Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Asus a7v266-e és 1700+ tbred (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Yutani


Yutani
nagyúr

Nos, sikerült beszerezni egy szorzózár-mentes B steppinges 1700+ TBred procit.
Az alaplapomban bármilyen frekvenciát is állítok be, mindig 2000+-ként jelentkezik be a POST képernyőn a proci, még ha 667 MHz-en hajtottam, akkor is. (5x szorzó, 133MHz FSB)
Elvileg a proci tud 2GHz-en is menni. A szorzó viszont nem akar feljebb menni mint 12.5, ami a 2000+-hoz kell.
Van két olyan beállítás is, aminél kétféle szorzó van, de ott mindig az alacsonyabbik működik.

Hogyan lehet megoldani, hogy a magasabbik működjön? Ráadásul max 14x szorzót lehet beállítani, de nekem a 15x kéne, mivel a lap KT266A chipsettel van szerelve.
Tanács?

#tarcsad

(#2) GeorgeTerror válasza Yutani (#1) üzenetére


GeorgeTerror
senior tag

biosfless?

Kérek mindenkit, olyan e-mail címet írjon az adati közé, amit valóban használ

(#3) Yutani válasza GeorgeTerror (#2) üzenetére


Yutani
nagyúr

1011 legutóbbi hivataos BIOS-szal volt mindez, tegnap éjjel még belesütöttem a 1014 béta BIOS-t, de azzal már nem próbálgattam. Mindenesetre a 1011 már a 2600+ XP-t is ismeri elvileg, legalábbis ez derül ki az infoból.

#tarcsad

(#4) Alan válasza Yutani (#3) üzenetére


Alan
aktív tag

Nekem is ilyen lapom van, de 2100+ procival, ami már a magas szorzótartományba esik. S lőn, nálam a szorzót csak 13x-tól 22x-ig lehet állítani.

Tehát sajnos ez az alaplap kevés bitet vesz figyelembe a szorzóbeállításhoz, ezért valószínűleg csak úgy tudod megoldani az átlépést a felső szorzótartományba, hogy összekötöd a proci két megfelelő lábát vagy az egyik hidat (azt hiszem, az L5 utolsó két pontját).

Többek szerint az újabb lapok már ''rendesen'', 5x-től 22-x-ig tudják a szorzókat.

(#5) Yutani válasza Alan (#4) üzenetére


Yutani
nagyúr

Nos, én összekötöttem a proci két lábát dróttal, de nem jelentek meg a magasabb szorzók.

Emellett az is zavar, hogy az alaplapon lévő Athlon-Duron/Palomino jumpert átállítva rendre 2000+ és 1700+ modellszámot ír ki, akármilyen frekin is hajtom a procit. Mellesleg szorzót csak az előbbi állásban tudok váltani.

Nem tudom, erre van-e valamilyen megoldás, vagy ez ilyen és kész?

#tarcsad

(#6) hobizoli válasza Alan (#4) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az L3 utolso hidparjat kell zarni az alacsonyabb szorzokert, vagy az ennek megfelelelo egymas melletti ket labat kell megdrotozni...
Az L5 utolso hidja az XP>>MP konverziot okozza...


hobizoli

több drón kell ;P

(#7) hobizoli válasza Yutani (#5) üzenetére


hobizoli
nagyúr

A magasabb szorzok nem is fognak ugy megjelenni; a magasabb tartomanybol lehet labosszekotessel az alacsony tartomanyba kerulni. Ha ez el van vagja (nincs osszekotve) akkor mindig a ''magasban'' van a CPU.


hobizoli

több drón kell ;P

(#8) Yutani válasza hobizoli (#7) üzenetére


Yutani
nagyúr

És mi a helyzet a korrekt modellszám-kiírással?

#tarcsad

(#9) Alan válasza hobizoli (#6) üzenetére


Alan
aktív tag

hobizoli, köszi, már elfelejtettem, melyik melyik :)

(#10) Alan válasza Yutani (#8) üzenetére


Alan
aktív tag

Sajnos erre az a válasz, hogy az alaplapunk ilyen. Vagy jól írja ki a modellszámot és fix a szorzó, vagy mindig 2000+-t ír ki, viszont lehet szorzót állítani hardveres trükk nélkül. Én az utóbbi mellett voksolok :)

(#11) hobizoli válasza Yutani (#8) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az, hogy az alaplapod nem kezeli a 12.5x-nel nagyobb szorzokat. Vedd feljebb az FSB-t 152MHz-re, azt meg el szoktak birni ezek a chipsetre epulo lapok is. Mast ezzel tenni mar azonban nem igazan tudsz. Igy 1900MHz-re be tutod meg bikazni a CPU-t. Egyebkent nem ertem miert csak a szorzot akarod emelni, az FSB joval jobb dolog tuningra.


hobizoli

több drón kell ;P

(#12) marcee válasza hobizoli (#11) üzenetére


marcee
addikt

Példul csak pc2100-as memója van, és a kt266 sem bírja feljebb.

\m/

(#13) Alan válasza hobizoli (#11) üzenetére


Alan
aktív tag

De kezeli, a megfelelő (2100+ és afeletti) processzorokkal. Éppen egy ilyen prüntyög nálam egy ugyanilyen alaplapban 15*133-on.

Az FSB-tuning meg azért nem megy, amit Yutani kolléga írt. Nincs fix AGP/PCI, és csak 4-es osztó van, tehát pl. egy 166-as FSB-hez 82/41-es AGP/PCI frekvencia tartozik, amit nem nagy bírnak az eszközök.

(#14) hobizoli válasza marcee (#12) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Ja igen.... es 134MHz-nel szerinted megall az elet azzal is, ugye?...
Csomo PC2100-s RAM megy 140MHz felett is, es ezt meg a KT266A is birja.

Persze amig nem probalja ki, addig ezt a RAM nem fogja neki a kepernyore magatol kirni...


hobizoli

több drón kell ;P

(#15) hobizoli válasza Alan (#13) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem ugyertem a nem kezelit, hanem ugy, hogy az 5bites FID-t nem kezeli le, ezert nem tudsz fole menni manualisan, csak akkor megy ott, ha gyarilag van oda allitva. Viszont odaatrol lehet visszajonni az also tartomanyba. A szorzo ekkor 8-l ter el az also, 4 bites FID rendszeru beallitasatol:
Az alap szorzo 5x-s, es ehhez kepest

1.bit 0.5x
2.bit 1.0x
3.bit 2.0x
4.bit 4.0x (5x+0.5x+1x+2x+4x=12.5x)

5.bit 8.0x

plusz szorzobeallitasi lehetoseget eredmenyez.
Ha eleve, gyarilag a felsoben van, johogy mukodik...

Tudom, hogy a KT266A max csak 4:2:1-t tud, de 150MHz-t igy leosztva (75/37.5MHz) meg igen sokminden elbir, a VGA 4xAGP uzemben hosszu tavon is.
Csomo 133-s RAM is megy 140MHz-n, meg felette, 150-n is, de ezt ki kell(ene) probalni.



hobizoli

több drón kell ;P

(#16) Alan válasza hobizoli (#15) üzenetére


Alan
aktív tag

Igazad van, próba nélkül ne nyavalyogjon az embör. Én amúgy kipróbáltam, a RAM 150MHz-ig ment, de mivel használom a RAID-et is, 140MHz a maximum, fölötte sajnos kék halál.

Nézegettem, mire lehetne fejleszteni, de egyelőre olyan igazi kiegyensúlyozott ''találatot'' nem érzek egyik lapnál sem, mint amilyen ez az ASUS volt hajdanán. Úgyhogy még várok.

(#17) Yutani


Yutani
nagyúr

Hát srácok köszi a hozzászólásokat, végül is most 2000+ -ként működik a proci alapfeszültségen.
Mellesleg két ramom van a gépben, az egyik egy 256MB PC2100-as ADLAS, ami 266MHz FSB-nél CL2-t tud, és egy 256MB Hynix PC2700, ami természetesen tudja a CL2-t 266MHz FSB-n. NEm tudom még egyenlőre, hogy meddig tudják a CL2-t, ezért akartam maradni a szorzóállításnál.
A procit fel lehet húzni 1800 MHz fölé, majd kikísérletezem, mi a vége.

Majd jelentkezem... :))

#tarcsad

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Asus a7v266-e és 1700+ tbred (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.