Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus laptop megéri e ennyiért? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!
A főnököm eladja ASUS laptopját: 1,7 mobil intel proci 512MB DDR/333, 40GB HDD, CDRW/DVDolvasó, 14'' lcd moncsi 1 vagy 2 PCMCI foglalat de ezt nem tudom pontossan! Nincs benne kislemez. LI-ionos aksival Nagyából ennyit mondott nekem a gépről és csak nekem használatra adná oda 240000 forintért.
Kérdésem volna, hogy megéri e ennyiért vagy nézzek valami mást.
Ugyanis ha nekem nem tetszik a dolog akkor nem adhatom el mert csak úgy adja oda ha ledolgozom vagy ha biztos, hogy nem adom el többért.
szóval jó volna tudni, hogy megéri ennyiért mert én néztem a neten ennél csak drágábbat találtam és az nem mobil intel volth hanem celeron...

Köszi a segítséget előre is!!!!

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#2) Zsu_ válasza retes (#1) üzenetére


Zsu_
senior tag

Szvsz megéri :)
Főleg, ha kicsit még le tudsz alkudni belőle :))

(#3) kgabesz válasza retes (#1) üzenetére


kgabesz
tag

azért tudd meg, hogy az aksija milyen állapotban van, mielőtt megveszed
amúgy sztem jó kis gép, pláne ha szimpatikus a mobil proci, mert az újabb és komolyabb laptopokban már nehezen találni mobil procisat!

Megsúgom legtitkosabb vágyamat, hadd gyantázzam le a lábadat!

(#4) retes


retes
aktív tag

Enek örülök! Próbálgattam már ezt a gépet és az aksija úgy hogy nyomogattam meg zenét hallgattam rajta audió cdről úgy olyan 1,5 órát bírt ki. Nem tudom ez egy 1,5 mobilgéptől elfogadható e? Szerintem nagyon randben van. Csak az a baj, hogy nekem legalább 2 aksi kéne hozzá és tudjuk, hogy az már nem a legolcsóbb dolog....

A tudás mindenkié!!!

(#5) karib válasza retes (#1) üzenetére


karib
addikt

Típust tudsz mondani? 240 ezer azért elég meredek ár egy használt gépért.

Department of Redundancy Department

(#6) retes


retes
aktív tag

Sajnos nem tudom típust mondani csak ha már itt lessz a kezemben de meg tudom kérdezni viszont az valószínű, hogy még egy kicsit várat majd magár vagy holnapra vagy holnap utánra tudom megnézni. De talán még ma viszont ez nem sanszos...

A tudás mindenkié!!!

(#7) karib válasza retes (#6) üzenetére


karib
addikt

Nézz egy típust és akkor okosabbak leszünk. Asushoz mondjuk nem olyan horror egy plusz akku, mint egy márkásabb géphez. Garanciát sem árt megkérdezni, Asusra 2 év van, vagy 3 ha vettek garanciakiterjesztést. És még ami fontos: itthon vásárolt vagy külföldről behozott darabról van-e szó.

Department of Redundancy Department

(#8) retes


retes
aktív tag

Itthon lett véve a gép!
Aksi szerintetek jó állapotban van ha úgy ahogy mondtam 1,5 órát bír ki?

A tudás mindenkié!!!

(#9) karib válasza retes (#8) üzenetére


karib
addikt

Érdemes megkérdezni, hogy újkorában mennyit bírt. Szerintem azért 3 órát kellene fusson pötyögés mellett egy új akku. De mondom, ha megvan a típus, akkor meg lehet nézni a leírását, hogy ők mennyit írtak átlagos üzemidőre.

Department of Redundancy Department

(#10) retes


retes
aktív tag

ASUS M2400 sikerült megszereznem!!!
Utána nézek, de ha tudtok valamit akkor azt nagyon megköszönöm!

A tudás mindenkié!!!

(#11) Som@ válasza retes (#10) üzenetére


Som@
őstag

Bővebben: link

Itt 259.000. 2 év garanciával.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#12) karib válasza Som@ (#11) üzenetére


karib
addikt

Ilyen egy hülye számozást :)

A régi gép: M2400, Mobil P4 1,7 GHz.

Az új gép: M2400N, Pentium M 1,7 GHz.

Nagy különbség! :)

Amúgy nem rossz cucc. 2,2 kg, tehát hordozható kategória. Szerintem plusz egy új akkuval megfejelve 200-240e körül érhet így használtan.

Department of Redundancy Department

(#13) retes


retes
aktív tag

Akkor mondjuk, hogy ez a 1,5 éves bruttó 200000et ér meg?

A tudás mindenkié!!!

(#14) Som@ válasza karib (#12) üzenetére


Som@
őstag

Hja. És a legszebb, hogy én egy deka infot nem találtam róla az ASUS honlapján. :)

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#15) Som@ válasza retes (#13) üzenetére


Som@
őstag

Nem tudom, milyen lehet az az akksi 1,5 év után. :U

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#16) retes


retes
aktív tag

Na nekem is ezek az aggályaim mert ha megveszem nem adhatom el mert csak nekem akarja ennyiért adni, de mostmár kérdéses az egyálltalán, hogy ér e ennyit...

A tudás mindenkié!!!

(#17) retes


retes
aktív tag

Jajj a PIC os bővítőkártyáról meg annyit, hogy én tudok szerezni... :))

A tudás mindenkié!!!

(#18) karib


karib
addikt

Ha egyébként karcmentes, tiptop állapotban van és minden tartozéka megvan, akkor esetleg 200e, de az is inkább csak jóindulattal. A mobil P4 nem egy nagy durranás, pláne 1,7 GHz-en. Én ilyen árkategóriában tuti, hogy valami 1-1,2 GHz körüli Tualatin P3-mal szerelt gépet néznék, kevésbé melegszik és talán gyorsabb is itt-ott. Viszont most ez a gép adott, erről kell dönteni... Szerintem adja oda neked 200-ért egy új akkuval kiegészítve (esetleg 220), és akkor jó üzletet csináltatok. De az ilyen ledolgozós megoldásokat meg kell gondolni, talán fájdalommentesebb kifizetni, mint később azon egyezkedni, hogy mi is tartozik még bele a notebook ''árába'' (persze nem ismerem a konkrét megállapodás feltételeit).

Department of Redundancy Department

(#19) retes


retes
aktív tag

Az a bajom, hogy főnököm és ha azt mondom neki, hogy kell a cucc akkor nem akarja odaadni 230 alatt és ami még rosszabb, hogy látszik rajta, hogy használva volt...
Újj aksit meg ziher, hogy nem vene bele mert akkor keresne rá egy valakit aki örül neki nagyon, hogy átverték... Szóval van értelme gondolkodni rajta de én ezek után olyan 190 körül gondolkodok rajta mert 1,5 év azért reálissan meggondolva nem kis idő...

A tudás mindenkié!!!

(#20) Som@ válasza retes (#19) üzenetére


Som@
őstag

Akkor szerintem meg is válaszoltad a kérdésed. :D
Ha meg látszik rajta, hogy használva volt, akkor szerintem ne is menj 200k fölé.
Akku meg mindenképpen kellene hozzá.

Mozgásba hozzuk az energiát! elemes.hu

(#21) retes


retes
aktív tag

Meddig nem pofátlan lealkudni az árát szerintetek? Mert most nagyon el kezdett érdekelni... És még egy nagyon fontos dolog kb mennyi lehet hozzá egy vadanat újj aksi?

A tudás mindenkié!!!

(#22) karib válasza retes (#19) üzenetére


karib
addikt

Hát, akkor plusz egy új akkuval 200e, vagy keressen magának más balekot, már bocsánat :)

Department of Redundancy Department

(#23) retes


retes
aktív tag

Igaz mert azért szerintem nézek magamnak egy másikat ha meg angyon nem találok jobbat akkor az lesz, hogy próbálom lealkudni, he meg nagyon nem meg akkor végülis volt már kroszabb is... :(

A tudás mindenkié!!!

(#24) tomcica válasza retes (#1) üzenetére


tomcica
addikt

En nem szivesen vennek hasznalt notebook-ot! Foleg az aksi miatt,esetleg ha tenyleg nagyon olcso.Amenniben par ezer forinttal olcsobb csak az uj boltinal ne vedd meg!

ps: nem 15 a monitor? (regen nem lattam mar 14-est)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#25) karib válasza retes (#23) üzenetére


karib
addikt

Mire akarod használni a gépet? Én egy P3 600-zal szinte mindent meg tudok csinálni, ami nekem kell, kényelmesen. P3 800 körüli gépek pedig már elég jó áron akadnak használtan, és nagyon sokmindenre megfelelő a teljesítményük. Csak azért mondom, hogy nem muszáj rögtön GHz-es P4-ek és Celeronok után nézni.

Department of Redundancy Department

(#26) retes


retes
aktív tag

Nekem főleg arra kell mint minden normális embernek az asztali, vagyis nekem kell mindenhol zenehallgatás szerkeztés, videók filmek, és nem utolsó, hogy programozok is és azt sajnos nem csak itthon tudom csinálni... És tervezünk a barátokkal egy mikrónetet kiépíteni ott ahol lakok és a mobilitás nagy előny lenne ezesetben...

A tudás mindenkié!!!

(#27) karib válasza retes (#26) üzenetére


karib
addikt

Arra azért figyelj, hogy a notebook HDD-k általában elég lassúak, főleg médiaszerkesztésnél jöhet ez elő. Persze nem gond, később is lehet korszerű HDD-t rakni egy gépbe, én is ezt tettem. Ma már nem nagy nehézség egy 5400rpm/8 MB cache/FDB motoros (csendes) HDD-t beszerezni, de pl. fél éve még nem volt ez ennyire evidens high-end noteszekben sem. Ma már legalább az új noteszek többsége csendes HDD-kkel jön, legfeljebb lassúcskák (4200 rpm a legtöbb).

Department of Redundancy Department

(#28) retes


retes
aktív tag

Bocsi csak megborúlt a gépem tegnap és a munkahelyemről írtam...

A winyó nem is lenne nagy gond inkább a mobilitás kellene mert nincs mindíg időm otthon üllni...

A tudás mindenkié!!!

(#29) HEBI válasza retes (#1) üzenetére


HEBI
senior tag

Szerintem nagyon is sok érte. Nézz köröl használt notebook ügyben!
Lásd.: [L]notebook.lap.hu[/L]
Az általad említett gépet olyan 170 körül meg lehet kapni!

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#30) retes


retes
aktív tag

Köszi most nézegetem...

A tudás mindenkié!!!

(#31) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

No volt egy kis előrelépés az űggyel kapcsolatban konkrétan annyi, hogy odaadja szrintem még 180 alatt is nekem a cuccot. Annyiért ez a gép szerintem már nagyon korekt.
Mit gondoltok?

Előre is köszi minden további és eddigi hozzászólást!!!!

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#32) HEBI válasza retes (#31) üzenetére


HEBI
senior tag

Az már normális ár. (mármint 170-180 ezer HUF).

A csiga nem lassú állat, csak nagy a súrlódása...

(#33) Arius válasza retes (#1) üzenetére


Arius
aktív tag

Meg ne vedd!!!!!
Nem éri meg. Attól függetlenül hogy mire akarod használni.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#34) Arius válasza retes (#31) üzenetére


Arius
aktív tag

Milyen videokártya van benne? Alap, vagy valami mobil radeon esetleg?
Ha az akksija nagyon jó akkor ha 180 alatt adja akkor meggondolhatod :)
Ha cserélni kell akkor előbb cserélje ki és úgy adja 180ért.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#35) retes


retes
aktív tag

Bocsi, hogy eddig nem válaszoltam!

Mért nem éri meg ezt nem nagyon értem...
SIS M650\651\650\740 a videó kártya...
Így nem éri meg? Kb mennyi lehet hozzá egy új aksi???

A tudás mindenkié!!!

(#36) Arius válasza retes (#35) üzenetére


Arius
aktív tag

Azért mert olyan áron amit először írtál, újat lehet kapni ami jobb paraméterekkel rendelkezik. Egy új akksi soha nem olcsó, úgy 30-60 ezer netto nagyságrendben gondolkodj.

Kevés vagy, mint Celeronban az L2 cache ;)

(#37) Sn00k


Sn00k
veterán

Hi

Ismerösőm venne egy ASUS laptopot(amd64 3200+, 512 ram, dvdíró, geforce fx vga, ...)
250 000 adnák.
Na most ami nekem fúra volt az amd 3200+ procit, a win sajátgép->tulajdonságoknál 745mhz látja?
Nem vagyok egy nagy laptopguru de ez fúra nekem...
Esetleg valamit állítani kell a BIOS-ban?
5let?

3njoy the Lif3

(#38) Sn00k válasza Sn00k (#37) üzenetére


Sn00k
veterán

UP
UP
UP

3njoy the Lif3

(#39) Márky válasza Sn00k (#37) üzenetére


Márky
tag

Szia!

Az van, hogy a laptopokban lévő procik, ugy műxenek, hogy áramspórolás céljából leveszik a proci sebességet!

Nézd meg akkor, ha használatban van a proci, játék közben, film kódolás, dvd rippelés... Akkor nagyobb értéket fog majd kiirni! :DD

De akkor sem majd 3200MHz-et fog kiirni!!! :DD


Ja?! és adnak hozzá egy progit, amivel te tod beállítani manuálisan a proci sebességet! Kaptál hozzá ilyen progit?!

Üdv:
M.


[Szerkesztve]

(#40) Sn00k válasza Márky (#39) üzenetére


Sn00k
veterán

Thx a választ!!!

Nem nekem lesz egy csaj ismerösőmnek...
Nem nagyon szoktam laptopokkal találkozni, azért nem vágtam ezt a proci dolgot :D
Viszont akkor a leírásod alapján nem kell paráznom a proci miatt.
Az ismerösőmnek elég lesz alapjáraton , mert úgyis chatelni fog vele + szövegszerk...
;]

3njoy the Lif3

(#41) xedos válasza Márky (#39) üzenetére


xedos
addikt

Ez enyém annyit ír ki :)

Topikot zárom, itt lehet folytatni.

[ Módosította: Mate ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Asus laptop megéri e ennyiért? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.