Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus a7v333 probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Seagull


Seagull
tag

Sziasztok!

Légyszi segítsetek ha tudtok.
Az lenne a probléma, hogy megvettem a fent említett alaplapot, beleraktam
a procit, egy 1700+os Tbred A magos procit, és minden mást ami kellett. (512Mb samsung DDR333, Pci 1 megás vidkari, stb..)
A probléma az, hogy miután összeraktam a géped, bekapcsolom, felpörörg, de nem csinál semmit. Ez mitől lehet??? Hibás az alaplap? Vagy a procit nem szereti? Vagy a proci lett sz*r? Ja és nem találok az alaplapon cmos reset-et sem. Most én vagyok a hülye, vagy tényleg nincs rajta? Mi lehet a megoldás? Gőzöm sincs, hogy ebben a jumper rengetegben kéne-e valamit állítani.
Nem tudok mit csinálni. :(
Légyszíves, aki tud segítsen!
Előre is köszönök minden segítő hozzászólást!
Sziasztok,

Seagull

(#2) emstityu válasza Seagull (#1) üzenetére


emstityu
tag

Biztos van rajta cmos reset!Nemtom melyik jumper de tuti van rajta,nézd át a könyvét!Ha nem lenne(ilyen nem lehet) vedd ki az elemet pár percre!Szerintem a Bios-ban állítsd át az elsődleges megjelenítőt AGP-ről PCI-ra!Talán így már fog működni.

Én sevoltam.....csak valami mittudomén!

(#3) Seagull válasza emstityu (#2) üzenetére


Seagull
tag

Hali!

Az elem dolog az lehet, hogy jó ötlet, de cmos resetet tényleg nem találok rajta. :(
Az elemet majd kipróbálom.
A biosban nem tudok mit csinálni, ugyanis mint már mondottam nem csinál semmit a gép, tehát még a biosig sem jutok el. :(
Aki tud kérem segítsen!!!
Köszönöm,
sziasztok,

Seagull

(#4) Tűzkígyó


Tűzkígyó
tag

A probléma nem a Bios-szal lesz, hiszen nincs kép. 1 Megás PCI-os grafikus kártya, ugye? Elég öregnek hangzik. El vannak oxidálódva a bütykei, amikkel a PCI foglaltba csúszik. Óvatosan kapargasd meg egy picit, hogy az oxidréteg eltűnjön róluk! (Szigorúan csak ott!) :)

Minél bölcsebb az ember, annál egyszerűbb dolgokra vágyik.

(#5) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Általábban a CMOS reset jumper az elem körrül vagy a BIOS körrül van.
De én is BIOSra gyanakszom. Vagy elszált. Vagy CMOS reset kell neki.

"Later Nerd!"

(#6) Alan válasza Seagull (#3) üzenetére


Alan
aktív tag

Az A7V333 felhasználói kézikönyv 28. oldalának alját nézd meg: CLR_RTC forraszpontok rövidre zárásával törölehtő a CMOS tartalma.

Gondolom, azért nem jumper, nehogy valaki törlő állásban rajta felejtse a ''sapkát'' és bekapcsolja a tápot.

(#7) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Nah! Nem olvastam az IMB vidkártyát :( Szal szerintem akkor próbáld meg egy másik vidkártyával.

"Later Nerd!"

(#8) fLeSs


fLeSs
nagyúr

a könyvben bennevan hogy hogy kell CLRCMOS-ozni.a gép pedig vszínű azért áll le , mert rosszul raktad fel a procira a hűtőt.Igazítsd meg!

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#9) Seagull


Seagull
tag

Hali!

Na szalvalószínű nem a vidkarival van a gond, ugyanis kicseréltem egy másikra, igaz az is egy megás volt, de azzal se ment, majd végül kivettem, és megse nyikkant, nem sípolt, hogy nincs benne vidkari, mert ugyebár ilyenkor mindeféleképpen sípolnia kéne. Ugyanezt megjátszottam a rammal is.
A cmos-t eddig azért nem találtam, mert nem kaptam hozzá meg a kézikönyvet (használtan vettem), de a clr_rtc még mielött írtam volna megtaláltam, és raktam is rá jumpert, és utána le is vettem, de nekem az két tű és nem két forrasztás.
De utána megpróbáltam azt is, hogy kivettem az elemet, és utána visszaraktam, de az sem használt.
Szóval ez van, kétségbe vagyok esve.
Minden eddigi hozzászólast nagyon szépen köszönök, és akkinek még van ötlete, kérem írjon!
Sziasztok,

Seagull

(#10) fLeSs válasza Seagull (#9) üzenetére


fLeSs
nagyúr

proci???

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#11) Dr.Burn válasza Seagull (#9) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Ez gond. :( Sajnos nagy esélyed van arra vagy a proci a rossz vagy a BIOSod szált el. Nem tudom hol vetted a lapot vagy van-e rá gari. Nekem az ABit NF7 -S lapom járt igy. Ujra kell flashelni.
Szal avgy Proci vagy BIOS más már nem igazán jöhet szóba.
Azzért gyanakszom a biosra mert amikor elszál mindent felteker de nem indul a gép. Nincsen kép. És bármit is kivehetsz nem sipol. Még bekapcsoláskor sem.

"Later Nerd!"

(#12) retes


retes
aktív tag

Hali Seagull haverja vagyok. Nagyvonalakban az a gond, hogy csereberéáltünk mindent. A ramok jók, a proci nem van az alján egy kisfekete égés féleség. Több mint alószínő, hogy annak annyi. Viszont az alaplap sem műkszik mert raktunk bele jó ramot + procit és meg sem szólalt.
Lehet, hogy az alaplap vágta haza a procit. Egyáltalán létezhet ilyen???

Köszi mindenkinek!

Retes

A tudás mindenkié!!!

(#13) Dr.Burn válasza retes (#12) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Nem biztos hogy a procinak annyi. De az lehet hogy azzért éget meg mert vagy több feszt kapott vagy nem feküdt normálisan fel a borda a procira. A lap is haza véghata a procit. De több mint valószínű hogy a lap már alapból hibás lehetet. Azt nem tudom hogy egyszer sem indult el? Mert ha nem akkor nem igazán tudta megéketni a procit a lap. És nem is tudot több feszt adni nekki. Szerintem a lapnak annyi lehet csak a baja hogy a BIOS megadta magát. Elkell vinni flashelni. Max 1000-2000ft. Érdemes megprobálni. Probáljátok ki a procit egy másik lapba. És ha elindul akkor jó.

"Later Nerd!"

(#14) Kamikaze


Kamikaze
csendes tag

Hello Seagull!

Nem akarlak elkeseríteni, de Én is jártam hasonló cipőben igaz nem A7V333-al.
Az általad ismertett hiba nálam két dolgot jelent. Videókártya vagy BIOS.
Én is azt tudom tanácsolni, amit már korábban Tűzkígyó is írt neked, vagyis hogy ellenőrizd a videokártyádat, mert a jelenség tipikus videokártya hiba.
Nincs se sípolás, se semmi, de a gép veszi a tápot és felzúg.
A másik ok a BIOS sérülése lehet, amit azt már mások is írták. Persze kérdés, hogy amikor megvetted az alaplapot akkor kipróbáltad-e, vagy csak bizalom alapon vásároltál és sohasem láttad működés közben a deszkádat. Ha az utóbbi eset az igaz, akkor lehet hogy BIOS frissítés közben agyonvágták az alaplapot és azután szabadultak meg tőle.
Az A7V333 egyébként nagyon jó lap, én is ilyet használok! A 1015-ös BIOS nálam fagyásokat eredményezett, úgyhogy ha működni fog akkor cseréld le vagy a 1014, vagy a 1016-osra.

Selavie

A holnap tele meglepetésekkel és téged sem kímél...

(#15) retes


retes
aktív tag

Sziasztok!

Naszóval több mint valószínű, hogy a lapnak a biosa halt meg, de az a gáz, hogy a prci ami tuti elégett az elötte egy másik lapban működött. Szóval ezért gondoltuk, hogy a lap vágta haza mert addig tök jó volt.
Most épp a garit próbáljuk érvényesíteni de nem hiszem, hogy elfogadják, mert szabályos égésfolt van rajta arra meg azt mondják, hogy húzva volt. Pedíg nem!!!:o Na mindegy.
Köszi mindenkinek!!!!
Retes

A tudás mindenkié!!!

(#16) authenticDViD


authenticDViD
tag

90%, hogy a RAM...

<b>Ez itt a reklám helye.</b>

(#17) retes


retes
aktív tag

Azt csak azért nem hiszem mert ki lett próbálva más gépben és müködött hibátlanul. Tehát tuti, hogy nem a ram!

A tudás mindenkié!!!

(#18) gagyigeri


gagyigeri
csendes tag

Sziasztok!

Én is hsonló problámával küzdöttem tavaj nyáron a Pci-os videókártyámmal !Elősször Agp-s kártya volt a gépben és ezzel raktam fel az operációs rendszert, miután a videókártya meghalt Pci -ost löktem bele ideiglenesen és érdekesen tapasztaltam,hogy semmi kép nincs ,de sz oprendszer bejelentkező muzsikája megszólalt!!!!miután beleraktam egy másik Agp-s kártyát minden ment tovább!! Ezért kérdezem ,hogy Agp-s videókarival próbátátok már, vagy csak pci-os volt idáig a gépben?

lehet már későn írok,de csak most láttam a gondod!
Mellesleg ha már megy a lap akkor írd már meg légyszi hogy a lap milyen verziójú, rev1.xx ? és hogy tudod -e allítani a szorzót?

By Gagyigeri

(#19) HiperG


HiperG
addikt

Na amikor megvettem a lapom, akkor azt képzeltem én vagyok a jani a gáton :)
ez a happy end :DD

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Asus a7v333 probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.