Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Apple mac' os x

Hozzászólások

(#1) esteban


esteban
senior tag

Kb. 2 hete kezdtem el hasznalni Mac OS X-et, elotte joreszt csak windozt hasznaltam. Itt szeretnem osszeszedni a tapasztalatokat a Panther OS-rol, illetve segiteni annak aki szeretne kozelebbi ismeretseget is kotni ezzel a szamitogeppel.

Eloszor jojjon az ami meg megoldasra var:

1., Tud valaki ajanlani olyan CD iro alkalmazast ami ingyenes es fut OSX-en (nem X11) ?

2., Talalt valaki drivert HP Laserjet 1000-hez?

3., Volt valakinek kompatibilitasi problemaja win PGP8.x es GnuPG kozott? (Ti. nekem ugy nez ki van, bar az is lehet, hogy a level kuldoi nem tudjak hasznalni a windozt.)

4., GnuPG -vel hogyan tudok file-t titkositani?

iBook + RedBull :)

(#2) esteban


esteban
senior tag

Esetleg annak aki atallassal szemez, leirom, milyen programokat hasznaltam win alatt es most mit:

win XP > Mac OS
Open Office > Open Office (X11) [free]
PGP6.x > GnuPG [free]
Outlook > Mail, iCal, Address Book / intergralv van az OS X-be [ergo free]
Skype > Skype
Macromedia Dreamweaver / Fireworks > Macromedia Drea....
Windows Media Player > Media Player (letoltottem az MS oldalarol, de nem telepitettem... lehet kesobb)
DivX > DivX
FireFox > FireFox + Safari (IE 5.xx szinten van az OS-ben)
SonyEricsson Sync. progi > alapbol ismeri az OS X nem kell semmit telepiteni

Antivirus es egyeb feregirtokat nem kell telepiteni, bar ezek kozul en csak ingyenest hasznaltam (AVG, ZoneAlarm, Ad-Aware)

iBook + RedBull :)

(#3) esteban


esteban
senior tag

Na es harmadik kent alljon itt egy kis hardver osszehasonlitas (tudom, nem igazan merheto... de csak azertis)

iBook 12''
(CPU 1GHz G4, 256MB RAM [normal ddr modullal bovitheto +1], 30GB HDD, CDRW/DVD, WiFi, ATI9200)
1,300.00USD

IBM X41
(CPU Intel LowPower 1GHz, 256MB RAM, 20GB HDD, WiFi)
1,500.00USD



iMac 17''
(CPU 1.8GHz G5, 256MB RAM, 80GB HDD SATA, nVidia5200Ultra, DVD/RW, 17'' TFT)
1,500.00USD

PC
CPU AMD 64 + Alaplap: 300.00USD
256MB DDR: 50.00USD
80GB HDD: 100.00USD
VGA: 100.00USD
DVD/RW: 200.00USD
17''TFT: 500.00USD
Minosegi haz + egyeb: 200.00USD
--------------------------------
Total: 1,450.00USD
Ha ez windoz akkor + 200 dolcsi,



... ezt csak azert irtam, mert sokszor hallottam, hogy '' jo - jo , de nagyon draaaaaga ''. Hat most mar ez nem igaz.




[ps.: itt szertnem megemliteni, hogy tiszteletem a MS-nek (Peru), hogy elkallodott XP Home CD-m helyebe kuldtek egy vadi uj XP-Prof -ot. (Mikozben en csak egy CD-t szerettem volna veluk iratni XP home-mal)]

iBook + RedBull :)

(#4) esteban


esteban
senior tag

hmmmm... amint latom nem sok embert erdekel a mac ... vajon miert?

iBook + RedBull :)

(#5) Macc válasza esteban (#4) üzenetére


Macc
aktív tag

Engem erdekel:))) es minden gepes ismerosomet is, akik kozul csak 2-nek van pc-je:)
Nekem nem volt gondom az atalassal. Mindenre megvan az alternativa. Csak a jatek keves:) Ajanlom minden Mac-es figyelmebe a ''Mac OS X (panther) the missing manual'' c. konyvet (v. pdf-et), mert rengeteg olyan info van benne, amit akar tapasztaltam OS X felhasznalok sem tudnak meg:)

Ingyenes CD-DVD irot nem tudok, de a Toast titanium-ot csak ajanlani tudom!

(#6) Grafiqs válasza esteban (#3) üzenetére


Grafiqs
őstag

Üdv!
Szerintem az elsô két hsz-ed belinkelhetnéd a PC vs. MAC topicba is. :DD


G

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#7) rATdrAgOn válasza Macc (#5) üzenetére


rATdrAgOn
senior tag

Ize, khmm... megdobhatnal egy maillal, mert erdekel ez a doksi :)

A pC vajommi?! A kindoz vajommi?! A szittyozium.hu jó. Amigát használok, commodoreos (c)(r)(tm)-al. Meg nextgent. Meg bármit. :D

(#8) Macc válasza rATdrAgOn (#7) üzenetére


Macc
aktív tag

Ment egy mail...

(#9) p a s s e r válasza esteban (#3) üzenetére


p a s s e r
őstag

Jól osztod az igét.

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#10) Macc válasza rATdrAgOn (#7) üzenetére


Macc
aktív tag

Irtam neked mail-t, megkaptad? Erdekelne a kerdesemre a valaszod:)

(#11) Hübi


Hübi
csendes tag

Sziasztok

Most kezdtem el a Mac OS X-en dolgozni, és szeretnék egy olyan szövegszerkesztőt (word szerü) felrakni,amely jobb mint a neooffice.Tudnátok ajánlani valami jót?

Köszi :R

(#12) Akheron


Akheron
senior tag

Mac OS X-et lehet valahogy Virtual PC-ből futtatni? Ki szeretném próbálni Windows XP alól. :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#13) Blaise válasza Akheron (#12) üzenetére


Blaise
veterán

lehet,sokat kell szívni vele...de ez nem túl legális megoldás :D

(#14) Akheron válasza Blaise (#13) üzenetére


Akheron
senior tag

Tudom, de máshogy nem tudom kipróbálni. :( Tényleg lehet egyébként? Nekem a telepítő indításakor nyomban hibát írt ki, és újra is indult a Virtual PC.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#15) Blaise válasza Akheron (#14) üzenetére


Blaise
veterán

Virtual PC-val én úgy tudom hogy nem működik, csak VMware-el, de ahhoz is hackelt fájlok kellenek

(#16) moonman válasza Hübi (#11) üzenetére


moonman
titán

[link] :))

[Szerkesztve]

(#17) D4rkm4n


D4rkm4n
őstag

Sajnos nekem az OS Selector nem találja a 7GB-os partíción a Mac-et.

A wikipédiás leírást követtem, [link] de:

''Át kell konvertáljuk a Mac OS Extended (journaled) particiónkat, Elsődleges(Primary) partícióvá! Amikor az OS Selector elindul válasszuk ki a ''Tools'' menüből az Acronis Director Suite-ot.

Miután elindul az Acronis Director Suite, válasszuk ki a ''manual mode''-ot.
Konvertáljuk át a Mac OS Extended (journaled) particiót Elsődleges(Primary) particióva, használva a ''Convert'' funkciót! A funkciót úgy érjük el, hogy jobb egérkattintás a partícióra:

A konvertálás egy kis ideig el fog tartani, és semilyen adat nem fog elveszni!
Miután befejeződött a konvertálás zárjuk be a Director Suite-ot és újból előbújik az OS Selector.''


Nos miután én bezárom a Director Suite-ot, nem ''bújik elő'' újra az OS Selector, hanem újraindul a gép és kiírja, hogy non-disc mittudoménmi, press a key... Ha nyomok egy billentyűt akkor meg fogja magát és elindítja a Win-t. :(

Hol rontottam el? :F

"If you only do what you can do, you will never be more than you are now."

(#18) Anakin007


Anakin007
aktív tag

Sziasztok!
Az érdekelne, hogyan lehet több bill.kiosztást és fontokat feltenni? Régi gépem van, egy PowerPC G4, 10.1-es OS van rajta. Amennyire tudom, 2001-es szerkezet, szal úgy ajánljatok vmit :)
Konkrétan magyar, orosz,ukrán fontkészlet és támogatás kéne hozzá.
Remélem, nem halt még ki teljesen ez a topic :)

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#19) Anakin007


Anakin007
aktív tag

UPP!

Ha Isten létezne, hinnék benne.

(#20) Lenry válasza Anakin007 (#19) üzenetére


Lenry
félisten

szvsz inkább itt kérdezd

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#21) Anakin007 válasza Lenry (#20) üzenetére


Anakin007
aktív tag

Oké, köszi! Nem vettem észre :B

Ha Isten létezne, hinnék benne.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Apple mac' os x
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.