Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FatalEror


FatalEror
addikt

ASUS Maximus V Formula:

SupremeFX IV
Erősítés a tökéletes hang érdekében
Az elődei erősségeire építkező SupremeFX IV egy sor gondosan bevizsgált audiokondenzátort tartalmaz, amelyek melegebb hangot eredményeznek, valamint egy új, beépített 300 ohmos fejhallgató-erősítőt, hogy még hatásosabb, még jobb audioélményt nyújtson a játékokban. A meglévő egyéb SupremeFX újításokkal együtt, mint a ’Red Line' fizikai PCB-elválasztás és az EMI-árnyékolás, a SupremeFX IV párjanincs szintre emeli a lécet a hangok terén a PC-játékosok számára.

GameFirst II
Elsőbbség a találatoknak
Igen hatékony, mégis egyszerűen használható hálózatvezérlést tesz lehetővé a cFos Traffic Shaping technológiájával kibővített, átdolgozott ROG felhasználói felületet kapott ROG GameFirst II. A kezdők számára készült, exkluzív EZ móddal és a profiknak szánt Speciális móddal is szabályozható funkció garantálja, hogy akármit is csináljon a PC a háttérben, a játék mindig elsőbbséget fog élvezni!

Intel Gigabit LAN
Próbáld ki, milyen az IGAZÁN gyors hálózat!
Az Intel LAN-megoldásai régóta ismert módon jobb áteresztőképességet, alacsonyabb CPU-terhelést és nagyobb stabilitást kínálnak. Az alaplapra szerelt Intel Gigabit LAN vezérlővel az alaplap páratlan hálózati élményt kínál, mint eddig még senki, soha.

Exkluzív ROG-funkciók

mPCIe kombinált kártya + kétsávos Wi-Fi/Bluetooth 4.0
Kombinált bővítés
Tedd egy pillanat alatt sokoldalúbbá a ROG alaplapod és ints búcsút a fizikai korlátoknak. Az egyedi kombinált bővítő az alaplaphoz a hátsó I/O panel közelében csatlakozik, és tartalmaz egy, az Intel® Smart Response technológiáját támogató, a kompatibilis mSATA SSD-kkel hibrid tárológyorsításra is használható mSATA csatlakozót, valamint egy kétsávos (2,4/5 GHz-es) Wi-Fi 802.11 a/b/g/n és Bluetooth v4.0 kártyát tartalmaz összeépítve a túloldali mini PCI Express 2.0/USB 2.0 kombinált portban. Így további eszközök csatlakoztathatók a géphez anélkül, hogy foglalnák az értékes helyet az alaplapon. Ez a megoldás a két világ legjobb tulajdonságait kínálja: jobb csatlakoztathatóságot és bővíthetőséget az alapvető funkciók feláldozása nélkül.

Fusion Thermo
Határozottabb megjelenés, alacsonyabb hőmérséklet, magasabb órajelek
Határozott ROG stílusával a ROG Fusion Thermo több mint egyszerűen egy VRM-hűtő: egy tiszta rézből készült vízhűtőcső galvanizált csőcsonkokkal és integrált hőcsővel, és az egész léghűtéses lamellák közé van beágyazva. A víz- és léghűtés közötti szabad választással a Fusion Thermo az egyik legjobb bővítés a még sikeresebb túlhajtáshoz.

ROG Connect
Azonnali túlhajtás, ami csak kifér a csövön!
Figyeld az asztali PC állapotát és hangold az ROG Connecttel a paramétereit valós időben, egy noteszgéppel – akár a versenyautók mérnökei. Az ROG Connect az asztali rendszert és a noteszgépet egy USB-kábelen keresztül köti össze, és lehetővé teszi a POST-kódok és a különféle hardverállapotok leolvasását a noteszgépen. Nemcsak nézhetők, hanem ott azonnal módosíthatók is a paraméterek, tisztán hardverszinten.

Extreme Engine Digi+ II
Optimális tápellátási hatékonyság prémium alkatrészekkel és intelligens, digitális rendszerrel.
Továbbfejlesztettük az Extreme Engine Digi+ II funkciót és a legjobb minőségű, japán gyártmányú 10K Black fémkondenzátorokkal szereltük fel. A digitális VRM-megoldás pedig szabályozható CPU- és memória-tápfelügyeleti frekvenciákkal segít a maximális teljesítmény kiaknázásában. A pontos szabályozás nagyobb hatékonyságot, stabilitást, dupla élettartamot és nagyobb teljesítményt biztosít az egész rendszer számára.

ROG CPU-Z
Vadonatúj CPU-Z design
A ROG CPU-Z a CPUID által engedélyezett egyéni ROG-verzió. Ugyanazt a funkcionalitást és megbízhatóságot nyújtja, mint az eredeti verzió, csak egyéni designnal. Használd ki a megújult arculatú ROG CPU-Z-t, hogy megtudd a legapróbb részleteket is a C
PU-dról.

Több GPU-s technológia
LucidLogix Virtu MVP
Akár 60% teljesítménynövekedés hibrid grafikával és 3x gyorsabb videokonverzió
A HyperFormance™ technológiával bővített LucidLogix Virtu MVP Technology akár 60 százalékkal képes megdobni a külön grafikus kártya teljesítményét, amint az a 3DMark Vantage teszt is igazolja. Az Intel® processzorokba épített grafikus vezérlőhöz és Windows® 7 PC-khez tervezett megoldás tökéletesen egyesíti a külön grafikus kártya és a gyors feldolgozásra képes iGPU előnyeit. Az új Virtual Sync technológiával pedig simább lehet a játék a szaggató jelenségek kiküszöbölése révén. A LucidLogix Virtu MVP dinamikusan rendeli hozzá a feladatokat az elérhető legjobb grafikus erőforrásokhoz olyan szempontok figyelembe vételével, mint a tápellátás, a teljesítmény és a rendszer terhelése. Ilye módon akár 3x gyorsabban mehet a videók konvertálása az Intel® Quick Sync Video 2.0 technológiájával a felsőkategóriás 3D renderelési és játékteljesítmény megőrzése mellett, legyen szó akár NVIDIA®, akár AMD grafikus kártyákról. Amikor nincs szükség a külön grafikus kártyára, annak fogyasztása automatikusan nulla közelére csökken, így a rendszer sokkal környezetbarátabb. A tökéletes megoldást keresők számára a LucidLogix Virtu MVP nagyszerű grafikus teljesítményt és hatékonyságot kínál.

* A LucidLogix® Virtu Universal MVP™ a Windows® 7 operációs rendszeren használható.
** Az Intel® Quick Sync Video funkciót a 2. és 3. generációs Intel® Core™ processzorok támogatják.
*** A rendszer konfigurációja: OS: 64 bites Windows 7 SP1 | MB: P8Z77-V DELUXE | CPU: CPU-1155-QB15-2700K-3.5G-Sandy BRIDGE100-8M |DIMM: DDR3 G.SKILL 17000CL9Q-16GBZH 4GB * 4 | Lucidvirtu MVP-verzió: V2.1.110.19997 | Alaplapra szerelt Intel VGA illesztőprogram verziója: V8.15.10.2598 | ASUS GTX580 illesztőprogram verziója: V8.17.12.8562

SLI/CrossFire igény szerint
Miért kéne választani, ha mind a kettőt lehet?
SLI vagy CrossFireX? Nem kell többé körmöt rágni: a ROG Maximus V Formula sorozat alaplapjaival mindkét több GPU-s technológiát használhatod. Az alaplap támogatja az SLI/CrossFire on Demand technológiát: használható akár max. négy GPU-s SLI, akár max. négy GPU-s CrossFireX konfigurációkhoz. Akármelyik utat is választod, készülj fel arra, hogy az állad leesik, mert ilyen grafikát még nem láttál!

A CPU jellemzői
LGA1155 foglalat az Intel® 2. és 3. generációs Core™ i7/ Core™ i5/ Core™ i3/ Pentium® / Celeron® processzoraihoz
Az alaplap az LGA1155 tokozású legújabb, 3. generációs Intel® Core™ processzor alapú platformokat támogatja, valamint az LGA1155 tokozású, 2. generációs, Intel® Core™ i7/i5/i3/Pentium®/Celeron® processzorokat, amelyek beépített iGPU-ja, memória- és PCI Express vezérlője dedikált lapkakészletekkel támogatja az alaplapi grafikus kimenetet, a kétcsatornás (4 DIMM modul) DDR3 memóriát és 16 PCI Express 3.0/2.0 sávot kezel. Ez kiváló grafikus teljesítményt eredményez. Az LGA 1155 tokozású, 3. generációs Intel® Core™ processzor alapú platformok és a 2. generációs Core™ i7/ i5/ i3/ Pentium®/Celeron® processzorok jelenleg a világ legerősebb, ugyanakkor energiatakarékos CPU-i.

A lapkakészlet jellemzői
PCI Express® 3.0
A PCI Express® 3.0 (PCIe 3.0) a PCI Express rendszersínszabvány legújabb változata, amely javított kódolási sémákkal képes elérni a jelenlegi PCIe 2.0 teljesítményének akár a kétszeresét. Egy x16 kapcsolat teljes sávszélessége így legfeljebb 32 GB/s lehet, a PCIe 2.0 16 GB/s sebességének (x16 módban) a kétszerese. Ennek megfelelően a PCIe 3.0 eddig páratlan adatátviteli sebességet biztosít a felhasználóknak, valamint a PCIe 1.0 és PCIe 2.0 eszközökkel való visszamenőleges kompatibilitásból fakadó kényelmet és problémamentes átállást. A PCIe 3.0 elengedhetetlen funkció lesz azok számára, akik javítani és optimalizálni akarják a grafikus teljesítményt, illetve a legmodernebb technológiákat kívánják birtokolni.
* A PCIe tényleges sebessége függ az alkalmazott CPU típusától.

Intel® Z77 lapkakészlet
Az Intel® Z77 Express lapkakészlet egy egylapkás rendszer az Intel® 3. generációs Core™ processzoros platformjaihoz és 2. generációs Core™ i7/ i5/ i3/ Pentium® / Celeron® processzoraihoz kifejlesztett LGA1155 foglalat támogatására. Soros pont-pont kapcsolatokkal javítja a teljesítményt, növelve a sávszélességet és a stabilitást. Ezenfelül a Z77 lapkakészlet 4 db USB 3.0 csatlakozót is tartalmaz a tízszer nagyobb adatátviteli sebesség eléréséhez. Továbbá az Intel® Z77 Express lapkakészlet iGPU-funkcionalitást is kínál, hogy a felhasználók élvezhessék az Intel® legmodernebb integrált grafikus funkcióit.

ASUS Crystal Sound

DTS Connect
Bővítse ki a PC-kínálta audioélményt
A mindenféle formátumú és minőségű audiotartalom még jobb élvezetéhez a DTS Connect két technológiát egyesít. A DTS Neo:PC™ a sztereo hangforrásokat (CD, MP3, WMA, internetes rádió) keveri szét akár 7.1 csatornás, lenyűgöző, térhatású hanggá. A PC ezután egy házimozi-rendszerhez kapcsolható. A DTS Interactive funkció képes többcsatornásra kódolni a személyi számítógépek DTS bitfolyamait, és a kódolt bitfolyamokat kiküldeni egy digitális audiokapcsolaton (például S/PDIF vagy HDMI) egy külső dekóderre.

DTS UltraPC II
A DTS UltraPC II kivételes, 7.1 csatornás térhatású hangot szolgáltat a legnépszerűbb PC-audioeszközökön is - a meglévő hangszórópáron vagy fejhallgatón. A virtuális térhatáson kívül az Audio Restoration funkcióval feljavítja az eredeti hangot egészen új szintekre, helyreállítva az audiofájlok dinamikatartományát. Az ún. Symmetry (szimmetria) módban a különféle bemeneti forrásokból származó hang érzékelt hangosságának egyensúlyát igazítja ki, az valamint javítja a kiemeléseket a magas és alacsony frekvenciák kiegyenlítésével. Mindezen technológiákkal fáradság nélkül is javul a házimozizás audioélménye.

Gyártó oldala unboxing "gyári" videó

HardCore is my LifeStyle

(#2) SimonYana válasza FatalEror (#1) üzenetére


SimonYana
addikt

No mi az sehol senki még!?
Pedig már nem most nyitottad meg! :F

[ Szerkesztve ]

® SimonYana ®

(#3) ImpersonatoR

Pedig most meg szerszámkészletet meg egérpadot is kapni hozza vagyis nekem adtak :))

De hogy legyen valami konkrétum is lapról azért leírom az eddigi tapasztalataim róla.
- egyből felismerte a ramokat 2400 mhz (XMP profil) -en is minden gond nélkül futtatta is őket
- a bios valami alom nagyon felhasználó és tuning barát
- a hűtése (hűtőbordák) nagyon jó és erezni hogy keményen van benne anyag nem spóroltak vele.
- nem zizeg ciripel meg hasonló okosságok terhelve sem.
- nagyon jó a pci e slotok elrendezése is.
- az integrált hangkártyáról nem tudok véleményt mondani mert xonar stx et használok.
- Noctua NH-D14 + nem low profil memória sem okoz neki gondot nekem legalábbis elfért csak az első ventilátort kicsit meg kellett emelnem.
- Windows 8 driverek eddig problémamentesek.
- Ha mégis vízhűtésre váltanék akkor az alaplapot is rá tudom egyből kötni nem kell rá külön blokkot venni
.

(#4) dessat


dessat
csendes tag

Sziasztok!,van egy nem szüóűnő problémám ezzel az alaplappal, a config a következő:
Alaplap:Asus Maximus V formula
Proci:core i5 3570k
VGA:sapphire hd 7870 oc Ghz edition 2Gb
Táp:coolermaster 650W bronze
Memoria:corsair vengeance 1600 Mhz
intel 330 serises 60Gb SSD
meg 1 régi sata 2 es vinyo
ez mind 1 zalman z11 plus házba van.

A probléma az, hogy indításnál A2 illetve 72 hiba kód jelenik meg (A2= IDE detect,72=PCH devices initialization) ilyenkor nem jut el a számítógép a bootolásig csak csippan egyet és fekete képernyővel vár a végtelenségig csak kikapcsolni lehet és újra indítani, bekapcsolásnál 5x-6x-ra tudom csak elindítani mindenféle magyarázat nélkül egyszer csak beadja a derekát.

előre is köszönöm a segítséget, és bocsánat ha valami fórum szabályt meg szegtem soha nem csináltam még.

(#5) Rabbitf_24 válasza ImpersonatoR (#3) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Hi

milyen ramok vannak benne?

Nagyon kihalt ez a topic, senkinek sincs ilyen lapja?

(#6) ÁdiBá


ÁdiBá
addikt

Sziasztok.
Felszerettem volna telepíteni a legújabb BIOST az alaplap lapomra.
ASUS Maximus 5 Extreme deszkára. Letöltöttem a BIOS, ráraktam egy PenDirve-ra, majd elindítottam az alaplapi Biost, és ott az ASUS EZ Flash2 funkciot, ott a telepítés sikeresen teljesült, de újraindítás után, annyit ír az alaplap hogy iROG bios update (0%) és nagyon lassan számol 100% ig.
Megvártam a 100% ot, újra indul, és kezdi előröl.
Alaplap csatlakozó fején van egy nyil gomb, azt megnyomtam, de nem hozott semmi változást.
Szerintetek ez megdöglött? :( 3napos deszka :O

ÁdiBá

(#7) Sonja válasza ÁdiBá (#6) üzenetére


Sonja
veterán

Helyre lehet hozni, ezért van a Crashfree BIOS. A lényeg csak annyi, hogy a BIOS file-t rámásolod egy PenDrive-ra (amit előtte a "Bios Renamer for USB BIOS Flashback" progival létrehozol), majd a megfelelő USB-be dugod, és a BIOS gombot menyomod 3 másodpercre (amíg elkezd villogni a LED), és már frissíti is a BIOS-t. Szerintem ezzel helyrejönne. :K

[ Szerkesztve ]

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8) ÁdiBá válasza Sonja (#7) üzenetére


ÁdiBá
addikt

Sikerült! Fantasztikus! Köszönöm! :B

ÁdiBá

(#9) PzJager


PzJager
csendes tag

Ezzel a lappal szopok most kaptam meg 55-ös hibakoddal megáll, memori not installed hát tök jó,próbáltam Corsair 4x2/1333-al , 2x2 Kingston/1333 , Corsair 2x4/1333 , és nem megy . Még uj bioszt sem tudok igy feltenni .Valami ötlet? Eddig P8Z77V Deluxom volt azzal nem voltak ilyen anomáliák de a neten néztem más is rászaladt erre.

A hóhért elküldték a grimaszversenyre " eszméletlen fejeket tudott vágni"

(#10) Szergei válasza PzJager (#9) üzenetére


Szergei
tag

BIOS-t elméletben tudsz cserélni azzal a módszerrel, amit Sonja írt. Kérdés, hogy mennyit segít, nekem is a napokban döglött meg a MAXIMUS V GENE lapom szintén 55-ös hibakóddal, megnéztem egy rakás RAM-modullal, új BIOS-szal, de semmi sem segített.

A memóriáknál még megpróbálhatod esetleg, hogy csak 1 modult raksz a legszélső piros foglalatba, ami a legmesszebb van a CPU-tól.
Olyat is olvastam, hogy "túl erősen van felfogatva" a procihűtő, és az is okozhat ilyet, szvsz. ennek kicsi az esélye, de azért még ezt is meg lehet nézni.
Az is elképzelhető, hogy a CPU-ba épített memóriavezérlővel van gáz, de ha más lapban működik, akkor nincs jobb ötletem, mint hogy vidd vissza az alaplapot.

[ Szerkesztve ]

(#11) PzJager válasza Szergei (#10) üzenetére


PzJager
csendes tag

Feltudtam rakni a bios-t de semmit nem segitett, komolyan mondom ez vicc,dög drága lap és fos.

A hóhért elküldték a grimaszversenyre " eszméletlen fejeket tudott vágni"

(#12) PzJager


PzJager
csendes tag

Kicseréltettem a lapot és megy :D legújabb biosz fent van,de hogy ne legyen zökkenő mentes a dolog szarik rá hogy 2000Mhz Corsairok vannak benne csak 1066-on hajlandó menni még 1.65+ fesszel sem. Komolyan irigylem azt akinek felhőtlenül megy a lap. Sem manuál sem offset + módban nem hajlandó elindulni. :O

[ Szerkesztve ]

A hóhért elküldték a grimaszversenyre " eszméletlen fejeket tudott vágni"

(#13) AKG


AKG
tag

Üdv!
Használtan tettem szert egy ilyen lapra.
Konfig:maximus V formula
i7 3770
16 GB Corsair Vengeance 1600
Ati FirePro V7900
Samu 240 ssd,+2 hdd
Vízhűtés,egyebek.
Tapasztalat:
Elsőre szuper a lap,bios álom,memóriákat hiba nélkül,1600-on kezeli.
Hőmérsékletet ideálisak,gond egy szál se:-)

(#14) MrM94


MrM94
őstag

Udv,rendelkezem egy ilyen alaplappal es egy i7 3770k val benne.
Nos a kerdesem az hogy az Offsettel a tuningolas hogyan mukodik.Konkretabban azt hogy mihez adjuk hozza azt a + feszultseget es hogyan lehet manual feszbol atszamolni offset feszre?
Gondoltam en hogy a procc alapfeszehez de valahogy nekem mas eredmeny jott ki mikor hozzaadtam ahhoz a + szazalekokat.Kosz Elore is.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#15) WaterWawe


WaterWawe
őstag

Valóban nagyon kihalt a topic. Pedig én is most szereztem be saját példányomat

(#16) MrM94 válasza WaterWawe (#15) üzenetére


MrM94
őstag

Udv ujra itt is:D

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#17) WaterWawe válasza MrM94 (#16) üzenetére


WaterWawe
őstag

:R

(#18) Doom83


Doom83
tag

Sziasztok.

Nekem is 55-ös hibakodom van.
Müködhet ettől meg normalisan az alaplap??

(#19) MrM94 válasza Doom83 (#18) üzenetére


MrM94
őstag

Konyvecskebe megnezted,hogy mit jelent a hibakod?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#20) Doom83 válasza MrM94 (#19) üzenetére


Doom83
tag

Lazítottam a processzorfoglalaton, es eltünk, vagy is helyette jött 64-es :((

(#21) MrM94 válasza Doom83 (#20) üzenetére


MrM94
őstag

Nezt meg a kodokat,a kiskonyvecskebe!!

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#22) Doom83


Doom83
tag

Olyan létezhet hogy 2db memóriával nem működik az alaplap? Mert nekem az a baja dual channel-ben akarom hasznáni, és be sem butol..
Állítólag ha 4db egyforma ram van benne tökéletesen működik.. Most a felső két slotban van így jó, de nem dualban kezelni... Tényleg érdekes egy alaplap...

MrM94 Te nem tapasztaltál hasonlókat?

[ Szerkesztve ]

(#23) Morph76


Morph76
aktív tag

Nekem is ilyen deszkám van!!De minek??valaki tapasztalt már hasonlót?::
Ati r9 290 x a kártya(sajnos??).Minden ok már vadiúj win7 van fenn ,minden működik..Szinte szűz gép
Ahogy felrakom a catalystot és újrabootolnék,fekete képernyő lesz örökre a WIN LOGÓ UTÁN. Safe mód működik ,alaplapi videókarival ,minden ok,azzal tudok bootolni ,netezni ,minden. .Az ISTENNEK sem tudom felállítani a gépet a catalysttal ,a videókártya kimenetről.Tuti nem hardveres probléma!!
SEGÍTSÉG!!!!!!!!!! PLEASE VALAKI!!! MEGŐRÜLÖK!!!!!!!!!!!!!

(#24) MrM94 válasza Morph76 (#23) üzenetére


MrM94
őstag

Adj resetet a biosnak,es allitgatsd a bios kapcsolot a kartyan. uber mode es quiet mode kozott.
De a legfontosabb hogy default biossal telepitsd a winfost.minden defaulton legyen.
probald meg igy

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#25) Morph76 válasza MrM94 (#24) üzenetére


Morph76
aktív tag

Ne máár!!
Ezt nem szeretném.. :O :O
Nem hiszem hogy ez lenne a gáz...

(#26) MrM94 válasza Morph76 (#25) üzenetére


MrM94
őstag

nekem 580 rol 590 re valtasnal volt egy fasza,biosbeallitasom,befosott vele a windows .Miutan kapott bios resetet egybol beindult..
Es mar masnal is hallottam ilyesmi. a nagyjat a beallitasoknak ird le egy lapra adj neki resetet es probald ki azutan..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#27) Morph76 válasza MrM94 (#26) üzenetére


Morph76
aktív tag

Továbbra sem hiszem hogy bios probléma,akkor az eddig is jelentkezett volna.Olyan dolgok nincsenek piszkálva ,ami kihathat a pci-e -re vagy máshova..

[ Szerkesztve ]

(#28) MrM94 válasza Morph76 (#27) üzenetére


MrM94
őstag

Na,hat akkor ne hidd el.Te dolgod.
Megjartam,tapasztalat.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#29) Morph76 válasza MrM94 (#28) üzenetére


Morph76
aktív tag

A proci húzva van ,de eddig is tette a dolgát, a ventilátorok vezérlése ,meg nem számíthat...
De már lassan ott tartok ,hogy ezt is kipróbálom :W :W

(#30) MrM94 válasza Morph76 (#29) üzenetére


MrM94
őstag

Mondom,enis aszittem,hogy hibas az 590...
Erre kierult,hogy az alaplap biosa kavar be..
Mer ugye, 580al tokeletesen ment ugyanz a tuning beallitas.
590el nem.Minden ember a vga ra gyanakodna,
beraktam a pot vgamat,avval is azt csinalta.
Kapott bios frissitest,bios resetet egy uj winfost es mostmar tokeletesen megy minden.
Ez ilyen Asus Feature :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#31) Morph76 válasza MrM94 (#30) üzenetére


Morph76
aktív tag

Igazad lett!!Köszönöm szépen.Már megy és finomítgatom..Üdv!!

(#32) MrM94 válasza Morph76 (#31) üzenetére


MrM94
őstag

Szivesen,Sok sikert a finomhangolashoz.
@doom83: nekem csak 2db memoriamodul van benne szoval passz..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#33) Szattila83


Szattila83
tag

Üdv mindenkinek!
Nekem is ilyen lapom van és ma reggel dobott egy 94-es hibakódot ami a kis könyv szerint: PCI BUS Enumeriation hibát takar. Használat közben egyszer csak fekete képernyőre váltott. A resetre nem reagált és a tápkapcsolóval kapcsoltam ki, ezután elindult. Most úgy tűnik működik minden, de azért idegesítő számomra. Mi okozhatja ezt? Előre is köszönöm a válaszokat. :)

Élj a világodban... Halj meg az enyémben!

(#34) MrM94 válasza Szattila83 (#33) üzenetére


MrM94
őstag

Eloszor is fogalmam nincs,masodszor meik bios van neked fenn?Rendesen bevannak teve a PCI eszkozok?Hangkari,videokari stb?Igazitgatsd meg oket..

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#35) Szattila83 válasza MrM94 (#34) üzenetére


Szattila83
tag

A bios verzió a 0804 a gyártó honlapján néztem a legújabb a 1903. A cuccok rendesen benne vannak, lehet ez csak egyszeri hiba volt, mert most megy a gép hibátlanul. Gondoltam rá, hogy biost frissítek, de nem nagyon tudom, hogy is kell. Te frissítettél már a lapodon biost?

Élj a világodban... Halj meg az enyémben!

(#36) MrM94 válasza Szattila83 (#35) üzenetére


MrM94
őstag

Persze.
Leszeded a legfrissebb biost a 1903 ast rarakod egy pendrivera,a Tool nal kell talalj olyat h valami EZ FLASH, arra ramesz pendriverol megtalalja a biost nyomsz ra egy entert es frissiti.

Ha ezekutan nem sikerul irj nyugodtan.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#37) Szattila83 válasza MrM94 (#36) üzenetére


Szattila83
tag

Gondolom nem mindegy, hogy melyik usb- be dugom ugye? Vagy a rog conectesbe kell? Te melyikbe szoktad? :R

Élj a világodban... Halj meg az enyémben!

(#38) MrM94 válasza Szattila83 (#37) üzenetére


MrM94
őstag

Lenyegtelen,pl en elolapiba szoktam

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#39) Szattila83 válasza MrM94 (#38) üzenetére


Szattila83
tag

Most mondjuk működik rendesen, addig nem akarom piszkálni amíg működik. Viszont, ha később valami kérdésem lenne ezzel kapcsolatban majd írok neked. :) Köszönöm szépen az eddigi segítséget. Mondjuk azt néztem, hogy az ez flash látja elvileg az egyik vinyómat is. Szerinted onnan is fel lehet telepíteni?

Élj a világodban... Halj meg az enyémben!

(#40) MrM94 válasza Szattila83 (#39) üzenetére


MrM94
őstag

Elvileg igen, gyakorlatilag nem probaltam.
Nyugodtan frissithetsz legfrisebb biosra nem fog megenni.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#41) Szattila83 válasza MrM94 (#40) üzenetére


Szattila83
tag

Ha esetleg nem sikerülne a frissítés akkor mi a teendő szerinted?

Élj a világodban... Halj meg az enyémben!

(#42) MrM94 válasza Szattila83 (#41) üzenetére


MrM94
őstag

Erre van egy olyan ROG feature,hogy tudsz lap bekapcsolasa nelkul is biost rakni a lapra.Szoval nemigazan meg eri parazni.
De olyan nincs hogy ne sikerulne.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#43) Szattila83 válasza MrM94 (#42) üzenetére


Szattila83
tag

Ez elég jól hangzik, hogy bekapcsolás nélkül is megy. Ezt pontosan hogyan kell? :) Ne haragudj, hogy ilyen sokat kérdezősködöm, de mindig jobb egy tapasztaltabb embertől megtudni ezt.

Élj a világodban... Halj meg az enyémben!

(#44) MrM94 válasza Szattila83 (#43) üzenetére


MrM94
őstag

Mint ahogy feljebb leirtam,Asus weboldalarol leszeded a legfrissebb bioszt,kicsomagolod egy pendrivera.
Restartolod a gepet,Belepsz biosba, TOOL fulecske alatt lesz olyan hogy EZ FLASH bla bla bla
Arra adsz egy entert,latni fogod a pendriveon a biost,adsz egy entert,megkerdezi hogy akarod frissiteni? arra megint enter majd elkezdi frissiteni utana pedig ujrainditja a gepet.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#45) Szattila83 válasza MrM94 (#44) üzenetére


Szattila83
tag

Bocs akkor félreértettem. :) Rendben köszi a választ.

Élj a világodban... Halj meg az enyémben!

(#46) MrM94 válasza Szattila83 (#45) üzenetére


MrM94
őstag

Nagyon szivesen!
Ha valami nem stimmel,kerdezz nyugodtan.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#47) sestertius


sestertius
őstag

Üdv! Volna itt valaki, aki tud nekem segíteni asus maximus V extreme bios beállításokkal kapcsolatban? Köszi!

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#48) MrM94 válasza sestertius (#47) üzenetére


MrM94
őstag

Umm,megprobalhatjuk,miben segithetek?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#49) sestertius válasza MrM94 (#48) üzenetére


sestertius
őstag

Üdv! Hát úgy mindenben.... :D Maximus IV Extreme lapom volt korábban, amivel még valahogy elboldogultam - jelzem, csak lelkes amatőr vagyok... -, de itt most nem akar összejönni, meg túl sok időt sem akarok eltolni rá a tesztelgetésekkel, hogy valamit jól állítottam be vagy terhelésnél kifagy...
Röviden: be kellene nagyjából lőni a feszültségeket, és nem tudom, mit vegyek fixre, mihez nyúljak hozzá....

/ja és még a vízhűtés miatt kérdezném, hol tudom beállítani a max cpu hőfokot, hogy esetleges túlmelegedés miatt kapcsoljon le a rendszer /ezt a réginél sem tudtam/

Röviden ennyi lenne... :)

Régi ph 88 pozitív negatív nélkül, új ph-n azon felül...

(#50) MrM94 válasza sestertius (#49) üzenetére


MrM94
őstag

Kezdjuk akkor elolrol.Mid van a gepbe?Nehany Screenshotot Biosbol,Egy CPU-z screenshotot terheles alatt.Ezekutan tobet fogok tudni segiteni

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.