Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) John Rose


John Rose
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom, hogy valaki találkozott e már hasonló problémával, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Adott ez az alaplap ami egyébként ezen a hibajelenségen kivűl tökéletesen üzemel.
A gép összeszerelése után rákötöttem az alaplapi DVI portra a monitorom (Acer AL1721 LCD) és alapból nem kapott jelet a csatlakozón keresztül.Szerencsére van D-SUB csatlakozó is a lapon, csatlakoztattam a jó öreg CRT monitorom így sikerült feltelepítenem a WIN7-et. A Catalyst (Ver. 9.1) telepítése után beszereltem a Gainward HD 4850 típusú VGA-mat és arra kötöttem az LCD monitorom és így van kép. Ez végül is nem lepett meg.
A következő fordulat az volt, amikor a SATA vinyómra telepítettem a WIN7 rendszert.Az alaplapi DVI-n persze továbbra sem volt jel, de a telepítés indulásánál volt a HD 4850 DVI-jén , így örültem, hogy nem kell a CRT monitort cipelgetnem.
Meglepetésemre a telepítés befejezése előtt lefagyott a rendszer, az asztal betöltése előtt az LCD "no signal" felirattal kikapcsolt, a ventik pörögtek, de nem volt jele annak, hogy bármi is történne.Gondoltam egyet és leállítottam a gépet, majd a CRT monitort újra az alaplapi D-SUB-ra kötöttem. Hát láss csodát, a WIN7 el is indult ahogy kell.A Catalyst feltelepítése után ismét működik a HD 4850 DVI-je is.
Ezért én csak arra tudok gondolni, hogy vagy a Chipset a hibás, vagy netán a BIOS is közrejátszhat.
Válaszaitokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Itt próbálkozz, külön topikra nincs szükség.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.