Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Arctic Freezer 13
Ventilátor átmérő: 92mm
Ventilátor sebesség tartomány: 600 - 2000 RPM (PWM vezérelt)
Légszállítás: 36,4 CFM / 61.8 m³/h
Hűtőteljesítmény: 200W
Zajszint: 0.5 Sone
Méretek: 123mm L x 96mm W x 130 mm H
Súly: 0,8 kg

Arctic Freezer 13 Pro
Ventilátor átmérő: 120mm & 50mm
Ventilátor sebesség tartomány: 120mm : 300 - 1350 RPM & 50mm : 700 - 2700 RPM
Légszállítás: 49.7 CFM / 96.8 m³/h
Hűtőteljesítmény: 300W
Zajszint: 0.4 Sone
Méretek: 134mm L x 96mm W x 159 mm H
Súly: 1.05 kg

Arctic Freezer 13 Limited Edition
Ventilátor átmérő: 92mm
Ventilátor sebesség tartomány: 600 - 2000 RPM, (PWM vezérelt)
Légszállítás: 36,4 CFM / 61.8 m³/h
Hűtőteljesítmény: 200W
Zajszint: 0.5 Sone
Méretek: 123mm L x 96mm W x 130 mm H
Súly: 0.8 kg
(lényegében egy szép szürke festést kapott Freezer 13 :) )

Arctic Freezer 13 (1)
Arctic Freezer 13 (2)

Arctic Freezer 13 Pro (1)
Arctic Freezer 13 Pro (2)

[ Módosította: Grafiqs ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#2) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Mai nap jött meg az új Freezer 13 -as hűtőegység nekem. Kapásból a sok jó tulajdonságához, hogy a közvetlen processzor foglalat mellé tervezett DIMM foglalatba tuning - azaz hűtőbordás, és mindezekből is a magasabb bordás ramok gyönyörűen elférnek alatta a gondos tervezés miatt :C

A telós képen látható a lényeg :

Nagyon csendes , merem ajánlani AM3 processzorok hűvösen tartásához , mindezt könnyedén megteszi , hiszen 200W fogyasztású processzort is kordában tart... ezért bátrabban lehet alatta kedvenc CPU-t tuningolni :R

[ Szerkesztve ]

(#3) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Adattábla:

[ Szerkesztve ]

(#4) bmatty válasza _DiEGO_ (#3) üzenetére


bmatty
tag

Hany fokon tartja a procidat, en is ilyet akarok majd venni mert a gyari huto eleg gyengen muzsikal.

Steam id: Mathias, Battlelog/Origin id: Mathias_hun

(#5) Sandrew


Sandrew
őstag

Freezer 13Pro nagyon jó választás!

1hsz-t szerkesztetni kéne.

(#6) ///Krisz\\\ válasza Sandrew (#5) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Mire gondolsz?

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#7) Sandrew válasza ///Krisz\\\ (#6) üzenetére


Sandrew
őstag

Esetleg teszteket belinkelni... stb.

(#8) ///Krisz\\\ válasza Sandrew (#7) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Igaz jó ötlet, intézem, ha van más ötleted írd meg nyugodtan priviben. :R

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#9) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Kép, hogy milyen szellősen elfér alatta a magas-bordás memóriamodul :

(#10) _DiEGO_ válasza bmatty (#4) üzenetére


_DiEGO_
őstag

A pénteki nagy melegben nem érte el az 50°C -ot :R GPU már igen , az 62°C volt ...

[ Szerkesztve ]

(#11) ///Krisz\\\ válasza _DiEGO_ (#10) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

És mennyi az idle hőmérséklet? Valahogy nem lehet megoldani, hogy ne felfele hanem a gép háta fele fújjon, ugyanis ott van két 8cm-es ventim ami azért szépen kihúzná a házból a meleget? Nem lehet máshogy felrakni vagy venni hozzá más felfogatót? Csak azért kérdezem, mert nehéz így képről elképzelni a dolgot. :B

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#12) _DiEGO_ válasza ///Krisz\\\ (#11) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Sajna nem lehet forgatni , a processzor foglalat elhelyezésétől függ - itt ez esetben Intelesek előnyben , mert ott a keret miatt lehet variálni , ha téglalap alaku lenne akkor ott sem , de miután minden oldalról egyformák a távolságok (felfogatás) igy akármerre fújhat ...
AMD esetén a foglalat elhelyezkedése a mérvadó - ennyi negatívum szól mellette ...

(#13) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

(#14) ///Krisz\\\ válasza _DiEGO_ (#12) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Na mindegy akkor majd a táp szívja valamennyire. :K 25°C az gyönyörű. :Y :C

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#15) _DiEGO_


_DiEGO_
őstag

Hogy mutassam a lényeget - minő véletlen kéznél van egy alaplap :S és erre már tuti lenne , mert oldalirányban fekszik foglalat ... az intel keretet rátettem , hogy miért is lehetséges az elforgatás. Természetesen egy gyors képpel illusztrálva :

(#16) ///Krisz\\\ válasza _DiEGO_ (#15) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Aha, így már világos, akkor a kerettel való játszadozás nem játszik, viszont ha a hűtő lefogató rendszerét cserélném ki valami másra... :))

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#17) ///Krisz\\\


///Krisz\\\
senior tag

Ma megérkezett a kicsike (Freezer 13) pontosabban nem is annyira kicsike, mert azért van egy súlya. A beszerelése elég nehézkes volt, mert kevés volt a hely és nem láttam rá a lyukakra, de megoldottam (egy tipp: ha még mielőtt berakod a helyére felcsavarozod a rögzítő elemeket a hűtőre (AM3) és utána teszed be akkor sokkal könnyebb dolgod lesz). A teljesítménye az nagyon rendben van ráadásul eszméletlen halk: PII X4 955BE - 800MHz/1V (Idle): 30°C - 3600MHz/1.35V (Load): 50°C.
Ja és szépen belóg a táp alá így az egyből ki is szívja a proci hőjét. Én nagyon megvagyok elégedve vele, megérte a pénzét, jó kis hűtő! :K

[ Szerkesztve ]

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#18) exx


exx
tag

Nekem a kis tesója van (AC Freezer 7 Pro Rev. 2), az is szuper. :C
Én a memók miatt nem mertem venni nagyobbat, mert nekem is magasak vannak. (de ezek szerint, lehet elfért volna)

(#19) bmatty


bmatty
tag

Hello

Beszereztem egy Freezer 13 PRO-t nagyon meg vagyok vele elegedve csendes, meg a kis makdaralo is ami az aljan van. Gyors prime teszt utan (15-20 perc) 40C ment fel a proci(kupakho) homerseklete a 29C szobaba. Ajanlom mindenkinek

Steam id: Mathias, Battlelog/Origin id: Mathias_hun

(#20) Sgt. Chris


Sgt. Chris
aktív tag

Tudtok dobni egy linket, ahol a "sima Freezer 13 és a 13 Pro is meccsel egymással? Mennyi a különbség a két típus közt teljesítményre? Az aláírásomban szereplő konfighoz kéne, bár a magassága miatt a szívem a "sima" felé húz, mert a házamban szűkös a hely...

Az egész ház külseje 18,5cm...ebőől ugye lejön az oldalfal, az alaplap, hát félek, hogy a 16cm-es belmagasságot nem adja ki...

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B350-F, AMD Ryzen 5 1600, 2*8GB DDR4 Corsair Vengeance LPX, ASUS RX470 4GB STRIX, Samsung EVO 970 250GB+Adata SP920 128GB SSD, 1TB+2TB WD HDD, FSP Hyper 600W

(#21) Sandrew válasza Sgt. Chris (#20) üzenetére


Sandrew
őstag

Akkor neked csak sima jöhet szóba.

Nekem is 13Pro van :))

(#22) _DiEGO_ válasza Sgt. Chris (#20) üzenetére


_DiEGO_
őstag

F13 vs F13 Pro

200W vs 300W

tuti van kis különbség ... azt nem tudom , hogy Pro alá odafér-e a bordás ram :F
Mármint az első slotba ... F13 alá tuti , nekem is az van . De feljebb képen mutattam is , látható . :K

[ Szerkesztve ]

(#23) Lest4t


Lest4t
aktív tag

Tudtok valami helyet Pesten, ahol lehet kapni? ( pro-t )

(#24) bmatty válasza Lest4t (#23) üzenetére


bmatty
tag

[link]
En Bluechiptol vettem 7k-ert de sajna ott mar nincs

Steam id: Mathias, Battlelog/Origin id: Mathias_hun

(#25) ///Krisz\\\ válasza Lest4t (#23) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

Ha jól nézem itt a legolcsóbb Pesten. De itt megtalálod a többi boltot is.

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#26) parkr


parkr
őstag

gyártó által megadott méretek szerint 5mm híja van, hogy beférjen a F13 Pro a házba
szerintetek bevállaljam? vagy legyen inkább sima F13

(#27) _DiEGO_ válasza parkr (#26) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Hát ha eleve fizikálisan már nem fér be , de még ha csak 1mm is lenne a híja , akkor sem ajánlott. Kivétel persze van :D nem rakod fel az oldalát :D

Vagy milyen szempontból nem fér el , azaz mi van az útjába ? attól függ :U

Alaplapod pontos típusa ? lássuk hogy néz ki ? mire gondoljunk ?

[ Szerkesztve ]

(#28) parkr válasza _DiEGO_ (#27) üzenetére


parkr
őstag

most fogok gépet összerakni, szóval még változhat sok minden.
ilyen házat akarok, a manualban 154mm-t írnak (a pro 159mm)
a lap valószínűleg valami AM3+-os Gigabyte lesz

(#29) _DiEGO_ válasza parkr (#28) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ház miatt lazán belemegyen - alaplap a lényeg .... processzor foglalat elhelyezkedése végett .
De szerintem nemigen találsz oly vasat , ahol a CPU foglalat túlzottan a teteje fele volna tervezve .... enyhén vakon azt mondom jó lesz az :K max a memória foglalat ne essen túlzottan közel , hogy elférjen majd alá/mellé...

(#30) parkr válasza _DiEGO_ (#29) üzenetére


parkr
őstag

akkor lehet, megpróbálom, kösz!

(#31) Dan-szan


Dan-szan
senior tag

Na jó,hogy ráleltem erre a topicra. Én is épp procihűtő cserénél járok és a 13 - 13 Pro -Tx3 között vacillálok ,i5 2400-re menne. Nekem olyan infót mondtak,hogy amennyiben a csapágy kopása/fáradása miatt hangosabb lesz a hűtő a Freezereken nem lehet a ventit cserélni. Ez valóban így lenne?

Az igazság csak nézőpont kérdése ! ** Xiaomi Mi MIX 3 ** "Mert játszani jó!" #csakaHONDA

(#32) bmatty válasza Dan-szan (#31) üzenetére


bmatty
tag

Sajna gyari ventit kulon nem lehet ra kapni, de szrintem egy kis kezugyeseggel ra lehet szerelni akarmilyen ventiltort. Amugy ha jol tudom eleg idotalo ventiket csinal az AC csak par ev utan szoktak felhangosodni.

Steam id: Mathias, Battlelog/Origin id: Mathias_hun

(#33) pepusos


pepusos
senior tag

A sima 13-as is szuper, főleg ahogy kinéz, mert az Athlon 64esemet nem bírja normálisan hűteni sajna :S Már bánom hogy nem a pro-t vettem :S

(#34) ///Krisz\\\ válasza bmatty (#32) üzenetére


///Krisz\\\
senior tag

úgy úgy, ezek a folyadékcsapágyas ventik elnyűhetetlenek. :K

"Ha pókerezés közben körülnézel az asztalnál, és nem tudod megmondani, ki a vesztes, akkor te vagy az." | BFBC2 & COHTOV: HKrisz

(#35) _DiEGO_ válasza pepusos (#33) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Bocsi , de akkor nem a hűtővel van a gond .... nem fekszik fel rendesen !!! User error és ezt bátran állítom . sry de ez van ... második gépünkben egy Athlon II 250 van 3GHz , na ez 3600MHz-re van húzval ééés a régi AC Freezer 7 Pro bőven meghűti ! És még mindig csendes is :R

(#36) _DiEGO_ válasza bmatty (#32) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Dede , lehet kapni :

~5-6$ tessék kürül nézni linken ...

[link]

(#37) pepusos válasza _DiEGO_ (#35) üzenetére


pepusos
senior tag

:) Nem haragszom! Ha user error hát az :) Kettő csavarral lehet lefogatni a lapomra, addig húztam be, hogy már féltem szakad a menet. Mit tegyek szerinted hogy jobb legy?

(#38) _DiEGO_ válasza pepusos (#37) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Mennyi az annyi ? °C AIDA64 / Érzékrlő - képet pls
Ha ~50°C , akkor kézrátétellel fogd meg a bordát és ha hűvös / langyos , akkor tuti nem szipkázza le megfelelően a megtermelt hőt .

(#39) _DiEGO_ válasza pepusos (#37) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Nekem is illen van Ph II X4 procin - kiválóan dolgozik :R :C

A lefogatás :

[ Szerkesztve ]

(#40) pepusos válasza _DiEGO_ (#38) üzenetére


pepusos
senior tag

Lefogatva nekem is így van, szerintem nem is lehet másképp, bár fenetuggya... képet most nem tudok tenni, csak fél 6 körül, addig sajna meló van :S

(#41) _DiEGO_ válasza pepusos (#37) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Kettő csavarral lehet lefogatni a lapomra, addig húztam be, hogy már féltem szakad a menet.

Én előre összefogattam a lefogatóval és úgy raktam rá óvatosan rápattintással a hagyományos módszerrel :K
Nem a mellékelt összeszerelés alapján , úgy elég gáz :D lefogatni ...

(#42) pepusos válasza _DiEGO_ (#41) üzenetére


pepusos
senior tag

Az is volt :)

(#43) _DiEGO_ válasza pepusos (#42) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ment PM , sok lesz az off ... :D az én megoldásom jobb , ugye ? plusz ha gondolod leanyázhatod felülről :K

[ Szerkesztve ]

(#44) _DiEGO_ válasza pepusos (#33) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Mégis millen a procid ? Athlon 64 éés ?

[Athlon 64 X2 6000+]

Az sem mindegy melyik van a tulajdonodban ...

[link]

(#45) pepusos válasza _DiEGO_ (#44) üzenetére


pepusos
senior tag

Épp ez, igen, 6000+-os.

(#46) _DiEGO_ válasza pepusos (#45) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Alaplapod ? pontos típusa ?

(#47) pepusos válasza _DiEGO_ (#46) üzenetére


pepusos
senior tag

Gigabyte GA-MA790X-DS4, legfrissebb BIOSsal.

(#48) _DiEGO_ válasza pepusos (#45) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Mert ez már 125W TDP alapon ...alaplap támogatja-e ? / 140W CPU READY /ebben a nyári melegben meg nem is annyira magas az a hőmérséklet akkor terhelt állapotban ...

(#49) pepusos válasza _DiEGO_ (#48) üzenetére


pepusos
senior tag

Támogatja, igen, már F1es BIOSsal is... egyébként meg nem sokáig lesz bent ez a proci, épp készülök venni egy 955BE-t, bár az is 125W TDP, de hátha nem melegedne majd ennyire...

(#50) _DiEGO_ válasza pepusos (#47) üzenetére


_DiEGO_
őstag

Ebbe beletolhatsz akár egy PH II X6-ost is.... DDR2 1066MHz RAM mellett persze ... vasad túl jó , proci már régi hozzá viszonyítval ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.