Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fanti

    addikt

    válasz XXArcAngelXX #6664 üzenetére

    Ha brutális memóriasávszélességet akarsz, akkor ne a késleltetésre menj rá, hanem a frekvenciára!
    Egy CL10-es 2133MHz-es memókit sokkal nagyobb sávszélességet produkál majd mint egy 1600MHz-es CL7-es!

    Persze ennek az égedtaegyvilágon semmi hasznát sem veszed, mert a processzorok DDR3 1333MHz-et igényelnek mondjuk CL9-en, és fölé menni semmi értelme, mert az alkalmazások (néhány) 2-3%-ot gyorsulnak csak, vagy még annyit sem.....

    Nekem egy TeamGroup Vulcan 2133 CL10-es 2x8GB kitem van, eszméletlen sávszélességet írnak a benchmarkok a memóriára ez tény, de nem érzem semmivel sem gyorsabbnak egy 1600-as ramkitnél.

    Túl okosak a mai processzorok, három szintű gyorsítótáruk van, és amíg dolgozik egy program végrehajtásán, addig a háttérben egy különleges algoritmus megbecsüli igen nagy pontossággal, hogy milyen memóriacímekről kell beolvasni a következőleg végrehajtandó utasítást, vagy adatot, és előtölti azt a gyorsítótárba. Így nagyon kevés az a helyzet amikor a gyors proci a "lassú" memóriára várakozik.....

    Ha maradsz az 1600MHz-es memóriánál, akkor szerintem a CL7-es és a CL9-es verziók között semmiféle különbséget nem fogsz érzékelni. De még a CL10 is teljesen jó lesz!
    Nem a memória lesz a szűk keresztmetszet sehol se!

    Ezzel is jól jársz, gyors és elég sok is (16GB), árban meg nincs elszállva.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés