Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Gorath válasza Padree (#347) üzenetére


Gorath
tag

Szerintem ez nagyon kevés. Nálam így néz ki:

ASRock K7S8XE+
Athlon XP 1700+ @ 9*200=1800 MHz
512 MB TwinMos DDR400 (2-3-3-6)

Everest 1.50:
olvasás: 2612
írás: 771
késleltetés: 86,6 ns

Everest 1.10 (gyári BIOS => 1.91a performance BIOS)
olvasás: 2169 => 2718
írás: 664 => 901

Ergo érdemes BIOS-t frissíteni!
[L]http://www.ocworkbench.com/2003/asrock/k7s8xeplus/bios/betabios.htm[L]

''Ezt az sms-t küldd el annak, akit szeretsz, akit kedvelsz, akit gyűlölsz és akivel le akarsz feküdni, aztán gondolkodj, hogy te miért kaptad...''

(#352) mizu_


mizu_
tag

Sziasztok.
A 343. hozzászólásomra tud valaki válaszolni?

(#353) esar


esar
csendes tag

hali!

Biost szetnék frissíteni,és amikor a flopyn lévő ASRFLASH nevezetű filét megszeretném nyitni,akkor nem igazán indul el. Miért lehet ez? Pedig az asrock oldaláról töltöttem le a progit.Tud valaki segíteni? Nem hiszem el hogy a saját honlapjukon pont az ne lenne jó.
Válaszokat előre is köszi!

(#354) Vangelis


Vangelis
nagyúr

most akarok ilyen lapot venni:)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#355) Padree válasza esar (#353) üzenetére


Padree
senior tag

Azt nem lehet csak úgy ''megynitni''. Parancssorból kell futtatni a megfelelő fájlnevekkel és kapcsolókkal. A syntaxis le van írva az ASRock honlapján, meg a BIOS frissítés úgy egyáltalán. Valami ijen forma hogy: ''ASRFLASH BIOS1.80 -sw''.

"I don't give a penny - FCK twenty twenty..."

(#356) misu válasza Gorath (#351) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

Ez igenjó!

Nekem kb.ugyanennyi
172FSB-vel egy 1.6-os durci, 786 RAMmal...RAM 400-on megy!

ugyanaza az everest(1.10) és
olvasás: 21xx
írás:750 körül!

Milyen BIOS- van fenn?
nekem az 1.90-es el adták...


hogyan frissítetted a BIOS-t ?
Megmarad a FSB állítás?

meg ilyenek...mire kell vigyázzni, stb...:)

Köszi!

Bűn az élet.

(#357) misu válasza mizu_ (#352) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

Nekem nem mászott el!
Vagy nem vettem észre!
:DDD

De úgy tom, máshol kell megpiszkálni!....:))

szerintem!....

Bűn az élet.

(#358) misu


misu
aktív tag

Senki?...:(

Bűn az élet.

(#359) Gorath válasza misu (#356) üzenetére


Gorath
tag

1.91a módosított BIOS-t használok, ami az alábbi oldalról letölthető.
Bővebben: link
A BIOS-t ez alapján frissítettem:
Bővebben: link
Ha valami nem világos, kérdezz!

Hogy érted, hogy megmarad-e az FSB állítás? Persze, hova tűnne? :F :)
Ezzel a BIOS-szal egyébként lehet növelni a memória feszültségét is hasonlóan a prociéhoz. Bár ennek sok értelmét nem látom.

Szóval sokkal gyorsabb a memória-kezelés, ha beállítod neki a Performance módot. Viszont találtam egy hibát. Ha be van állítva, akkor netezéskor az Explorerben meg az Outlook Express-ben időnként néhány karaktert ''elront'', vagyis pár pixelt rossz helyre tesz. :F (Most nem tudok képet mutatni, mert másik gépnél ülök, de ha nagyon érdekel valakit, felrakhatok majd egyet.) Ez csak szövegnél fordul elő és még más progiban nem láttam, viszont mióta visszaállítottam normál módra, azóta nem csinálja. Legalábbis eddig még nem, túl sok időm nem volt tesztelni. Nem értem, hogy ezt mi okozza. Mert egyébként stabil, a Prime95 egész éjszaka futott gond nélkül (2500+@3200+ procival), ráadásul 2 db 400-as RAM-mal, amit hivatalosan nem is támogat (mivel csak az egyik foglalat 400-as).

Nem tudom, hogy a PCI frekik elmásznak-e, nekem nem volt vele gondom, amikor rövid ideig felrektam 210-re.
Viszont azt vettem észre meglepetten, hogy 210-es FSB-nél ha a RAM órajelét auto-ra állítom, akkor 5/6-odolja (175), viszont ha 200-ra állítom, akkor szinkronban marad!! Vagyis akkor az is 210 lesz, amit nem értek, viszont nagyon tetszik. :) Ezexerint lehet nyugodtan FSB állítással is tuningolni, nem kell lemondani a szinkronban hajtott memóriáról!

Egyébként megjelent a 2.0 BIOS is, bár csak ennyi benne az újítás: ''Support AMD Sempron 3000+ CPU''.

Jelen pillanatban nem tudom nyugodt szívvel ajánlani a módosított BIOS-t emiatt a hiba miatt, de szerintem érdemes kipróbálni. Ha nálad nem csinálja, akkor nagyon jól jártál vele, ha csinálja, akkor vagy elviseled ezt a hibát (más problémát nem találtam), vagy visszarakod a régit. Még tesztelgetem, hogy tényleg ez-e a hiba. De simán előfordulhat, hogy ez csak nálam jelentkezik! A BIOS készítőjének oldalán a fórumban mindenki dícséri, istenítik a srácot aki csinálta és senki nem említette a hibát, szóval lehet, hogy a hiba az én készülékemben van. :))

''Ezt az sms-t küldd el annak, akit szeretsz, akit kedvelsz, akit gyűlölsz és akivel le akarsz feküdni, aztán gondolkodj, hogy te miért kaptad...''

(#360) misu válasza Gorath (#359) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!


Köszi!......... asszem minden világos!

Csak még nem frissítettem BIOS-t...:)

Netet nem azzal a géppel használok, szerintem
nem is fogok!
Nem lehet, hogy driver hiba?


Kicsit parázok, na....
Asszem keresek egy BIOS frissítő topic-ot!...:))

Köszi még1x!

Bűn az élet.

(#361) thaler2


thaler2
senior tag

Nagyon korrekt lap, nekem is ilyen több mint egy éve. Semmi gon dnem volt vele, csak már kicsit elavult :D

(#362) KPepe


KPepe
senior tag

üdv!
Mi a különbség a K7S8XE+ valamint a K7S8XE között? Ha létezik az utóbbi egyáltalán? :F

A tüzérség előtt minden és mindenki egyenlő. A föld színével.

(#363) Gorath válasza KPepe (#362) üzenetére


Gorath
tag

A +-oson van 2 SATA port is, a simán nincs. Szerintem ennyi a különbség. Egészen pontosan a simán nem SiS 964-es déli híd van, hanem csak 963-as, amiben nincs integrálva a SATA-RAID vezérlő.

''Ezt az sms-t küldd el annak, akit szeretsz, akit kedvelsz, akit gyűlölsz és akivel le akarsz feküdni, aztán gondolkodj, hogy te miért kaptad...''

(#364) Tigerclaw válasza KPepe (#362) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nekem K7S8XE lapom van tehát létezik. A + jelzésű lap teljesen más formájú, vagyis a nyáklapjának a terve más. Emelett van rajta SATA is. Talán az USB portok száma is több (6-8). A +-on van valami beépített BIOS tuning.

Nekem a sima verzió van és így is jól tuningolható szerintem. Minden egyéb módosítás nélkül a 2500+-os Bartonom jelenleg 3200+-os. Amit én észrevettem az, hogy a sima verzióra nem érdemes feltenni a legújabb BIOS-t, mert a tuning lehetetlenné válik. Már van 2.2-es BIOS is, de én jóval régebbit használok (talán 1.8-ast, vagy 1.9-est) Az újabb BIOS-ok amúgy is csak a különböző Sempron verziók támogatása miatt jelentek meg, de egy ilyen Barton mellett procicserén nem gondolkodok.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#365) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én arra lennék kíváncsi, hogy a sima K7S8XE alaplapon lehet-e több slotban is DDR-400-as memóriákat használni. A manualjában azt írják, hogy DDR400 mem esetén csak 1 slotban és max. 1GB-ig lehet használni. Az 1GB-vel még nem is lenne gondom, de már van egy 512-es modulom és emellé szeretnék tenni egy másik 512-est, de nem vagyok biztos abban, hogy egyáltalán működni fog-e benne, vagy ha igen, stabil lesz-e. Nem mindegy, hogy csak bővítek, vagy el kell adjam a régi modult féláron, majd venni egy 1GB-set.

Van itt valaki aki több slotban is használ DDR400-as memóriát? (természetesen 400-as módban)

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#366) Gorath


Gorath
tag

A +-oson 8 USB van, amiből 4-et lehet előre kivezetni, de lehet 2-6 arányban is, ugyanis hátul 6 van.
''A +-on van valami beépített BIOS tuning.''
Ez így furán hangzik, mire gondolsz? Mert van hozzá módosított tuning-BIOS, de az a sima nem +-oshoz is van. Én is ezt használom, kb. 20 %-ot gyorsít a memóriakezelésen.

Kérdésedre válaszolva, próbáltam már 2 db 400-as rammal, nekem működött. De természetesen senki nem garantálja, hogy neked is fog. Valószínű, de ha teheted próbáld ki mégegy rammal (kérj kölcsön egyet) és csak akkor vegyél újat, ha tutira működik. Vagy próbáld ki a boltban.

Egyébként jó kis lap. 2 gondom volt csak vele az elmúlt fél évben: először nem szerette a 6600GT-met, nagy fekete textúrahibákat csinált (NF7-ben ugyanolyan ForceWare-rel jó volt), de az új ForceWare-rel már megy, szóval ez nem volt nagy probléma.
A másik meg az, hogy a gépem nem tud resetelni... Ha bekapcsolom simán indul, de ha újraindítom, akkor a meghajtók felismerése után megáll. Ha kikapcsolom és bekapcsolom akkor már indul. Vicces dolog, néha kicsit bosszantó, de azért nem tragédia, ennél nagyobb bajom soha ne legyen vele. Külföldi fórumon olvastam egyszer, hogy más is találkozott ilyen problémával, de ő se talált rá megoldást. Viszont elég ritka hiba.

''Ezt az sms-t küldd el annak, akit szeretsz, akit kedvelsz, akit gyűlölsz és akivel le akarsz feküdni, aztán gondolkodj, hogy te miért kaptad...''

(#367) Mynameis


Mynameis
csendes tag

Béláim bocs hogy ide írok de nem találtam témába vágó totyikiot úgy hogy ehun van egy kérdés.Lehet hogy kiröhögtök de arra lennék kiváncsi hogy egy asrock k7s41gx lap lát-é egy 2.8as sempron procit vagy esetleg nagyobbat.:B:B:B



[Szerkesztve]

Te, mint indivídum,hogy vagy képes kompenzálni az egyre induktívabbá váló lét biológiai ökonómiájának szorító neurózisát?==== Azaz=Hogy vagy? (Na ugye hogy mindent lehet túlmagyarázni?:))

(#368) Mynameis


Mynameis
csendes tag

Senki nem segít rajtam!!!!!!!!!!!!?????????????:F

Te, mint indivídum,hogy vagy képes kompenzálni az egyre induktívabbá váló lét biológiai ökonómiájának szorító neurózisát?==== Azaz=Hogy vagy? (Na ugye hogy mindent lehet túlmagyarázni?:))

(#369) Mynameis


Mynameis
csendes tag

up!:O

Te, mint indivídum,hogy vagy képes kompenzálni az egyre induktívabbá váló lét biológiai ökonómiájának szorító neurózisát?==== Azaz=Hogy vagy? (Na ugye hogy mindent lehet túlmagyarázni?:))

(#370) Laslie válasza Mynameis (#367) üzenetére


Laslie
tag

Az 1.9 BIOS-tól kezdődően Bővebben: link

Egy kicsit körbe kellett volna nézni az ASrock honlapján. :(

[Szerkesztve]

(#371) Mynameis


Mynameis
csendes tag

Upsz!:B Köszönöm!!!!!:DD

Te, mint indivídum,hogy vagy képes kompenzálni az egyre induktívabbá váló lét biológiai ökonómiájának szorító neurózisát?==== Azaz=Hogy vagy? (Na ugye hogy mindent lehet túlmagyarázni?:))

(#372) mizu_


mizu_
tag

Sziasztok !

Ezt olvastam az alaplap leírásában :

When the CPU frequency of K7S8X is set to
perform over clocking, other clocks, such as PCI clock, AGP clock,
and Memory clock will also be overclocked proportionally.

Ezek szerint ez a lap mégsem tartja fixen a pci és agp frekvenciát .

[Szerkesztve]

(#373) Vangelis válasza mizu_ (#372) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Nekem is volt iylen lapom, de nem is figyeltem:f

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#374) Soja


Soja
aktív tag

Nekem is volt szerencsém hozzá. Megvettem 2 évvel ezelőtt 8000 Ft-ért, szar volt. Gari lejárata előtt 3 hónappal visszavittem, visszakaptam az akkori árát, 10000 Ft-ot. Szvsz nekem eddig tartott, de jó kis lap volt. Nem egy tuningalaplap, de ennyiért stabil rendszer építhető belőle. Egyébként szar volt a hang -->recsegett.

Másik gépben itthon is van asrock, de még régi. Jó tapasztalat, hogy hangkarival kiégettem egy pci slotot, egy rézvezeték végigégett a csipszetig, de atomstabilan megy még most is egy 2 Gh-es XP társaságában.

(#375) mizu_


mizu_
tag

Sziasztok!

Asrock-nál mi van. Régebben az volt a honlapon, hogy ez a lap támogatja a 400-as fsb-t, és ezért a 3200+ -os bartonokat is. Most viszont Bővebben: link itt nem szerepelnek ezek a procik.

(#376) Polesz válasza mizu_ (#375) üzenetére


Polesz
addikt

Lásd a két lap összehasonlítását:

Bővebben: link
Bővebben: link

Az előbbi nem az utóbbi támogatja a 400FSB-t, a RAM-ot viszont mindkettő DDR400-ig kezeli.

Chipsets: North Bridge (K7S8X):
SiS 746FX, FSB @ 333MHz, AGP 8X / 4X
North Bridge (K7S8XE):
SiS 748, FSB @ 400MHz, AGP 8X / 4X

[Szerkesztve]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#377) mizu_ válasza Polesz (#376) üzenetére


mizu_
tag

Küldtem neked mail-t amelyben benne van a régi honlapon található lista arról, hogy milyen procikat támogat.

(#378) czappa


czappa
aktív tag

#363-ban feltett kérdés engem is érdekelne, aki tudja/próbálta válaszoljon.

Illetve félig megválaszolom. k7s8xe lapom van, benne egy 256-os és 1 512-es 400-as DDR.
Mindkettő 400-on megy, holott a manual alapján csak 333-on mehetne.
Ex-osztálytársamnak k7s8x van és ő is két slotban használ 400-as ramokat (400-on, összesen szintén 768DDR-t).
A kérdésem, hogy kétszer fél gigánál is működik-e. Ha valaki már próbálta kérem írja meg.

(#379) Polesz válasza mizu_ (#377) üzenetére


Polesz
addikt

Megnéztem. Nagyon úgy tűnik, hogy hülyeséget beszélt annak idején az AsRock.

Nézd meg ezt a lapot:

Bővebben: link

A SiS chipjei vannak szépen felsorolva és ebből a felsorolásból látszik, hogy Socket 462-re csak 2 olyan chipset van ami bírja a 400FSB-t, ez a kettő a 748 és a 741.

Egyébként nézd meg, mert úgy emlékszem (nem 100% mint ahogy én sem :Y), hogy volt 748-al szerelt K7S8X lap amit még nem neveztek át E illetve XE jelölésre. Az Everest majd megmondja, hogy milyen chipset dolgozik a deszkádon.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#380) Polesz válasza czappa (#378) üzenetére


Polesz
addikt

Lehet 1 csatornában DDR400-as ramot használni. Ez is AsRock információ.

De ezenfelül mégiscsak mehet akár 2db is 400-on.

Memory controller
- Suppor highest 3 DDR400 DIMMs, provide bandwidth up to 3.2GB/s.
- Highest up to 3GB Moemory size.
- Support STR(Suspend-to-RAM)

Ez meg a SiS-től származik: Bővebben: link

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#381) czappa válasza Polesz (#380) üzenetére


czappa
aktív tag

Köszi, akkor működik, csak azt nem értem, hogy akkor az asrock miért ír csak egyett.
Ez miért jó nekik?:U

Semptronokat szerintetek lekezel a lap, BIOS frissítés nélkül?

(#382) barbikenje


barbikenje
aktív tag

Hali. Nekem egy sima K7S8X-em van (rajta valami rev 3.0-ás felirat), aminek a biosában nem leltem a szorzóállítást. Mobilbarcit pakoltam bele, hogy megnézzem, mit tud... Nem működött a dolog, csak alap órajeleken (13,5*133), mert ha feldobtam 166-osra az FSB-t (amit még a chipset kezel ) a 2250 Mhz-től besokallt... Ezen a lapon segít a bios-frissítés?

Azt hiszem kicsit meghíztam... A múltkor a Balcsin a japán túristák ölre mentek miattam a green peace-esekkel... Az egyik csoport meg akart szigonyozni... a másik meg visszatuszkolni a vízbe...

(#383) czappa válasza czappa (#381) üzenetére


czappa
aktív tag

Közben rájöttem.

(#384) mizu_


mizu_
tag

Asrock K7S8X_rev_3.0-án jumperekkel kiválasztottam a 400-as FSB-t és megy, így a 2600+ -os bartonom 2300 MHz-en be is indult, most tesztelem prime 95-tel.

[Szerkesztve]

(#385) Il Padrone


Il Padrone
senior tag

Valaki feltette mar K7s8x simara a 2.52A biost?
Milyen lett a sebesseg valtozas?
A cheepomemtweakhez kepest miben tud tobbet?
Benne van a halt?
Koszi

Il Padrone

(#386) mizu_ válasza mizu_ (#384) üzenetére


mizu_
tag

Sajna csak 2800+ -on stabil a procim(alapfeszen). 3000+ -on nég akkor sem megy stabilan, ha azt a pici vcore emelést bekapcsolom amit a lap támogat.

(#387) Matthew


Matthew
senior tag

Üdv!

Az imént láttam egy ilyen lappal szerelt gépet. És a BIOS-ban meglepődve tapasztaltam, hogy az FSB 140 MHz-re volt beállítva.:Y Ugye jól gondolom, hogy ez így nem frankó? A gép azt írja, hogy Athlon 2100+ proci van benne aminek ha jól tudom 166-os fsb-je van vagy tévedek? Ezek szerint akkor nem is 2100-as proci van benne?:F

(#388) Maverick23


Maverick23
csendes tag

Hi Matthew!

Nekem is ilyen lapon van egy 2000+ xp-vel, sztem amit láttál az egy 2000 xp (133)
húzva 140-re.Ezért írja ki h 2100+ (nekem is ezt jelzi)
1ébként asszem ez a max mivel 5%-ot enged max a lap húzni. :(

(#389) .::cHeKkk::.


.::cHeKkk::.
tag

Sziasztok! Honnan lehetne leszedni a laphoz drier installokat (hang, USB, a usb lenne a legfontosabb) Kösz jah és v3 a lap

A teve egy olyan ló amit a Microsoft tervezett.

(#390) mr_ricsi válasza .::cHeKkk::. (#389) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''a usb lenne a legfontosabb''
Miért, milyen oprendszerrel használod?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#391) Zebra válasza .::cHeKkk::. (#389) üzenetére


Zebra
csendes tag

Driverekért a www.asrock.tw.com -ra menj, az USB-t Win98-tól minden Windows alapban tartalmazza. Ha WinXP alatt USB 2.0-át akarsz, akkor telepítened kell hozzá az
Servicepack 1-et.(Most jut eszembe hogy a Win95 OSR 2.0B is tartalmazott USB támogatást.) :)

Viszlát. Nincs mit megköszönnöm, de azért további kellemes fórumozást......

(#392) Nyte


Nyte
csendes tag

asrock k7s8x alaplap k7s8xe biossal került hozzánk használtan mikor visza akarom frissíteni sima x-es biosra error üzenetet kapok vélemény segítség?

mit tegyek?

fütty fürütty :D

(#393) sz0tyi


sz0tyi
csendes tag

sziasztok! inno6600gef-el próbáltam k7s8xe-t, és reménytelenül kompatibilitás hiányos a dolog. nagyon szeretem a lapot, de mostanában(4 éves kb.) egyre többet fagy. igazából csak észrevétel akart lenni a dolog, de ha vkinek van vmi sárkányfüve vevő vagyok rá.

(#394) mr_ricsi válasza sz0tyi (#393) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az inkompatibilitás nem is biztos, hogy az alaplaptól ered. ''Inno''-nélküli 6600-zal próbáltad már?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#395) chungee


chungee
addikt

HELP!! 1xrűen nem műxik, pedig vagy 5x újra telepítettem. BIOS-ban is meg néztem, Enable-ra van kapcsolva, és másik win-n sem műxik(2 op.rend van a gépemen). Köszi szépen!!!!

[L][link][/L]



[Szerkesztve]

(#396) sz0tyi válasza mr_ricsi (#394) üzenetére


sz0tyi
csendes tag

sajna nem volt lehetőségem. de inno 6600gt-vel már igen :) azzal is bajos

(#397) P.Dude


P.Dude
őstag

Csá csumi csá!

Van egy ilyen alaplapom és van rajta 2X512-es memó ami csak ddr333-on müxik pedig a lap ddr400-as.
Nincs esély valahogy a tuningra?.Szal hogy ddr 400 és 200mhz-ént müködjön.

Zoll

(#398) #00809728 válasza P.Dude (#397) üzenetére


#00809728
törölt tag

Asrock K7S8X_rev_3.0-án jumperekkel kiválasztottam a 400-as FSB-t találtál ilyent????

(#399) sz0tyi válasza sz0tyi (#396) üzenetére


sz0tyi
csendes tag

Hivatalosan is szeretnék elnézést kérni a kedves régi lapomtól. a fagyogatásai oka: az egyik winchester csatlakozójánál zárlat. A kompatibilitási gondjainak oka : inno. ''Nagy neves'' márkák képviselővel összevetve is bőven megállta a helyét- az utóbbi 3-4 hétben sokmindennel összehasonlítottam.

(#400) sz0tyi


sz0tyi
csendes tag

höhh még az is lehet, hogy épp egy Dfi lanparty-t űberel a szentem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.