó: (nincs jelszó)

Ha most is kidob, akkor a böngésződben próbálkozz ftp-zni.

(#18) Szaky


Szaky
tag

Feltettem, azt a codecet, de meg igy sem megy! :(

Se a film nem indul el, sem a Gspot nem talal installed codeket a filmhez.... :(

Lehet hogy az alaplapon kell valamit allitani???

(#19) HSNet válasza Szaky (#18) üzenetére


HSNet
aktív tag

Hogy néz ki az AC3 codec-ed?
Ez a 4 file?

iviaudio.ax
mpgaudio.ax
registerfilters-2k.cmd
registerfilters-98.bat


Ha igen, akkor a következőt kell megnézni, a registerfilters-2k-nak a kiterjesztése .cmd-e, ha igen, akkor nézd meg, hogy mi van benne, ha ez:

@echo off
echo Registering AVI-AC3 Filters...
regsvr32 /s iviaudio.ax
regsvr32 /s mpgaudio.ax
echo Finished registering Filters...

akkor már csak 1 dolgot kell leellenőrizni, azt hogy ahonnan futtatod, oda van-e írási jogod (hint próbáld meg parancs sorból futtatni, akkor látni fogod, ha van hibaüzenet).

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#20) Szaky


Szaky
tag

Igy nez ki a file, parancssorbol is futtattam, successful volt a regisztracio, de ennek ellenere nem jatsza le a file-t! :(((

(#21) HSNet válasza Szaky (#20) üzenetére


HSNet
aktív tag

Moonlight Odio Dekoda-t próbáltad? Valamelyik Nimo Codec Packban van (7 v. 8). Állítólag a hangminősége nem a legjobb, cserébe tud 2.0-tól 5.1-ig mindent mindenbe szétszórni / visszakeverni (tehát pl.: 5.1-et Stereora visszakeverni, de akár stereo-t szétkrosszolni 5.1-re is). Konfigurálni a codec-ek között tudod, lejátszás közben, ott állítod be, hogy hány hangszóróra küldje ki a jelet.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#22) #34929152 válasza Szaky (#20) üzenetére


#34929152
törölt tag

Szia!

Épp most raktam fel az FTP-re a tsibe könyvtárba egy Global Divx 1.91 nevű progit, ami lejátszó és codec! is egyben. Telepítsd fel, ezután mennie kell a filmednek hanggal együtt. (Magát a lejátszó progit, amit feltelepít, nem muszáj használni.) Ez van fent nálam is, és működik. Mennie kell így!

(#23) #34929152 válasza #34929152 (#22) üzenetére


#34929152
törölt tag

Hűűű. Ugye még nem raktad fel? Nagyon nagyon fontos! Amikor indul a telepítés, akkor vedd ki a pipát a NewNet és a SaveNow elől! Azok nem kellenek!

(#24) Szaky


Szaky
tag

Koszonom az eddigieket is, tegnap mar elegem lett egy kicsit a codekekbol, igy feladtam a szenvedest! Ezeket meg megprobalom ma este, de mar a vilag osszes codekjet telepitettem es megsem muxik. Nem tudom mi lehet... vagy utkozik valamivel, amit nehezen tudok elhinni, vagy valami hardware beallitas gaz lesz, amihez meg nem ertek....

Hetvegen felrakok egy Win2000-et, megnezem azalatt muxik-e...

koszike

(#25) #34929152 válasza Szaky (#24) üzenetére


#34929152
törölt tag

De gondolj bele, Szaky. Ha van hang a Windows-ban, és minden más filmednek is van hangja, csak ennek az egynek nem, mert ez AC3-as, akkor csak codec probléma van már, nem?
Ezt a Global Divx-et a Player-rel együtt rakd még fel, a biztonság kedvéért (amúgy nem kéne) indítsd utána újra a rendszert, és lássuk mit szól a filmedhez. Tényleg. Más AC3-as hangú filmed nincs? Azt is megpróbálhatnád. Ha most se fog menni (de igen, fog menni!), akkor se add még fel, ne gyaluld az XP-t még, kitalálunk valami mást, jó? Ne csüggedj :)

(#26) Szaky


Szaky
tag

:)) Koszonom a lelki tamogatast! :))) Mas AC3-as film sem megy! Egysem! :( Okes, este felrakom azt a Global cuccost!

Koszi

(#27) Szaky


Szaky
tag

Ez sem nyert. Ugyanugy lezarja a playert. :(((

(#28) #34929152 válasza Szaky (#27) üzenetére


#34929152
törölt tag

Ami codec-eket kipróbáltál, és nem vált be, azokat utána uninstalláltad, vagy mind az x db ott csücsül fent még a gépen? Szedd le az összes codec-edet! Uninstalláld. Aztán légy szíves rakd fel azokat, amiket fentebb felsoroltam. Csak azt a párat. (Az FTP-n killernél szerintem megtalálod mindet.) Ha most sem megy, akkor... akkor sajnos... nem tudom, ne haragudj :( Még talán egy friss oprendszer, friss codec-ek, de már ebben sem bízom :O

(#29) Flashcash válasza Szaky (#27) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

HI
Szerintem még próbálkozz be a BSPLAYER nevű progival.
Ennek beépített ac3 dekódere van szal olyan már nálam is volt hogy alapban nem ment az ac3 codec probléma miatt de a bsplayer még mindig produkált hangot.
[L]http://www.bsplayer.org/html/download.html[/L]

A hangkártyán minden jól van beállítva, nincs bekapcsolva esetleg 5.1 kimenet vagy valami extra térhangzás simán stereo hangra van belőve?

(#30) Szaky


Szaky
tag

Hi!

A BSplayert is probaltam meg azzal sem ment!

De allitgattam valamit a hangkartya szoftvare-evel... tegyem vissza szereora?

(#31) Flashcash válasza Szaky (#30) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Hibakereséshez a mezei stereo lenne optimális.
Minden alapon legyen extrák nélkül.
Esetleg a bios-t is megnézheted az integrated pherpherals alatt.
Nekem nforce-om van és úgy emléxem itt is lehet matatni a hangkártya beállításain.

(#32) Szaky


Szaky
tag

A Biosban csak engedelyezni vagy letiltani tudom!

(#33) Flashcash válasza Szaky (#32) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

A hangkártya drivere rendben van?
Nem csak egy az alaplaphoz kapott verziót próbáltál?
Ha igen akkor érdemes letölteni a realtek honlapjáról a legújabbat hátha egyszerű driverprobléma van.

(#34) Szaky


Szaky
tag

Mar ez is megtortent!

(#35) Szaky


Szaky
tag

Ha ide tudnek kepet beilleszteni, akkor megmutatnam hogy mit ir ki a Gspot, ami nekem nem teljesen vilagos...

(#36) #34929152 válasza Szaky (#35) üzenetére


#34929152
törölt tag

Ha emilben elküldenéd esetleg a képet, ide meg leírnád a kérdést? Én szeretnék egy ilyen felvételt.

(#37) Flashcash válasza Szaky (#35) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

[L]http://www.irfanview.com/[/L]
Leszeded a progit elindítod options/capture beállítasz egy hot key-t pl: CTRL+F11
ezután Start az ablak eltűnik.
Behozod azt a progit amit le szeretnél fényképezni CTRL+F11 és kész már csak le kell mentened mondjuk jpg-be.

(#38) Flashcash válasza Flashcash (#37) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Ja most nézem hogy lehet hogy csak felrakni nem tudod. :)

(#39) Szaky


Szaky
tag

:))) Mondok egy egyszerubbet ALT+PrintScreen! :)))) Es Paste....

Kuldom emilben tsibe! :)

(#40) Szaky


Szaky
tag

Flash Neked is elkuldtem veletlenul! :)))

(#41) #34929152 válasza Szaky (#39) üzenetére


#34929152
törölt tag

Szia!

Köszi a képet. Több kérdésem is van.

Van a windows-odban egyáltalán hang? Pontosan mit csinálsz? Az avi-ra rányomsz egy entert, és utána mi történik pontosan? Van kép? Vagy egyből összecsukva jeleníti meg a ''filmet''? Csak a csúszka látszik? Mivel játszod le a filmet? Az XP-s Windows Media Playerrel? Ha lejátszáskor kinyitod teljes méretre, akkor nincs kép? Hogy érted azt, hogy egyből lezárja a playert?

A codec-eket, amiket installáltál, tudod, amit az előbb mondtam, azokat leszedted már? Milyen codec-ek vannak feltelepítve jelenleg?

Sőt, jobbat mondok. Ha ráérsz most, gyere fel a www.jatek.hu csetjére, ott várlak a játék-klub-ban #tsibe néven. Szólj ha jössz. Így sokkal egyszerűbb lenne, talán megoldanánk, és nem szaporítanánk itt feleslegesen a szót. Na jössz?

(#42) Szaky


Szaky
tag

Haliho!

Bocsi, de ujjabban koran fexem, hogy koran kelhessek... :))) A korral jar. Leszedtem az osszes codeket, es csak azokat tettem vissza , amiket mondtal, es egy csomo playert probaltam mar, de egyik sem jatszotta le hanggal. Amikor elinditana a filmet se kep se hang, kidobja az ablakot, hogy a player encountered an error blablabla... Egyedul a DivxPlayer jatsza le, de az is csak hang nelkul. De asszem feladom, veszek egy SB live-ot, haverok szerint szutykok az alaplapi hangkartyak.

Azert koszonom... :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb hardverek  »  Asus p4t533-c alaplapi hangkartya (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.