Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) erdeya


erdeya
senior tag

Üdv Mindenki!

Ilyen alaplapra tettem szert: ASRock K7VT4A+
2400+ Sempron megy bele meg 256 DDR.

Mindenféle tapasztalat, vélemény jöhet, mert érdekel.
Ilyen topity még uccsincs :))

1. kérdés: van ezen a lapon szorzóállító jumpertábla, persze jumper nélkül, mert a cég nem adja áldását az ilyesmire. Kérdés, hogy lehet-e egyáltalán használni. Azaz húzhatom-e ezzel a procit. :F

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#2) erdeya


erdeya
senior tag

naaaa senki? :O

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#3) Padree válasza erdeya (#2) üzenetére


Padree
senior tag

Mérdmajdle a gépet ha összeállt! 3dMkok, PCMarkok, AIDA RAM eredmények, stb., minden-minden-minden amit találsz! Ja és nézdmajdmeg hogy feltudode rakni a procit 400Mhz FSB-re!

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#4) erdeya válasza Padree (#3) üzenetére


erdeya
senior tag

okés ez hétvégén lesz esedékes

Megvannak az eredmények az előző géprő (1.3 duron) most majd összehasonlíthatjuk, mire érdemes kiadni 40 ezret.
(esetemben persze csak 18000 forintot :) )

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#5) gaborbol válasza Padree (#3) üzenetére


gaborbol
őstag

HI!

Proci 2200 Semprom 9*166
Fsb nálam nem megy 190 fölé, 190-ig stabil aztán ko,talán fesz kéne neki, mert a proci nem meleg,csakhogy feszt nem tudsz emelni.(vagy csak én nem találom.)
3d mark 2001 se 180-as fsb asus 9550 ge 400/500 10.500 pont.
aida mem olvasás:2482
aida mem írás:660

(#6) erdeya válasza gaborbol (#5) üzenetére


erdeya
senior tag

A feszt a biosból lehet valamelyest emelni.
Over Vcore voltage nevű menűpont asszem.

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#7) erdeya


erdeya
senior tag

Kerested? Találtad?

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#8) Padree válasza erdeya (#4) üzenetére


Padree
senior tag

Na, sikerült valamit?

Éninkább ittfojtatnám a Sempronos topik hejett az FSB és memória időzítés dolgot (inkább idevág):

Memóriánál általában jobb ha szinkronba megy a procival (FSB), de van hogy asszinkronba jobb - ótrajelektől és csipkészklettől függ. Értelemszerűen minél magasabb az FSB annál jobb.


Összekapartam az én AIDA RAM olvasás / írás eredményeimet:

A régi gépem (asszinkronban 100/133 gyorsabb volt mint szinkronban 100/100):
Mercury KOB KT266a FDSX + 900 Mhz Duron (100Mhz) + 128Mb SDRAM (133Mhz, 2-3-3-6 időzítéssel)
AIDA RAM olvasás: 991, írás: 320
ugyanez csak 256Mb DDRRAM (266Mhz, 2-3-3-6 időzítéssel)
RAM olvas: 1408, ír: 405

A jelenlegi gépem (szinkrionba 333/333 gyorsabb mint asszinkron 333/400):
Biostar M7NCD Pro + 2500+ Barton (166Mhz) + 2x256 DDR (333Mhz, dual ch., 2-2-2-6)
olvas: 2590, ír: 936
ugyanez csak CPU: 400FSB 3200+ és RAM 400Mhz, dual ch., 2-3-3-7
olvas: 2926, ír: 1181

ASRock K7S8XE+ + 2200+ Sempron (9x166Mhz) + 256Mb DDR
CPU 1500Mhz, 333 FSB (2x166Mhz), RAM 333Mhz 2-3-3-6
olv.: 1945, ír: 599
CPU 1500Mhz, 333 FSB, RAM 400Mhz 3-4-4-7
olv.: 1840, ír: 593
CPU 900Mhz (!) 200Mhz FSB (2x100Mhz), RAM 333Mhz 3-3-3-6
olv.: 1184, ír: 359

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#9) erdeya válasza Padree (#8) üzenetére


erdeya
senior tag

Szóval az én memóriás eredményeim:

FSB 166 szinkronban (mert úgy több)

olvas: 1944
írás: 592

Ez jó?

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#10) Padree válasza erdeya (#9) üzenetére


Padree
senior tag

Ja, jók szerintem, ha megnézed szinte pontra egyezik a Sis-essel.
Jólmuzsikál amúgy? Gondok-bajok?
A régi géped erdményei?

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#11) erdeya válasza Padree (#10) üzenetére


erdeya
senior tag

a régi gép memós eredményeit nem jegyeztem le sajna, ha emlékezetem nem csal, akkor olyan 1300/400 voltak az érékek
De ez már a feledés homályába merült

Szombaton megyek bólingozni! /// Utálom, hogy mindig elkapnak amikor a falra firk____ - Graffiti

(#12) Márton


Márton
nagyúr

Nekem egy 2.3-as sempron, 333 rammal aida szerint
2083-t olvas, 600-at ir. Ezeket hogy lehetne feljebb tornaszni?
400-as fsb-t bejumper-olom, win nem indul.
Adok neki +5% feszt, win elindul, majd amikor betolti magat, ujraindul.
Probaljam meg a +10% feszt? Az alaplap buszken hirdeti magarol a CPU heat protectiont, tehat elvileg baj nem lehet.

Szoval kinel megy ez a 400-as fsb dolog? Egyaltalan tudja hivatalosan a lap? Mert a dobozan 333 virit, de az alaplapon megis enged 400-ra allitani.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#13) Vicro


Vicro
csendes tag

Van egy ilyen lapom eladó stádiumban. 2 hetes.
gee@makacs.duf.hu vagy 70/378-09-36

Napfényes üdvözlettel, Viktor

(#14) #PeTeY#


#PeTeY#
tag

Hali!

Én is egy ilyen alaplapra vetettem szemet. csak annyit szeretnék kérdezni, hogy akkor tudja kezelni a lap a 400-as fsb-t vagy sem? Jumper állítás itt is az alaplapon történik mint a k7s8x-nél?
Azért lenne jó, ha menne benne a 400Mhz-es fsb, mert van egy Tbrd-B procim, amit egy k7s8xe-ben 10x200=2000 Mhz-en járattam. Szeretnék hasonlóan tenni egy k7vta4+-ban is.:)

Egyébként mi a különbség a sima k7vt4a és a +-os verzió között?

Üdv:
petey

(#15) #PeTeY#


#PeTeY#
tag

Na, senki nem tud válaszolni erre az egyszerű kérdésre?:(

(#16) bennyh


bennyh
csendes tag

Nekem is van problémám. Most a hétvégén vettem egy ilyen lapot, de ha kicsit is terhelem (prime, doom3) utánna állandóan file corrupted üzenettel szál el a 3dmark03. Cseréltem már memót, babráltam a beállításokkal, de volt amikor meg a window lost focus üzenettel szált el a progi. Ha újraraktam akkor is ezt csinálta, míg k7s8x-el nem csinált ilyet (azért vettem másik lapot, mert a besz*rt ramom helyett olyat kaptam ami k7s8x kivételével mindenbe megy), most se amikor visszatettem mindent. Memtest86+ és primetest nem jeleznek hibát. Amúgy volt olyan is a via-s lappal hogy avast bootolás közben vírusírtása utánn valami konfig fájl elveszett és nem jelentkezett be automatikusan a windows xp ,amúgy via hiperionnal (4.45 asszem) és ide accelerator driverrel és nélküle is próbáltam.

Dun-Diego is registrated trademark of BH

(#17) mr_ricsi válasza bennyh (#16) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''ide accelerator driverrel''

Ez konkrétan micsoda?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#18) Márton


Márton
nagyúr

újrahúztam az oprencert és most nem találom a cd-n a winbond hardware doctort, ami sok fesz.értéket, stb. kijelzett.
A neten sem találom, ill. ami lejött, az valami dll-t keres.
Honnan lehetne konkrétan ehhez a laphoz leszedni a progit?

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#19) Márton


Márton
nagyúr

Nem megy a ddr400-as samsung ramom ddr400-as setup beállítással, pedig levettem már CL3-ra is manuálisan. 3dmark2001 kiakad, mig ddr333-as állásban lefut.
Hibás a ram??

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.