Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus p4p800-vm probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) KanCsiga


KanCsiga
csendes tag

Szevasztok!

Vettem egy ASUS P4P800-VM alaplapot, tettem bele 2 db 512 MB 400 MHz-es DDR SDRAM-ot. A BIOS RAM teszt néha elakad R/W hibával. F1-el mindíg tovább lehet menni. A Windows XP SP2 , amit feltelepítettem még soha nem fagyott le, de ez nem nyugtat meg. A Proci Celeron 2.4GHz
Megjegyzés:
A teszt programok nem tudnak a RAM-okból gyártó adatokat kiolvasni, pedig ezek általában szerepelni szoktak. ( pl, Lavasys Everest) Lehet, hogy ez valami nagyon gagyi hamis RAM?

Mit tegyek? A BIOS frissítésen már túl vagyok, nem segített.

Más.
Nagyon zúg a ventillátor. A BIOS-ban állítólag van beállítási lehetőség de én nem találom. Tudna valaki segíteni?

''Science without religion is lame, religion without science is blind.'' Albert Einstein

(#2) mycso válasza KanCsiga (#1) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Az első felére:
valami mem test progival nézd meg hogy van e valami baja a memóriáknak.
pl innen letöltheted: Bővebben: link

A második részére:
nem a biosból állítható, hanem elvileg kaptál hozzá cd-n egy Ai-Booster nevű progit, na azzal lehet állítani.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#3) KanCsiga válasza mycso (#2) üzenetére


KanCsiga
csendes tag

mycso!
Kösz a segítséget.

A memteszt program tényleg segített. A Memtest 86 valóban kijelezte a RAM hibát. Visszavittem a RAM-okat a boltba. Most azt akarják, hogy vigyem be az egész gépet tesztelésre, mert nem tudják eldönteni, hogy az alaplappal vagy a RAM-al van-e gond. Én viszont nem szeretném otthagyni. Lehet, hogy az lenne az egyszerűbb megoldás ha becserélnék a 2 db 512 MB-os modult 4 db 256-osra. Azzal valószínűleg működne.

Az AIbooster amit írtál sajnos a P4P800-VM-hez nem használható, csak más P4P800 típusú alaplapokhoz jó. Viszont a Speedfan nevű ingyenes program úgy tűnik jól működik.

''Science without religion is lame, religion without science is blind.'' Albert Einstein

(#4) DukeFX válasza KanCsiga (#3) üzenetére


DukeFX
tag

Kérj egy ismerősödtől RAMot, teszteld azzal. Ha az is hibás, valszeg az alaplapoddal lesz gond.

"Programmers are in a race with the Universe to create bigger and better idiot-proof programs, while the Universe is trying to create bigger and better idiots. So far the Universe is winning."

(#5) zsoann


zsoann
csendes tag

Hali . én a napokban szeretnék venni egy ilyen asus deszkát és megköszönném ha leírnál pár saját tapasztalatot....a jelenlegi Abit IS-10 lapomban nincs soft menü, thát ohne tuning. az asusban van tuningolási lehetőség? melegszik a chipset? Gyors a nagymérteü fájlok átvitele? stb. Köszi

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#6) zsoann


zsoann
csendes tag

haj, látom tömörülnek a kondik a procifoglalat mellett. Szted befér oda egy 7000-es zalman hűtő?

Mindannyian a kanálisban élünk, de némelykünk a csillagokat bámulja

(#7) bamboo válasza zsoann (#5) üzenetére


bamboo
csendes tag

Hali!

Tuningolni nem lehet, többek között azért mert microATX-es alaplap, a másik meg az, hogy integrált videokártya van rajta, ami az ilyeneket nem engedi...
De ha ezektől eltekintve érdekel a dolog, akkor írd meg, mert nekem történetesen van egy ilyen eladó alaplapom, mindennel együtt, még két éves garival!

Asus P4P800-VM Prescott 2.4 FSB133 @ 3Ghz FSB167 2x256 DDR Dual Channel Asus Radeon 9600SE 459/250

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus p4p800-vm probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.