Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gabe_


gabe_
őstag

Érdekes dolog fogalmazódik meg mostanában bennem. Először leírom az esetet, amely ma történt meg velem (velünk).

Az egyik szuper (hiper?)marketben vásároltunk. Állunk a péztárnál, nagy nyüzsi, sok ember, ugye már elkezdődőtt a karácsonyi nagybevásárlás, mindenki ideges. Kártyával szándékozom fizetni, mert ugye megtehetem. A 'kedves' péztáros hölgy mogorva képpel lehúzza a kártyát a leolvasóban, majd közli, hogy olvashatatlan a kártya, kérésemre megismétli a műveletet, újra eredménytelenül. Mivel kápé nem volt nálam, azt javasolta, hogy menjek el gyorsan a kb. 20 méterre lévő automatához, és próbáljam meg ott. El is szaladtam (ott persze minden annak rendje módja szerint működött, ki is vettem az kívánt összeget). Namost az érdekes dolog: Amég én az automatánál voltam, a párom ott maradt a pénztárnál. A pénztáros durván mondta a páromnak, hogy párszáz forintért kicserélik a kártyát, nem halunk bele. A köv. vásárló közben megkérdezte a pénztárost, hogy miért áll a sor? Erre a drága azt válaszolta, hogy mer nincs nincs pénz. Erre a páromnak sem kellett több, (felkapta a vizet) próbálta elmagyarázni a pénztárosnak, hogy nem kéne leégetni minket az egész áruház előtt. Namindegy, gyorsan visszaértem, kifizettem a cuccokat és távoztunk. Azért a panaszkönyvbe persze beírtunk... Ez az egész annyira sz@rul esett, hogy utána még egy fél óráig durrogtunk.

Erre kérdem én: Hát az eladó/pultos/pénztáros/kiszolgáló nem azért van, hogy UDVARIASAN kiszolgálja a vevőt? Ha rossz kedve van, ha vécéznie kell, ha ideges, AKKOR IS!!! Ezért fizetik! Én azért nem helyezkedek el olyan állásban, ahol emberekel kell foglalkozni, mert én nem lennék arra képes, hogy mindig, minden helyzetben kedves, udvarias legyek mindenkihez. És még akkor a neki áll feljebb, hogy kikérjük magunknak. Tisztelet a sjnos igen kevés kivételnek.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#2) Pentax válasza gabe_ (#1) üzenetére


Pentax
tag

Sajnos,ez trend a mai magyar kereskedelemben,pl: a T......CO flusztrált alulfizetett alkamazottai..(csak egy példa sok közül)

Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

(#3) gabe_


gabe_
őstag

Ja. ez speciel a nagy vetélytárs volt az A...chan. De tökmindegy melyik áruház.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#4) Trak válasza gabe_ (#1) üzenetére


Trak
addikt

Sajnos több ilyen van, de én már megértem őket... beszéltem 1-2 vel, és tudom milyen körülmények között dolgoznak. Erre jön a válasz, hogy ez nem mentség, mert akkor menjen máshova, vagy csináljon mást... De sajnos nincs rá lehetősége:( Nincs más lehetősége, csak ez, hogy nulla pénzért olyan körülmények között dolgozzon, amiket senki nem bírna sokáig.

Az 50%-uk jobban bírja a strapát, a másik fele pedig kevésbé.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#5) Agressor1 válasza gabe_ (#3) üzenetére


Agressor1
tag

Aranyos vagy :)

Egy dolgot azert az O szemszogebol is megvizsgalhatnal.. :) Valoszinuleg nem a magas honorarium miatt ul ott.. keresete lehet kb 45 ezer netto.. Dolgozik erte napi 10 oraban, van mikor tobbet..

Jo, persze, miert nem tanult, miert lett ez... sok oka lehet, lehet, hogy nevelootthonbol jon, lehet, hogy alkoholista apja volt aki verte... nem tudhatod..

Persze, dog faradt, karacsony elotti bevasarlas, amibol O semmit sem kap, tobb a munka, tobb az idegeskedes, de o ugyanugy csak azt a fixet kapja, amit mondjuk juliusban..

Szerintem legyel kicsit empatikusabb es ne csodalkozz, hogy magyarorszagon 45 ezer forintert, ott, ahol dragabbak a termekek 60%-a, mint mondjuk nemetorszagban, hogy akkor meg kedvesek is legyenek.

Egyszer menj ki kulfoldre es megerted, hogy miert mukodik ott jol es rendjen a dolog.

Kerlek, ne bantsd ezeket az embereket, iszonyu szar eletuk lehet.. Es a legtobbjuk sajnos nem maguk tehet errol, hanem a dragalatos politikusok, akik elkurtak az orszagot :(

Das Leben ist eine auf dem Geschlechtsweg übertragene tödliche Krankheit!

(#6) gabe_


gabe_
őstag

Ne bántsam őket? Ők miért bántanak? Ilyen beszólásokkal nem is tudtak volna jobban megszégyeníteni.
A másik: énsem vagyok milliomos, ugyanannyi pénzből élek, mint ő. Engem is b@szogatnak a munkahelyemen (a volt munkahelyemen, mert már az sincs), de én megtehettem, hogy akkor csúnyábban néztem a szerszámokra, meg a gépre, meg erősebben csapdosom a billentyűit. Azért nem megyek kiszolgálónak, mert sztem énsem bírnám ki, hogy ne a kuncsafton töltsem ki a mérgemet. Őt azért fizetik, hogy mosolyogva tűrje a tahó vásárlókat.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#7) Digital válasza Agressor1 (#5) üzenetére


Digital
addikt

Szerintem nem kellene mindjárt az alkoholt,meg a nevelőotthont felhozni!
Nem lehet mindenki ügyvéd,vállalkozó,ott is kell egy ember,azt a munkát is el kell végezni!
Ja szerintem nem valószínű hogy 45 ropit keres,de nem is 2,000,000$-t :(
A nyugati példával egyetértek!

"barackot,imádom a húsos barackot" Emlékszel a lassú internetre? Csak nyolc kép fért bele egy éjszakába...

(#8) Apophis válasza Digital (#7) üzenetére


Apophis
őstag

45 ropit márcsak a minimálbér miatt se kereshetne, sztem 70-80-at legalább-nem mintha abból világfiként lehetne élni... :(

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#9) lesaux


lesaux
veterán

Szerintem itt nem arról van szó, hogy a pénztáros mosolyogjon-e vagy sem. De ne beszéljen hülyeségeket, ne hazudjon benneteket alaptalanul megvádolva és megszégyenítve, mert hamar kirúgódhat. Meg amúgy is.

(#10) Trak válasza Apophis (#8) üzenetére


Trak
addikt

70-80? Nana.... Elég lesz az a minimálbérnek is...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#11) faster válasza Trak (#10) üzenetére


faster
nagyúr

Ami asszem 53000Ft, jövőre 57000

[Szerkesztve]

(#12) gabe_


gabe_
őstag

Naigen. A flegma pénztáros/eladó. Na azt utálom még...

Sovány szakácsban sose bízz!

(#13) Apophis válasza faster (#11) üzenetére


Apophis
őstag

THX

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#14) gabe_


gabe_
őstag

De ebből még lejöna levonás, mert ez még nem full nettó asszem. ha jól tudom, ebből még van egy kis levonás, nem?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#15) faster


faster
nagyúr

Nekem van egyébként egy ellenpéldám, a tegnapelőtti Tescos pénztárosnő nagyon kedves volt.

(#16) Apophis válasza gabe_ (#14) üzenetére


Apophis
őstag

Miből nincs... :(

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#17) Apophis válasza gabe_ (#14) üzenetére


Apophis
őstag

Miből nincs... :(

Bocs a dupláért!

[Szerkesztve]

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#18) faster válasza gabe_ (#14) üzenetére


faster
nagyúr

Max. a Eü és nyugdíjjárulék, mert az adókulcs minimális és ha nincs más jövedelme, azt is visszaigényelheti szinte az egészet. Az 53000-ból asszem 47 marad kábé.

(#19) gabe_


gabe_
őstag

Persze, nem akarok általánosítani! Nem mindegyik ilyen, és nem mindig. Mindenkinek vannak rossz pillanatai. Csak ez nem jó ha a vevőkre vetítődik ki.

Sovány szakácsban sose bízz!

(#20) Apophis válasza faster (#18) üzenetére


Apophis
őstag

És ebből mennyi lenne a termelési átalánydíj-juttatás????

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#21) faster válasza gabe_ (#19) üzenetére


faster
nagyúr

Viszont abban az áruházban meg egy egeret láttam. :))

(#22) fokukac válasza faster (#21) üzenetére


fokukac
nagyúr

optikait? :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#23) Apophis válasza faster (#21) üzenetére


Apophis
őstag

Sőt, én hörcsögöt láttam! Az egyik dobozon volt a kisállat-eleség szekcióban...

...a lamb in a lion’s presence, no recourse beyond obeisance, no hope beyond prayer.

(#24) faster válasza fokukac (#22) üzenetére


faster
nagyúr

Vagy patkányt, épp egy polcsor aljához futott, aztán ott valami résben eltűnt.

[Szerkesztve]

(#25) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Én azon sem csodálkoznék, ha az áruházi pénztáros késsel menne neki a vevőnek. Télleg ritka szar az a meló. Azt bírom, hogy amikor már zárna be a nyomorult, 10 másodpercenként arrébb kell küldeni a baromarcúakat, akik nem látják, hogy már ég az utolsó vásárló, vagy mi a túró lámpa. Én biztos ráborítranám a parasztra a kosarát.
Szerintem ez az eset csak elszólás volt, biztos már fáradt volt, és nem figyelt, hogy az, amit mondott esetleg úgy is érthető, hogy nincs elég pénzetek. Amúgy sem értem miért olyan nagy gáz az. Főleg így fizu előtt. ;]

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.