Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  ASUS K50IN vs. Win XP SP3 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Nekem-8


Nekem-8
tag

Tisztelt hozzáértők,

segítséget szeretnék kérni. Ilyen problémát még nem láttam.

Adott egy vatta új ASUS K50IN laptop. Egy 320 Gb-s SATA winyóval. Eredetileg valamiféle Linux van ezen. A winyót kivettem, USB-s rack-el particionáltam. Visszatéve megvolt az fdisk /mbr is. Majd kezdődött az CD-ről való Boot-olás. Boot indul...betölti az eszközöket, majd jön a fekete "holtsáv" amiután jönne az "üdvözli az XP telepítő...stb...stb. De a "holtsáv" megjelnítése után 2s követően kidobja a következő hibaüzit:

STOP : 0x0000007B

Többféle lemezzel megpróbáltam, volt fdisk - efdisk...partition magic....gyári SP2-es lemez...semmi...hiba maradt

Viszont!

Szerencsémre épp egy másik új gép is volt nálam ami egy K50IJ. Ebbe beraktam a winyót és csont nélkül felment a winyóra az XP...
Gondoltam memória hiba, átraktam...de hiba maradt.

Akkor a működő K50IJ-re felraktam az XP-t...majd miután kész volt visszatettem a makacs K50IN-be
Az XP-t elkezdi betölteni, mikor beugrik az XP logo az látszik kb. 1s -ig aztán hibaüzi megint (vagyis kékhalál)

A gyártói weblapon nincs SATA driver XP-hez, de támogtja az XP rendszert, mert driverek mindenhez vannak...

Én mindenképp a lemezkezelőre tippelek hogy az kaki...de hogy lehet ezt javítani?

Kérnék HELP-et mi lehet, reggel 10 óta küzdök mindenféle trükkel...de lassan beledőlök a nagykésbe... :W

[ Szerkesztve ]

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#2) Lenry válasza Nekem-8 (#1) üzenetére


Lenry
félisten

szia!

először is nem nyitunk topikot ilyen címmel (mert nem általánosítható, így nem lesz a jó a topik a későbbiekben)

másodszor pedig egyáltalán nem nyitunk topikot (mert már van ilyen, mint pl az XP topik, az XP telepítése SATA vinyóra topik, az Asus notebook topik, vagy az általános notebook topik, ezek közül bármelyikben elfért volna a kérdésed)

harmadrészt ha egy másik gépen telepített Windowst próbálsz elindítani, az nagy valószínűséggel nem fog működni

negyedrészt pedig próbáltad már IDE módba állítani a vinyót?

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  ASUS K50IN vs. Win XP SP3 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.