Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Ide jöhet minden ezekkel a lapokkal kapcsolatosan!

Ma beújítottam egy P45XE-R lapot én is...

Pár infó így elöljáróban :

1. LGA 775 for Intel® Core™ 2 Extreme / Core™ 2 Quad / Core™ 2 Duo / Pentium® Dual Core / Celeron® Dual Core / Celeron®, Supporting Penryn Quad Core Yorkfield and Dual Core Wolfdale processors
2. ASRock DuraCap (2.5 x longer life time), 100% Japan-made high-quality Conductive Polymer Capacitors
3. Intel® P45+ ICH10R Chipsets
4. Compatible with FSB2000/1600/1333/1066/800 MHz
5. Supports Dual Channel DDR2 1200/1066/800/667, 4 x DIMM slots, Max. capacity up to 16GB

* Supports ATI™ CrossFire™
* 2 x PCI Express 2.0 x16 slots (green @ x16 mode, blue @ x8 mode)
* 6 x SATAII 3.0 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1, RAID 10, RAID 5 and Intel® Matrix Storage), NCQ, AHCI and Hot Plug functions
* 2 x eSATAII 3.0 Gb/s connectors
* Dual GLAN : 2 x PCIE Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s
* Supports 2 x IEEE1394 ports
* 7.1 CH Windows® Vista™ Premium Level HD Audio with Content Protection, supports DAC with 110dB dynamic range (ALC890 Audio Codec)
* 1 x WiFi/USB header
* Supports Instant Boot
* Supports Smart BIOS, ASRock OC Tuner, Intelligent Energy Saver, Extra ESD Protection
* Supports I. O. T. (Intelligent Overclocking Technology)
* Windows® Vista™ Premium 2008 Logo Ready
* ASRock DualLAN_SPDIF I/O: 1 x Coaxial SPDIF Out Port, 1 x Optical SPDIF Out Port, 2 x eSATAII ports, 1 x IEEE 1394 Port, 2 x RJ-45 LAN Ports with LED, 6 x USB 2.0 Ports

Teszt a P45XE-WiFiN lapról ami igen szép eredményt ért el : Link (OCWorkbench)

A WiFiN az ugyan ez a lap csak van hozzá egy wifi-s bővítő kártya is.

No, jöhetnek a tapasztalatok stb...

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#2) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Na így elsőre leteszteltem az instant boot-ot... Hááát nem volt semmi : )

Feltelepítettem a kis instant boot utility-t amire az asrock oldalán leltem csak rá aztán neki estem : )

Fast mode bekapcsol, alkalmaz...Kis I.B. ikon megjelenik az óra mellett jelezvén ,hogy működésbe lépett a dolog.Ezentúl a leállítás gombra az I.B automatikusan üzemel.

Leállítom ,gyorsan újraindul a rendszer minden feláll (vírusírtó stb stb..), majd elsötétül a képernyő és kikapcsol az egész gép teljesen ...

Na jöhet a próba... Bekapcs tft-m még éledezik :D windows már ott is van elöttem..Hm...

Végülis így elgondolkoztam rajta...Miért ne indulhatna újra a gép egyszer ha már leállítottam ..Nekem az nem fáj ,úgy is kikapcsolja magát : ) (Feltéve ha nincsenek felhasználói fiókok beállítva... Mert akkor megint kéri a jelszót újraindításkor)

Na mindegy véleményem az ,hogy nem is rossz dolog ez az Instant boot most ,hogy így van : )

Up neki :))

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#3) Savanya válasza Kicsimix (#2) üzenetére


Savanya
addikt

Hol vetted és mennyi volt ???

Mobilszámom: 70-516-8068

(#4) Kicsimix válasza Savanya (#3) üzenetére


Kicsimix
őstag

Hali.. 28.200-ft az Bp.VII. Aqua-ban.

De nagyon ottvan tényleg : ) Gigabyte GA-EP45 Extreme (DDR2-1066) al mérték össze az ocworkbench-en és mondhatni jobb eredményt ért el : )

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#5) Vidori válasza Kicsimix (#4) üzenetére


Vidori
aktív tag

Hali!
Milyen proci, memória,vga van benne?
Tuning megy?

(#6) Kicsimix válasza Vidori (#5) üzenetére


Kicsimix
őstag

Hali odais : )

Igen megy a tuning rendesen de most ami benne van cpu az egy gigabyte lapban is ugyan ilyen eredményt elért proci (Nálam is annyit megy mit az előzö tulajnál).
Én úgy gondolom emiatt kicsit ,hogy limites mert többet is hozhatna ezért most nem is írnék be róla semmit.

Megnéztem még 2db régebbi processzoral pár hete - d820 2,8 ghz ezzel 3,8-ig jutottunk és egy elvileg antituning szériával amit a magas szorzója miatt nem lehet annyira húzni ( p4 550 3,4 ghz) ezzel pedig 4080-ig (Pic). Ezeket gyári hűtővel léghűtéssel.

Amint megkaparintok egy jó procit biztosan tesztelgetni fogok még : )

:R

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#7) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Egy kis kép a BIOS tuning lehetőségeiről. Érdekesség képpen ,hogy mennyit lehetne kihozni belőlle elméleti síkon . (Persze ezek az értékek gyakorlatban már nem használhatók és ez a kép nem is arról szól ,hogy én így használnám. Ezért senki meg se próbálja ha esetleg valami kezdő ide tévedne)

Szóval íme az Overclock settings a max beállításokkal :

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#8) bajusz15


bajusz15
senior tag

hello
lenne egy kis gondom..
Pár napja cseréltem faterral alaplapot és proci hűtőt.
Régi alaplap: gigabyte ep35-ds3r Új alaplap: Asrock P45XE-R ( a proci hűtő sztem nem lényeg.. )
Na most az a probléma adódott hogy a gép kékhalált hoz. :W
Szerintem az alaplap lesz a ludas :S
A gigában a procim 1,25V mellett ment 3200MHz-et probléma mentesen vitte.
Most az asrock-ban 1,25V mellett 3000MHz-en kékhalált kaptam. (GTA4-el teszteltem, az megmozgatja a gépet, de a kékhalált nem a gta-ban hanem a Sacred 2-ben kaptam) Gondoltam kevés neki a fesz és beállítom 1,3V-ra azt még simán bírja. Aha..megint kékhalál :W
Most 1,325V-on megy 3000MHz-en de ha most is kékhalál én nemtudom hogy mit csinálok :W
1,325V-on is megcsinálta ugyanezt, visszavettem 2666Mhz-re és mostmár jó.. pedig kéne az a 3-3200Mhz a karim kihajtásához, de ha így nem sz*rakodik akkor marad így..
Esetleg valakinek valamilyen tipp??

(#9) Vigneau válasza Kicsimix (#6) üzenetére


Vigneau
félisten

Szia!

Vannak új tapasztalatok, adalékok? Max. FSB, melegedés, stb.? :R

Vig

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#10) sosperecek18 válasza bajusz15 (#8) üzenetére


sosperecek18
senior tag

Nem lehet hogy más beállításokat kellene alkalmazni mint a giga lap esetében? :U

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#11) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Uhh bocsi ,hogy eltüntem ,nemfigyeltem :) este re most megyek melóba : )

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#12) RapUGround


RapUGround
tag

Mi a vélemény erről a lapról? Mert nézegetem milyen lapot kéne venni és arra jutottm az P45XE nagyon jó választásnak tűnik. Azért mert 22k-ért nagyon is jó egy crossfire alaplaphoz ami Gigabyteban 36k és a 14k fennmaradóért meg jobb procit veszek vagy valamit vagy spórolok. :D

(#13) Kicsimix válasza Vigneau (#9) üzenetére


Kicsimix
őstag

Na re.. A képen amit fotóztam minden maximumra van allítva . Tehát max fsb 800 mhz

Melegedés nálam gyári hűtővel 6750 es procival húzva 3440 körül azthiszem 55-60 fok körül volt.Alapjáraton 33 fok most nálam.
Most per pill egy 6550 van benne amit csak próba szinten húztam, 3 ghz ig jutottam itt még beindult.

Nagyon jó kis lap tényleg... Nem bántam meg, hogy megvettem...

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#14) Kicsimix válasza bajusz15 (#8) üzenetére


Kicsimix
őstag

Tényleg sok beállítási lehetőség van a lapon , nem biztos ,hogy csak a fesz emelés a fontos...Vtt , Pll is sokat számíthat...A másik , én az elején az OC Tuner-el próbálkoztam több kevesebb sikerrel de ,bios-ból tovább jutottam érdemes lehet onnan is kipróbálni..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#15) Kicsimix válasza RapUGround (#12) üzenetére


Kicsimix
őstag

Nekem személy szerint bejön a lap , semmi problémám nincs ,nem volt vele eddig ..Ha azt nézem ,hogy olcsó stabil és minden s775-t tud kezelni ,+tuningban is tud valamit ....Szerintem nagyon jó vétel.Kapásból indult minden tuti volt nem volt vele gondom : )
Fent linkeltem egy tesztet az első hsz-ben : )

:R

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#16) RapUGround válasza Kicsimix (#15) üzenetére


RapUGround
tag

Kösz hogy mondtad hogy van teszt elsőnek fel sem tűnt a link. De a teszt azt muatja hogy az X48-as lapokkal szemben sincs hátrányban a CF teljesítmény vagyis inkább azt hogy semmivel sem lassabb. Meg hogy HD4850 CF-el tesztelték ami számomra jó mert pont ilyen crossfire rendszert akarok. Amilyen volt a tesztrendszer nekem is olyan lesz, annyi különbséggel, hogy csak egy E8400 lesz benne a QX9770 helyett. :DDD
Akkor meg van az ideális lap. Olcsó, P45 és támogatja a crossfiret(ami X48al egálban van).

[ Szerkesztve ]

(#17) Kicsimix válasza RapUGround (#16) üzenetére


Kicsimix
őstag

Szerintem ,egyáltalán nincs miért szégyenkeznie ennek a lapnak, jónak vélem a teljesítményét :)
Akkor jó vásárlást aztán jöhetnek a tapasztalatok :R

Egyszer talán majd én is QX9770 el tesztelhetem :DD :DDD

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#18) Vigneau válasza Kicsimix (#13) üzenetére


Vigneau
félisten

Konkrét adatokkal tudsz szolgálni? Mekkora FSB-t értél el, milyen feszültségeket használsz, stb. :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#19) Kicsimix válasza Vigneau (#18) üzenetére


Kicsimix
őstag

Itt egy kis kép [link]

Az előző tulajnál azt hiszem nem ment ennyit.. Valami 2700 ról beszéltünk ha jól emlékszem ,hogy azt még vitte nála..

Ja a mem beállítások most rosszak voltak egy 3. modul miatt...azért olyan magasak az időzítések nem is figyeltem... különben 5-5-5-18

[ Szerkesztve ]

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#20) Vigneau válasza Kicsimix (#19) üzenetére


Vigneau
félisten

Nem néz ki rosszul - eddig is 450MHz körül mászkáltam a mostani procimmal. Már csak az a kérdés, sikerül-e ilyen lapot szereznem a héten, vagy valamilyen Gigabyte-om lesz. :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#21) Vigneau válasza Vigneau (#20) üzenetére


Vigneau
félisten

Megvan a P45XE - egy Kedves Barátomnak köszönhetően. :R

Az első érdekességeken már túl vagyok. 1.00-ás BIOS-sal kaptam meg. A lapba 2*2GB Kingmax-ot raktam bele és egy 500-as F1-es Samsung vinyót. No, ettől ki is feküdt az egész rendszer, kék ablakos hibaüzenetet kaptam telepítéskor... :U
Nosza, felmentem a Párom gépén a honlapra és olvasgattam picit. A legutolsó BIOS-ban javították a Kingmax RAM-ok és a nagyobb vinyók kezelését - szuper... 1.50-ás BIOS-t lekaptam, pendrive-ról DOS alól felraktam, utána helyreállt a béke. Tuning majd később, még frissül a Windows. :DDD

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#22) Vigneau


Vigneau
félisten

Valaki tud esetleg egy oldalt, ahol kiveséztek pár tuning beállítást a P45XE-hez? Egyelőre még csak 400-as FSB-n állok. De még tesztelni kell...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#23) Vigneau válasza Vigneau (#22) üzenetére


Vigneau
félisten

Ennél gyönyörűbb látvány nem is fogadhatott volna. ;) :C

Megvan az Abit IP35 Pro-ban elért 450MHz-es FSB - a CPU Feature-ök használata mellett. Mire rájöttem, mire kell odafigyelni... :U :DDD :K
A tuning természetesen a bios-ból történt - nem szeretem ezt Windows alól csinálni. Ha majd lesz időm, kilépek a bios-ba és leírom a főbb beállításokat - bár pár még auto-n van. Aztán később próbálok majd még finomítani: vagy növelni az FSB-t, vagy - ha az nem megy - csökkenteni a feszültségeket - feleslegesen nem szeretek semmit sem túlfeszelni.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#24) lipi67 válasza Vigneau (#23) üzenetére


lipi67
veterán

Alakulsz. :R Lehet nem is rossz lapocsak ez!(tuningra értettem,amúgy tökéletes)Kíváncsi leszek,h mire jutsz vele.Sok sikert!Ja!A Pro-ban 450-es FSB?(abit ip 35-E -ben 563-as FSB..[volt]
Gondolom eladtad a deszkádat régen..
A tesztek bíztatóak,én is szívesen megnyúznám.(ha nem megy x FSB felett,PCIEXP.-t ne fixáld 100-ra,tedd 105-re s nézd meg úgy ;) :K
találkozunk Abitéknál!

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#25) Vigneau válasza lipi67 (#24) üzenetére


Vigneau
félisten

Így van, csupán 450-ig mentem a Pro-ban is - afelett gondok akadtam a korongpörköléssel. Ne feledd, emellett sosem kapcsolom ki a szorzó léptető technológiát sem - ne menjen a gép feleslegesen maxon, ha csak netezek éppen. Ezért is kaptam mindig szerényebb eredményeket. Nálam nem csak a tuning idejére megy így a gép, hanem 24/7-ben.
Amúgy hétfőn postáztam az Abit deszkát Bögre Kollégának, tehát eléggé friss még a váltás - ahogy a Windows is a gépen... :DDD
Mellesleg Te mivel teszteled a stabilitást? Nekem eddig az OCCT jött be a legjobban. Meló után benézek a régi topikba is. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#26) lipi67 válasza Vigneau (#25) üzenetére


lipi67
veterán

Nézz!Majd beszélünk.Addig is Barátom:
Nálam is minden energiakütyü be van kapcsolva.(hogy zavarja a tuningot,az csak városi legenda..)1dologban néha,az a Super PI,mert van,hogy később reagál csak,így 1mp-ig 6-os szorzóval indul(20-ból 1x).Ez a gép se nem van kikapcsolva soha.-Ez a legjobb teszt.
Kben külön külön tesztelem.Procinak Prime95-Small FFTs,25/7 vagy 25/9-es(8a-sa nekem bug-osnak tünt)memókat memtest,majd egyben az egészet Prime 95 ismét,blend-del.Durva hibákat kihozzák,az aprók meg a mindennpokban kijönnek.Csak ha"eredmény"kell,akkor van brutal tuning,kben,vagy nem is húzva megy,vagy egy laza 4-4,2GHz.
A giga lapban még nem is húztam a procimat,mert kevesebbet nem akarok mint az abbittal(minek)ramom meg most nincs olyan ami 600-as FSB-n szinkronban menne..(Patriot Viper 800-as van most)Igaz,ez is teker,az UD3R/P-nek magasan a legjobb a ramkezelése..(mutatom)[Na,ezt más lap nem tudja,2gigás,800-as moduloktól 2,22v-on,nem gyenge :K ]
Este ugorj be a régibe,ne itt offoljujk szét.Én is lépek,van mára 2 gépem..
Szép napot!
Hali!

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#27) Kicsimix válasza Vigneau (#21) üzenetére


Kicsimix
őstag

No gratula a laphoz : ) Nekem is kingmax ramok csak 1 gigásak meg , 1db samu F1 1Tb-os vinyó... Nekem nem volt velük gondom..Szerintem a ram kezelés lehetett akkor a ludas...

Lehet beújítok valami jobb procit én is majd... Kíváncsi leszek mire jutsz : )

1.50 hmm.. Frissítem akkor... Asszem 1.40 van fennt...

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#28) Vigneau válasza Kicsimix (#27) üzenetére


Vigneau
félisten

Köszi szépen. :R

Nálam a feszültségek így alakulnak:

CPU: 1.35V
DRAM: 2.02V
DRAM VREF: normal
SB Core: 2. Middle
SB 1.1V: 2. Middle
GTLRef: Auto (szerintem ide jó a 0.67xVTT is)
NB: 1.4V
VTT: 1.6V
PLL: 1.8V

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#29) Kicsimix válasza Vigneau (#28) üzenetére


Kicsimix
őstag

Ezek kellettek a 450 es fsb-hez ?

800 vagy 1066 os Kingmax moduljaid vannak?

Gtlref et nem tologattam én sem... Az nagyon pipere munka : )

Amit biosban ir cpu fesz 1.35v az viszont nálad is tuti kevesebb... Cpu-z vel nézz rá az elvileg jól mutatja...

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#30) Vigneau válasza Kicsimix (#29) üzenetére


Vigneau
félisten

1066-osak a Kingmaxok. Egyelőre ennyi jött össze - az IP35 Pro-ban is ennyin zakatolt a proci. Lehet magasabb FSB is benne, vagy csökkenteni a feszültségeket ezen a frekvencián - főleg a VTT-hez és a PLL-hez lehetne így nyúlni. Egy biztos, a CPU-nak ennyi fesz kellett a 450-hez - alatta az OCCT sorozatosan újraindította a rendszert.
A CPU feszültségének eltérése Idle-ban 0.02V, míg Load-ban 0.06V.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#31) lipi67 válasza Vigneau (#28) üzenetére


lipi67
veterán

VTT,PLL..hm..nagyon magasak azok az értékek Te!Meg fogod gyilkoni a procid!
Én max 1,57-1,6-ot adnék a pll-nek(nemtom a kiosztását )A VTT-nek adtam 1,6-ot de..5GHz-nél.

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#32) Vigneau válasza lipi67 (#31) üzenetére


Vigneau
félisten

Azóta még nem pontosítottam... :B

CPU: 1.35V
DRAM: 2.02V
DRAM VREF: normal
SB Core: 2. Middle
SB 1.1V: 2. Middle
GTLRef: 0.67xVTT
NB: 1.4V
VTT: 1.5V
PLL: 1.7V

De messze nem vagyok még kész. Tudtam, hogy túlfeszeltem, nincs is ezzel semmi baj. Folytatom a teszteket tovább, csak a WoW miatt nem vagyok naprakész. ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#33) Vigneau válasza Vigneau (#32) üzenetére


Vigneau
félisten

Most pedig épp ezen tesztelek:

CPU: 1.35V
DRAM: 2.02V
DRAM VREF: Normal
SB Core: Middle
SB 1.1V: Middle
GTLRef: 0.67xVTT
NB: 1.4V
VTT: 1.3V
PLL: 1.5V

De egy biztos, a procinak az 1.35V a bios-ban beállítva kell a 450MHz-es FSB-hez, valamint az 1.4V-os NB is tuti. Amint látod, a VTT és a PLL most alapon van, remélem elég is lesz. WoW is kihozza a problémákat, erre tegnap már rájöttem. ;)
DRAM VREF Nálad van a lapban? Mire jó tulajdonképp - mert sokat nem hallottam róla eddig...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#34) Vigneau válasza Kicsimix (#29) üzenetére


Vigneau
félisten

Nálad mennyire melegszik az északi híd?

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#35) Vigneau válasza Vigneau (#33) üzenetére


Vigneau
félisten

Eddig beváltak ezek az értékek 450MHz-en - volt időm eleget tesztelni (OCCT és WoW). Sejtettem, hogy korábban túlfeszeltem a VTT-t és a PLL-t, de hogy ennyire... :U :W

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#36) lipi67 válasza Vigneau (#33) üzenetére


lipi67
veterán

Emberibb értékek,valóban jó lap lesz ez!A Dram vref ha csatornákra van osztva(a-b)gondolom azt jelenti ,hogy ha a 2 modulod között eltérés lenne(s persze tudnád a mértékét)akkor itt kompenzálhaznát.Amolyan kis balance kapcsoló sztem.

Ne idegesíts már!WoW?Egy komoly ffiember akinek még a madár is beszélt!!! :DDD
A fiam függő!Annak él!Most ezért akar programozó matematikus lenni..Pontosabban azért,mertTildy-t figyelva rájött,h melóban is gépek előtt ül.Így most Ő is,s mikozben pénzt keres majd,WoW-ozik.. :W
Ne tudd,h mennyi vitánk van,komolyan mondom,h már félek amikor leül játszani.(Kuxerin vagy mi a neve,annyit tudok,meg azt h kvra leszar mindent)

[ Szerkesztve ]

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#37) Vigneau válasza lipi67 (#36) üzenetére


Vigneau
félisten

Viszont eddig nem úgy vettem észre, hogy lépkedne a szorzó. No, majd jobban meglesem a bios-t.

Nálam azért a WoW nem ennyire vészes, bár sokat játszom vele.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#38) lipi67 válasza Vigneau (#37) üzenetére


lipi67
veterán

Viszont eddig nem úgy vettem észre, hogy lépkedne a szorzó-Ezt mire írtad?Bevallom:Elakadtam itt?
memről volt szó,nem szorzókról,vagy igen :U

Még jó:)Én fifáztam,2méteres óriásokat csináltam,futkároztam slőttem agólokat:)Előtte meg 1x életemben végigvittem a doom-ot(nem ma volt)kb ki is fujt a gamer pályafutásom.Egy SPI jobban leköt.. ;)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#39) Vigneau válasza lipi67 (#38) üzenetére


Vigneau
félisten

Amennyire sikerült utánanéznem, az Intelligent Energy Saver (továbbiakban IES) felel nálunk a processzor szorzójának léptetéséért. De egyelőre a terheléses teszteknél, vagy a 2D/3D váltáskor a CPU fesz nem emelkedik meg, csak a CPU frekvencia - most tesztelgettem bekapcsolt állapotban. Eredmény az újraindulás... Ha nincs fent az IES, akkor minden O.K., de a proci szorzója is fix ebben az esetben. Pedig pont az lenne a lényeg, hogy 2D-ben ne fogyasszak annyit. Remélem tudja valaki, hogy mi az, amit elkerülhette a figyelmem. :)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#40) Vigneau válasza Vigneau (#39) üzenetére


Vigneau
félisten

Kiegészítés:

Jobban megnéztem mindent, ha nincs fent az IES, akkor is változik a szorzó 2D/3D között. Ez jó hír, de a feszültségnek is változni kellene, ami nem történik meg. No ez az, aminek a megoldására még nem jöttem rá... :B

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#41) lipi67 válasza Vigneau (#40) üzenetére


lipi67
veterán

:)
kapizsgálom..Én.:Memtuningban kvajó az UD3R,tuningban(cpu)nem estem hasra.Sose fogom szeretni ezt a lapot.Ez biztos.Sajnálom az Abitomat:(
Nálam is van ez az energiakütyü,fogalmam sincs mire jó.Még jó,hogy te majd megoldod..:)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#42) Vigneau válasza lipi67 (#41) üzenetére


Vigneau
félisten

Egyelőre még nem kerek az IES nekem, de ahogy elnéztem, a lapod topikjában is dohognak elég rendesen a DES-re... ;)

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#43) lipi67 válasza Vigneau (#42) üzenetére


lipi67
veterán

Én..nem járok arra:) Csak Abit maradt nekem..
(majd kitapasztalom,időm van,egyelőtre ramteszteket csinálok.Abban verhetetlen az UD3R.Ha találok egy szinkronban 1200felett teljesítő 2x2gigás kit-et8emberi áron9,majd elkezdem a procit is húzni.
Ja!
Írtam ám Neked! ;)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#44) Vigneau válasza lipi67 (#43) üzenetére


Vigneau
félisten

Lehet, a következő lapom Gigabyte lesz - de addig bőven van még időm. Egyelőre az IES marad érdekességnek a számomra - ha lesz újabb infó róla, azért csak kipróbálom -, nélküle is elleszek... ;)

Olvastam is. :R

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#45) lipi67 válasza Vigneau (#44) üzenetére


lipi67
veterán

Mén akkor,s megnézem,h írtál é!:)Ha valami okosságra jössz rá,oszd meg majd vele(lünk)is:) ;)

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

(#46) Vigneau


Vigneau
félisten

No, némi kísérletezgetés után eljutottam oda, hogy a szorzó és a feszültség az Everest szerint - de csak szerinte (más programok azonban csak a szorzó változását érzékelik) - már váltakozik - minimális energiagazdálkodás mellett -, de persze nem az IES-el. :N

[ Szerkesztve ]

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#47) Oszkár26


Oszkár26
tag

Hali az a helyzet hogy egy ilyen lapot néztem ki magamnak de mi a PLL-voltage?? Légyszi segítsen valaki :R

(#48) Oszkár26


Oszkár26
tag

?

(#49) Vigneau válasza Oszkár26 (#47) üzenetére


Vigneau
félisten

Ha nem csal az emlékezetem, a processzor körüli áramkörök feszültségszabályozására szolgáló áramkör feszültsége. De csak megmondják az okosat a tapasztaltabb rókák a Conroe procis topikokban. :K

U.i.: Sajnos ez nem nagyon látogatott topik... :N

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#50) lipi67 válasza Vigneau (#49) üzenetére


lipi67
veterán

Jó napot kívánok.Én vagyok a látogató! :D
Hogy mennek a deszkák?
PLL-t nem köll ám az egekbe vinni ;) Jó az 1,5V-on(esetleg 1,6)de.. olyan FSB-k nem fognak itt röpködni,h indokolt legyen.PCI EXP.-nek viszont pici plusz(105-110)segíthet..

VIG:Nem merem megkérdezni a fiam,félek,h visszaszokik a WoW-ra :K

Geri után szabadon:"Mondjuk jó a tökfőzelék is,csak akkora legyen a hús,hogy ne látszódjon mi van alatta!" shteer a vénasszonyokról:"Na igen, kézből végignyalják a plug&play fogsort!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.