Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) barbikenje válasza csabicsepp (#250) üzenetére


barbikenje
aktív tag

Numum,
csak reagálva a ''gyárilag volt bugos'' dologhoz:
eleddig nem nagyon találkoztam olyan AMD-s lappal, amivel ne lett volna gond, ez a lap a VISZONYLAG szerény képességei és alacsony ára ellenére igenis jó lap, eddig te voltál az első, aki szar lapot talált vásárolni. Annak idején, mikor megjelentek az Nforce2 lapok, kezdetben sok jót írtak, de ennek az utóbbi időben vége szakadt. Remélem a K7S8X lapokkal nem járunk így, és te csak egy kivétel voltál...

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#252) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Bocs Numun, elírtam neved...:)))

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#253) csabicsepp válasza barbikenje (#251) üzenetére


csabicsepp
aktív tag

Igen, aláírom mit mondtál, a boltban is mondták hogy nem szokott gond lenni az asrock-okkal. Nem is szidtam, vagy igen? :) Ezért mertem én is ilyen venni, ugyanis az ár/teljesítménye kiváló ennek a lapnak. Nekem volt abit nf7s-em is, de nekem nem érte meg az a +12k a különbözetet az a 3%+ amit egy nf7 ténylegesen nyújt. Másnak meg igen, ez így van jól.

Ezt a névelírást meg majd megbeszéljük, ha kint leesik a hó...Barbikenje :DD

[Szerkesztve]

(#254) barbikenje válasza csabicsepp (#253) üzenetére


barbikenje
aktív tag

Na, van hó, lehet elrendezni a vitás kérdéséeket...:))):))):))):))):)))

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#255) csabicsepp válasza barbikenje (#254) üzenetére


csabicsepp
aktív tag

:DD

(#256) bzoley


bzoley
veterán

Mindíg nyugtalanított, ha olyan alaplapot szereztem, ami nem Intel csipkés volt. Valahogy nem bíztam bennük. ((instabilitás, lassúság)pl.:vt6x4-amint lehetett megszabadultam töle) De ez a mostani Asrock-SIS páros bizonyította(kezdeti nehézségeket leszámítva nálam), hogy olcsón is lehet jót kapni. És ez fontos, ha valakinek nem futja drágább lapra, vagy csak úgy van vele, hogy minek.

(#257) csavar21


csavar21
csendes tag

Hi!

Engem az érdekelne, hogy egy AsRock K7S8X Rev3.0 alaplapra rámegy a Zalman CNPS 7000A-ALCU hűtő? (barkácsolás nélkül!) Ha igen, akkor kb. milyen messze van a táptól? Egy Codegen 8011 házba lenne!

(#258) Strottler válasza bzoley (#256) üzenetére


Strottler
tag

Nálam ez a vt6x4 már 4 éve működik hibátlanul... Soha semmi bajom nem volt vele. Bár a memória tényleg nagyon lassú benne.

Gigabyte GA-7N400E; 2500+ (Barton); AeroCool Glacier

(#259) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Mekkora a legnagyobb proci, ami elketyeg a lapban?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#260) eziskamu


eziskamu
addikt

Nem futottam még át a topicot, de azért megkérdezem, hogy másnál is megjelenik a bios rendszertesz közben a jobb alsó sarokban egy kétjegyű hexa szám ami változik? alaplap: k7s8x rev 3 bios: 2.20-as ha jól emléxem.

(#261) eziskamu


eziskamu
addikt

Valaki?

(#262) eziskamu


eziskamu
addikt

Még él a kérdésem, de a guruk még úgy látszik aludnak.

(#263) eziskamu


eziskamu
addikt

Elnézést kérek a moderátoroktól, de megint dobok egy hozzászólást, hátha felfigyel valaki.

(#264) tomcsi23 válasza eziskamu (#263) üzenetére


tomcsi23
veterán

Így hamar összejön a fanatikusság. :)))))

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#265) eziskamu


eziskamu
addikt

Most egy újabb nyűgöm van a k7s8x-ommal: nem tudom visszahozni suspendből a lapot a billentyűzettel, vagy az egérrel, és még a billentyűzettel való bekapcsolás sem megy, pedig a biosban beállítottam, és kap áramot a billentyűzet, valmint a ps2/usb áramellátásért felelős jumpert is próbáltam kétféleképp állítani, de a másik állásban kikapcsolt állapotban, egyáltalán nem kapott áramot. Esetleg új biosz megoldaná, vagy a 300 W-s dtk tápomat nem komálja?

(#266) billgecc


billgecc
csendes tag

Sziasztok!

Csak érdekesség képpen említem meg, hogy mezei biosszal k7s8x 1400duron teper 2100-on 400as FSB-n, DDR400-as ramokkal, atomstabilan..
és a proc + lap együtt volt 16e pár hónapja:)

Szóval aki ilyenben gondolkozik, gondolkozzon el ezen is:)

üdv

(#267) tomcsi23 válasza billgecc (#266) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hm, az azt nem semmi.

Na, amúgy legnagyobb procira semmi? Milyennel ketyeg még el?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#268) misu


misu
aktív tag

Sziasztok!

Jó kis lap ez!
Én annak idején csak költségtakarékossági szempontból vettem, de ma már nem adnám el!
Ár arányban verhetetlen!

Csak nagyon melexik egy Ti 4200-es vidikarival!
A hidakat hűtöm, nem így is atommeleg!
Ha valaki tudja a választ ne hallgasson! :DD

Proci az duron 1.6@1900, stabilan!

Csak ennyi!

Bye!
:DDD

Bűn az élet.

(#269) Lala77 válasza csavar21 (#257) üzenetére


Lala77
tag

Rámegy elvileg. Én is ezért nézegetem.
Bővebben: link

ingyombingyom

(#270) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Srácok, melyik a legnagyobb belemenő proci?

UP

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#271) igi válasza tomcsi23 (#270) üzenetére


igi
aktív tag

Hivatalosan a 3000+-os Barton.

üdv:igi

this is the beginning of a beautiful friendship

(#272) tomcsi23 válasza igi (#271) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ah, köszi. Ez jó hír. Fejlesztési lehetőség, az van akkor. :)

szerk: elbénáztam

[Szerkesztve]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#273) bbchris


bbchris
senior tag

Sziasztok !

Ez a legkirályabb alaplap a Bartonhoz . Az NF7-tel az a helyzet hogy még mindig nem a legjobb . Igaz az AsRock lap nem tuningbarát de legalább atomstabil . Kezeli a hagkártyát az Audigy2-őt pl . Na meg ugye a Skystar 2-őt is , és ami a lényeg a TV tuner , kíválóan megy benne . Sajna a VIA-s alaplapokkal befejeztem a vásárlást mert egy nagy kalap sz..-ok . A TV tuner a Miro PCTV abszoltue de nem megy , én meg nem fogom keresgélni hogy melyik Slotban hajlandó menni úgy ahogy . Szóval nekem ez negyon bevált , ajánlom mindenkinek . Kezeli az ATI radeon 9600XT-is minden baj nélkül . Egyébként a legújabb Biosa már megjelent úgyhogy ajánlom mindenkinek a letöltését .

(#274) tomcsi23 válasza bbchris (#273) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ahoj!
Mivel jobb az új bios?
Valahogy mindig óckodtam a bios-frissítésektől.

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#275) eziskamu


eziskamu
addikt

Azóta van még újabb bios a k7s8x-hoz:
-2.30: Ide driving: strong/normal, ati radeon 9800-as optimalizáció, ide problémák javítása.
-2.40: Az új sempron procik fogadása, memória flexibility beállítás a bioszban, ide problémák orvoslása, újabb ati optimalizáció

(#276) eziskamu


eziskamu
addikt

Új k7s8x bios, a 2.50-es látszólag csekéj módosításokkal. Meg tudná valaki magyarázni nekem az ide driving-et és a ram flexibility biosz opciókat, hogy mit is csinálnak pontosan?

(#277) abdulmaci


abdulmaci
csendes tag

sziasztok! nekem asszem március-óta van meg a cuccosom és azóta semmi bajom vele!!! No tuning! Eddig teljessen megvagyok vele elégedve!!:))

-Asrock_K7S8X R3.0_cpu:Athlon XP 2200+ (1800MHz)_cooler:WhisperRock IV™ vga:sapphire_ATI RADEON 9200SE 128ddr_256/266samsungddr

(#278) abdulmaci


abdulmaci
csendes tag

Jahh, a hűtéstől paráztam, de szerintem a noname háztol ilyen meleg de tettem bele egy 8centis elszívó ventit a házba és terhelés mellett is a max 53 fok lett ezekben a melegekben a hőmérsklete a procinak.

-Asrock_K7S8X R3.0_cpu:Athlon XP 2200+ (1800MHz)_cooler:WhisperRock IV™ vga:sapphire_ATI RADEON 9200SE 128ddr_256/266samsungddr

(#279) tomcsi23


tomcsi23
veterán

Most cseréltem tápot, azóta kifagy a vindóz, de már szűz vinyóra sem megy fel. A régi táppal is ezt csinálja. Bios csere ide vagy oda. Valószínűleg, laphiba lett. Marhajó. Lehet, hogy nem csípi a ''jobb'' tápokat?

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#280) mycso


mycso
veterán
LOGOUT blog

Lenne egy-két kérdésem a lappal /k7s8x/ kapcsolatban, mi a legnagyobb proci ami még megy benne?
Mennyi a legtöbb memo, ami belepakolhato, és mi a max modulméret/MHz?

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#281) tomcsi23 válasza tomcsi23 (#279) üzenetére


tomcsi23
veterán

Hehe, megy minden rendesen. Előszőr a Vcore feszt emeltem meg, ekkor már elindult a rendszer. Aztán idő múlva visszaállítottam. Most úgy megy már egy napja - folyamatosan. A fene sem érti. Ez a gép lelki világa. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#282) mr_ricsi válasza mycso (#280) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''mi a legnagyobb proci ami még megy benne?''
A legnagyobb 333FSB-s Barton, azaz a 3000+.

''Mennyi a legtöbb memo, ami belepakolhato, és mi a max modulméret/MHz?''
Nem kaptál hozzá manualt, vagy csak lusta vagy olvasni?
3x1GB DDR200(PC1600)-266(PC2100)
2x1GB DDR333(PC2700)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#283) mycso válasza mr_ricsi (#282) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

''Nem kaptál hozzá manualt, vagy csak lusta vagy olvasni?''

De kaptam és el is olvasnám, csak az 100 km-re van tőlem én meg itt akarok memóriát venni!! :)

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#284) Gorath


Gorath
tag

Üdv!

1 hónapon belül tervezem egy K7S8XE+ vásárlását, ezért figyelemmel kísérem a napi árakat. Nemrég még 9400+ÁFA volt a legolcsóbb, amit láttam, de a napokban találtam a Google-lel egy 8000+ÁFÁs árat is egy árlistán:
Nova-Comp
Bővebben: link
(Az árlista érvényessége ma jár le, kíváncsi vagyok a holnapi árakra.)
Ennek hirtelen nagyon megörültem, de aztán olvastam, hogy van belőle zacskós változat is. Ilyenről még nem is hallottam, hogy zacskós alaplap, de aztán egy árlistán láttam is, hogy külön fel volt tüntetve az OEM és a dobozos ár. Itt viszont nem írnak semmit. Tudom, kérdezzem meg a bolttól, ez OK, meg is fogom ha már ott tartok, de nem is ez a lényeg, hanem hogy találkoztatok már a zacsis verzióval? Ez azt jelenti, hogy csak maga az alaplap és semmi más? Még kézikönyv meg kábelek se? Vagy van minden, csak nem szép színes dobozban? Bár kétlem, hogy párszáz forintért az OEM-et venném, de azért kíváncsi vagyok, hogy pontosan mi a különbség.

''Ezt az sms-t küldd el annak, akit szeretsz, akit kedvelsz, akit gyűlölsz és akivel le akarsz feküdni, aztán gondolkodj, hogy te miért kaptad...''

(#285) mr_ricsi válasza Gorath (#284) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ez azt jelenti, hogy csak maga az alaplap és semmi más?''
Úgy bizony! Se' CD, se' kábelek, se' doboz, se' manual, de ami a legnagyobb szopacs volt számomra: hátlemezt sem adnak vele!

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#286) mr_ricsi válasza mycso (#283) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Ez a személyes akadályoztatás tipikus esete, valóban nem róható fel neked. :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#287) mycso válasza mr_ricsi (#286) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Semmi baj, amúgy köszi, hogy válaszoltál!

Lehet neten is megtaláltam volna valahol, de abba már nem bízok, mert neten talált adatokkal már egyszer nagyon beszoptam.

[Szerkesztve]

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#288) Gorath válasza mr_ricsi (#285) üzenetére


Gorath
tag

Ez így nagyon gagyi. Ha csak azt számolod, hogy veszel hozzá kábeleket, már akkor többe kerül, mint a dobozos. Na akkor zacsisat biztos nem veszek. Már hazavinni se lenne egyszerű, fogni se nagyon lehet úgy. Köszi az infót!

''Ezt az sms-t küldd el annak, akit szeretsz, akit kedvelsz, akit gyűlölsz és akivel le akarsz feküdni, aztán gondolkodj, hogy te miért kaptad...''

(#289) Dan0


Dan0
csendes tag

Hali!

Vettem egy ilyen lapot (K7S8X 3.0) teljesen jo, meg minden viszont ebben a lapban a videokartyan (Radeon9600pro) nem mukodik a TV kimenet. Nem is latja, hogy lenne valami a drot vegen, illetve ha ATI driverben force-olva van, akkor sem latszik semmi a TV-n.
A TV kimenet jo, masik lapban mukodik rendesen.
Bios legujabb official (2.5), legfrissebb catalyst, SiS AGP. Raadasul linux alatt sem megy :(
Volt mar valakinek ilyen problemaja vagy fix, hogy alaplap hiba ?

KeBugCheckEx( FILE_SYSTEM, 0, 0, 0, 0 );

(#290) mr_ricsi válasza Dan0 (#289) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Szerintem a legutolsó helyen esélyes csak az alaplap. Inkább talán a kábel, vagy az átalakító, vagy valami a szoftverkörnyezetben.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#291) Dan0 válasza mr_ricsi (#290) üzenetére


Dan0
csendes tag

Akkor viszont miert van az, hogy masik alaplapban ugyanaz a kartya, ugyanaz a kabel, ugyanaz a TV, ugyanaz az ATI driver mukodik rendesen ?

Ez szerintem egyertelmu alaplaphibara utal, viszont olyat meg nem lattam, hogy alaplap miatt a videokartyanak csak 1 feature-e ne mukodjon...
Erdekes, ha meglesz a megoldas megirom :)

KeBugCheckEx( FILE_SYSTEM, 0, 0, 0, 0 );

(#292) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Sziasztok! AsRock k7s8x-nél nem tom hogy melyik jamperral lehet procszorzót állítani. Egy kis segítség, leírás, magyar rajz iagzán nagy segítség lenne! plhelp! bye

(#293) Gorath válasza Vadászmenyét (#292) üzenetére


Gorath
tag

Töltsd le a manualt, abban benne van a táblázat, azon már könnyű eligazodni:
Bővebben: link

''Ezt az sms-t küldd el annak, akit szeretsz, akit kedvelsz, akit gyűlölsz és akivel le akarsz feküdni, aztán gondolkodj, hogy te miért kaptad...''

(#294) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Tom van két jampersor, de hogy 11.5-szörös legyen a szorzóm akkor hogy állítsam? Erre kéne segítség. Plz help!

(#295) Gorath válasza Vadászmenyét (#294) üzenetére


Gorath
tag

A sima K7S8X manual-jában valóban nincs leirás, de az E+ -éban már van. Ez alapján azt mondanám, hogy fentről lefele (a házba beszerelt állapotban) bal-jobb-jobb-jobb-jobb oldalon legyen a jumper. De nekem E+ van, nem biztos, hogy nálad is minden ugyanúgy működik.

''Ezt az sms-t küldd el annak, akit szeretsz, akit kedvelsz, akit gyűlölsz és akivel le akarsz feküdni, aztán gondolkodj, hogy te miért kaptad...''

(#296) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

Köszike de ez most mit jelent hogy bal-jobb-jobb-jobb?

(#297) Bero


Bero
aktív tag

Nem tuggya vki hogy hol tok FSB-t vagy szorzót állítani ezen a lapon?

(#298) Bero válasza Vadászmenyét (#294) üzenetére


Bero
aktív tag

És ez hol van?

(#299) Vadászmenyét


Vadászmenyét
aktív tag

FSB-t a Bios-ban tudsz állítani. Szorzót azt meg jamperral, ha a lapod tudja akkor biosban.

(#300) Bero válasza Vadászmenyét (#299) üzenetére


Bero
aktív tag

És a k7s8x bios-án belül hol?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.