Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kymco


kymco
veterán

A Feleségem GYEDEN van, jár neki az adójóváírás, legalább is ezt tudtuk még januárban.
Majd nyáron eladtuk a három éve vásárolt lakásunkat 2,3 miliióval többért (a lakás árak változása miatt nőtt meg az értéke). A lakás árát és még kb 7 milliót (lakáshitel) egy új lakás vásárlásába fektettük, tehát nincs egy fillér sem belőle.
Most jön a lényeg: Az adóbevalláson fel kell tüntetni azt a 2,3 milliót, ami a régi lakás vásárlása és a mostani eladása közötti ''nyereség''. Adózni ezután igaz, hogy nem kell (az új lakás vásárlása miatt), de mivel az adóalapot módosítja nem jogosult a feleségem az adójóváírásra. Tehát vissza kell fizetni az államnak 99.000 Ft-ot a semmiért.
Erről kevés ember tud, és a bevalláskor szív, mint mi.

1. Ha nem adózom utána, tehát nem tekinthető adóköteles jövedelemnek a ''nyereségem'', akkor miért emeli mégis bér jellegű jövedelemként az adóalapot?

2. Három év inflációja miatt a reálérték növekedése a régi lakásomnak majdnem 0, azaz nulla Ft. Miért nem lehet ezt beszámolni az infláviót(csak öt év után, akkor is évenként 10 % értékben, azaz 15 év alatt íródik nullára a ''nyereség'')?

Remélem érthető voltam.
kymco

[Szerkesztve]

www.refujvaros.hu

(#2) Szalma válasza kymco (#1) üzenetére


Szalma
őstag

(Hasonló cipő esetén bevált már egyszer, hogy a szerződésmásolatokkal megtámogatva hatásosnak bizonyult a kérelem, amit beadtunk. Azaz nem kellett fizetnünk.
Nem parasztok azok, csak próbálkoznak... :( )

Szeretettel:
Szalma

(#3) kymco válasza Szalma (#2) üzenetére


kymco
veterán

Részletesebben, kérlek!!!

www.refujvaros.hu

(#4) Szalma válasza kymco (#3) üzenetére


Szalma
őstag

(Befizettük és írtunk egy sírós levelet, hogy nenenene-ne...! (Méltányosság, anyagi helyzet, szerződések, stb. Nálunk bonyolítva is volt, mert az eladott ingatlan több (2) néven volt, a vásárolt meg 1-en, de megoldható. Legjobb személyesen bemenni és megkérdezni, hogy mit írjatok.) Elbírálták, visszautalták. Ennél részletesebben...? (Persze volt fél év, de legalább karácsonyra megvolt a lé...) Ha friss a lakás (de nem újépítésű), akkor érdemes az illetékhivatallal is alkudozni. Sok 10eFt lehet megspórolni rajtuk.)

Szeretettel:
Szalma

(#5) kymco válasza Szalma (#4) üzenetére


kymco
veterán

Köszi!

www.refujvaros.hu

(#6) kymco


kymco
veterán

A helyi APEH-hez megyünk holnap egy sírós-rívós kérelemmel.... majd meglátjuk

www.refujvaros.hu

(#7) kymco


kymco
veterán

Beszéltem egy Apeh köreiben jártas ismerőssel, és azzal szomorított el, hogy nem engedhet el adótartozást az APEH, maximum a részletfizetést engedheti meg.

www.refujvaros.hu

(#8) beeboy válasza kymco (#7) üzenetére


beeboy
addikt

nem hülyék társasága, ők a hatalom.

engem is megvágtak, előkapartak 5 éves ügyet, még pont ''időben''.
ki tudtak brusztolni 4k hiányt, büntivel 8k-t fizettem.

vigasztal a tény, hogy jól átb*szom őket, ott ahol érem. ;]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#9) kymco válasza beeboy (#8) üzenetére


kymco
veterán

Nekünk ez nem megy, tudod bérből és fizetésből élünk....

www.refujvaros.hu

(#10) rog válasza kymco (#7) üzenetére


rog
addikt

Szalmának is visszaadták. lehet hogy rosszul tudja az ismerősöd. célszerű lenne szerintem inkább magától az apeh-től érdeklőd.

(#11) beeboy válasza kymco (#9) üzenetére


beeboy
addikt

nagyjából én is
viszont a számtech stb. cuccot el tudom számoltatni.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#12) beeboy válasza rog (#10) üzenetére


beeboy
addikt

esetleg ha ismerős, bennfenntes?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#13) kymco válasza rog (#10) üzenetére


kymco
veterán

Holnap délutánra kiderül....

www.refujvaros.hu

(#14) Szalma válasza kymco (#7) üzenetére


Szalma
őstag

(Igen, de ez nem adótartozás, csak akkor, ha sikerült úgy szerződéseket kötnöd, hogy az eladási és a vételi szerződés dátuma nem azonos évszámú. Nálunk ez volt a helyzet (1.5 év differencia volt), de méltányosságból visszaadták a pénzt. Sőt, ha jók az emlékeim, azt mondták, hogy ne is utaljam, de akkor már elkéstek, így nekik kamatozott ~fél évig...
Jobb lenne inkább beslattyogni az illetékes APEH-be... Nem hiénák ők, bármennyire is úgy próbálják sokan beállítani. Lehet velük beszélni normálisan is.)

Szeretettel:
Szalma

(#15) Szalma válasza Szalma (#14) üzenetére


Szalma
őstag

(Közben lett GYED. Hogy értsd a problémát. :) )

Szeretettel:
Szalma

ui.: Hajrá!

(#16) Szalma válasza Szalma (#15) üzenetére


Szalma
őstag

(Ráadásul közben adócsaltunk a be nem vallott jövedelemmel is... Borzasztó, még belegondolni is!!!)

Szeretettel:
Szalma

(#17) kymco válasza Szalma (#16) üzenetére


kymco
veterán

Köszi Szalma, mindig olyan megnyugtatóak a szavaid! Holnap kiderül, hogy ki derül....

www.refujvaros.hu

(#18) beeboy válasza Szalma (#14) üzenetére


beeboy
addikt

tényleg nem hiénák, de ki van adva az utasítás, hogy x milliárd forintot KELL büntiből beszedni.

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#19) kymco


kymco
veterán

Perceken belül indulok az APEH-hoz....

www.refujvaros.hu

(#20) beeboy válasza kymco (#19) üzenetére


beeboy
addikt

fogkefét vigyél... ki tudja! ;]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#21) kymco válasza beeboy (#20) üzenetére


kymco
veterán

99.090,- Forinttal megkönnyít az APEH, de lehet, hogy egy éves részletfizetési kedvezményt kapok. Az irodában segítőkészek voltak, de hát a törvény az törvény, az adótartozás, az adótartozás.... :(( Amit visszafizetünk, a feleségem 2 havi GYED-je...

www.refujvaros.hu

(#22) beeboy válasza kymco (#21) üzenetére


beeboy
addikt

ezek szerint 50k a havi gyed?

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#23) Casement válasza beeboy (#22) üzenetére


Casement
tag

Lehet annyi, a fizetés alapján számítják, ha jól tudom.

(#24) Szalma válasza kymco (#21) üzenetére


Szalma
őstag

(Sajnálom. Mi akkoriban Szekszárdon intéztük ezt (~4 éve). Ez szívás.)

Szeretettel:
Szalma

(#25) kymco válasza beeboy (#22) üzenetére


kymco
veterán

Igen, mert le kellett vonni az adójóváírás mértékét ~9.000,-ot.

www.refujvaros.hu

(#26) kymco válasza Szalma (#24) üzenetére


kymco
veterán

Azt mondták, hogy ez adó, azt pedig elengedni nem lehet.

www.refujvaros.hu

(#27) kymco válasza Casement (#23) üzenetére


kymco
veterán

Az első gyereknél a fizetésből számolják ki, azt hiszem, hogy a fizu 70%, de maximálva van (de kell hozzá azt hiszem 270 nap munkaviszony). Ebből lejön az adó, a járulékok stb....
A másodiknál pedig a mindenkori minimálbér kétszeresének 70% - járulékok és adó.

www.refujvaros.hu

(#28) kymco


kymco
veterán

No most már egy kicsit nyugodtabb vagyok... túl fogjuk élni, de ezt megszívtuk. Az adótörvény idevonatkozó részét igencsak tisztességtelennek érzem. De hát ez a képviselőinket nem érinti, jövedelmük mértéke miatt úgysem jár nekik az adójóváírás....

www.refujvaros.hu

(#29) beeboy válasza kymco (#28) üzenetére


beeboy
addikt

ez azért van, mert egy felelőtlen, sokat kereső ember vagy, aki nem érti meg, hogy a pénz nem arra való, hogy luxuscikkekre költsd! (pl. sóskifli)

ilyenkor kell a gondoskodó állam!

(no azért egy szmájli is jár ehhez: :) )

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#30) kymco


kymco
veterán

Tegnap egy mszp-s képviselő az m1 egy beszélgetős műsorában azt ecsetelte, hogy mennyi mindent tettek a gyermekeket vállaló családok érdekében.....

www.refujvaros.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.